Jméno k Zuzance a Barunce. Máte tip?

elishka562
12. zář 2019

Jaké dívčí jméno byste vybrali ke jménům Zuzana a Barbora?
Aby mělo hezkou zdrobnělou (Zuzanka, Barunka) i střední (Zuzka, Bára) verzi?🙂
Napadá mi jenom Kateřina (ale Kačenka se mi moc nelíbí) a Veronika, ale ta už je zas v rodině..ikdyž na to já moc nehraju, to spíš ostatní členové rodiny..
Budu ráda, když mi nějaký váš tip nasměruje nebo bude inspirací pro výběr třeba nakonec úplně jiného jména, protože sama zatím nevím, od čeho se odpíchnout.
Díky 🙂

barumat
12. zář 2019

Napsala mě právě hned Kačenka, že je stejně dlouhá, vhodně doplní, a i ze stejného "pytle" (ne Jana a Jennifer nebo Lenka a Adalberta, jestli mě chápeš). Veronika k nim je taky hezká volba, ale první mě napadla Kačka.

zuzousinek
12. zář 2019

@elishka562 Máme Kateřinu a říkáme jí Káťa nebo Kátinka. Zatím všude pochopili, že na Kačenku neslyší.

aneta15
12. zář 2019

@elishka562 mě by se líbila Karolinka

dzejn002
12. zář 2019

@elishka562 Hned mě napadla Terezie/Tereza - Terka - Terinka/Terezka ;)

elishka562
autor
12. zář 2019

@barumat
@zuzousinek
Děkuju oběma za tip, taky mi přijde, že jméno k tomu ladí...
Varianta Káťa se mi líbí moc, od dětství... snad by se to chytlo u ostatních

elishka562
autor
12. zář 2019

@dzejn002 Terezka je "zabraná" mojí švagrovou, přes to nejede vlak...sama jsem psala v úvodu, že někteří členové rodiny to tak mají:/
@aneta15 Karolína mi přijde už dlouhé jméno k 4slabičnému přijímení..

adel_si
12. zář 2019

Co Anetka nebi Adélka?

sabcav
12. zář 2019

@elishka562 máme 3, holčičku Katrin , starší jsou Andrejka (Ája) a Terezka (Tery) , manžel chtěl prostě 3. Káťu, jenže u mě nejel vlak přes Kateřinu - naši mají nevychovanou uštěkanou na děti vyjíždějící jorkšírku Kačenku a říkají jí Káčo, Kačenko ... nesnesla jsem pomyšlení, že by se stejně měl jmenovat jejich zmetek pes a i jejich vnouče, tak jsme udělali s manželem kompromis na Katrin - říkáme jí Káťo, Katrinko . Katrýsku ... jen když zlobí nebo potřebuji, aby fakt vnímala, tak jí oslovuju Katrin ... obojí prarodiče i ve školce, u dr. a všichni okolo si na Katrin, tedy vlastně Káťu krásně zvykli a Kačenko jí nikdo neříká, protože na to neslyší 😀

ps: jsem Sabina a přimlouvám se i za Sabinu, je jich málo , spousta možností - Sabina, Sabinka, Sabča, Sabi ...

tervi
12. zář 2019

@elishka562 Tak mě napadá Lucinka.😉

michalkamisa
12. zář 2019

Co Gabriela, Gábinka, Gabča, Gábi. Tu máme my. A taky Klára, Klárinka

daisymaminka
12. zář 2019

@elishka562 Michaela, Kateřina, Lucie

skarol
12. zář 2019

Kateřina mě napadla hned 🙂🙂🙂. Ještě by šlo dát jméno Markéta (Mája, Markétka), Andrea (Ája, Andrejka), případně Adriana, pak Adéla nebo Adina (Áďa, Adélka), Monika (Monča, Monička), Nikol (Nikča, Nikolka), Pavlína (Pája, Pavlínka), Simona (Simča, Simonka)

barulina
12. zář 2019

Marketa

lv
12. zář 2019

Markéta

baris
12. zář 2019

@elishka562 já jsem Barbora a ségra je Tereza - Terezka, Terka. Jinak já mám doma Kateřinu a oslovení Káčo-Kačenko nesnáším. Je to Káťa a Katuška. Druhá je Karolína - Karolínka-Kája.

