Volné diskuze
lion
7. říj 2005

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂
sirael4
19. kvě 2010
patru: co Patrick?
lutsine
19. kvě 2010
nam sa paci ten Maxim, Maximilian.....
ygreen
19. kvě 2010
no já tu Theu poprvé slyšela fakt v Ulici, ale věděla jsem že je to Teodora a to se mi moc nlíbí. Ale pak tady ny MK dala Theu alcatko a to pro mě rozhodlo, že je to "opravdu" jméno. a líbí se většině kamarádek které mám, nelíbí ani jednomu kamarádovi a nikomu z rodiny 😃 ale nám s manželem je jasné že je to prostě Thea x-)
sirael4
19. kvě 2010
ygreen: je to moc hezké, opravdu 😉
brusinka.pusinka
19. kvě 2010
kamarádka z koníka má ted dvojčátka a dala jména Mia a Tea , obě jsou krásnéééé i Thea i Tea 😉
ygreen
19. kvě 2010
děkuju x-) ve třídě bude asi jediná, ale o stupeň níž jich taky bude určitě deset ve třídě 😃 mě s emoc líbí, že Thea znamená Bohyně a byla jednou z Titánů (Theia) - dle pověstí x-) jo a my máme příjmení rakouské. A já chtěla vyloženě krátké a tvrdé. Líbila se mi i Ema, Stella, Rita, Lara, Tara - ale nic z toho neprošlo u muže :-N

Ale před dvěma lety nebylo ani tolik Tobiášků, a to taky tchánovci ani naši nemohli nějak vydýchat 😃
beta007
19. kvě 2010
lutsine, dejte co se vám líbí, jinak budete akorát zbytečně litovat. a v americe Maxim možná bude znít rusky, jenže ono mezi náma...jakej je pro američana rozdíl mezi slovákem a rusem? hehe... neřešit fakt🙂

ygreen...vzpomínám si, jak jednou do knihovny přišla holka jménem Thea (tatínek byl nějaký jazykovědec) a když vyslovila své jméno, měli z toho všichni vánoce 😃 tak doufejme, že tyhle doby jsou pryč
ygreen
19. kvě 2010
brus - a píše malou Tea nebo Thea? Mě s evíc líbí Thea, to H to trošku změkčuje a bála bych se že by jí v anglofonních zemích říkalí Tí, jakože čaj(ovka) - s tím přišel můj kámoš, prej "tak jsem slyšel že čekáte čajovku" 😃 :-p
brusinka.pusinka
19. kvě 2010
Ygeen píše Tea 😃 😃 😃
ygreen
19. kvě 2010
beta: naštěstí všichni u nás v rodině i tchánovci, tety a babči tak nějak průběžně čumí na ulici, tudíž jim Thea už nepřijde tak sci-fi. I když - i manžel tudle když viděl reakci svého otce říkal, jestli to není prostě moc exostické. Ale mě je to fuk. Nepůjdu tchánovclm na ruku - s prominutím obyč jmény typu Kristýnka a Natálka, jako mají všichni 😉

a ještě s emi líbila Beata 🙂
patru.veronika
19. kvě 2010
sirael4 patrik v rodině už je :-|
Lutsine mě se max také líbí, ale já měla psa co se tak jmenoval a tak se mi ho moc nechce dávat tomu raubíři v břiše :-N 😃 🙂
ygreen Thea je krásné jméno 🙂 Mě se líbí i Theodora
ygreen
19. kvě 2010
bru: holčičky jsou nádherné x-) x-)
brusinka.pusinka
19. kvě 2010
jj jsou a moc jim přeji štěstí čekaly moc dlouho jsou vymodlené 😉
ygreen
19. kvě 2010
patru: mě se taky docela líbí, ale Thea jasně vyhrává. Víš bála bych se, kdyby třeba byla kočka tlustá a brýlatá a ještě k tomu Teodora, že by byla terčem posměchu a tak. To je jako když dá někdo s rodinnými dospozicemi k obezitě a špatným očím dítěti jméno Kvído nebo Bohoušek, nebo holčičce Amálka :-p pak bude holčina ve 20 sedět u baru se 100kilama a bude říkat, že je Amálka.??? To mě se prostě nelíbí, no 😃 U malých holčiček považuju Amálku, Rozárku, apod za krásné, ale nedovedu si představit s tím pracovat třeba na kriminálce - museli by si říkat Róza a Amálka ani nevím jak jde "zhrubšit".
ygreen
19. kvě 2010
patru: my měli ve hře na klučičí jméno i Robina a to byl náš labrador 😃
brusinka.pusinka
19. kvě 2010
Ygreen proč Amalka by byla Málka a Rozárka Rozina 😃 😃 😃
ygreen
19. kvě 2010
teď máme psa Edu - škoda, taky super jméno - Edward x-)
karolina969
19. kvě 2010
Ahoj, vidím,že tu řešíte jména. Poraďte jaké jméno k příjmení Martykánová? Chtělo by to krátké. Jenže mně se líbí Kateřina,Karolina....
ygreen
19. kvě 2010
brusi: protože v tomto oboru dělám a vím, jak je to někdy ponižující a raději ti pak říkají jen příjmením a třeba na výcviku to vzbuzuje pozdvižená obočí a už předem to malinko snižuje hodnotu té osoby v tom mužském kolektivu, kde je třeba být lepší než chlap, aby tě brali vážně.
ygreen
19. kvě 2010
bru: vrchní komisař Amálka Nováková.....no divný, že 😃 to je prostě na pozdvižené obočí, jestlijako fakt, nebo si dělá prču 😃 pak samo když je dobrá a kolektiv ji pozná, tak už je to o něčem jiném, ale stejně, no.
brusinka.pusinka
19. kvě 2010
Ygreen já dělám jen s chlapama a můžu říct že u nás jméno není priorita 😃 😃 😃 Nevím jak by mi museli teda říkat když jsem MIa 😃 😃 😃 😃
ygreen
19. kvě 2010
Mia je krásné jméno, i když pro chlapy asi nezvyklé. Já mám na mysli nezvyklá jména už v samé podstatě zdrobnělá.
brusinka.pusinka
19. kvě 2010
Ygreen já sama mám jiné neobvyklé jméno a moje děti mají česká 😃 a jsem spokojená moc nedala jsem jméno bez rozmyšlení ale moc se mí líbilo jméno Simona a tak naše malá ho má 😃
gtver
19. kvě 2010
ygreen, ale "Amálka" je přece zdrobnělina od Amálie, takže není už samo o sobě zdrobnělé (jako třeba Štěpánka)
ygreen
19. kvě 2010
gtver - a nemůže být jen Amálka? Může, ne? Jako Petruška, apod. Ale nevím. Amálie je hezká, od dob co jsem četla Sběratele kostí se mi líbí Amélie x-)
brusinka.pusinka
19. kvě 2010
holky mě se třeba líbí i Emilie 😃 je to pěkné jméno a docela zapomenuté 😃
ygreen
19. kvě 2010
mě se líbí Emily 🙂
gtver
19. kvě 2010
ygreen, no takhle, já se domnívám, že správně ne, že se nejedná o základní podobu jména, ale o zdrobnělinu, kterou zapsat nelze. Mám i pocit, že v tomto tvaru podle statistik u nás ani v matrice zapsané není, ale mohu se mýlit. S Petruškou je to zajímavé, těch se vyskytuje víc.
ygreen
19. kvě 2010
ale zase se mi nelíbí Emilka :-N

Začni psát odpověď...

Odešli