Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

sirael4
18. kvě 2010

brusinka: třeba Tereza? 😖 spíš je to vždy nějaká prdlá móda...
Ale neřekla bych že třeba Dominiček je tak masově rozšířené....možná si člověk pak víc těch jmen všímá když se tak jmenuje jeho dítě...

brusinka.pusinka
18. kvě 2010

Sir Terezy jsou od dob naší babiček a prababiček, je to podle svaté terezy 😉 a v letech1995a 1999 je Dominik jedno z nejdávanějších jmen 😀

gtver
18. kvě 2010

no jo, ty módní vlny jdou na generacích pěkně vidět 😀 Řekla bych, že je to stejné, jako s jinými věcmi, určité klima společnosti, vliv médií,... Teď nemyslím jen případy doslova pojmenování podle tv typu"v seriálu byla Esmeralda, musím ji mít taky", ale člověk ta jména slyší, čte, to samé názory na ně a přece jen vtírá se to pod kůži a ovlivňuje to. Samozřejmě těch vlivů je spousta.

sirael4
18. kvě 2010

brus: já vím že je to dle sv.terezy ale dodnes nepochopím co je na tom jménu tak "nejlepšího" 😀
To možná je, já znám osobně jednoho, tak to není tak rapidní jako třeba Jiřík 😉 což se mi moc líbí

sirael4
18. kvě 2010

qtver: to tedy jo, ale to je vidět jak jsme lidstvo neoriginální a splýváme s davem i když se každý snaží tvrdit že je unikát a je svůj 😅 nejen ve jménech...
Já si teda taky myslela jak děsně zapomenuté jméno chceme, ale jak ho teď nosím v hlavě, všímám si, že je jich čím dál víc...k mé neradosti.
Ale kde jsou doby třeba takové "Jany"....to snad byla každá druhá 😉 ale snad je to tím, že dřív se jméno neřešilo tolik jako dnes...

gtver
18. kvě 2010

Dominika a Dominiku máme v širší rodině 🙂

gtver
18. kvě 2010

sirael, je to tak 🙂
Na můj vkus se vyrojilo nějak moc Alexandrů, Alexů atd 😀 Ale vzpomínám na reakce: "Alexander, proč dáváte ruské jméno?" Tak jsem se pokusila vysvětlit, že se jedná o jméno řecké a jistým způsobem je podle Alexandra Makedonského. Načež radostný chápající výkřik: "Jo aha, takže on je podle toho filmu!" A já šla do mdlob... 😅

sares
18. kvě 2010

gtver: nemá cenu se snažit, lidi si to přeberou po svym 😉 😀

sirael4
18. kvě 2010

qtver: no jo, tohle je strašné 😀 člověk ani neví, co na to říct...Já už pár let chci jen Emu.No hle....rozthl se pytel 😒 a to jsme se to snažila nikde netrousit 😕

ygreen
18. kvě 2010

lutsi: Max je krásné jméno. Mě osobně se tedy víc líbí Maxmilián, ale i Maxim je super. Je takové mužné 😵 kdybysme čekali chlapečka byl by to Maxmilián 😵

sirael4
18. kvě 2010

ygreen: tedy, vybrali jste pro dcerušku nádherné jméno, je mezi mými favoritkami 😉 a ještě se narodí na den naší svatby 😅

paja
18. kvě 2010

Ahoj,
teda Thea je krásné jméno 😉 .
My máme složité německé přijmení, takže musíme vybírat jednoduchá krátká jména. Náš první chlapeček je tedy Jan (po tatínkovi), i když to zrovna originální není, ale nám se to jméno líbí a navíc v mužských jménech je ten výběr mizerný. Pokud se nám někdy zadaří a my budeme mít druhé miminko, tak máme vybranou Emu (jsem si myslela jak jsem originální, ale jak to tady tak pročítám, tak se pletu 😒 , i když je fakt, že v mém okolí jsem neslyšela o nikom kdo by chtěl dát Emu, spíše naopak, kromě naší rodiny se toto jméno nikomu nelíbí 🙂 ) no a chlapeček by byl asi Jáchym nebo Tobiáš (popř. Tobias). Jinak se mi líbí ještě jména Justýna, Elen, Amélie, Dorian, Adam, Daniel...

sirael4
18. kvě 2010

paja: je pravda, že u kluků výběr není nic moc a Jan je nádherné 😉 To jsem si taky s Emičkou myslela jak jsme originální a koukám, že nás je,...přesto se nám to jméno líbí nejvíc. Zaujalo mě v Přátelích, když ji měla Rachel.

paja
18. kvě 2010

Vidíš to mě ani nenapadlo, že toto jméno bylo v Přátelích, mě spíš spoustu lidí řeklo, že to je teď v Ulici a že to mám jako podle toho 😕 . Upřímně můžu ale říct, že to z Ulice nemám 🙂 , prostě se mi to líbí - navíc Jan a Ema by šlo hezky k sobě. No, teď ještě to miminko vyrobit a nejlépe tak, aby to byla holčička 😀 .

