Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

nika
4. říj 2009

proto i my máme jména jako překvapení, vyhnem se tak těmto názorovým přím v rodině.
Jeanette je moje kolegyně v práci 🙂 moc krásné jméno.

zdenik89
6. říj 2009

Včera jsme šli s kamaradkou po městě, a řikala jsem, že jsem si povídala s holčičkou, která má roční sestřenku Rozárku, tak jsem říkala jak ji budou říkat jako velké.. a kamoska rikala ze zná jednu skoro 20 a říká si Rouzí.Tak sem si hned řekla :´´A hele další obdoba tohodle jména:o) to to musím napsat na koníka :o)´´. Jinak nás ted má na přednášku mladá paní a jmenuje se Larisa.

salonka77
7. říj 2009

Mne sa veľmi páčilo meno pre chlapčeka Daniel a pre holku Nina. Ale nakoniec vyhral Andrej po mangelovi. Raz som v obchode počula ako jedna mamina zavolala syna, že Enrique.... Skoro som vybuchla smiechom, som zvedavá kedy oslavuje meniny, asi na Erika. 😀 Mne sa skôr páčia mená, ktoré sú v kalendári a nie všelijaké americké a španielske z telenoviel. Som proste klasik.

marku
9. říj 2009

ahojka, holky chci poprosit o váš názor. Které jméno se vám nejevíc líbí k příjmení Kučerová...popř. klidně navrhněte i jiné .....Amálie, Nela, Justýna.děkuji 😉

rainee
9. říj 2009

podla mna dost zalezi ci sa meno hodi k priezvisku. k ceskym sa neviem vyjadrit, niektore mena mi pridu dost divne, ale u vas su mozno bezne. takisto nejake sialene zahranicne k slovenskemu/ceskemu priezvisku moc nepasuju, ale je to tiez vec vkusu. my pojdeme zlatou strednou cestou - dievcatko bude Kristina, Diana, Denisa a chalan Daniel, David alebo Alex 😉

tymothy
9. říj 2009

Marku, já jsem pro Amálku - také jsme nad ní přemýšleli. 🙂

bocmanka
9. říj 2009

🙂 mne sa páči aj amélia..., môže sa volať amálka, melinka...mel...
a k priezvisku kučerová pokojne aj klára, sára, laura..

mayla
9. říj 2009

Ahoj holky, my hned na začátku těhu řekli jména a byla pohroma... hned mi psali že jména jsou hrozná a tak, tak jsme se teď dohodli že už nic říkat okolí nebudeme, stejně je to jedno a oni tak či tak budou mít mimi rádi i kdyby to byla Hermelína a Alfonso. :D
Mě osobně se líbí Emma, Nela, Julie, Madlen a pro kluka Richard, Tomáš, Štěpán a Šimon, jsem teprve v polovině, tak to určitě ještě několikrát změníme. Za týden snad budu vědět co to je, jestli se nám mimi ukáže....

mayla
9. říj 2009

Moje mamka je Vanda a oslovují ji taky Vandi, mě se to líbí, není to vůbec škaredé jméno. Každé jméno je v podstatě hezké, jen si je třeba na to zvyknout a pak vám už to ani divné nepřipadne... 🙂

kvetinka7
9. říj 2009

Blko, mne se Florian taky libi... a tedy jogurt me nenapadl 😀
jeste podobne je Damian .. taky neni spatne .. 🙂

zlatka
9. říj 2009

Nazdárek, tak Rebeka nezní špatně,ale zarazil mě její význam-tlustá, dobře živená, jalovice...no někde teda uvádějí i okouzlující-i tak... kvůli tomu bych ho já nedala. Význam jména je pro mě moc důležitej.

mishutka
9. říj 2009

Ahojky, mě se líbí Vendelín 😀
všichni kolem to ví už od začátku našeho vztahu, ale zkutečnost je jiná a tu si necháváme pro sebe!!! 😝

