Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

mnauu
22. únor 2006

Jednoznacne Andre, Alexander, Annemarie a Kara, ted uz jenom zalezi, jestli to budou dva kluci, dve holcicky nebo parecek 🙂

bustik
22. únor 2006

Meluz: Hlasuji pro Markétu - proč asi 😀

domka
22. únor 2006

Samero: Moje babička je Emma a druhá byla Margot. Taky zvláštní jména, co!

samera
22. únor 2006

domka: Ta Margot znie tiez dobre......u nas sa predava cokoladka "margotka" normalne som dostala chut 😝 My sme sa najprv zhodli na Sare, ale Emma zvitazila.....robime si srandu, ze ked bude chlapec, bude Emu 😀

meluzina
22. únor 2006

Bustik : nebudeš Ty náhodou Markétka ? 😀 😀

domka
22. únor 2006

Samero: Ano, čokoládu znám, ale já si myslím, že tyto předměty (Bellinda, Timotei, Margot, .....) by neměly rodiče odradit. Ne, že bych hájila tu Margot, to určitě ne, ale spíš jde o to, že ty předměty dostali jména lidská, nejspíš po někom z vynálezcova okolí, takže se to nesmí obracet. 😎

Sára se mi líbí a Emma taky, ale dcerce bych to nedala. Mně se dříve líbila Alžběta, ale to jsme měli spolužačku a hlavně manžílkovi se nelíbí. Teď se mi líbí Sofie nebo Julie (příp. Juliana), ale manžílek se zamiloval do dívčího jména Liliana a chce ho prosadit. Tak uvidíme časem. Zatím potomka neplánujeme, takže máme na domluvy času dost. Ale, abych řekla pravdu, já se ani tý Lilianě nebráním. Hlavně, že to nění běžně dávané jméno. Já mám stejně radši delší jména. Manžílek mi zase schválil bez připomínek klučičí jména, protože si stejně přeje holčičku. 🙂

domka
22. únor 2006

Sakra, "předměty dostalY", to jsem si nevšimla. Chybička se holt vloudí

mnauu
22. únor 2006

Domka: Kolikrat je uz dnes znamejsi vec, nez puvodne jmeno viz. Mercedes apod. 😀

kristi
22. únor 2006

u nas je to Alex a Mia

mnauu
22. únor 2006

kristi nezlob, to budeme mit i stejne pojmenovaneho chlapecka ??? 😀

kristi
22. únor 2006

mnauu, jejda...tak to jsem netusila...jdu vymyslet jine... 😀

samera
22. únor 2006

domka
Liliana znie tiez super, pacia sa mi mena, kde je "ia", mne sa tiez paci Sofia, ale to je meno pre dospelu zenu, a pacila sa mi Stela, ale moj milacik, ze "Stela" je znacka motorky......a uz som mala. Timotej sa mi tiez paci.....

mejviz
22. únor 2006

holky Alex nebo Alexandr

u mě vede David nebo Martin
a Adéla nebo Eliška 🙂

mejviz
22. únor 2006

jako to byl otazník Alex nebo Alexandr? 🙂

samera
22. únor 2006

mejviz "Saša" a mas to 😀

samera
22. únor 2006

Ale ked das Alexander, tak aj tak to vsetci budu skracovat na Alex a mas aj tak aj tak......

mnauu
22. únor 2006

mejviz: u nas pravdepodobne dlouha podoba Alexander - s pouzivanim Alex (v zadnem pripade Sasa 😖 ) nebo mozna Alex, Alexandr nee

mnauu
22. únor 2006

Samera presne tak 😉

kristi
22. únor 2006

Alex, myslim, ze je to povolene

domka
22. únor 2006

Samero, ty jsi můj člověk!!! Jak jsi přišla na toho Timoteje? To je totiž jedno z mých dvou jmen pro kluky - Timtej a Maxmilián 😀

Stella se mi taky líbí. Sofie je jméno pro dopělou ženu, vím, právě, že ta holčička jednou vyroste a říkali by jí "slečno Sofie" nebo "paní Sofie".... NO, a když by byla malá, byla by to Sofinka. Bohužel, na to mi vždycky manžílek řekne "Sofinka = Fifinka". A mám to. 😀 😀 😀

kristi
22. únor 2006

holčička ještě Valerie, taky krásný jméno

samera
22. únor 2006

Ty si mi ho tam vyssie pripomenula, skoro by som zabudla. Paci sa vam meno Kristian? Mnre moc nie, moja svagrinna najprv chcela malemu dat toto meno, nakoniec je z neho Patrik, rozhodovala sa este medzi Samuelom

domka
22. únor 2006

Kristi, taky máš zajímavý jména. Alex a Valerie! Hm....

Alex určitě povolený je. Svátek by mohl slavit buď na ALEXANDRa v únoru nebo na ALEXEJe v květnu.

mnauu
22. únor 2006

Alex je naprosto normalni jmeno, s tim vubec nesmi byt problemy 😉 Valerie se mi taky libi, ale proste Annemarie a Kara uz jsou pro nas nezmenitelne 😀

domka
22. únor 2006

Mnauu: Můj tchán se jmenuje Alexandr a všichni mu říkají Lexo. Taky souhlasím s tebou, že Saša je fakt hrozná, ruská domácká podoba tohoto jména. To už radši Lexa.

Samero: Kristián jako takvý se mi líbí, ale nedala bych ho vlastnímu synovi. Nevěděla bych, jak mu říkat zdrobněle. Kristi, Krisi Tíne, Jánku..... ?????? To se mi nezdá. Ale jelikož víc než 2 děti neplánuju a 2 jména mám, už nepotřebuju hledat.

samera
22. únor 2006

Ani ja by som nevedela, akoby sa hovorilo Kristianovi......nastastie to meno sa mi nepaci, mne sa pacia aj take nezvycajne a zahranicne, ako typicke slovenske......Jorel, Simeon....

mnauu
22. únor 2006

Domko uz jsem to tu asi nekde psala, ale s Alexem x Sasou ma drsnou zkusenost kamaradka. Vzala si cizince, maji synka, kteremu nikdo nerekl jinak nez Alex. Kdyz se rodina prestehovala do Cech, tak maly zacal chodit do skoly a ucitelka na nej zacala: "Saso..." On chudak vubec netusil, jak mu to rika a kdyz se ji to pokusili vysvetlit, ze opravdu neni Sasa, tak pry spustila krik, ze jsme v Cechach, takze mu bude rikat Sasa a zadne cizacke novoty se zavadet nebudou.

kristi
22. únor 2006

vic nez Kara se mi libi Lara...

mnauu
22. únor 2006

Kristi ja jsem absolutni odpurce davani jmen po rodicich atd., ale Kara se jmenovala moje praprababicka a to jmeno je moje srdecni zalezitost, vzdycky jsem ho obdivovala - taky se trochu vymyka - vsechny ostatni jmena pro nase miminka zacinaji na A (je to nahoda, nic umyslneho)

samera
22. únor 2006

mnauu
no uzasne zastarala ucitelka 😠 , aj ja som sa stretla s takymi pripadmi, to mam najradsej, potom je najlepsie si dat meno, kde nie su ine podoby.... 😖