Nedostala jsem vycházky, můžu jít s malou i tak ven?

michaltrinev
21. bře 2018

Ahoj holky mám problém jsem na úřadě prace a dnes jsem byla u lékaře ze mi nebylo dobře včera a tak jsem nesla.Mela jsem od neděle průjem,zdrejmne z nervu,ale už je to ted lepší.Bohužel vycházky jsem nedostala a mela bych mít az do 28.3.nemocenskou.Mám doma malou tři letou holčičku a ta určité bude chtít chodit ven,bohužel s ni nikdo jiný nemůže.Myslíte ze i když jsem nedostala vycházky,tak bych s ni na hodinku mohla jít třeba už zítra ven?A když už mi pak bude dobře mohla bych jít k lékaře třeba už toho 26.3. at mi zruší nemocenskou.

michaltrinev
autor
21. bře 2018

Ze už mi je dobře a už od toho 26.3.bych mohla ven.Dekuji

blahova_andrea
21. bře 2018

neschopenku si klidně zruš až ti bude dobře, ale pokud ji nemáš a nemáš vycházky a přijde ti kontrola, tak ji fakt nebude zajímat, že tvoje dítě chtělo jít na hodinku ven 😉

michaltrinev
autor
21. bře 2018

Aha a jde to tedy zrušit klidně už i v patek?Dekuji

michaltrinev
autor
21. bře 2018

Tak dekuji,jsem rada ze ji mužů pak az mi bude dobře zrušit kdykoli

michaltrinev
autor
21. bře 2018
blahova_andrea
21. bře 2018

@michaltrinev to se musíš poradit s dr., kdy a jak ji ukončíte. nějak nechápu, proč si někdo jde kvůli den, dva trvajícímu průjmu pro neschopenku. každopádně ty vycházky se dají dopsat, klidně běž k dr. a nech si třeba od zítra napsat aspoň menší vycházku, že už je ti lépe.

michaltrinev
autor
21. bře 2018

Já ji mela tři dny a Bracha mel salmonelozu tak jsem nevěděla,navíc jsem před dvoumi týdny si prošla potratem.Takže jsem nevěděla zda stres nebo to

michaltrinev
autor
21. bře 2018

Dekuji

michaltrinev
autor
21. bře 2018

A jak říkám nebyla jsem kvůli tomu ani na pracaku,bo jsem mela strach ze se p....... .Tak i kvůli tomu jsem potřebovala neschopenku

ninizoi
21. bře 2018

Ano dobře jste udělala s tou neschopenku. Teď to musí mít i člověk vedeny na úřadu práce. Být vámi zaslané bych si k lékaři a nechala napsat vycházky. Určitě vám vyhoví.

michaltrinev
autor
21. bře 2018

Snad ano,moc vám oběma děkuji.

blahova_andrea
21. bře 2018

@michaltrinev jo, tak s těmi okolnostmi, co jsi měla, to bych taky nebrala tak lehkovážně, jak mám normálně ve zvyku

priefi
21. bře 2018

@michaltrinev ja to nechapu, jsi na pracaku, nebo na nemocenske? Prece kdyz jsi na pracaku, tak nemuzes byt na nemocenske... anebo tonted je nejaka novinka?Pokud jsi mela termin na UP jako nezamestnana, tak se musis radne omluvit, jinak jsi automaticky na pul roku vyrazena

michaltrinev
autor
21. bře 2018

Vydis a přece nejsi,pokud jsi na nemocenské a ten jsem tam dnes neschopenku donesla,tak ti to omluvi a napisou ze nás nemocenskou.Ted je to dost složitý,ale jsem na úřadě prace

blahova_andrea
21. bře 2018

@priefi není to žádná novinka. já nebyla na úp deset let a už tehdy bylo možné mít neschopenku.

j.a.n.i
21. bře 2018

@blahova_andrea No, přesněji řečeno bylo možné mít "neschopenku" tedy omluvenku od lékaře, že nemůžeš plnit povinnosti uchazeče o zaměstnání, ale není to klasická neschopenka, ze které by plynula nemocenská.

blahova_andrea
21. bře 2018

@j.a.n.i no to ne, však o financích se tu nikdo nebavil 🙂

barasrotyrova
21. bře 2018

@priefi "novinka" je formular, ktery ti Dr. vystavi pro pracak a ty papiry jsou hodne podobne neschopence, takze to nekoho plete. Driv stacilo napsat na papir omluvenku a bylo vyrizeno, ted se vymyslel dalsi canc papiru, asi aby nebyla nuda 🙂

dancamich
21. bře 2018

@barasrotyrova To je dobre vedet, kdybych nahodou nemohla po materske nastoupit do prace a chytla neco od dcery. V Brne nebyl problem s nicim, ale co jsme prestehovani, tak treba mistni socka ma problem s tim a vyptava se gyndy, jak je mozne, ze jako prace neschopna jedu na dva az tri dny pryc. To, ze jsem ted jela na pohreb a podporit pribuznou jim je ocividne u zadku...

drakenn
21. bře 2018

Na "nemocenskou" pro ÚP nelze mít vycházky.

blahova_andrea
21. bře 2018

@barasrotyrova já jsem úplný dinosaurus, za mě stačilo na úřad zavolat a slušně se omluvit 😀

dancamich
21. bře 2018

@blahova_andrea jo me kdysi taky, ale dneska neucast omlouva jedine smrt :D

jolysek
21. bře 2018

@drakenn lze. Je tam na to i kolonka

michaltrinev
autor
21. bře 2018

JoJo to je no,hned na druhé straně mas pravdu jolysku

drakenn
24. bře 2018

Doktoři mají z up zákaz dávat vycházky! Je to prý podle nějaké jejich vnitřní metodiky..

j.a.n.i
24. bře 2018

@drakenn No, doktorovi je dost šumák, co chce nebo nechce nějaký UP... a na nějakou vnitřní metodiku se mohou vy... Plus by mě tedy zajímalo, jak by jim takové nařízení UP dal.

drakenn
25. bře 2018

Jednoduše! Existuje meilová komunikace.. To jak kdybyste tvrdili, že je doktorovi šumák, co si myslí např OSSZ...

j.a.n.i
25. bře 2018

@drakenn A to jako máš pocit, že doktor je ad a) povinen mít mail a když už ho má, tak že ho musí číst, ad b) předávat do ho nějaké databáze na UP a ad c) řídit se nějakým mailem, co mu přijde... A UP není OSSZ, takže i když mu není jedno, co si myslí OSSZ, tak co si myslí UP rozhodně, UP pro doktora není žádný partner a nemá mu lautr co přikazovat. Ona mu tedy obecně nemá co přikazovat ani ta OSSZ, ta s ním může řešit pouze nedodržování zákonem daným povinností nebo nějaký konkrétní případ.

absintka19
25. bře 2018

@drakenn jani ma pravdu. Nad ni "nevyhrajes" 👾 Vi toho vic nez ty...

jolysek
25. bře 2018

@j.a.n.i ÚP pokud není potvrzení správně vyplněné, ÚP jeho vystavení lékaři neproplatí. Změnil se zákon, nejde o příkaz mailem či výmysl ÚP.