elishka562
autor
12. zář 2019

@adel_si Adélku manžel nechce, ale Anetku jsme měli ve výběru hned při prvním těhotenství... můžem to probrat znova.

jupiter2013
12. zář 2019

Markéta, Magdaléna, Gabriela

verunka_korunka
12. zář 2019

Jeste me napadá Alena, Alenka, Ála

voskovkyapastelky
12. zář 2019

Lucie, Eva, Anna 🙂

karolinka252
12. zář 2019

Dorotka 😍

jitkaem
12. zář 2019

Jitka 🙂

mlynkova85
12. zář 2019

@elishka562 já mám doma Zuzanu a k ní ještě Nikolu (Nikolku,Nikcu,Niki) ve výběru byla také Kateřina,ale je to moc dlouhé hledala jsem nějaké jméno aby mělo 6písmen jako u starší. Jako malá jsem byla hrozně naštvaná jak mám dlouhé jméno a ségra jen na 4písmena. Michaela x Jana.

podaji
12. zář 2019

Barunka, Zuzanka a Anička 😃

hahahala
12. zář 2019

Viktorie? ... Viktorka, Viky...

vrabcak0007
12. zář 2019

Já jsem Zuzana a sestra se jmenuje Ludmila - krásný český jméno - Lída, Lidka, Lidunka..to se hodí i k tý Barunce 😉

ninive211
12. zář 2019

Škoda že je zabraná Tereza, ta mi k Zuzaně prostě tak nějak "pasuje" (na základce jsme měli Zuzku a Terku v jedné lavici a od té doby mi to prostě jde k sobě - něco jako Kristýna/Karolína). Ale Kateřina k těmto jménům taky pasuje (i když teda v základní verzi je to jméno děsně dlouhé), nebo i ta Markéta. Záleží i na příjmení. Co třeba Alena? Alena - Zuzana, zní to podobně.

elishka562
autor
12. zář 2019

Dekuju za vsechny nazory...!
@sabcav Katrin vubec neni spatny, ale neprijde mi k tomu moc ze by sedelo.. stejne jak ta Sabina..ale taky neni spatny🙂
@tervi Lucinka, tu jsme taky resili, ale verze Lucka se mi spojuje s lidma ktere nemusim..
@michalkamisa Gabinu manzel nechce, ikdyz jsem ji nadhodila uz minule, Klarku chtel zas on, ale to je s nasim prijimenim na zlomeni jazyka🙂) ale libi se mi
@daisymaminka z techto asi ta Katka, viz vys🙂)
@skarol ja jsem proste asi ulitla na reseni tech jmen, moc se mk nelibi ty stredni varianty kde je "č" - vyjma snad Verci.. takze Nikca, Simca, Monca za me ne .. ale ta Katerina vypada nadejne🙂 Marketu jsem chtela, ale manzel ne
@barulina
@lv viz vys - neprosla pres muze🙂)
@baris Terezka je zabrana svagrovou..:/
@jupiter2013 z techto bych brala tu Marketu, ale nikdo by ji nesmel rikat Maki🙂))
@ninive211 Alenka je hezke, ale nedovedu si to predstavit mit ji osobne..
@vrabcak0007 Ludmila je mamka..nejak to mam zapasovane to teto generace, ji samotne se to jmeno asi nikdy extra nelibilo, tak to mam tim asi ovlivnene..

jannaaa
12. zář 2019

Co treba Julinka? ..Juli, Julča

karolinka252
12. zář 2019

A nebo Magdalena?

barulina
12. zář 2019

@karolinka252 ze me to nenapadlo ;D ja sama mam nej Magdalénku

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru