Není brzo na chystání výbavičky? Dítě plánujeme za rok

sadacka
19. bře 2008

Ahoj holky,

tak moje sestřenka má půlroční holčičku a my bysme se chtěli pokusit o miminko příští rok a ona má strašně krásný věci na tu malou, tak jsem si říkala, že bych si od ní nějaký vzala jednou na svoje miminko, protože oni mají všechno krásný a takový "voňavoučký" a všechno jako nový,...... a je mně pak líto, ještě při splácení hypotéky, kupovat všechno znovu. No a při té příležitosti mně byl nabídnut i přebalovací pultík a kočárek,.....a ostatní věci kolem miminka. Tak přebalovací pultík a ostatní věci bych si ještě vzala, ovšem přemýšlím pořád nad tím kočárkem. Jestli to není nesmysl, mít kočárek tak brzo (sice ne doma, protože su pověrčivá). Teda strašně se mně líbí i tvarově i barva, je úplně nádherný a mám možnost ho mít za pakatel oproti tomu co stál - co myslíte holky????

denousek
19. bře 2008

ja jsem si koupila kocarek v 6 mesici a nez sem porodila tak uz se mi nelibil...kocarek bych nekupovala..jeste k tomu kdyz se teprve o miminko budete snazit..tot muj nazor 😕

smoulinda
19. bře 2008

Já se zastávám názoru První miminko - Nový kočárek 🙂 🙂 🙂

llucinka
19. bře 2008

No já nevím, kočárek jsme měli doma teprve týden před porodem 😉 Kočárek bych si asi nekoupila, nikdy nevíš, jak změníš názor, pak by sis třeba chtěla koupit jiný a nebudeš moct, protože ti bude líto nevyužít ten starý. Nicméně spoustu věcí si určitě budeš chtít koupit i sama a co když budeš mít chlapečka?

souhlasím se smoulindou: První miminko - nové vozítko 🙂

sadacka
autor
19. bře 2008

Že bych ho nevyužila si nemyslím, protože kdyby náhodou - mohl by být u některé z babiček - aby se nemusel jeden pořád převážet a jelikož miluju modrou barvu a kočárek je krásně modrý 😉 tak vím, že i kdybych měla holčičku i kdybych měla chlapečka - tak bych si stejně koupila modrý. Taky jsem vždycky měla názor - první dítě nový kočárek, ale on je jako nový a hlavně pěkně velký, ach jo tak já nevím 😨

karotky
19. bře 2008

Já jsem dosti pověrčivá a kočárek jsem chtěla kupovat až po porodu.Když jsem zjistila,že objednací lhůta je min. měsíc,objednali jsme ho 3 týdny před termínem.Nakonec na krám přišel ani ne za týden a i přes mojí averzi,jsme pro něj museli jít,protože bych doma s manželem nevydržela. 😀
Rozhodně bych si ho nepořizovala,když ještě nejsem těhotná.Když jsem byla těhotná poprvé(o mimčo jsme přišli v 9tt),tak jsem se pustila do rekonstrukce "starého" kočáru a pak jsem se na něj musela další 3 roky beznadějně dívat,než jsem otěhotněla znovu. 😖
A nakonec,..................záleží na tom,kolik máš v plánu dětí.Pokud jen jedno,souhlasím s tím,že v Tvém případě je zbytečné,kupovat si nový,když máte ještě hodně jiného placení. 😉
My máme v plánu 2(zatím),tak jsem šla do nového.Mám trojkombinaci,takže další kočárek není potřeba. 😉

claire
19. bře 2008

A máte všechny ty věci kam dát? Nám začli taky kamarádi a příbuzní nabízet hračky, oblečky a já nevím, co všechno, i když dět nechystáme dřív jak za několik let. Z jednoho pohledu je to sice skvělé, že to "nebudu muset kupovat" a myslím, že většinu věcí byste využili. Na druhou stranu je to podle mě nabídka v nevhodnou dobu, navíc to zabírá místo a nedej Bože, kdyby ty děti ne a ne přijít, člověk by se tím zbytečně trápil.

