Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

garonka
2. lis 2009

jeeeeeeeeej naš maly by sa mal volať Tobiás, pokym sa lekar nezmenil na utz a nakoniec aby to aj baba bola 😀 😀

p3trunk4
2. lis 2009

Ahoj holky. 🙂 Co říkáte na jména pro děti po nás rodičích? 🙂

kristi
2. lis 2009

nuda 😉

amallie
2. lis 2009

mně se jména po rodičích nelíbí, neb každý má mít jméno svoje 😉 , prostě každej je jiná osobnost

garonka
2. lis 2009

môj drahy sa vola Michal i jeho otec i dedo i pradedo i neviem kto ešte a ak sme oznamili že čakame chlapčeka svokra hneď vyletela, že hura do rodiny ďalší Miško uzemnila som ju že tuto trapnu tradíciu porušíme a maly sa bude volať Tobiás 😉

p3trunk4
2. lis 2009

Aha tak to je špatný, my si je chceme zvolit... ☹

kristi
2. lis 2009

a proc? to vas nenapadaji zadna jina hezka jmena?

p3trunk4
2. lis 2009

Když já jsem Petra a manžel je Jakub. A tak nějak se nám možná líbí ještě Natálka a Ondrášek. 🙂

kristi
2. lis 2009

jako kdyz se vam to libi, proc ne....ale urcite se da vymyslet neco originalnejsiho. ja tohohle teda nejsem vubec zadnym zastancem, takovejch krasnejch jmen je....

p3trunk4
2. lis 2009

Tak proč ne jiný jméno že jo. 😀 A co si myslíš o cizích?

kristi
2. lis 2009

kdyz se to aspon trochu hodi k prijmeni, tak je to pekny.. sama mam Miu

p3trunk4
2. lis 2009

Třeba ale i vymyšlený třeba Sheen?

kristi
2. lis 2009

vymysleny? to nejde, musi byt nekde zaneseny v kalendari nebo ti to musi povolit matrikarka....

bocinka
2. lis 2009

Leopolda - myslím, že nemusí, taky ho mám v záloze, kdyby ta naše Sofinka měla pindíka a když jsem byla na MU, tak nic neříkaly...

p3trunk4
2. lis 2009

Aha ale třeba Shelly nebo Jane si dát můžu ne?

kristi
2. lis 2009

jj, to by jit melo 😉

bocinka
2. lis 2009

petrunka - automaticky se z Tebe stane "stará", to bych nechtěla... 😀

bocinka
2. lis 2009

kristi - kráááásnyyyy, Mia je úžasné, taky jsem chtěla, ale máme dost "české" příjmení, což se nehodí... 😕

p3trunk4
2. lis 2009

bocinka -> 😀 Tak já nevim. Poraďte. 🙂 Je to naše první dítě.

kristi
2. lis 2009

bocinka - diky 🙂

Petro, a jaky mate prijmeni?

irminka
2. lis 2009

holky, my máme u nás na dědině Wayne Zápařka a to je teda síla.......mělo by se to trošku hodit k příjmení

Mia je moc hezká, ale ted je to strašně časté jméno.

my budeme mít Bořka a Bruna, tak to také hodně lidí nemohlo rozdýchat 😀 . Na holky se mně moc líbí Julie a Stella

kristi
2. lis 2009

irminka, no pred tremi lety jich bylo mene...ale ani tedka bych nerekla, ze jich je nejak hodne moc...

p3trunk4
2. lis 2009

Okurkovi

vercak.
2. lis 2009

petrunka - my jsme řešili jméno tak, že jsem chtěla, aby kluk měl první písmeno po tatínkovi (ten se jmenuje Radek) a holčička zase první písmeno po mě (já jsem Veronika). Takže jsme vybrali Robin nebo Valerie. taky jsem nechtěla, aby měl svátek blízko narozenin 😉
Tak zkus vzít kalendář, označ si ty jména, který se ti líbí a pak jen vyškrtávej a určitě ti jich pár zbyde. To je pak lehčí rozhodování 😵

bocinka
2. lis 2009

petrunka - takže taky dost české... to bych nad moc vyzývavě cizím jménem moc nepřemýšlela... jakože třeba znám Holoubkovou Kelly, což je divný...

bocinka
2. lis 2009

Vercak - taky jsem to zkoušela, ale když Tobias, ani Sofie nejsou v kalendáři... 😀

irminka
2. lis 2009

kristi: já vím, že jich bylo málo, ale ted, teda alespon u nás v okolí je to samá Mia a Ema, jsou to moc hezká jména

Ségra před 18.ti lety dala Sáru a všichni si říkali: proboha, takové židovské jméno...a ted je to naprosto obyčejné...časy se mění

Já jsem Veselá, takže k tomu ty naše jména docela jdou,ne?

p3trunk4
2. lis 2009

bocinka -> to máš pravdu. Asi by to chtělo český.
vercak. -> Já nevim, pamatuju si, když jsem byla malá, že mi vadilo, že mám svátek 17 srpna a narozeniny 23 srpna. Ale tak ono to bylo většinou ze žárlivosti k ostatním dětem, že maj dárky a já ne. Tak aby si to nemyslel/a.

bocinka
2. lis 2009

petrunka - českéi není podmínkou, spíš hezký a hodící se.... 😝

feliiisek
2. lis 2009

Ahoj 🙂 Jsem v pátém měsící a zatím jsem o jménech moc nepřemýšlela a přítel nepřišel s ničím moc přijatelným 😀 Jaké by se hodilo k příjmení Hvězda/Hvězdová? 🙂