Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

astrane
18. črc 2009

já jsem byla u Dr a ten se jmenoval Gabriel Jelínek 😀 U obou mi to přijde divný....k tomu příjmení je to dost zvláštní....kdyby to příjmení bylo trochu mezinárodní,bylo by to asi o dost lepší 🙂

nedávno jsem jela s paní v šalině a ta měla chlapečka Jošta,říkala mu Joštíku...docela se mi to líbilo,i když teda nevím jaké k tomu měl příjmení....

beranek
18. črc 2009

My Beatku máme 😉 Říkáme jí různě: Beatko, Beťo, Beti, Beťánku, Beťuško..... 🙂

marinka
19. črc 2009

No Max Jelínek je úlet 😀 Ale určitě se mi víd líbí Max než Maxmilián.. Gabriel se mi k tomu taky nehodí. Nevím, napadlo mě k tomu příjmení třeba Vojtěch, to by šlo 😉

Beátka je moc pěkné jméno 😵

ojika
19. črc 2009

No, my máme taky ne zrovna klasické příjmení, takže si můžeme se jmény vyhrát 😀 A taky si vyhrajeme. Už od mala jsem chtěla dát holčičce jméno Markétka (po mojí mamince), ale manželova mamina je Naďa. A kdyby se nám pak narodila dvě děvčátka, bylo by hloupé jedné dát jméno po babičce a druhé ne 😒 Takže jsem musela vymyslet jiné dívčí jméno. Jenže... je tolik krásných jmen 😨 Ve finále budeme mít Elen a klučík bude Natan (příp. Nataniel). Co vy na to? 😉

marinka
19. črc 2009

ojika, taky jsme o Markétce uvažovali, to je moc pěkné jméno 😵 Elen se mi líbí, je to hodně variabilní jméno a hodí se v každém věku, Natan nebo Nataniel není můj styl, ale jestli se vám líbí a hodí se k příjmení, tak proč ne 😉

lady.dee
19. črc 2009

Ahoj holky,prosím poraďte,které jméno ve spojení s příjmením zní nejlépe,chtěla bych znát váš názor
1- Filip Franc
2- Alex Franc
3- Michael Franc

příťa navrhoval ještě Ferdu (Ferdinand),ale to jsem zamítla a starší syn Ondra prckovi zatim říká Míšo,tak fakt nevim

stylly
19. črc 2009

přesně ten pocit mám taky🙂Ráda bych dala jméno netradiční a jedinečné,jen nevím kam se mám obrátit abych to správné jméno našla🙂 ☹

stylly
19. črc 2009

Lady.dee já jsem pro Filip Franc 😀

caira
19. črc 2009

lady : me asi nejlepe zni Filip Franc ( i kdyz jmeno Alex se mi moc libi, to mame vybrano my pro chlapecka)

ojika
19. črc 2009

lady.dee: Já bych se taky přiklonila k variantě Filip Franc. Je to moc pěkné!!! Michael Franc zní taky dobře.... Alex je taky moc pěkné jméno (má ho kamarádka a říká mu Lexíčku - moc roztomilý klučík 😵)

Marinka: No, já s tím Natanem nepřišla 🤐 To má na svědomí manža 😀 . To jméno je v překladu z Hebrejštiny "dáno Bohem" nebo taky "Bůh dal". Manža je z Izraele... Postupem času jsem si na tu myšlenku zvykla a alespoň bude jediný ve škole 😉

caira
19. črc 2009

jinak na otazku exotickych jmen s ryze ceskym prijmenim tak s tim mam trosku problem...moc se mi nelibi kdyz clovek slysi, ze nekdo pojmenuje dite treba Naomi Omackova nebo tak neco...ale kdyz k tomu je prijmeni tak jsem jedine pro... teda zase zalezi na zemi..ona se muze holcicka jmenovat Emily Fisherova a pak si vzit Papouska a pak bude chudak holka chodit jako Emily Papouskova 😒

ygreen
19. črc 2009

mě se líbí Michael 😵

a líbí se mi i Max, Alex, a my máme německé příjmení, tak by to nebyl problém.

Beáta je super 😵

Nathan je krásné, ale to mi neprojde přes manžela.

A exotická jména k českému nebo slovenskému přiimení mi přijdou uhozená 😉

marinka
19. črc 2009

lady, všechny jména, co jste vybrali jsou moc pěkná a řekla, bych, že k příjmení můžou být určitě všechny 😉 Nejlíp mi asi taky zní Filip Franc, na druhém místě Michael Franc. Záleží na vás, chybu neuděláte ani s jedním 😉

ojiko, tak to věřím, že se manželovi tohle jméno líbí, když je z Izraele, navíc je moc hezký ten význam jména 😵 A je fakt, že jich nebude ve třídě pět, jako se to asi stane Aničce 😀

ygreen
19. črc 2009

marinka má pravdu chybu neuděláte 😵

ojika
19. črc 2009

lady.dee: tak to, co psala marinka, je 100% pravda! Chybu neuděláte ani s jednou variantou - tak si stačí JEN vybrat 😀

Marinko, myslím, že Anička nebude až tak časté jméno, nebo se pletu? Všude slyším samá "exotičtější" jména, klasických českých jmem (mimochodem, máme krásná jména) se dává asi méně než dřív. Nebo je to u vás v kraji jinak? Měla jsem v práci kolegyni, která se jmenovala Anna a ta to jméno panečku uměla nosit! Byla na něj pyšná.

leishmania
19. črc 2009

natan sa paci aj mne velmi...v manzelovej rodine sa dedi meno po dedkovi na vnuka...no uvidim jak sa napokon dohodneme 😅

marinka
19. črc 2009

ojika, no my jsme jméno pro holčičku vybrali s manželem už několik roků předtím, než se malá narodila, v té době se Aničky vůbec nedávaly a nám se to moc líbilo! Jenže poslední roky nějak přišly do módy a když jsem na hřišti nebo v mateřském centru, vždycky tam je ještě aspoň jedna Anička 😅 Trochu mě to mrzí, protože jsme si mysleli, že bude výjimka 😅 Nevím třeba, jak je to v Čechách, ale tady na Valašsku se Aničky dávají dost.
Ale jméno pro druhého prcka originál bude, to si jsem jistá 😀

ojika
19. črc 2009

leischmania: A můžu se zeptat, jak se jmenuje manželův děda? Jen pro představu, jaké jméno by měl váš malý šmoula...