Jsem toho názoru, že někomu jinému (kamarádce sestřenky, kamarádce) by to posloužilo teď mnohem líp.

len
19. bře 2008

Já to taky vidím z toho pohledu, když nejde otěhotnět - mít doma cokoli na dítě, neskutečně by mě to štvalo 😒 A kočár asi tuplem, když pominu to, že zabírá spoustu místa (což pro někoho problém být nemusí), tak se jak modely a všemožné vymoženosti tak můj vkus můžou - minimálně za těch 9 měsíců - změnit k nepoznání. A navíc mám pocit, že až to bude aktuální, vždycky kolem bude dost lidí (ať už známých nebo třeba na netu), kteří za drobný peníz nějaké ty věcičky přenechají.

ygreen
19. bře 2008

sad: dělej jak myslíš sama 🙂 Klidně si od kamarádky vyber zajímavé kousky a někam si je schovej. A počítej s tím, že až budeš čekat miminko, tak tě budě těšit nakupovat pro něj nové věcičky. Tak to vem rozumě a vyber si jen ty nejlepší kousky. Kočík bych ale taky nebrala, a nebo jak píšeš, jen jako záložní třeba u babičky.
Pověry a možnosti, co kdyby se ti nepodařilo otěhotnět neřeš - stejně to neovlivníš 🙂 A když už chodíš na koníka, tak je jedno, jestli budeš mít ve skříni krabici s dětskými věcmi - dětičkama se prostě už zabíráš a myslíš na ně tak jako tak 😉

lucieee
19. bře 2008

Taky si myslím že je to hrozně brzo. My na první mimčo budeme kupovat nový kočárek a 100% využiji možnost nechat kočárek uložený v prodejně do porodu.

A přesně jak píšou holky až miminko čekat budeš i tak okolo tebe bude spousta lidí s dětičkama a věciček budeš mít dost. 😉

unka7
19. bře 2008

Sadačko,

já si myslím, že to není zase, tak špatný nápad pokud ty věci máš kam dát. Moje tchýně, takhle pořídila celou výbavičku a dala nám jí těsně před termínem porodu, kočárek sem si kupovala sama. A docela jsem jí byla vděčná a to co jsem potřebovala navíc, tak jsem si pak dokoupila

lenkazdenek
19. bře 2008

Já si kočárek kupovalo jako první když jsem byla ve 4měsíci od známejch je prada že sem vzhledově nják extra nelínbí,není nják moderní,ale o to víc praktický,je lehčí ,víc houpe,lepší do terénu a nemá ho každá mamina kterou potkáš 😀 věci pro malou jsme postupně dostávaly od známých během těch 9 měsíců ,ale měly jsme to kam dávat a já aspoň vytřídila co chci a co ne 😉 ale pokud se budete teprv snažit tak nevi nevim

sadacka
autor
19. bře 2008

Holky díky za příspěvky a za názory, věci kam dat máme a na miminku nepracujem z jediného důvodu a to je bydlení a jakmile se to vyřeší (nejpozdějí příští rok v létě), tak šup na to 😀 a jinak je mně škoda všechno kupovat nový, protože miminko jak roste, tak toho zas tolik neunosí a stejně je to jako nový a všechno se pak bude hodit (podle mě). takže oblečení si vezmu určitě, akorát jsem nevěděla co s tím kočárem. Přece když někdo má druhé dítě a kočár má doma po prvním, tak by to taky nemělo být, ne? ach jo, já fakt nevím. Bojím se, že pak těch x tisíc nedáme dohromady na nový (s našimi přijmy a ještě tím splácením) a malé je teprve půl roku, tak třeba to ještě dalšího půl roku budou využívat 😔

len
19. bře 2008

Ber to tak, že když si většina mamin kupuje kočár nový, tak pokud budeš toužit po nějakém z druhé ruky, nebude vůbec problém ho sehnat 😉 Ale dělej, jak myslíš, a přeju, ať se to pak podaří hodně brzy a je to vážně šup 🙂

