Nechci druhé dítě. Jsem opravdu sobecká?

11. črc 2020

Po dvou nevydařených těhotenstvích se mi narodila krásná holčička. Před pár dny jsem skončila šestinedělí a už tchyně otravuje ať jdeme do dalšího. Ale já další nechci z mnoha důvodů ( strach z těch dvou nepodařených těhotenství, kdybych přišla o další mimi, nedala bych to), a chci se plně věnovat naší holčičce. Chci jí dát všechno co budeme moct (myslím materiální věci). Jenže když se o tom zmíním před rodiči nebo tchýní, prý jsem sobecká, že děti nemusí všechno mít, a že bysme se uskromnili... Ale já nechci dát své dceři dětství jako jsem měla já - o pytlík bonbónů se dělit s bráchou, žádný počítač, žádné dražší hračky, oblečení nové jen k vánocům, žádná dovolená, výlet na hrad jednou za deset let, protože vstupné za 4osoby něco stojí. Chci abychom si život s dcerkou užili, aby měla vše po čem já jen snila. Nechci se jen rozmnožovat že se to má, a přitom živořit a otáčet každou korunu... Jsem opravdu sobecká?

hermanecka
14. črc 2020

@zuzkasim se vsim se ztotoznuji..myslim si,ze v tomto pripade to nebylo bratrem a pytlikem bonbonu a vyletu,ale rodici..dnes je stejne vsude rodinne vstupne 2+2-3deti apod..Mam 2 deti 3 a 7 let a ten markantni rozdil vydaju 1 vs 2 nevidim..ve vareni vubec a dalsich vecech taky ne..A doprat 1 diteti vse co si zamane take neni to nejlepsi..a v 6nedeli jsem nemela utvoreny poradne vztah k prvnimu,natoz myslet na druhe..to vuubec😄

journals
14. črc 2020

😄

veronikav31
14. črc 2020

My máme dvě děti a jsem víc než usměvavá,chaotická domácnost může být i s jedním dítětem.s dětmi jsem skoro pořád venku.ted dcerka dostala koloběžku,syn se učí na koloodrazedle a já si budu taktéž kupovat koloběžku,je to rychlejší způsob než jít pěšky 😁,chodíme na hřiště,s kamarádkami na kafčo,ať jsem měla jedno nebo nám dvě děti,nic se pro nás nezměnilo.skoro ve 40 mám lepší postavu než ve 20,s dětmi jsem omladla.ja si zase neumím představit život doma,jsem akční společenský člověk

missiinka
15. črc 2020

Po porodu první dceři jsem taky uvažovala, že to stačí, že asi nejsem ten správný rodinný typ a že si budem s manželem užívat dcery. Nebyla ani plánovaná, takže bůh ví kdy by někdy byla, kdybych si nezapoměla vzít prášek. Po pár letech a dostudované škole (při rodičáku jsem si stihla udělat další VS), jsem se koukala na dceru na hřišti, jak se toužebně kouká na jiné děti a chce si s nimi hrát a oni tam třeba byli se svými sourozenci nebo kamarády a odstrkovali ji. Tak jsem si řekla, že to udělám pro ni, že si zaslouží parťáka na hraní a společné zážitky. Bohužel těhotenství skončilo po pár měsících potratem a já pochopila, jaký je zázrak to dítě vůbec mít a není to automaticky, aby vše šlo dobře a začala ve mě klíčit dokonce myšlenka na více dětí. Teď mi v postýlce spinká druhá dcera, je úžasná, zlatíčko, stejně jako ta první. Holky se milujou a je to mnohem větší zábava se na ně koukat jak jsou super parťačky a obejmou se, dají si pusu a maji se rády. Myšlenka na další dítě/děti tu stále je, ale nechám tomu pár let a pak se uvidí. Osobně se hrozně těším do práce mezi lidi, jinak bych doma asi zblbla. A co bude dál? To je ve hvězdách. Když jsem někomu řekla, že bych brala i 4 děti, tak se na mě dívali taky jako na sobce, že holkám nedopřeju to a to a to.... Takže asi podle okolí je sobec každý kdo nemá přesně 2 děti a dost 🤷‍♀️ Kecy neřešit, nikdo tvůj život za tebe žít nebude a živit děti ti taky nebudou 😉

priefi
15. črc 2020

Tak když budeš ta žena v domácnosti, tak až Ti dítko odroste a půjde třeba do školky/školy, tak bys mohla si třeba dodělat vzdělání a budeš moci jít taky pracovat do kanclu 🤦

autor
15. črc 2020

@priefi A kdo říká že nemám vzdělání? ☺

knuffel
15. črc 2020

Vůbec nechápu, co řešíš, s tchyničkou se o tom vůbec nebav, je jí po tom prd. Vy dva s manželem se zařiďte podle toho, jak chcete. Pokud to máš nastavené takhle, je to jen a jen Tvoje věc. To chce především čas a hlavně tyhle věci s nikým nerozebírat. Rýpání si nevšímat, poslat s kecama kamsi nebo si myslet svoje...

