Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

senja
6. kvě 2009

josifek Mia znamena moje nebo take se jeste vysvetluje jakozto zdrobnelina od Marie 😉

senja
6. kvě 2009

Jak si ctu tuto diskuzi, skoro kazda maminka chce pro svoje mimi co nejjedinecnejsi jmeno, nechce tradicni a casto argumentuje to tim, ze nechce aby se tak jmenovalo kazde dite ve skolce. Jenze neuvedomuji si, ze tradicnimi jmeny uz se dnes poradne nepojmenovava. V jejich vyctu jsou sama modni jmena, a tak se nakonec cela generace bude jmenovat stejne a na piskovisti se na Jarusku neotoci zadna holcicka, kdyzto na Sofinku nebo Nelinku hned polovina 😀

nunacek
6. kvě 2009

senja: Máš naprostou pravdu 😉 Natálek budou stovky, ale na oslovení Věro, Mirko, Lído, Pavlo, apod. se moc dětiček neotočí...

blka
6. kvě 2009

Nunacek, teď jsi zmínila zavolání Lído. Co to je za jméno? Ludmila? Lída se mi moc líbí, Ludmila už ne 😀

beranek
6. kvě 2009

Moje kamarádka má syna Oldřicha a říká se mu Oldík a moc se mi to líbí, protože Oldřichů taky moc nebude a oslovení je moc hezké 😉

andelka
6. kvě 2009

blka: Může to být Ludmila i Lidmila. Mně se Lidunka, Liduška taky líbí. 🙂
Moje kamarádka má Sylvinku (Sylva nebo i Silvie), těch taky moc není. Zato Natálka je něco jako "za mě" Kateřina (bylo nás ve třídě 5)

blka
6. kvě 2009

Andelko, děkuji. Ale "chtěla" jsem slyšet, že to je jiná varianta jména 😀 . Ludmila se mi fakt nelíbí 😔 . Sylvie se mi taky moc líbí, ale manželovi to přijde moc tvrdé 😕

blka
6. kvě 2009

Jako Natálka je pěkná, ale mě se líbí jenom v této podobě. Při představě, že na ní volám Naty, tak se mi ježí všechny chlupy, co mám 😅

andreasek82
6. kvě 2009

jj blani souhlasim, sylvie je krasne jmeno, take jsem se o nem zminila pred tomem, ale jaksi to nevyslo.. 😀

marinka
6. kvě 2009

senjo, my dáváme zásadně tradiční jména 😵 I na druhého prcka máme vymyšlená klasická česká 😉

nunacek
6. kvě 2009

blka: Lída = Ludmila, Lidmila, Lýdie, podle mě by šlo dát i je Lída.

nunacek
6. kvě 2009

Sylvie se mi nelíbí. Já jsem znala jednu Natálii a říkalo se jí Natala, to jediné se mi líbilo, ale oslovení Naty, Natálko to je pro mě děs 😒

nunacek
6. kvě 2009

marinko: Anna není české jméno, ale je hebrejské 😉 To jen že je v Čechách časté, tak nám připadá jako české, ale není 😉

blka
6. kvě 2009

Tak mě přijde děsná i ta Natala 😅 . Přijde mi to jako nadávka.

Tak jenom Lídu bych nedala, protože to není v kalendáři.

andelka
6. kvě 2009

blka: to by chtělo se mrknout do Knappové, jestli je Lída samostatný tvar, ale neřekla bych.
nunacek: Ono těch českých moc není (nebo není o co stát), většina "klasických českých" jmen je převzatých. Já bych to formulovala jako jména v minulosti dávaná a zdomácnělá.

nunacek
6. kvě 2009

blka: Jméno přece nemusí být v kalendáři ne? Hlavně když se ti líbí to jméno 😉 Svátky jsou stejně podle mě tak trochu přežitek 😅 člověk ho přece může slavit kdy chce a ne kdy mu to určí kalendář, navíc kalendářů na světě je.... 😀 😀 😀 😀

andelka
6. kvě 2009

nunacek: Přesně. Vždyť kdysi byly jména v jednom kalendáři i několikrát a taky se svátek neslavil 3x za rok. Pokud je jméno v jakémkoliv kalendáři, není problém se slavením svátku.

nunacek
6. kvě 2009

andelka: Ano ano, pravých českých jmen moc není a když už, tak většinou fakt není moc o co stát, např. Bivoj, Miloň, Mnata, Neklan, Horymír, Ctirad, Jarmil, Vladivoj, Mahulena, Květa, Luďka, Milada, Růžena, Šárka, Vendula, Zdeňka,...

blka
6. kvě 2009

Já si zase nedovedu představit, že by třeba Blanka nebyla v kalendáři (českém), ale byla třeba ve slovenském a já bych slavila svátek třeba na Medarda 😅

nunacek
6. kvě 2009

andelka: Pro mě osobně oslava svátku není důležitá vůbec. Narozeninová oslava ano, ale svátek je zbytečnost....

nunacek
6. kvě 2009

A k tomu původu jmen, já mám řecké jméno a manžel aramejské (biblické) 🙂

jitie
6. kvě 2009

já mám neteř Natálii a to jméno se mi moc líbí, říkáme jí Naty, Natynka, Natálka..
naopak bych nedala Lídu, mám jí s pojenou s jednou známou, který říkali Lída-Líza 😀

andelka
6. kvě 2009

nunacek: No i v tom tvém seznamu některá jména podezřívám z nečeského původu. Většinou ale fakt není moc o co stát. My svátek slavíme, ale jen málo, prostě si vzpomenem, napíšem sms a když máme zrovna čas se sejít v tu dobu, donesem nějakou drobnost. Třeba loni jsem dostala od bráchy časopis a prupisku s plyšovou kačenkou (jsem Kateřina), od mamky čokoládu a od manžela růži...tuším teda. U manžela v rodině se svátky neslaví vůbec a narozeniny taky nijak moc okázale nebo hromadně (jako oslava pro půlku rodiny).
blka: Mně by to nevadilo. Vždyť někdy může to dítě žít v úplně jiné zemi, a tam to jméno v kalendáři taky nebude.

blka
6. kvě 2009

Andělko, to je možné, že by mohlo žít v zahraničí. Ale my žijeme tady a tady jméno vybíráme.

My svátky slavíme. Prostě se donese nějaká drobnost a aspoň je důvod se sejít 🙂

jitie
6. kvě 2009

kristi a koukala si na to jeho jméno..sice chápu, že chce mít mezinárodní,ale Aram???? 😕

andelka
6. kvě 2009

blka: Jo jo, jasně, vy vybíráte. 🙂 Taky můžete dát něco jako mezinárodního, aby se dal svátek slavit i jinde. A s tím slavením souhlasím, my taky využíváme příležitost se setkat s rodinkou. 🙂

nunacek
6. kvě 2009

andelka: To jedině by musela "chytrá" kniha lhát 😀 Tato jména fakt byla všechna uvedena pod čekým původem. My svátky slavíme jen v úzkém kruhu rodiny a jen když je čas, moc to nehrotíme. Narozky slavíme skoro vždycky. Ale taky nic velkého. Máme radši spontánní akce, sejdeme se prostě jen tak, ne proto, že nějaký kalendář určil zrovna na dnešek něčí svátek...

nunacek
6. kvě 2009

Anabel, Aron a Aram - no hezké, že jsou všechny jména od A, ale výběr samotných jmen teda nic moc 😒

kristi
6. kvě 2009

presne, Anabel a Aron jsou jeste dobry, ale ten Aram mi tam nesedi...jako jinej styl...