tictac
19. bře 2008

sadacka - ja jsem na to mela driv stejny, nebo hodne podobny nazor, jako ty, ale po 8 letech jsme porad bez miminka a ted se chystame adoptovat a vim, ze si stejne budu chtit veci koupit nove na miminko. A i kdybych otehu, tak se budu strasne vytesovat z toho, ze muzu jit a kupovat pomalu vybavicku, i kdybych uz mela vsechno doma ve skrini, proste porad budes chtit neco koupit sama.Takze se priklanim k nazoru, ze bych si vybrala opravdu jen ty zajimave kousky a zbytek prenechala pro nekoho, kdo to vyuzije driv 😉

cipin
19. bře 2008

Sedacka, pokud se Ti kočárek a ostatní věci líbí, máš je kam dát atd, tak bych do toho klidně šla, ale přesně jak píšou holky, může se stát, že to třeba bude trvat déle a věci se Ti přestanou líbit (i když na to snad doufám nedojde), ale vždycky je zas můžeš dát dál... A podle mě lepší, než si pak nadávat, proč sis je předtím nevzala...

len
19. bře 2008

Cipin, ono to asi není jenom o tom, že by se mi to nelíbilo, to ono by se mi to třeba i líbilo, ale prostě bych si připadala jak blbec, mít doma plný šuplík mimivěcí a nemoct otěhotnět, asi bych si nad tím tak leda chodila poplakat 😀 A říkala si, že někdo jiný to mohl využít mnohem líp...

gedren
19. bře 2008

Hadriky bych si klidne vzala, mne segra taky schovavala skoro 10 let vecicky po jeji dcerce 🙂, ale vetsi veci, jako kocarek apod., bych nechala plavat, tam se hrozne meni trh a treba za dva roky uz za stejnou cenu sezenes zas neco jinyho, kvalitnejsiho, vychytanejsiho... My jsme ted treba kocarek prodali, i kdyz nam vyhovoval, protoze az budeme mit dalsi mimi, tak za stejnou cenu, za jakou jsme ted kocarek prodali, uz sezeneme lepsi 🙂 (budeme-li ho vubec potrebovat - meli jsme ho jen jako nouzovku a prevazne nosime).

sadacka
autor
19. bře 2008

po pravdě řečeno na tohle su takový optimista - myslím, že otěhotnět nám půjde (a ať na to někdo věří nebo ne, 3 kartářky se shodly, že budem mít kluka a holku - a já jim věřím, protože ostatní věci se jim taky plní) a jak píše Cip nerada bych si pak nadávala, že jsem ten krásný kočárek nevzala - protože se mně fakt líbí strašně moc a poslat to můžu dál vždycky. I když na druhou stranu je zas pravda, že za 2 roky může být in něco jinýho - jenže tohle je kočárek velký a hluboký (což mně teď připadá, že je dělají snad čím dál menší) a kočárek bych chtěla, aby vydžrel na obě mimi, ale asi ho teda nevezmu. No ještě se musím domluvit s manžem, i když jemu je to jedno - ať se rozhodnu já

pattie
19. bře 2008

Asi mám úplně jinej názor, pověrčivá teda rozhodně nejsem, ale jestli máš možnost mít věci na děcko od sestřenice, vlastně asi téměř zadarmo, tak do toho jdi! Když vidím, kolik to všechno stojí, tak se mi protáčej panenky... a jestli to máte kam dát, tak bych neváhala!!!!

veronikapulkertova
19. bře 2008

Holky, chci se zeptat, vybavicku uz nakupuji a to jsem ve 24 tydnu, proste mi to neda 🙂 Ale uvedomila jsem si, ze vse nakupuji ve velkosti 50 ?:( Jakou velikost predbezne kupujete? Budeme mit holciccku. Diky 🙂

denousek
19. bře 2008

jestli budes mit miminko 3,5kg tak 50 neoblece 😅

veronikapulkertova
19. bře 2008

Juuu, velikost 50 tvori skoro celou moji vybavicku 🙂 Jaka velikost je tak optimalni ke koupi? At to neni moc velke? Diky 🙂

zdina
19. bře 2008

50 je mala velikost, staci opravdu jen par kousku, kdyby miminko male. Pokud ale budes mit mimi vetsi, tak nemas sanci ji do toho obleci

