Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

caira
21. črc 2009

kacerka: copak Laura nejde k ceskemu prijmeni? me prijde, ze by melo ne? taky krasne jmeno...ale tady to vyslovuji jako Lóra a to je jak na papouska 😒

artuse
21. črc 2009

já si taky myslím, že Laura jde normálně k českému příjmení 😕

kacerka
21. črc 2009

caira - asi jde, třeba Laura Novotná, ale k tomu našemu by se mi prostě nelíbila - přijde mi, že jde k "neháčkovejm" příjmením 😉

emamamamu
21. črc 2009

ze by tady nekdo konecne nahodil klucici jmeno k prijmeni na M obsahujici R?😀

artuse
21. črc 2009

Kači, já znám Lauru Janouškovou 🙂

caira
21. črc 2009

je fakt, ze cloveku se musi libit jak to zni, ja byla za svobodna Zítová a moji mame se strasne libilo jmeno Sandra ale proste jim to neznelo...tak jsem ostala jako Petra 😀

mobina
21. črc 2009

Tak tam to taky nebylo. Jmenovala se buď Šarlota nebo Helga...

artuse
21. črc 2009

ema: Viktor, Theodor, Oliver, Richard, Albert...těch je hodně 😀

kacerka
21. črc 2009

artu - no to už se mi moc nelíbí 😉 Třeba moje těhu kolegyně má pro Lauru naprosto vhodné příjmení, ale její muž jí nechce 😠

makelka
21. črc 2009

artuse a to má hodně podobný s alčátkovým příjmením, tak to by šlo

kacerka
21. črc 2009

Oliver je taky dobrej, ale to by u MM neprošlo 😝 To se spíš tváří na Alberta 😅

artuse
21. črc 2009

Kači, no mně se Laura až zas tak moc taky nelíbí 😅 a k tomu příjmení to musí zní, to máte pravdu, ale člověk si tak zvykne, mně už to ani nepřijde...

mobina
21. črc 2009

S OLiverama se teď taky roztrhl pytel....

emamamamu
21. črc 2009

artus promin, jsem to blbe napsala..v prijmeni je R, tak bych se tomu chtela vyhnout, narozna ukazka je DoRa, ze? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

emamamamu
21. črc 2009

muj synovec se chudak jmenuje Oliver Tiger a po roce mu rikame Oldiku 😀 😀 😀

makelka
21. črc 2009

Emi a vy fakt budete mít Doru, nebo je to jen krycí jeméno? 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕

emamamamu
21. črc 2009

makel hadej😀

artuse
21. črc 2009

ema: aha 😀 😀 😀 nojo, tak snad nebude ráčkovat 😀 to jsme na tom stejně, mně se líbí hodně jmen s "r", ale chci se jim právě vyhnout kvůli příjmení 😅

kacerka
21. črc 2009

Já jsem za svobodna měla v obou jménech Ř a přežila jsem - já bych se toho nebála 😉

artuse
21. črc 2009

ema: to pak ale s tím klučičím moc neporadím, protože obstojným jich fakt moc není... 😕

caira
21. črc 2009

emma jako tiger je druhe jmeno nebo prijmeni???

emamamamu
21. črc 2009

cairo je to druhe jmeno...tak jak je nekdo Anna Marie, on je Oliver Tiger 😅 😀 😀 😀
me se libi Matyas, Matous a tak, ale prijmeni mame Maryško..no tragedie😀

artuse
21. črc 2009

Kači, no mně se to ale právě nelíbí, jak je to moc ostrý a takový hrčivý 😔 ale záleží jak to celé jméno a příjmení zní...

kacerka
21. črc 2009

artu, mně se to jméno docela líbilo - a když jsem k tomu potom přidala ještě název ulice, ve které s MM bydlíme, tak si mnozí mysleli, že si dělám srandu 😀 😀 😀

janinac
21. črc 2009

Holky tak mi poraďte co dát k příjmení Červenka 😀 Jako na holčičku se mi líbí víc jmen, ale jestli to bude kluk, tak fakt nevím 😅

kacerka
21. črc 2009

janinac - Čeněk 😉

emamamamu
21. črc 2009

Čeněk 😀

berryl
21. črc 2009

co Richard Červenka nebo Radim

kacerka
21. črc 2009

ema - dobrá telepatie 😉

artuse
21. črc 2009

janinac: k tomu jde hodně,záleží co se ti líbí...třeba Alex (když máte Adámka🙂, Filip, David...záleží, jestli to má být jméno obvyklé či méně...