Jak moc jste pověrčivé? (U miminka)

21. kvě 2021

Krásný večer😊

Má otázka zní: Jak moc jste pověrčivé, co se týče pověr těhotenství a miminek?

Já byla dost pověrčivá.. jen to asi ze mě trosku opadlo, ale nějak se zase toho jak tele začínám chytat. V tehu (3 měsíc) jsem si našla krásný kočárek a všichni no to ne, neber si ho, nosí to smůlu.. ehm holky, já si ho vzala a max co mi to doneslo byl 2 denní porod 😂 pak jsem právě slyšela, že když miminko/ kojenec se divá do zrcadla do 1 roku, tak buď to přinese strašnou smůlu a nebo dokonce smrt (ale jeho).. já se dnes šla koupat a moje dcerka je v houpátku u mě, ale máme tam x zrcadel, není to poprvé co do nich kouká, ona na to ráda sahá a smeje se, tak si říkám, jestli jsem fakt tele,že na to myslím a nebo debil, že jsem ji nechala. 🙄

Děkuji za Vaše názory. 😊
Vladěnka

pipi_puncocha
21. kvě 2021

To s tím zrcadlem slyším poprvé teda, ale podle mě to je v dnešní době úplně absurdní, nevěřím, že existuje dítě, co se do roka nevidělo v zrcadle. Na hodně dětských hračkách je zrcátko, my máme (asi jako většina) zrcadlo v chodbě, vždycky jsem si u něj zapínala nosítko... To bych vůbec neřešila.

tensorflow
21. kvě 2021

Ani trochu. Kočárek jsem doma měla a v porodnici jsem to měla za 7 minut hotové. A zrcadlo jí dávám normálně na hraní.

autor
21. kvě 2021

@pipi_puncocha
@tensorflow
Díky ženy, jste skvělý 😅♥️

katule1990
21. kvě 2021

O zrcadle jsem teda taky nikdy neslyšela, to mě pobavilo 😅. Kočárek nám bába v obchodě odmítla do porodu prodat, jen jsme si ho mohli zamluvit a zaplatit zálohu 😂. Na pověry nevěřím. Jediné, co dodržujeme, je nechození s dítětem do roka na hřbitov, ale přišlo by mi i divný, tam jet s kočárkem.

pipi_puncocha
21. kvě 2021

@katule1990 teda, tak to jsem taky neslyšela s tím hřbitovem, ale nebyli jsme, to by mě taky nenapadlo úplně jako místo na procházku.

katule1990
21. kvě 2021

@pipi_puncocha Mě právě taky ne. Ale říká se, že by se nemělo, je to taky nějaká pověra. Ale je možný, že třeba jen krajová a jinde se to neříká 🤔.

petulkadodo
21. kvě 2021

To jsem nikdy neslyšela. Malé děti milují zrcadla, i spousta hraček a hracích desek má prvky se zrcátkem. Zrcadel bych se opravdu nebála 🙂

autor
21. kvě 2021

@katule1990 též jsem o hřbitovu slyšela, to by mě asi taky nenapadlo… hlavně tam naštěstí ještě nikoho nemáme.. tak snad to tak zůstane.. 😔
Ještě jsem slyšela o x pověrách, ale teď si vůbec nevzpomenu 😂🙄

sona250
21. kvě 2021

vůbec, zbytečně by se s tím člověk stresoval

klokanka31
21. kvě 2021

My měli kočárek schovaný u našich, měli úplný hysterák že doma být nesmí před porodem 🤔 co jsem teda dodržela, že jsem po porodu já ani malá celý rok nebyla na hřbitově. Toho jsem se bála...ale i když už malá má rok, nebudu ji tam brát ani teď. Mám z toho nějak obavy, a říká se že děti vidí duchy...

felixfelicis
21. kvě 2021

Kočárek jsme doma měli, nebyla větší zábava než s miminkem dělat kuku do zrcadla a na ten hřbitov jsem se taky párkrát jela projet 🙂

nekiaxy
21. kvě 2021

My i na hrbitov chodime pravidelne, mam tam tatinka, babicky, dedy...na zvedle oboci jsem si zvykla. Vsechny deti zijou a nevim,.proc by deti na hrbitov nepatrily, je to preci soucast zivota... Co teprve latinskoamericke zeme a jejich hrbitovni party🙂 tyhle povery me miji. Navic rocnimu diteti se hrbitov fakt libi. Kytky, cetly, svetylka... Ja mam rada hrbitovy:D

eviicka
21. kvě 2021

Hřbitov slyším poprvé, a jelikož mám na něm mamku, babičky, dědy tak tam s kočárkem jezdím (nenechám hroby ležet ladem, nebo se střídat s manželem u brány). Beru to jako součást života. Ostatní pověry znám (pak ještě stříhání vlásků) a dodržuji je jen tak, aby to nekomplikovalo život (první kočárek jsme měli u tchánů u druhého už jsme ho nikam neodváželi, zrcadlům se taky nevyhýbám, ale cíleně nedávám).