K porizovani vybavicky predem - ja bych do toho sla a take bych vzala i ten kocarek. I kdyby potom mel byt treba jen k babicce. Sama pises, e mate hodne splaceni a pro tebe hraje to, ze to mas kde dat. A tech par lepsich kousku do poradny a tak si dokoupis sama. Samozrejme pokud bys vecicky nemela kam dat je to uplne jina situace.

sadacka
autor
19. bře 2008

pattie: přesně tak, mám možnost to mít za úplný pakatel a když vidím kolik všechno stojí tak je to fakt na mrtvicu a to stejně ještě nebudu mít všechno a naštěstí tom mám kam dat. Oblečení dáme do takových těch pytlů z kterých se vyfoukne vzduch a bude 🙂 a krásný věci do poradny myslím, že krásný od sestřenky bude všechno, protože nakupujou v Rakousku a tak.....samý kvalitní věci a dokonce vychytávají i takový ty špeky, aby byly na pískovišti a tak IN 😀

pattie
19. bře 2008

sadačka: tak to jdi do toho! Toť můj názor. Taky bych chtěla takovou sestřenku 😉 Ale u mě je to např. trochu neobjektivní, protože jsem otěhotněla sotva jsem na to pomyslela 😀 Výbavičku už trošičku nakupuju a zjišťuju, že jsou to fakt pálky.....

zdina
19. bře 2008

v tom pripade do toho opravdu jdi, hodne usetris a navickdyz ma veci kvalitni , tak neni o cem premyslet 😉

miksa
19. bře 2008

ahoj holky já jsem taky měla pár věciček a ještě jsem nebyla těhotná, vždy jsme si koupili ně co pro radost, nejvíce jsme začali nakupovat jak jsme se dozvěděli že jsem těhotná, máme už celou výbavičku, postýlku, přebalovák, ale kočárek ještě nemáme ten až tak měsíc před porodem. kočárek bych tak brzo nekupovala.

xmarg04
19. bře 2008

taky bych do toho šla, jen teda nevím s tím kočárkem... vzhledem k tomu, že miminko ještě ani nemám, ani nečekám, nejsem asi úplně směrodatná, ale když jsem se naposledy dostala pracovně do Států (s vyhlídkou naposledy na pár let) a našla výprodej dětského obchodu, nakoupila jsem toho taky spoustu... řekla bych skoro celou výbavičku... 😀 😀 musela jsem dokonce dokoupit i tašku, abych to převezla, ale soupravičky, která tady stojí několik stovek, jsem kupovala po 2, 3, 5 dolarech s to mi nedalo... mám to teda u babi, trochu pověrčivá jsem, ale já bych do toho šla, fakt je to jinak strašně drahý.... 😒

... hu, to jsem se rozepsala... 😅

kacka.va
19. bře 2008

sadacka: já nejsem zastáncem předčasného kupování nebo dostávání výbavičky. Sama jsem začala pořizovat asi v 5. měsíci. Ale myslím, že kdyby se nedařilo otěhotnět, věci doma by akorát připomínali, jak moc mimi chceš. navíc hadříky si může nechat sestřenka u sebe a nebo je mezitím půjčit někomu jinému a ty si je pak stáhneš až to bude aktuální, ne?
verco: já 50tku velikost mám snad jen jedno nebo dvě bodíčka, já sama jsem měla přes 4 kg a mamča říkala, že plno věcí jsem neměla ani jednou na sobě. Kolegyně měla se synem to samé, takže buď dokoupím po porodu nebo budeme chvíli plandat, tyhle malí prckové rostou jak z vody, tak nemá cenu utrácet za ty nejmenší věcičky.

pattie
19. bře 2008

veronikapulkertova: kamarádka mi zrovna dneska psala, že mi půjčí nějaké věcičky, tak jsem se ptala na velikost 56 a ona psala, že skoro nic nemá, že na obě holky měla jen č. 62 (a to mladší se narodila dřív a měřila 46 cm), že prý tak rychle dorostly, že to nemělo cenu pořizovat... tak nevím, taky radši nakoupím rovnou tu šedesát dvojku...