Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

janinac
21. črc 2009

Čeněk Červenka 😀 Čeněk byl náš kocour 😀
A "R" by tam být nemělo...máme "R" i v ulici a v městě dokonce dvě "R"...a manžel trochu řáčkuje.

Mě se líbí prostě klasický český jména...třeba Honzík...ale to je už bratránek.

janinac
21. črc 2009

artuse...ty jo Filip - na jeho svátek mám narozeniny...a to se mi líbí 😵 děkuju...hodím to před rodinnou radu 😉 I David je hezký 😵

emamamamu
21. črc 2009

Kubik Cervenka?
Matysek Cervenka?

janinac
21. črc 2009

Třeba manžel je Zbyněk a to by se mi líbilo...ale to se zase nelíbí manželovi 😀

kacerka
21. črc 2009

David i Filip jsou hezká jména, ale pro mě teď dost frekventovaná

janinac
21. črc 2009

Ema Kubík, Davídek byli moje vybraný jména, když jsem byla těhu poprvé...nakonec to vyhrál Adámek, ale myslím, že se k těmhle vrátíme....+ Filípek. 😵 😵 😵 Všem děkuju 😵

artuse
21. črc 2009

janinac: rádo se stalo 😀 jsou to pěkná jména, kdyžtak napiš, něco vymyslíme dál 😀

janinac
21. črc 2009

Kacerko to jo...stejně tak je plno Adámků, ale my máme takovou blbou vlastnost, že si u každého jména představíme někoho, koho nemusíme a je po jméně 😀 taky to tak máte??? že třeba znáte nějakého blbečka s tím jménem a už by jste ho svému dítěti nikdy nedali?

emamamamu
21. črc 2009

Adama jsem chtela taky..ale konci na M a prijmeni zacina na M....jinak je Filip pritel, David jeho bracha, Jakub, Matej a Michal jsou bratranci..mam fakt vyber...😀

kacerka
21. črc 2009

janinac - mám to podobně - proto bych nedala Veroniku 😒 Těch znám moc a většinou jsou pro mě nepřijatelný 😔

artuse
21. črc 2009

janinac: jo, to máme asi všichni 😅

emamamamu
21. črc 2009

ja bych nikdy nedala Adrianu, znam dve a obe jsou to hrozne lehke devy...(znate to sproste slovo, ne?😀)..tak proto🙂

janinac
21. črc 2009

Emo jooo to se pak dobře vybírá 😀 když už máte všechny jména v rodině 😀😀

My jsme si z toho dělali srandu, že dáme třeba Abrahám 😀 když už...tak už 😀😀 Ale chudák malej, copak by s tímhle jménem mohl žít? 😀😀

marinka
21. črc 2009

Jani, myslím, že tak to má každý - jak si s tím jménem spojíš někoho, koho nemáš rád, tak to můžeš těžko dát svému dítku.. Manžovi se třeba líbil na kluka Lukáš, ale já znám jednoho kluka, který se jmenuje Lukáš dokonce příjmením, ale nemám ho tak ráda, že to prostě nepřicházelo v úvahu 😀 Nebo zase mě se líbí na kluka Tomáš, ale to je můj bývalý, takže je to taky pasé 😀

emamamamu
21. črc 2009

me by se libil Hugo, nebo Bruno..a tak...😀

janinac
21. črc 2009

Kacerko tak to mám taky tak...znám dvě Veroniky a obě dvě jsou...nooo asi jako psala Ema 😀 ale pak mám dvě kamarádky a obě mají holčičky Verunky a obě jsou úžašný holčičky a teď když se řekne "Veronika" tak si nepředstavím ty pipiny, ale právě ty jejich zlatíčka 😵

janinac
21. črc 2009

Emo Hugo se mi taky líbí...ale myslím, že by mi spíš prošel ten Abrahám 😀

janinac
21. črc 2009

Koukám na rodinu na jména...a mezi klučičími je i Andělín 😀

janinac
21. črc 2009

Nebo Dluhoš 😀

kacerka
21. črc 2009

Andělín Červenka by šlo, ne? 😅

emamamamu
21. črc 2009

jani ja na Huga nemam dost odvahy😀

janinac
21. črc 2009

Budivod 😀

janinac
21. črc 2009

Kacerko jooo Andělín 😀 jako je to od A jako je Adámek, ale že by se mi to jméno líbilo, to fakt nee 😀

Emo jooo to jo...mě by vadilo, že nevím jak bych si to upravila...třeba Adámek je mnoho dalších variant, ale třeba u Huga fakt nevím.

ygreen
21. črc 2009

alci: Zita, Dita, Gita, Tara, Lara, Zoe, Lea, Rút..........Laru bych tedy nedala, ale taram Zoe, i Rút jsou bezva a mě se moc líbí Lea 😵

Lukáš Červenka, Matyáš Červenka, ---- k tomu se hodí cokoliv?

ema: příbuzní milují golf, že dali Tigera??? Sorry, ale doufám, že chlapeček bude super pěknej spotovec, protože pokud by to byl obrejličkovaný šprtík, tak si chudinka Olívek Tygr užije 😅

kacerka
21. črc 2009

jani, ale když se na to podívaš bez jakýchkoliv předjatostí, tak to k sobě jde 😉

emamamamu
21. črc 2009

ygreen..ne, nehrajou golf😀
jejich druhy syn bude (neco) Leon...aby jako sedel k brachovi🙂
a ja se staram, ze je ted Simonu hodne😀

janinac
21. črc 2009

Kacerko jo jde to k sobě, ale mě se to jméno nelíbí 😀

Ygreen mě to vždycky přišlo takový tvrdý, když bude mít Š na konci a pak hned Č..jako je Lukáš, Tomáš, Matyáš...

ygreen
21. črc 2009

ema: Ty by jsi chtěla Simona?

artuse
21. črc 2009

mně se Hugo nelíbí, ale Bruno celkem jo 🙂

emamamamu
21. črc 2009

s hackem🙂