Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

danielah
31. říj 2005

holky, teď jsem koukla z okna ven, tam je tma jak v .... 😠

yenn
31. říj 2005

Ene...to kazdopadne 🙂 Ja mela byt Sarka, ale mamka jako tehotna poznala nejakou Sarku, ktera byla uplne blba a pak uz to jmeno proste dat nemohla 🙂

adua
31. říj 2005

Yenn: Na tvojí knížku nikdo nemá.

Madeleine: NO ve starých českých vesnicích se dětem říkalo haverlanti. Občas se to slyší taky ve filmech. 😀

yenn
31. říj 2005

Moni, to my jsme s mamou zase stara a mlada....akorat na vanocnich dareccich mame napsano mala a velka....kdyz jsou ty vanoce, tak to napiseme lip,ne? 🙂

ene
31. říj 2005

Ja mela byt zase Lenka, coz je manzelova bejvala. Kdyby me tak mama pojmenovala, nemuseli jsme ani nechavat sit nove potahy na polstarky 😀 Jinak jsme Jana a Petr a je to snad nejcastejsi spojeni, co znam. V knizkach je hodne caste a ke vsemu se muj bracha jmenuje Petr a manzelova sestra byla Jana.

danielah
31. říj 2005

Holky, prchám vlnit břichem, mějte se báječně, krásný večer, papapa zítra!

yenn
31. říj 2005

Ahoj Dani, ja vlnim kazde utery 🙂

Moni, mate to proste slozite...co takhle vymyslet nejake prezdivky? 😉

Ene: Byla??? ☹

ene
31. říj 2005

Byla. Pred dvema roky "vypadla" ze sedmeho patra, nikdo nevi proc ani jestli ji nekdo nahodou nepomohl. Tak to v cechach holt chodi.. Alespon dekuji bohu, ze jsem byla v tu chvili na praxi u manzela v praci a byla s nim, kdyz mu to mama volala.

kristi
31. říj 2005

mně zase babička říkala a pořád říká Kristo a ve škole mi říkali Kryso Vasiliso.....moc pěkný 😀

yenn
31. říj 2005

Moni, to se divim,ja tady takove oznaceni pro Moniky neslychavam...to spis vzdycky v Cechach slisim Álo, Míro a tak 🙂 Kdybys rekla Moňo kratce, tak to bych uz brala 😀

Ene, tak to je drsne, to je mi lito ☹

macinka
31. říj 2005

my máme Kristýnku jako druhé jméno pro holčičku...mně se líbí..

yenn
31. říj 2005

jj, ja jsem se vzdycky chtela jmenovat Kristyna.... to jich jeste nebylo tolik 🙂

macinka
31. říj 2005

ono si asi nevybereš🙂))....kdo ví,co budeme dávat my za jména a jak se pak děti ve třídě sejdou🙂))

slunicko2
31. říj 2005

Ja mam situaci slozitejsi. Muj partner je z Walesu, a tak se snazim o kompromis. ale nejak nam to nejde. Tady jim ceska jmena nic nereknou ☹ Sice maji nektera stejna, ale ta se nam moc nehodi k prijmeni.... navic vetsinu z nich mame v rodine... A tak zatim vede pro holcicku Mia a pro chlapecka Sean.... Jen si rikam, jestli na holku v cechach nebudou mnoukat 😉

len
31. říj 2005

Slunicko, když k tomu budou mít cizí příjmení, tak je to v pohodě. A Mia je moc pěkné jméno 🙂

slunicko2
31. říj 2005

Len, me se to taky zda jako hezke jmeno, navic mi prijde i takove prirozenejsi pro me ceske pribuzne. Znas to, jak se nekteri cesi perou se jmeny jako Sharon a Enrique a tak dale :o) Takhle ji treba tady budou moc rikat Madla nebo tak nejak... :o)

yenn
31. říj 2005

Moni, je treba s nimi sjednat poradek 🙂 Taky mam v rodine Moniku, ktere rika jeji mama Moňo. Mne zase vadilo, kdyz mi kamaradi na chate v Cechach rikali jen Mirko....zadne zdrobneliny,zadne zkracene oznaceni...a jeste to znelo tak divne,jako s tvrdym Y

yenn
31. říj 2005

Mne se treba stalo toto...potkam sousedku, ktera venci sve vnucce kocarek s miminkem. Ptal se, jak se jmenuje a babicka se chvilku osiva a pak rekne: ...no ....jesika (rekla to s tim J na zacatku,proste tak jak se to pise) A takovym tonem,jako by se za to stydela....

