Nemocenská za prosinec 2014, kolik Vám přišlo?

ladyhacek
23. led 2015

Ahoj prosím kdo jste na nemocenské - kolik Vám přišla v lednu > tedy za prosinec 2014?? Mě chodilo obvykle kolem 5.500 - 6000,- ale teď poslali jen 4.500 ? Je to kvůli svátkům??

Děkuji

cermi77
23. led 2015

@ladyhacek mně nepřišlo zatím nic 🙂, doporučuji si zavolat na infolinku ČSSZ 840406040, tam asi odpoví nejlíp.

lucijete
23. led 2015

Mě přišlo také o 3000 méně. Ale asi tím, že jsem 9. 1 ukončila neschopenku a od 10.1. jsem na MD. Když jsem tam volala na začátku ledna, tak mi paní řekla, že tam ještě nemají lístek o ukončení nemocenské a že zbytek pak pošlou. Ale zatím nic :-/

ladyhacek
autor
23. led 2015

@lucijete ale to by mělo být až za leden? mají v tom bordel!! a z čeho má pak člověk žít ☹

j.a.n.i
23. led 2015

@ladyhacek No, moje zkušenost je ta, že v tom většinou bordel dělá někdo jiný... buď ten nemocný nebo zaměstnavatel, OSSZ v menšině případů. Hele, kdy sis byla u dr pro lístek na peníze, kdy si ho dávala do práce a jaký na něm byl od doktora datum? A jinak tedy, když se podíváš na výpis z účtu, co píše OSSZ u platby?

ladyhacek
autor
23. led 2015

@j.a.n.i platba od 1.12 do 22:12 teď jsem to kontrolovala. u dr jsem byla před svátky a lístek nechávala v práci hned ten den. Teď asi nic nezmůžu musím počkat do pondělí a uvidím. no dnes mám den blbec

j.a.n.i
23. led 2015

@ladyhacek Tak co na tom chceš řešit, podle toho co píšeš OSSZ chybu neudělala, ani v tom bordel nemá, zaplatili ti to do doby uvedené na lístku nebo do doby kdy jim došel... takže zbytek dostaneš až dodáš další lístek na peníze.

ladyhacek
autor
23. led 2015

@j.a.n.i aha já vždy dával účetní lístek a tam to psala na celý měsíc - tak nevím - doufám, že se to vyřeší > děkuji

j.a.n.i
23. led 2015

@ladyhacek Nojo, ale pokud byla účetní pako a poslala to tam před svátky (nebo doktorka a švihla tam to datum před svátky), tak OSSZ to proplatí jen do toho data, nemohou to udělat do budoucna. Ale jak odevzdáš další (klidně na konci ledna), tak ti tam automaticky připočtou i tu dobu 23.12. - 31.12.

chita
23. led 2015

Marodím od 24.11. a peníze mi zatím nepřišli žádný, taky už tam budu muset zavolat co se děje. Jestli oni mají dost času a nebo jestli to pozdrželi v práci.

j.a.n.i
23. led 2015

@chita Cinkla bych tam, za to nic nedáš, pokud by bylo něco blbě, tak to alespoň zjistíš, ale jinak mi to přijde zatím v normě, nepředpokládám, že by to účetní posílala dříve jak toho 5.1., tak bych to tipovala, že by to příští týden mohlo dorazit.