priefi
16. črc 2020

@anonymni tak podle toho, co píšeš, tak to tak vypadá... Pokud vzdělání máš, tak proč bys měla pracovat ve fabrice? Se vzděláním vždy můžeš najít něco, na co máš vzdělání... A pokud máš vzdělání, kde práce není dle Tvých představ, tak se můžeš pustit do jiného vzdělání, když už máš v plánu jen sedět doma... Mimochodem, tím, že zůstaneš ženou v domácnosti, co tím získáš? Dítě ve školce nebo škole a ty budeš co? A pak se pan dokonalý rozhodne, že si najde jinou a co pak Ty? Zaměstnavatele se o Tebe bít rozhodně nebudou. A i kdyby jste spolu zůstali, tak co pak na staré roky? Z čeho budeš žít, kdyby on "odešel" dřív? To, že je teď movitý, neznamená, že bude movitý i za rok, stačí jen trošku a všechny jistoty jsou v háji.
Avšak z jedné strany píšeš, že chceš jen jedno dítě, protože finance, ale z druhé strany chceš sedět na zadeli. To je taky super příklad pro dítě, mít jedno dítě a válet šunky doma a říci sourozence nemáš, abys měl/a všeho dostatek. To je vážně logika... Jestli nechceš druhé dítě protože finance a zároveň chceš sedět doma a válet šunky (myšleno v době, kdy dítě bude v MŠ/ZŠ/SŠ/VŠ), tak ano, jsi sobec 😉 a navíc budeš dávat extra vzor svému dítěti

chrystyanna
16. črc 2020

@priefi mě to připomíná stenfordske paničky(nevím jestli to píši dobře). notabene bude doma nebude mít odpracovano, nebude mít ani důchod, že...

priefi
16. črc 2020

@chrystyanna to je přístup... Hlavně, že tu beka, že chce jen jedno dítě, protože finance... A teď z ní vylezlo, že chce sedět na zadku doma... A víš co, i kdyby pak se dostala do svízelné situace, tak bude pobírat dávky a kdo je zdrojem dávek? pracující lid, takže no stress... Zbožňuji pasivní politiku státu... Kolik lidí si řekne, že se mu do práce neoplatí jít, že stát dá víc...

chrystyanna
16. črc 2020

@priefi a pak máma dvou dětí(tři, čtyř), co dělá, dává daněmi na tuhle..A ještě výchovava další generaci, která bude platit daně.

llluckaaa
16. črc 2020

Hele, kolik dětí a kdy je budete mít, je jen na tobě a manželovi, nemusíš to nikomu předem sdělovat, vysvětlovat nějaké důvody nebo to omlouvat. Je to jen vaše věc. Vždycky se najde někdo, komu bude připadat, že je na vašem modelu něco špatně. Jedno dítě? Málo! Dvě děti stejného pohlaví? Špatně! Rok od sebe? Málo! 3 roky od sebe? Moc! Tři děti? Moc! Čtyři děti? Šílenost!!!
Neznám nikoho, kdo by chtěl v šestinedělí zadělat na další dítě, fakt ne. Většina ještě vstřebává těhotenství a porod a kolikrát si ani neumí představit, že další vůbec někdy bude. Já to tak rozhodně měla.
Ptáš se, jestli seš sobecká, když chceš jedno dítě. Já bych řekla, že jsi spíš pohodlná 😉 Finanční důvody mi přijdou jako výmluvy (dítě opravdu nepotřebuje vše, na co ukáže, naopak je tento přístup dost škodlivý). Zůstat v domácnosti a starat se o muže a jedno dítě... A jako odstrašující příklad dávat unavenou, protivnou matku tří dětí, to mě pobavilo 😀 Hele, já teda budu raději pracující matka tří dětí, než doma dělat muži uklízečku a kuchařku. Možnost pracovat beru jako příležitost pro mě nebýt závislá na muži, přijít do kontaktu i s jinými lidmi než matkami podobně starých dětí, mluvit o úplně jiných tématech, rozvíjet se a nezakrnět při udržování rodinného krbu.
Pokud to máš ty jinak, nemusíš si to před nikým obhajovat. Žij takový život, jaký tebe a tvé dítě/děti udělá šťastnými. O tom to je, nikoliv o tom, že budeš naplňovat představu někoho jiného, co je správné.

biscuit
16. črc 2020

Zdravím,
jen v krátkosti. Měj dětí kolik chceš, je to jen tvoje (vaše) věc! 🙂

tehulinka91
Autor odpověď smazal
Zobraz