Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

mirrinka
18. srp 2008

neviete o tom,že slovesá sa píšu na konci s mäkkým i ???

petronelie
18. srp 2008

zucha,hanelka: Mě přijde,že existuje tolik krásných českých jmen. A pak dá moje kamarádka jméno Jonatán Maleček a neuvědomuje si, že to prostě k sobě nejde.
Mě se též líbí František,Václav,ale i Richard a tak. Já osobně mám vybrané jiné jméno, je české a hezké.
A přesně tak,je každého věc,jaké jméno dá, jen by měl každý používat hlavu.

Mirri: To nevieme 🙂

mirrinka
18. srp 2008

teda v neviem ako to je v češtine 😉 ale na slovensku určite mäkké i

petronelie
18. srp 2008

miri: v Čechách je to takto:

ženský - Y
mužský neživotný - Y
mužský životný - I
střední - A nebo I

Já studovala češtinu, proto jsem se hned opravila, u psaní většinou pracuju a moc nepřemýšlím, co píšu 😅

urbi
18. srp 2008

ahoj holky - zajímaly by mě vaše typy: dozvěděli jsme se, že čekáme holčičku, což jsme si moc přáli, ale nepočítali s tím - a teď trošku "bojujeme" 😀 o jméno
jde o Natálku a Nelinku - mě se líbí obě, ale tak nějak mám pocit, že je Natálek moc, ale manžel to jméno miluje a s ním celá moje i jeho rodina a i všichni kamarádi.... a já bych radši tu Nelinku...
příjmení je Urbánková
mě se líbí jména i česká i cizí, ale ne zas tak moc exotická..... co se vám víc hodí Natálka či Nelinka k našemu příjmení? dík 😉

mirrinka
18. srp 2008

no tak to ja som zase študovala slovenčinu 🙂 nejako som si neuvedomila,že je to písané po česky,tak sorry...ale na slovensku sú slovesá s mäkkým i - až na rozkazovací spôsob niektorých slovies napr.
/ umy! atd.../ 😉

ale vráťme sa radšej k menám...na pravopis môže vzniknúť iná téma,ak by niekto chcel 😉

petronelie
18. srp 2008

Ahoj urbi, já jsem zas přesvědčená, že je přeadélkováno a přenelinkováno.
Natálka se mi líbí moc a Natálie Urbánková zní moc pěkně.

petronelie
18. srp 2008

mirri: 😀 Jsem pro, bylo to jen takové slovíčkaření 😀

mirrinka
18. srp 2008

ak by som si mala vybrať z tých dvoch mien,tak skôr Nellinka...ale ani jedno nie je podľa môjho gusta 😉 ale Nella Urbánková znie tiež dosť dobre 😉

urbi
18. srp 2008

Petronelie, dík za tip - je to podle toho, v jakém okruhu lidí se pohybujeme... já neznám osobně ani jednu Natálku a ani jednu Nelinku - jen dle ČSU je Natálka 3. a Nelinka až v druhé desítce... 😉

mirrinka
18. srp 2008

a ešte mi tam pasuje Klára Urbánková 😀 😀 😀

petronelie
18. srp 2008

Ona ta jména jsou obě hezká 😀
Jak říkám,já bych ale udělala radost taťkovi 😀

petronelie
18. srp 2008

urbi, já to beru podle koníka, moje kamarádky mají úplně jiná jména 😀 A já budu mít též jiné.

urbi
18. srp 2008

😀 holky 😀 to jsou mi rady 😀 , ale to přesně potřebuju, slyšet, že obě jména jdou, však my se nějak rozhodneme... budeme muset že 😀 no jde o to, že Nelinkou bych udělala radost sobě a Natálkou všem ostatním 😀
i když proti Nelince taky nikdo neprotestuje...

petronelie
18. srp 2008

Nebo Naďa Urbánková 😀

petronelie
18. srp 2008

urbi, tak si hoď korunou 😝

petronelie
18. srp 2008

Ale jinak k holčičce moc gratuluju, především,když jste si ji přáli! 😎

mirrinka
18. srp 2008

a čo tak Natálie Nelly Urbánková 😀 a už sú spokojní všetci 😀

urbi
18. srp 2008

mě spíš jde o to, aby třeba ve třídě nebylo 15 Natálek... tak jedině asi skočit na matriku v našem městě a poptat se, jak je to konkrétně tam.... 😉

urbi
18. srp 2008

Mirii, to mě přesně o víkendu napadlo, že dáme obě 😀 , ale co když jednou bude ještě další holčička 😀 😀 😀
Petro, no s tou Naďou jsi mě nahlodala, jen nevím, jestli někde prodávají tak krásné brýle 😀

petronelie
18. srp 2008

urbi,tohle bych zas tak neřešila. Prostě bych dala jméno,které se mi líbí. Mě se líbí jméno,co se ostatním nelíbí a je mi to fuk,prostě by se tak moje holčička jmenovala,no. 😎

hanelka
18. srp 2008

já myslím, že i Nela i Natálka jdou k tomu příjmení 😉 i když si taky myslím, že jsou to až moc častá jména, zvlášť Nela...ale jsou hezká 😉
hele, to je zajímavé, že ty nejfrekventovanější holčičí jména bych nedala (i když se mi třeba líbí, jako Tereza nebo Eliška), ale u těch klučičích mi to nevadí a klidně bych dala Honzíka, Jakuba a tak...i když je to každý druhý 😀 😉

urbi
18. srp 2008

prozradit zatím nechceš? 😉

petronelie
18. srp 2008

Klidně prozradím, nemáme zatím nic rozhodnuto. Jen se mi líbí: DENISA

petronelie
18. srp 2008

hanelko: Já myslím , že Honzíku, Kubíků a Vojtů, bude vždycky hodně....ale co, jsou to pěkná klasická jména! U holčiček jsou hodně Terezky,Verunky,Barunky....a ty Nely a Adélky,no. A taky jsou stále v kurzu Nikolky.

mirrinka
18. srp 2008

hlavne aby bola zdravá...a na meno si potom aj tak všetci zvyknete...či sa bude volať tak alebo onak,aj tak si potom všetci poviete,že iné by jej ani nepasovalo,len práve toto 😀 presne tak to bolo aj u nás. 😉 dúfam,že som to napísala zrozumiteľne 😀 😀 😀

petronelie
18. srp 2008

mirri: my ti naozaj rozumieme 😀

mirrinka
18. srp 2008

super 😀 😀 😀

urbi
18. srp 2008

Hanelko, to je zajímavý, že u holek ne a kluků jo 😉
Petro, to je hezký jméno 😉 v naší generaci to bylo jméno celkem obvyklé, i když ne časté, ale je fakt, že dneska už jsem dlouho o malé Denisce neslyšela
my jsme se ještě shodli s manželem na Adrianě, ale kvůli tomu R bychom ji nedali - dohromady s příjmením už to moc vrčí 😉 😀