Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

luca29
1. lis 2005

Jé to se máš,u nás je to taky s tím košem 😀

zdenca
8. lis 2005

Ahoj holky,tak já se přidávám se svou troškou do mlýna:o) 14 dní před svatbou jsem zjistila, že jsem v 6 týdnu těhotenství. Celých 7 let, co jsme s manželem spolu, jsme si říkali, že naše děti se budou jmenovat Kačenka a Matýsek. Ted když už se bavíme o konkrétním človíčku, tak se nám najednou ani jedno jméno nelíbí. Je to hodně o tom, jaké znáte nositele jmen. My máme naštěstí s manželem hodně podobný názor v těchto věcech, takže máme jasno, že chceme klasická česká jména, byť třeba hodně používaná. Ale to nám nevadí. Takže holčička má být Anička nebo Eliška a kluk bude Kubík.

honzina
8. lis 2005

Zdenco, a možná ještě svůj výběr během těhu několikrát změníte, že? Moje kamaráka měnila asi 4x! Věděla, že to bude holka a najednou se nemohla s manželem domluvit na tom nej jméně. Ale to je asi docela normální. U nás to jednou bude zrovna tak! 😉 😀

petty
8. lis 2005

ahoj holky, já sice mimi ještě neplánuju, ale i tak přidám svůj názor 🙂 Co se týče toho měnění jmen v průběhu těhu, tak když se mé tetě narodila její dcera, tak jí po porodu dala jméno Eva, no a za týden si domů si odvážela Lenku... 🙂

zuzanenka
8. lis 2005

Jednej mojej tete (bolo to uz asi pred 40 rokmi) sa narodila dcera-dala jej meno Milka.
Jej spolubyvajucej sa v ten isty den narodila dcera a dala jej meno Zuzana.
Ich manzelia boli taky nateseny,ze to spolocne isli zapit a zapijali to teda riadne a nie len raz. 😉
Isli spolu aj na matriku zapisat ich mena a cestou zasa trosku oslavovali a tak sa im (nikto nevie ako) podarilo mena zamenit.Teda ta Milka mala spravne priezvisko aj meno rodicov,len meno tam mala Zuzka a opacne.
Ti druhi si miesto Zuzky teda nechali pre dcerku meno Milka,no moja znama vzdy chcela Milku a aj Milku mala.Vsetci ju volaju doteraz Milka,no v jej dokladoch mozete najs jedine meno Zuzka 😀
Neviem preco si to nikdy nedali zmenit-mozno vtedy sa to moc nerobilo a teraz to uz nechali tak... 😀

petty
8. lis 2005

zuzanenka: no to je teda taky síla... 🙂

zuzanenka
8. lis 2005

Predstav si,ze prides do roboty ako nova kolegyna a sef ta predstavi:"Toto je Zuzka ..."
A ty na to: "Ale volajte ma Milka" 😀 😀 😀

petty
8. lis 2005

no to je silene 😀 , to bych se asi radsi nechala prejmenovat...

lucinecka
8. lis 2005

To můj spolužák z gympu se jmenoval Antonín a říkali mu Tomáš. Taky nepochopím, proč mu toho Tomáše nedali rovnou...

petty
8. lis 2005

no v mém okolí se zase paní, která se jmenuje Milena říká jedině Míša...

lucinecka
8. lis 2005

No vidíš, já jsem Lucie a říká se mi Lucka 😀 To je divný, co? 🙂 😀

petty
8. lis 2005

😀 😀 😀

petty
8. lis 2005

tak co, jeste mate porad v planu Annu a Lukase, nebo jste to pozmenili? 🙂

kristi
8. lis 2005

taky jsem mela kamarada, ten se zase jmenoval Tomáš,ale nikdo mu neřekl jinak než Tonda....ja se až někdy ve 22 dozvěděla,že se tak nejmenuje....prala jsem mu k svatku a on ho nemel...trapas

lucinecka
8. lis 2005

Hezký Petty, ty máš ale pamatováka 🙂 Jo jo, pořád je to v plánu, zatím žádný změny, ale to možná přijde. Znáš to: člověk míní, život mění 😉
Kristi: 😀 I to se stává.

