Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

millenne
26. bře 2009

Ahoj holky,

tak naše malá je Reneé.Jinak bych chtěla třetí dítko chlapečka a jmenoval by se asi Adam po tatínkovi.

marinka
26. bře 2009

migaska, mě se nejvíc líbí Sára, pak Laura a nakonec Valérie 😵 Ale od nás si radit nenechej a dej to, co je nejbližší tobě 😉

migaska
27. bře 2009

ahoj holky tak mám další jsméno pro holčičku.Šarlota co na to říkáte?

blka
27. bře 2009

Migasko, mě se Šarlota hrozně moc líbí. Ale neprošla mi 😔

astrane
27. bře 2009

nic si z toho nedělej...mě toho neprošlo...ale manželovi zase neprošel ten Chrudoš,co po něm tak toužil! 😀

blka
27. bře 2009

Astrane, to se nedivím 😀 😀 😀 . Chrudoše bych doma nechtěla 😀 . A to myslel vážně nebo si dělal srandu?

astrane
27. bře 2009

To je právě to,co do dneška nevím 😀 A stejně Staníkovi říká Chrudoš,a někdy i já-už mu to chudákovi asi zůstane jako domácí přezdívka.... 😅

blka
28. bře 2009

Jako přezdívka to nevadí, ale jako jméno 😒 😀 . Mně taťka taky někdy říká Máňo, mamča Barunko, tak to je jedno 🙂

gimik
28. bře 2009

ahojky holky, na internetu už je nová statistika jmen k lednu 2009
http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/nejcastejs...

astrane
28. bře 2009

Jó příště to teprve bude boj!Zvláště,když do toho budou kecat ještě kluci 😀

mkatka
1. dub 2009

Nevíte, kde jsou k náhlédnutí nějaké statistiky, kolik lidí nosí to a to jméno? Na Slovensku prosím...díky

misakulicka
1. dub 2009

Ahoj holky: myslíte, že je povolené jméno Vojta - -ne Vojtěch ale Vojta.....?

konja
1. dub 2009

misakulicka: zeptej se přímo na matrice, tam ti odpoví přesně a nezkresleně 😉

evinka
1. dub 2009

Misakulicka - v knížce od Knappový je " Vojtěch, osamocenou zkráceninou je Vojta .... Takže by mělo jít dát Vojta.

nunacek
9. dub 2009

Vojta by měl jít úředně zapsat takto v této podobě, ale asi záleží hlavně na vaší matrice.

danka5
9. dub 2009

Moj manžel chcel, aby sa volala malá rovnako ako ja - v občianskom mám Danka. Ale to nešlo. Mohli sme si vybrať len z mien Dana, Daniela, Danica. V tie dni boli v porodnici detičky: Roderick, Janick,Simeon, Frederika, Vanessa a Emma. Samozrejme všetky možné podivné mená problém neboli. Pritom pred pár rokmi sa bežne dávali mená Danka, Janka.
Ale to je tak na Slovensku, v Čechách neviem. Informujete sa na Matrike.

ginepra
9. dub 2009

ahojte
ja len ako pikošku k výberu mena našej maličkej ktora sa narodila pred 3 dnami - v deň nástupu do pôrodnice sme mali vybraté asi štyri diečenské mená a chlapčenské pre prípad len hmlisto, keďže to mala byť bambuľka. ešte na pôrodnej sále v kontrakciách sme si smskovali s mužom ake meno to bude... keďže nestihol pôrod dala som jeho top - Gabriela po mne. Ale na druhý deň som si to ešte celé domyslela a pridala som svoj top - Sofia. Takže máme malú Gabrielku Sofiu a sme spokojní obaja 🙂 🙂 🙂 Dúfam, že bude ja maličká až z nej bude veľká. 🙂

nunacek
9. dub 2009

Daniela je krásné jméno. Ale nelíbí se mi, když ji někdo říká Dano 😠 Líbí se mi, když se jí říká Danielo nebo Elo.

nunacek
9. dub 2009

ginepra: Chlapečkovi jste vybrali krásné jméno 😉

ginepra
9. dub 2009

danka - ja si myslim, ze ste narazili asi na velmi dolezitu pani matrikarku... podla mna je Danka uuuplne v pohode

laska.nezna.hranic
9. dub 2009

Danka - já myslím, že je to normální, tebou uvedená jména jsou základní podoby, kdežto Danka je ofiko brané jako zdrobnělina a ty se dávat nesmějí. ale to je v ČR. na druhou stranu si myslím, že pokud je ta podoba prokazatelná (což ve vašem případě je), neměl by být problém, aby matrikářka tak zapsala i vaši malou. ale samozřejmě neznám slovenské zákony... a teď už to stejně máte jedno 😉

rivka
10. dub 2009

S tou Dankou je to zvláštní, pokud to sama má v občance... Jinak je to bohužel matrika od matriky 😖, ale v zásadě co píše Knappová, to by mělo jít, pořád ještě je ona poslední instance.

(My se těšíme jen na rodinné zděšení, protože jestli to bude kluk, chceme Benjamína - u prvního dítěte. Budeme muset prababičky zpacifikovat tím, že pokud by se jim to nelíbilo, druhá varianta může být Detlef... 😀 )

laska.nezna.hranic
10. dub 2009

rivka - taky myslím, že pokud to sama má v občance, že by ji to měli uznat i pro dceru, ale je to zase už pár let, tak se mohly pozměnit zákony... fakt nevím

vždyť Ben je fajn. a není jich moc. neboj, okolí si bude muset zvyknout, ať vyberete cokoli 😉 a pro holčičku už máte návrh taky?

rivka
10. dub 2009

Já vím, ale musíme se předem obrnit proti řečem rodinné rady 😀 Dcera by byla Daniela 🙂

laska.nezna.hranic
10. dub 2009

rivka - pěkné, taky jedno z mých oblíbených🙂 no jo, vždycky se najde někdo, komu se to nebude zdát, ale nelze se zavděčit každému... hlavně se nedat, chce to výdrž 😀 😉

sisinka5
13. dub 2009

Cakame vraj dievcatko takze Sofia alebo Romana

nunacek
14. dub 2009

Jak se vám líbí jméno Patricie?

blka
14. dub 2009

Patricie není špatná a určitě jich po světě moc neběhá 😉

andelka
14. dub 2009

nunacek: Odpověď "vedle". 😉

wsmoulinkaa
15. dub 2009

ahoj s tou statistikou jmen k tomuto roku ....to koukám!!!
já pořád slyším že se roztrhl pytel se jménem Nela a ta tam vůbec není!!! 😉 😲