Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

sylvka
18. kvě 2010

lusti mě taky moc ne 😅 my měli taky hroznej výběr,k příjmení votroubek(což samo o sobě je šílený)jsme vybrali martin,protože se tak jmenuje MM,takže už to tady ve vesnici nikoho nešokovalo 😅

sirael4
18. kvě 2010

sylvka: no já znám s tímto příjmením Tomáše, je asi nejlepší dát české, obyčejné jméno.

sares
18. kvě 2010

Co říkáte na jméno Alan? Teď mě překvapilo jméno Arzen , je maďarského původu a koukla jsem, že v ČR je jich 52, ale je v podobě Arsen. To by mě ani nenapadlo, jak se kdo může jmenovat 😕

sirael4
18. kvě 2010

sares: to je nějaký prvek ne? 😉
A Alan se mi nelíbí, přijde mi takové psí.

brusinka.pusinka
18. kvě 2010

Holky možná inspirace neobvyklých jmen v Čr 😉
Neobvyklá jména pro kluky:
Aaron, Abigail, Afro, Alan, Alfred, Antonio, Armando, Armando, Artur, Axel, Bartoloměj, Benjamin, Bistro, Brandon, Carlost, Cory, Damian, Danny, Denis, Dorian, Elvis, Felix, Francesco, Gabriel, Gilbert, Herbert, Hugo, Isaias, Izmail, Jeremias, Joel, Joshua, Kassius, Kebab, Kevin, Kevin, Kristian, Lev, Lorant, Lucián, Luka, Marián, Matyas, Max, Maxmilian, Mikoláš, Milec, Nadan, Narcis, Nathan, Nicolas, Nikolas, Noah, Oliver, Oskar, Prokop , Romeo, Ronald, Salvatore, Sebastian, Simon, Steven, Swain, Teo, Tibor, Tobiáš, Valerián, Viliam, Vsevolod, Xaver, Zachar.
Neobvyklá jména pro holky:
Adina, Agatha, Amelia, Amorie, Anamika, Angelika, Anita, Annie, Aviona, Avona, Dileandra, Doubravka, Elisabeth, Elisha, Esmeralda, Ester, Ezra, Jasmina, Jessica, Jitřenka, Jorika, Kelly, Lara, Liliana, Lioness, Malgorzata, Malomilka, Maratóna, Meggie, Mejbelína, Merilyn, Merita, Mikrov, Nela, Nelly, Nicole,Nikita, Noemi, Ornella, Pamela, Patricie, Pětiletka, Polinéza, Roberta, Rusoslava, Sára, Sarah, Scarlett, Serafína, Tina, Valentýna, Vanesa a Vanessa ,Verona, Vivien, Vladěna, Winona, Xaverie, Zaira

a jinak vás zdraví moje malá Karamelka coby veverka 😉

lutsine
18. kvě 2010

ani Maximilian....?

lutsine
18. kvě 2010

My uz babo od zaciatku volame v brusku Maxik.... 🙂

lutsine
18. kvě 2010

no oficialne bude krsteny ako Maxim Ján.....

sirael4
18. kvě 2010

lutsine: Maxmilián je určitě k vašemu příjmení lepší, ale stejně bych zvlila nějaké jméno, které nemá "x"

brusinka.pusinka
18. kvě 2010

Lusti každý má svůj vkus a ani mě se nelíbí jméno Max ale to neznamená že je škaredé 😉 Hlvní je že se líbí rodičům a že ho s láskou vybraly my jsme naši fazolku také oslovovaly od začátku Simonko 😉 chtěla jsem holčičku a podařilo se 😉 a stejně ji říkame Karamelko 😀 😀 😀

lutsine
18. kvě 2010

predovsetkym chceme take aby sa lahko vyslovovalo aj v zahranici....buduci rok ideme do USA,tak nech tam nema maly problemy....

sirael4
18. kvě 2010

lutsine: Co třeba David, Daniel Košuda? To nezní tak krkolomně a v zahraničí no problem 😉

lutsine
18. kvě 2010

no paci sa nam este aj Richard....

lutsine
18. kvě 2010

ale asi by som si nezvykla...uz mi k tomu babu jednoducho Max sedi.....uz teraz je vacsi na svoj tyzden....manzel ho vola Maximus ....

lenkabu
18. kvě 2010

Davidů a Danielů je dost, mně se líbí i krátce Dan 🙂

lutsine
18. kvě 2010

ako gladiator... 😝

sirael4
18. kvě 2010

lutsine: Richard je rozhodně hezčí k tomu příjmení 😉 neřeknu, kdyby byl manžel třeba Klein, nebo tak 😀 ale k tomuto mi Max opravdu nesedí.A kluk bude mít příjmení stejné celý život....
Nebo se rozhodněte až miminko spatříte, ale Ríša je moc hezké.

brusinka.pusinka
18. kvě 2010

A mě by se líbil Teo Košuda ale opravdu záleží na mamině že 😉

lutsine
18. kvě 2010

no kludne napiste este nejake mena ktore by sa hodili k nasmu priezvisku...skusim to prekonzultovat s manzelom...

sirael4
18. kvě 2010

Oto, Filip, Roman, Kristián, Kryštof, Ladislav, Denis, Dominik...

sirael4
18. kvě 2010

Thomas, Sebastian, Benjamin

gtver
18. kvě 2010

lutsine, teď půjdu proti proudu, ale mně se ten váš Maxík líbí, i kombinaci s příjmením 😉 😵

brusinka.pusinka
18. kvě 2010

Martin, Viktor ,Erik, Vítek(vít) ,Václav,Jan,Jonas,Alex, 😉

sirael4
18. kvě 2010

qtver: a nepřijde ti to moc hrbolaté?Mě jo 🙂 Když už, dala bych Max Košuda, ale i tak se to dle mého tluče.

gtver
18. kvě 2010

sirael, tohle právě ne, mně zas nezní (z nabízených) ten David 😀 fakt to bude subjektivní 😉

sirael4
18. kvě 2010

qtver: mě se třeba dabid nelíbí, ale k tomu jménu by šlo, navíc slečna chtěla jméno mezináodní tak to byl spíš návrh 😉

gtver
18. kvě 2010

jasný, já ti rozumím 😉 mně to právě i skrz to mezinárodní hledisko přijde pěkné, naopak právě kombinace s Davidem se mi nelíbí. Evidentně máme přesně opačný vkus 😀 To nemyslím nijak špatně, naopak, myslím, že je to dobře je to jen důkaz, že "tisíc lidí, tisíc chutí" 🙂
My taky dávali jména, která jsou dobře použitelná v ČR i v zahraničí (Richard, Alexander)

sirael4
18. kvě 2010

qtver: to jo, bylo by špatný kdyby se všichni jmenovali stejně, protože by se rodičům líbila stejná jména, otázka je proč se některá jména stanou modními

brusinka.pusinka
18. kvě 2010

Sir jednoduše proto že ze začátku jsou líbezně a zajímavě znějící a tak mnoho lidí podlehne 😉
Také jsem před 15 lety dala Dominika do té doby jsem krom své rodiny neslyšela a pak nastala lavina 😀 😀 😀 a ve školce ve smíšené třídě jich bylo 5 sice mladších než můj ale byli 😀 😀 😀

brusinka.pusinka
18. kvě 2010

A Sir některá jnéma prostě znějí pořád krásně proto se drží v oblíbenosti 😉