Marinko, to jsme na tom stejně. Myslím tím výběr jména ještě před miminkem. Ještě mímo nečekáme, ale ve jménech je jasno. Vlastně máme jasno ve všem, v pokojíčku, některých výchovných metodách... 😀 Zkrátka jsme už celý natěšený, až budeme v situaci, kdy budeme moci začít "plodit". Netušila jsem, že se Anička zase tak rozmohla. Ale je to na jednu stranu dobře - alespoň klasická, hezká, česká jména nezaniknou. 😉

marinka
19. črc 2009

Ojiko, já jsem taky co se týká miminka plánovala spoustu věcí dopředu - čím víc se člověk těší, tím víc na to myslí a plánuje co se dá 😀 Máš pravdu, je fajn, že hezká česká jména nezaniknou, jsem ráda, že se teď dávaj vedle těch exotičtějších třeba hodně Elišky, Marušky, Vojtíšci, Kubíci apod. 🙂 Mně se ta česká jména líbí víc, ale samozřejmě záleží na každém, když má někdo cizí příjmení, tak si může se jménem víc vyhrát 😉
A vy už se snažíte o prcka?

leishmania
19. črc 2009

ojika tak dedo je simon, ale oni chcu aby sme nedavali simona, ale po nebohom bratovi = teda viktora, a ja to meno fakt nemusim, tak dufam ze od too viktora manzela odhovorim... 😕

ojika
19. črc 2009

Marinko, já s manžou bohužel miminko jen usilovně plánuju. Ještě studuji VŠ a manžel si taky dodělává vzdělání. (asi jsme kariéristi). Je to o tom, že chceme miminko tak moc, že ho nechceme přivést do nějakého nedostatku. Proto se mu nejdříve snažíme vytvořit podmínky a pak se do toho snad už konečně pustíme. Je mi 24, takže snad nemusím spěchat... přesto po mimískovi fňukám!

Leishmania: Simon je moc hezký jméno! Viktor se mi taky moc nezamlouvá (ale to proto, že to jméno mám spojený s jedním pánem). A ten Simon by se Ti líbil?

leishmania
19. črc 2009

so simonom som zmierena,aj sa mi paci aj ked ja by som ho nevzbrala, je to pekne meno, ale s viktorom sa fakt nezmierim 😉

markytkaaa
19. črc 2009

lady.dee: France znám Tadeáše a je to moc hezká kombinace - Tadeáš Franc 🙂 Z nabízených možností se mi nejvíce líbí Filip Franc 🙂 Ale ani s Míšou chybu určitě neuděláte 🙂

ojika
19. črc 2009

lesch, tak si to vybojuj (že nebude Viktor). Vytáhni "ženské zbraně". 😉

markytkaaa
19. črc 2009

My máme typické příjemní pro ČR 😉 Jsme Novotní ... jméno pro prcka se nám ale spíš dostalo pod kůži než bysme ho nějak extra vybírali 🙂 🙂

ojika
19. črc 2009

markytkaaa: Tak to je idelální, když vám to jméno "sedne" k příjmení bez nějakého velkého přemýšlení. Bohužel, každý to tak nemá. Znám holčinu, která měla veliké problémy vymyslet jméno pro holčičku. Líbilo se jí tolik jmen a ne a ne si nějaké vybrat. Ve finále to dala za úkol manželovi - že ať vybere cokoliv, bude spokojená. A taky že ano. Mají Karolínku a jsou se svým výběrem spokojeni. Koukám do Tvého pasu, že máte Patrička. Patrik Novotný zní fajn. A co kdybyste měli děvčátko? 😉

markytkaaa
19. črc 2009

ojika: tak by to byla zmíněná Karolínka 😀 🙂 😵 Teď se nám tedy hodně líbí i Elen a Adriana, ale nějak to nedosáhlo v našich očích kvalit Karolínky 😅 😵 🙂

ojika
19. črc 2009

Markytkaaa: No vidíš, a já mám vybranou právě tu Elen 😀

leishmania
19. črc 2009

jasne ze budem bojovat ked na to prijde 😀

elen je pekne ale neviem ci by mi preslo, manzel strasne chce meno Polina, a ja zas nee, mam ale kompromis, ze bduu 2 mena, to moje prve a druhe moze byt polina, rozmyslam ze Ayla Polina, co vy na to? pre druhe mam Aliyah Miresa, miresa po mojej svokre

ojika ake mate priezvisko?

ojika
19. črc 2009

Leischmania: Polina je sice hezké, ale asi na něj nejsem nějak zvyklá, nebo co. Omlouvám se, ale moc se mi to nelíbí 😅 Tvoje řešení - Ayla Polina se mi zdá hezčí, ale Aliyah Miresa je krásné! Fakt, to mě uhodilo do očí - moc mě to zaujalo.

Příjmení máme Čekanov (v Izraeli byl Chekanov). Takže by to u nás bylo Elen Čekanová a Nathan Čekanov. To jde, nebo ne? 🙂