slunicko2
31. říj 2005

presne tak, snazime se vybrat kompromis. Preci jen deti budou taky na pul patrit do Cech, ze jo :o) a navic deti budou tezko chapat, ze jim nekdo plete pismenka ve jmenech... a tak chceme, aby jmena byla takova jednoducha i pro "senilni" babicky 😉
francouzska jmena ja rada, ale jak znamo anglicanum poziraci zab moc nevodi... takze ta mi proste neprojdou :o)

len
31. říj 2005

A nebo jsou jména jako Anna nebo Marie, která mají snad v každém národě, jen se různě čtou.

macinka
31. říj 2005

my máme známí ve Francii,kteří dali opravdu dceři jméno Anička a zní to staršně hezky.....

kristi
31. říj 2005

já mám známou, sice češku,ale mají Kevina a hrozně mu to sluší...i když je zatím malinkej...

slunicko2
31. říj 2005

Kdyz ja mam tetu Annicku a babicku Marii.. Navic, jedna moje hrooooozne oskliva spoluzacka byla Marie... I kdyz je to moc pekne jmeno, tak mam v hlave proste zafixovanou mou spoluzacku.

consti
31. říj 2005

Naše děti budou Viktorie a Oliver...jsou to jména tak akorát, nic jako jessica nebo tak nějak a k příjmení se hodí...Neznám nic horšího jako Jessica hrušková atd.🙂

bustik
1. lis 2005

S tím Havo, mě to připomíná zase něco jiného. Dokonce takový dobrý přeřek mojí mamči. Ona když se zlobí, tak se většinou přeřekne, my se začneme smát a je po hádce. Jednou takhle byla hrozně rozčilená na bráchu. Jmenuje se Honza a říká mu v zápalu naštvání: "Hovno,......" Brácha tam seděl jako oukropeček a říkal: "Já se jmenuju Honza...." No a bylo po rozčilování a nakonec se mu ještě omlouvala. 😀
Jinak máme v rodině taky dobrou shodu jmen. A to se švagrovou. My se naštěstí jmenujeme jinak, ale obě naše mamky jsou Jitky, bráchové Honzové a tátové Petři. 🙂

bustik
1. lis 2005

Monikab, to je pravda, že se některá jména říkají jinak v Čechách a jinak na Moravě. My teď s manželem byli o víkendu na Moravě a představoval se mi tam nějaký manželův praprastrýc (čico) byl tak trochu pootočený na svou mámu, která se jmenuje Zdeňka, podává mi ruku a říká: "Zdena". Musím říct, že mi chvilku trvalo, než jsem pochopila, že se mi představuje a ne že mluví na mámu 😀 Byla jsem z toho tak zaskočená, že já jsem se představila i příjmením a tím jsem i začala 😀 A stejně mi to přijde vtipné, já jsem prostě zvyklá na Zdeňka, Zdeněk a ne Zdeno, Zdena 🙂

luca29
1. lis 2005

monikab: jé to je jako u nás přítel je Jarda,jeho otec taky a můj otec je taky Jarda,no máme přejardováno🙂)A přítel bych chtěl dyälšího,ale já jsem zásadně proti.Jak jsem včera psala moje jména jsou Justýna a Matyáš🙂

macinka
1. lis 2005

já jsem zvědavá,až to bude aktuální,co vybereme🙂)))...ale budou to boje,to už vím teď🙂)

kristi
1. lis 2005

no, u nas ne....my se na tech dulezitych vecech dokazeme bez problemu shodnout....ale kdo pujde s kosem, to je boj vzdy 😀

macinka
1. lis 2005

tak to u nás zase v tomhle problémy nejsou....s košem chodí ten,kdo o něj zakopne jako první🙂))..tak mu ho stavím do cesty🙂)...ba ne,veškeré domácí práce dělá rád,sám a bez debaty🙂)