marku
10. říj 2009

mayla...souhlasím s tebou.... neříkat nikomu jméno a nechat jako překvápko...po mojí špatné zkušenosti...už si je určitě pro sebe necháme o hlásit budem jako překvápko s březnovou smskou 😉 ... obě jména jsme měli vymyšlené od začátku těhu, všichni se vyptávali, tak jsme jim řekli. Eliška nám zůstala vybraná ještě z prvního těhu a kluk Vojtíšek v podstatě taky, jako náhradní jméno. Nechtěli jsme měnit, neb se nám pořád líbí, ale teď už se mi několik lidí snažilo naznačit opatrně i neopatrně 😠 , že by to chtělo změnu, že jsou ty jména nudné a podobně a jestli ještě nepřemýšlíme nad jiným jménem....začal ve mě hlodat červík 😕 takže pro holčičku už máme na 90% vybrané a u kluka tápeme, ale určitě už blízkým neřeknem.
Jinak jsem chtěla ještě napsat, že máš stejný vkus na jména jako já: neb nakonec Julie to zřejmě vyhraje(máme zatím přislíbenou holčičku)...další adeptky byly Nela + Magdalenka+Amálka i Justýnka a z klučičích: máme doma Šimonka a manža je Richard 😀 , nebýt Štěpán dosti podobné na Šimona(nerada bych aby si je všichni pletli), tak je te´d u nás velmi horký adept 😉 .

blka
10. říj 2009

Květinko, Damiána má moje šéfka 😉 . Říkají mu Dami, Damišku 🙂 . Mě by ten jogurt taky nenapadl, to manža s tím příšel 😀

mayla
10. říj 2009

Marku:
A to jsme skoro i stejně dlouho těhotné. Já hned od začátku říkala, že holka asi bude Emma, to mi řekli že je hnusné jméno, že nejde říkat zdrobnělinou, sice už jsem ho tehdy zavrhla, když jsem zjistila, že každá třetí holčička je teď Emma nebo Nela, ale i tak mi to vadilo, že se ohradili.
U nás zatím taky vede Julie a Štěpán. Tak uvidíme jak se to vyvine.

Já budu vědět co to je, až příští týden, jsem nevěděla že se mám při kontrole zeptat doktora, já myslela že s emě zeptá on, jestli to chci vědět.. 🙂 Tak si teď musím ještě týden počkat. Uvidíme, bude to docela překvapení, už i začínám chápat lidi co si to nenechají říct, aby měli překvapení u porodu... jestli jednou bude druhé, tak si to íct už nenechám.

marku
10. říj 2009

Mayla:Taky jsem si všimla, že čekáte březňátko 😉 .pohlaví ještě nevíme na 100%, jen dr. říkala ve 13tt, jak jsem byla na genetickém UTZ, že to ze 70% vypadá na holku. Ale nechávám si ještě dosti rezervu 😅, neb určo to bude přesnější až teď ve 20tt....takže taky ještě v podstatě čekáme, nic nenakupujem.
Já bych asi nevydržela do narození a manža ten určitě ne 😅 ....a teď u druhého už vůbec ne, neb nevím jestli mám ještě pořád schovávat po Šímovi ty spousty modrých hadříků, nebo šupnout do bazárku.Taky se mi líbí oslovovat miminko už teď ona nebo on..takhle mi přijde, že si uděláme radost 2x...v půlce těhu pohlaví a můžu už se barevně zaměřit s výbavičkou a u porodu se zase budu těšit, jak malinké bude vypadat. Ale naprosto chápu i ty co se rozhodnou nechat si to jako překvápko k porodu 🙂 ...taky jsem si chvilinku s touhle myšlenkou pohrávala...hlavně na začátku těhu 🙂 .

jankapavol
11. říj 2009

marku:z tech jmen,co jsi napsala(amalie,Nela,Justyna)jsou krasne vsechny tri.fakt super.ja jsem chtela justynu,ale muj meli kocku Tynu,takze proste Justynu zavrhl.k vasemu prijmeni mi nejvic sedi Nela.Ale uplne vic by se mi libilo Klara Kucerova🙂Nebo i ta Sara.Ale u holky je to tak,ze to ma na par let,a pak ma stejne prijmeni jine.

rainee:z tvych jmeni jsem vybrala Kristyna a David

mayla:kamaradka ma Stepanka a je to moc krasny

kdyz premyslime nad jmenama na druheho potomka,ktereho zatim teda nevime,kdy budeme mit,tak MM chce holku Katerinu(nam se to moc hodi k prijmeni),mne se libi Elena(libi se mi rikat Eli,ale \eliska se nam k prijmeni nehodi) a Adriana,na chlapecka se mi zacal libit Adrian.
Samozrejme nejhezci jmeno je Oliver,ale toho uz mame

😉

jankapavol
11. říj 2009

jo a fakt je nejlepsi jmeno potomka predem neoznamovat,pac vam to nekteri leda tak zhnusi.