petty
8. lis 2005

no my se s pritelem o jemench nasich budoucich deti dost bavime, tak jsem do tehle diskuze taky kdysi nahlizela pro inspiraci, ale nic me tu bohuzel moc neinspirovalo, co se tyce tech jmen ☹
my jsme ty jmena vzdycky menili snad kazdy tyden, ale ted uz vic jak rok mame celkem jasno 🙂

zuzanenka
8. lis 2005

To moja svokra-cakatelka 😀 sa vola Alzbeta ale volaju ju Bozka.Tiez som jej raz na Bozenu doniesla kvety,moj drahy ma neopravil ked som spominala jej meniny lebo on nevie ani datum svojich 😀
A tak som jej blahozelala a ona sa smiala....Potom mi povedala ze uz som dnes piata,ze aj v robote jej niektori doniesli dezert 😀 😀 😀

kristi
8. lis 2005

my mame jasno asi tak 5 mesicu.......porad to samy....dneska se mnou sel dokonce do nejakyho obchodu s vecickama na mimi a vubec se nevzpouzel....to jsem cumela 😲

lucinecka
8. lis 2005

Kristi: Jestli to nemělo něco znamenat, co? 😉
Petty: Já pamatováka nemám, takže jaký jsou vaši favoriti na jména?

kristi
8. lis 2005

lucinecka: no, tak to nevim, zatim jsme o tom nemluvili, pristi tyden si jdu pro nove prasky, tak uvidime, jeslti je zacnu brat...ale vdavat se tehotna nechci, mimi tak za 1,5 roku

petty
8. lis 2005

holčička Leontýna a chlapeček Adam

petty
8. lis 2005

kristi jaká jsou ta vaše jména?

lucinecka
8. lis 2005

Petty: Adam je nádherný jméno, mám bratránka Adámka, ale přítel to zavrhnul 😠 A jak byste říkali Leontýnce?

kristi
8. lis 2005

petty: ALex a Valerie

petty
8. lis 2005

Leontýna, Leontýnka, Lea, Týna...
no ale s Adámkama se teď roztrhl pytel, tak snad se to uklidní do doby než se narodí ten náš 🙂

lucinecka
8. lis 2005

Valerie je má sestřenka přes koleno, tedy dcera mé sestřenice. Taky to není špatný, říkají jí Valčo, Val, což je docela hezký.

lucinecka
8. lis 2005

Týna se mi moc nelíbí, uvažovala jsem i o Kristýnce, ale zase jak jí chceš říkat zdrobněle... Leda Kristi, což už se mi nelíbí tak jak Kristýna.

kristi
8. lis 2005

budeme ji rikat Val, to se nam libi nejvic....a druha holka by byla asi po mamince...Kristýnka

petty
8. lis 2005

Valerie je hezké...
mě Týna nevadí, pokud to není Kristýna, to se mi totiž nelíbí
no když bude malá, tak to bude jednoznačně Leontýnka, to je prostě úžasné a až vyroste, tak bych ji nejradeji rikala "Lea"
no a pro druhou holčičku máme dvě jména, které to jednou vyhraje to uvidíme buď Linda nebo Laura, líbí se nám i varianta Laury - Lara, ale to nevíme, jestli by nám matrika povolila...

lucinecka
8. lis 2005

Tak o jménech pro druhý dítě radši nepřemýšlím, jsem ráda, že jsme se s přítelem shodli aspoň pro to 1.
A holky, nekoukaly jse včera na Výměnu manželek, jak tam byly ty čtyřčátka? Člověk by měl počítat se vším a mít v zásobě víc jmen, kdyby náhodou 🙂