sirael4
18. kvě 2010

paja: no to je taky pravda, možná proto se to tak rozmohlo.Tak nakonec třeba dáme Emílii nebo Emily aby to bylo originálnější 😀
To by se hodilo hezky, to je pravda.Taky se nám líbí Johanka 🙂
Taky bych moc chtěla holčičku ☹

adela27
18. kvě 2010

Ahojky holky, my se s manželem dohodli, že on vybere pro kluka já pro holku. On to měl hned vyřešené, prostě po něm - Martin. Mě se teda vůbec nelíbí pojmenovat dítě po rodičích, pokud to není nějak rodové, ale nic nenadělám. Pro holčičku se mi lbí Elena a nebo Ema, k příjmení Prokopová. Hodí se to? Ale to se manželovi nelíbí, chtěl by české - např. Šárka. Mluví mi do mého výběru 🙂))Co myslíte, jaké jméno holčičce a přijmení Prokopová?

sirael4
18. kvě 2010

adela27: další Ema, nechte toho ☹ 😀
co Denisa třeba?Mě se tedy nelíbí, ale k tomu příjmení to jde 🙂 myslím ale, že u holky je to fuk, může se vdát

paja
18. kvě 2010

Sirael - já bych ráda holčičku, protože doma už jednoho raubíře mám 😉 , takže by se mi (asi jako všem) líbil páreček. Když to ale bude zase chlapeček, tak i tak budu šťastná jako blecha 😉 . Jak dlouho se o mimi snažíte?
Adela - vidím, že máme, co se týká holčičích jmen, stejný vkus. Taky jsem vybírala mezi Elen a Emou. Nakonec to vyhrála Ema na plné čáře. Naopak Šárka se mi nelíbí vůbec - možná proto, že jednu Šárku znám a moc ji nemusím... No a pokud chce manžel české jméno, tak podle mě je Ema klasické české jméno, nebo ne?

paja
18. kvě 2010

Dyť vlastně - a já tady Adelu ještě podporuju 😀 . Adélko, změnila jsem názor - Šárka je moc hezké jméno 😀, Ema by se k vašemu příjmení vůbec nehodila 😀 . Dělám si srandu, samozřejmě 😉 .

adela27
18. kvě 2010

sirael4 - nenecháme, to je jak s Adélou, před 27ti lety jich bylo tak málo a teď to slyším z každé strany, ale což...

Denisa je moje sestra a také Ivona.

sirael4
18. kvě 2010

adela: no však já jsme taky Adéla 😀

paja: ještě jsme se snažením nezačali 😉 hledáme hezký větší byt a taky se v září berem tak tehdy 😉
Ema je hebrejské jméno.

adela27
18. kvě 2010

paja: ema
Domácké podoby: Emička, Emuška, Emča, Emina, Emka
Původ: německý

i když německé se mu také líbí, ale zase se mu nelíbí, že je krátké --- sakra je to chlap a řeší to víc, jak ženská 🙂)) nechápu...
teď mám dilema a nakonec to bude kluk a bude hotovo. Ono moc těch jmen není na výběr a ještě k takovému příjmení 🙂

adela27
18. kvě 2010

sirael24: no vidíš, jak máš krásné jméno 🙂) tak Adély jsou prostě na Emičky 🙂

odkud jsi zjistila hebrejské? já zjistila německé odsud http://www.vestirna.com/www2/_jmena/jmena.php?p..., tak jak se v tom pak vyznat 🙂. já bych vybrala krátké - Ema Prokopová, hezky to zní, nedej bůch když se pak vdá a bude z ní třeba Ema Malá 🙂. to zní hrozněěě 🙂.

sirael4
18. kvě 2010

asi jo, asi ks,e ma Emičky 😀 tak jich bude jako Adél 😅
našla jsme to na vestirna.com tak teda nevim co je pravdivé 😅 třeba je hebrejsko-německé.

sirael4
18. kvě 2010

asi jo, asi jsme na Emičky....to mělo být 😅

xsunx
18. kvě 2010

ahojky, tak my mame Olíviu, chceli sme aby sa jej nedalo skaredo povedat a aby nebolo caste, cize ked mamicka na pieskovisku zakrici Ema, tak dobehne pat dievcatiek 🙂 aj ked sa mi Ema, Ela, Nella ... paci ale nedala by som ho lebo je ich u nas uz strasne vela .... a chlapcenske sa mi paci Adam, ale manzel to zasadne odmieta lebo ze mu nepokazi Vianoce 😉

lucisa
18. kvě 2010

lutsine, mě se Maxim líbí moc, měli jsme ho nachystané teď, než se nám narodila třetí dcerka, protože jsme nechtěli předem vědět, co to bude, vybírali jsme obzvlášť pečlivě obojí 😉

a já mám v okolí hned tři holčičky, které se jmenují Ema, ale psáno Emma 😉 je to teď holt dost oblíbené 😀

patru.veronika
19. kvě 2010

ahoj holky,
Já jsem taky holčičku chtěla Emu 😀 , ale budeme mít chlapečka a tam nemám vybrané ani jedno jméno 😅 a nemužeme se s přítelem na žádném domluvit....my se budem ještě hádat cestou do porodnice 😀
xsunx Olivie je krásné jméno 😵 😵 strašně se mi líbí, fakt nádhera 🙂

sirael4
19. kvě 2010

patru: a jaká jména upřednostňujete?Podle Emy mě napadlo třeba jonáš?

patru.veronika
19. kvě 2010

siruel4: jonáš by mi asi neprošel, přítel neni z čr a tak se snažíme vybrat nějaké metropolitní jméno, já navrhovala sebastiana erika, olivera, daniela ale nic z toho se mu moc nelíbí , neustále prosazuje maxe...
už mi celkem dochází nápady a jména 😅