jako rict pohlavi jo,jmena treba nekolik,a ze jeste nevite ktery.ale pak rict jmeno az po porodu.pac detatko pak budou vsichni milovat,i kdyby se jmenovalo Surio Mario.
ikdyz nase babi rekla,ze kdyz se vnucka bude jmenovat Dominika,tak nebude vozit.No a taky nevozila,ale nevozila by ju ani pod jinym jmenem 😀

nunacek
12. říj 2009

marku: Nejhezčí je asi Nela Kučerová. Pak Amálie a nakonec Justýna.

jankapavol: Souhlasím, pohlaví říct, jmen říct několik a to konečné oznámit až po porodu 😉 A proč se babi nelíbí Dominika? Takový nádherný jméno... 🙂

jankapavol
12. říj 2009

nunacek:no segra ma uz 17 let,tak pred 17lety to bylo dost extravagantni.no proste nase babi,no 😒 😀

marku
15. říj 2009

děkuji holky za rady 😉

whoknows
15. říj 2009

ahoj,
přikláním se k jankapavol, je lepší jména rodině neříkat. je to rozhodnutí rodičů a nejhorší je, když do toho někdo z prarodičů mluví. nám do toho mluvili hrozně, pořád nám navrhovali nějaká "svoje" jména, tak jsme jim řekli jméno jiné než jsme nakonec dali. nic jim do toho není a hlavně, oni si taky určitě nenechali mluvit do toho jak pojmenovali svoje děti 🙂

radka.k
15. říj 2009

Přesně tak, raději neříkat, anebo říkat a přestože se jméno nelíbí, trvat si na svém. Můj taťka když se dozvěděl, že u prvního dítěte chceme Olivera, málem omdlel. A říkal, že mu zkazíme život. Já jsem mu na to opáčila, že on se svým jménem František taky nikdy nebojoval, přestože je příšerný! Prostě myslím si, že dítě to jméno přijme, protože ho zná odmalička a určitě to nebude řešit jako svůj hadnicap. No a nakonec jsme Olivera dali, děda svého vnuka miluje, přestože to jméno nikdy nechtěl, říká mu po svým Oldo a je to.
A teď s našimi dvojčátky řešíme to samé, snad žádné z vybraných jmen se starší generaci nelíbí, mně se zase nelíbí jejich Oldřichové, Františci, Jaroslavy, Vlasty, Vlastimily... Ale rozhodneme se jen my - rodiče!!!

irminka
16. říj 2009

dobré odpoledne děvčata,
tak já přidávám naše jména Bořek a Bruno 😉

artuse
16. říj 2009

ahoj holky,

jj, pokud se domníváte, že vám okolí bude jméno vymlouvat nebo do toho moc kecat, raději jméno neříkejte 🙂 tchýně taky málem omdlela, když slyšela jaké holčičí jméno chceme dát 😅 dokonce nám i volala, abysme jsi to ještě pořádně rozmysleli, no prostě hrůza, jak to řešila...ale nakonec jsme si to vymluvit nenechali, trvali jsme na svém a jsem ráda 🙂

kristi
16. říj 2009

irminka, teda ja nevim, ale ten Bořek mi tam hrube nepasuje....k Richardovi a Brunovi se ciste echt ceske jmeno nehodi....

irminka
16. říj 2009

kristi: hold nám se to líbí a příjmením jsme Veselí 🙂

pyranja
17. říj 2009

Ahoj Rebeku jsem měli v seznamu a přítel ji chtěl snad úplně nejvíc. Ale přemýšleli jsem jak jí říkat a jakmile jsem došla na to, že by jí děti ve škole říkali Bečko (a nedej bože by byla ještě fakt tlustá), tak i přítel uznal, že to moc dobrej výběr nebyl...škoda je to krásné jméno, ale děti dokáží být pěkný ludry 🙂

enanena
19. říj 2009

Mi este nie sme v ocakavani ale uz mame vybrane mena🙂ked to bude dievcatko tak Michaela a ked chlapcek tak jakubko ale napr.:sestra teraz caka dievcatko a vybrali jej take krasne meno ze Alzbetka...no proste nieje co dodat....alebo je?

ametob
20. říj 2009

Ahoj holky, chtěla bych vás poprosit o radu, máme vybraný jména pro mrňouse, pro holčičku Amélie a pro kluka Tobiáš, a ani jedno není v českém kalendáři, jestli jste na tom některá podobně - kdy slavíte svátky? 🙂