autor
21. kvě 2021

@eviicka co s vlásky? 🙉

ajja87
21. kvě 2021

U prvního jsem dodrzela kočárek, pak během jeho života jsem se dozvěděla spoustu pověr, děda třeba silel, že jsme malé koupali u krbu, kde se divalo do ohně (že se mu nla těle udělá,, růže,,.. ma 4 roky a nic), o zrcadle jsem taky slyšela, ale vzhledem k tomu, že v ložnici máme velké zrcadlo přes celou skříň, tak rozhodně díváni do něj pro nás byla zábava při uklidnovani večer... Nic jsem neřešila, jen pak už jsem vyla nervózní, když mi mimčo u prarodičů rvalo, kdykoliv se na něj jen podívali a ty mi pak vnuknuli myšlenku, že mi dítě někdo v kočárku uhranul, že jsem tam měla mít povesenou červenou stuhu nebo co, no holky já z toho byla na palici🙈😂teď už se tomu smeju, ale tehdy jsem už tomu i věřila... Jinak teď jsem teda porušila i ten hřbitov, manželovi umřela babicka a vzhledem k vládním opatřením jsem nemohla na pohřeb, tak jsem se s ní šla rozloučit na hřbitov a malé měsíční dítě vzala sebou skrz kojeni, jelikož to bylo daleko

michaela_2
21. kvě 2021

@katule1990 já všechny 3 děti hned běžela “ukázat” dědovi na hřbitov 😂 🙈 jaká pověra se k tomu váže??
Chodím tam teda často normálně, nejen s miminky 🙂) ale děti beru prave odmala s sebou

autor
21. kvě 2021

@ajja87 Joo s tou stuhou masakr😂 malá měla koliku a furt brecela a kamaradka je cigánka a ona na mě, moja zlata musíš ji dat stuhu na ruku červenou, to ji strašně pomuze 😂😂😂😂😂🙉 no jak magor

katule1990
21. kvě 2021

@michaela_2 Popravdě, ani přesně nevím, jak na ty pověry nevěřím. Určitě něco ve smyslu neštěstí/smrt a podobný blbosti. Vůbec bych se tím nestresovala, že tam chodíte 🙂.

michaela_2
21. kvě 2021

@katule1990 já zrovna tohle neznám 🙂 jinak kočárek jsem doma měla pokaždé předem a do zrcadla jsme s detma dělali blbosti od miminka 🙂 (o tom zrcadle jsem to slyšela, ale podle mne řada těch pověr vznikla tehdy proto, kdy ještě lidé neuměli odůvodnit řadu věcí 🙂)
Třeba chápu, že dřív opravdu platilo to, že svatby v květnu nosí neštěstí - protože rodit v zimě, kdysi dávno, bylo fakt rizikovější, než v jinou část roku, pro mámu i dítě. Málo jídla, málo tepla atd
Ale to už dnes taky neplatí 🙂 a stejně je svateb v květnu pomálu...

klokanka31
21. kvě 2021

@michaela_2 K tomu hřbitovu se říká že malé děti do toho roku jsou hodně zranitelné, i skrz duši, a ti mrtví ze hřbitova že by si ty dušičky mohli vzít sebou.

eviicka
21. kvě 2021

Anonymní: Do roka se nemají stříhat.

merope
21. kvě 2021

Montessori dokonce zdcadlo u dětí doporučuje - kvůli rozvoji (přesněji si zkus dohledat).

meronym
21. kvě 2021

@klokanka31 To je desive. Jak mi bylo dobre, kdyz jsem tuhle bachorku neznala. Chjo. Ja si sice rikam, ze takovym nesmyslum prece nemuzu verit, ale stejne mam radsi na kocaru cervenou stuhu.

klokanka31
21. kvě 2021

@meronym Já některým pověrám nevěřím, ale co se týká hřbitovů a mrtvých tak toho se bojím. Mám dost zkušeností že to nechci pokoušet.

keksik002
21. kvě 2021

Nejsem poverciva vůbec a ani v těhotenství.. Kocar jsme doma meli od cca 25tt, postylku a vybaveni taktez, obleceni jsem kupovala vlastne od zacatku u zrcadla si Míša hrál celkem casto, bavilo ho se na sebe smat a delat ksichty.
;)

lachtanice86
21. kvě 2021

To jsou zase hlody. Poverciva sem nebyla v prvním ani teď v druhém. Kočárek jsem kupovala kdyz se mi líbil a byl celou dobu u nas doma. Ted uz ho mam doma taky.

veroniqess
21. kvě 2021

Tak já mám na hřbitově pochovanou maminku a se synem tam chodím, co se narodil. Je to pro mě bezpečné místo, kde se svou mamkou mluvím, syn si vesele sedí v kočárku a všichni jsme v pohodě. Nikdo na mě nikdy nekoukal a ani nechápu, proč by tam jako nemohl. Na pohřeb je to jasný, ale hřbitov já nepovažuji za žádné strašné úplně depresivní místo, ale to asi záleží, jak to kdo se smrtí má. No pobavilo 🙂 Bylo by dobré si i zjistit, proč vlastně historicky která pověra vznikla, pak zjistíte, proč už je to dneska nesmysl 😉

maaaadlaaaaa
21. kvě 2021

Já měla kočárek od 5.měsíce a do zrcadla se s ni koukám pořád, když s ni jdu kolem a ma i hračky se zrcadlem. 🙂 Tohle bych vuuuubec neřešila.

pampeliska1313
21. kvě 2021

Já třeba nic, kočárek máme pořízený už nějakou chvíli, stejně jako oblečky, postýlku a nevim co ještě. Tchyně měla pomalu srdeční zástavu, že to přece nesmíme, protože to nosí smůlu.🙂 Pak zjistím, že pomalu doteď, kdy mám za chvíli termín ani nejlepší kamarádce neřekla, že bude babička, protože to taky může přinést smůlu. A co mi vyprávěla, klukům nestříhala vlasy a měli holčičí oblečení do určitého věku apod apod. Často to jsou věci který slyším prvně a už mám dojem, že si to snad vymýšlí.:D Sice mi tak jako “vynadá” že tohle a tamto se přece nesmí, ale naštěstí nám to úplně nenutí.🙂

malinkaelinka
22. kvě 2021

Vůbec ne, většinu z toho co se tu píše ani neznám, natož abych se tím ridila. A už vůbec bych nedopustila, aby mi takove povidacky komplikovala život.