Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

nimmo
12. bře 2006

kolca: ahoj, já znám danicu i janicu, tak si myslím, že i anica bude existovat - jsou to jugoslavský jména (nevim jestli chorvatský, srbský či jaký 🙂 ) ale když to jméno někde ve světě existuje a neni to nějaká zkomolenina jinýho, tak ti povolej i tady

kolca
12. bře 2006

pro anastazii: no další verze je Anika a ta Anica (četla by se "anika" - anička, nika...)

nimmo
12. bře 2006

kolca: já myslim,že by se anica četla s c - stejně jako to danica i janica, ale asi jde obojí 😉 jak to lidem řekneš, tak ti budou řikat

kolca
15. bře 2006

nimmo: taky mám pocit, že Anica by se četlo A s C, proto ta druhá verze Anika psáno s K, ale to už zas není tak hezké. ☹

deni
16. bře 2006

my teda taky jeste nemame proc vybirat. ale proc se nad timto tematem nepozastavit, ze? 😉
jelikoz je pritel Jakub. taky bychom tak chteli pojmenovat i naseho klucinu (kdyby byl). a pro holcicku jmeno Kristyna (takze Kubicek a Kristynka 😵 )
dale se mi libi ze jmen pro kluka: Patrik, David
a pro holku je to slozity - to se mi vazne libi jen ta Kristyna. nebo snad jeste Gabriela.

no uvidime, jak to nakonec bude 🙂

maquie
16. bře 2006

Ahoj holky!Ja se take pridam, prave jsem se zaregistrovala.Jsem v 9 tydnu a tak take vybirame, teda meli jsme vybrano uz predtim, ale ted nevim..... vybrali jsme Rostislava a Bětušku, ale ted se mi zacalo libit hodne jmeno Patrik nebo Patricie, tak nevim.
David nebo Kristynka jsou take krasne jmena, ale to ted davaji vsichni moji kamaradi. Aničku bude mit take moje nevlastni sestra v srpnu.
Moje kamaradka ma Johanku a Xianku, ale manzel je American, ziji v Praze.

janis
17. bře 2006

Jsem také pro ojedinělá jména. ne taková co dává každý v okolí. Vzpomínám si, že v mém okolí se rodilo v loňském roce hodně holčiček a každá se jmenovala NICOL a KAROLÍNA. Ty dvě jména se líbila i mě, ale pak jsem si to rozmyslela. Byla jsem svědkem toho, když 6 maminek bylo s dětma na pískovišti a když jedna zavolala Nikolko, přiběhly 2 (jedna je dcera mé kamarádky) a pak další 2 mé kamarádky mají právě Karolínku. Ale jména jsou to moc hezká. Já ještě těhotná nejsem bohužel🙂))), ale o jmnech už s mnaželem přemýšlíme. Holky co si myslíte o dívčím jeménu SOFIE...? Jednou jsem to nadhodila před tchýní a ta začala, jak je to staré jméno, tak se jmenovala každá stařenka babička a že to není vůbec hezké. Prý Sofinka, fifinka atd. Celkem se mě to dotklo, ale nic jsem neřekla. Švagrová teď čekají holčičku a chce ji pojmenovat LUCIE, na to jí tchýně nic neřekla. Myslím, že Lucinek je v dnešní době také moc. Jen do školky se mnou chodily 3 Lucie a do třídy 2 a jinak jich znám tak 15. Je to jen můj názor, doufám, že jsem se nikoho nedotkla.

vercaberca
17. bře 2006

ahoj holky,
janis, kdo chce psa být, vždycky si hůl najde. na každé jméno jde vymyslet rýmovačky. takže si vybírej podle sebe 😉

popleta
17. bře 2006

Ahojky holky, já se také přidám se svou troškou do mlýna. Zatím nemám nijak přesnou představu o jménech. Spíš to budu asi vybírat podle praktičnosti. Aby bylo krátké, jednoduché, relativně nezkomoletilné, aby šlo k budoucímu příjmení a aby nebylo v kalendáři na Vánoce 🙂. To bych přece miminku nemohla udělat..... 😀 Takže vlastně vůbec nevím... a asi budu listovat kalendářem, nebo kouknu na net a něco vyberu. Samozřejmě, že se to člověku musí líbit, ale to je spousta jmen , která se mi líbí..... 😉

ciara
17. bře 2006

my mame vybrane 4mena....ja - Izabel a Nicolas a moje zlatko ma - Viktoria a David...takze uvidime ako sa nakoniec dohodneme lebo Viktoriu chce aj jeho sestra,tak teraz len kto bude mat skovor dievcatko ... 🙂

sisinka
17. bře 2006

Sofia alebo Sophie je velmi pekne meno, ale pravda je, ze je teraz az prilis popularne a kazde druhe babo sa vola Sofia.
Neznasam, ked ludia zhadzuju mena, ktore chcu dat rodicia svojmu dietatku. Ja hociktore meno spomeniem pred rodinou, vsetko je zle a otrasne. Preco vraj nerozmyslam nad takymi krasnymi menami ako je Zuzka alebo Katka a podobne? Ano, su to krasne mena. Ale ja proste chcem dat malemu alebo malej meno, na ktorom sa dohodnem ja s manzelom. Po tom, ako mi vsetky mena, co som kedy spomenula zmietli s posmeskami zo stola, som sa rozhodla ze uz nic nebudem spominat a postavim ich proste pred hotovu vec.
Takze Janis, nenechaj sa odradit. Ja mam napriklad take vysnivane meno pre dcerku - Zara Sophie - a to urcite cez nasu rodinu hladko neprejde ;)))

carodkaa
18. bře 2006

Ahojky ja sem ve 27tydnu tehu tak sem se uz neco napremyslela 😉 Holcici se mi libi Krystina,Sara a Ester..ale bude to kluk takze Tadeas 🙂 ,ale libi se mi moc i Simon,Prokop a Matyas

jaul
28. bře 2006

Moje kámoška má 2-mesíčního Tobiáše (říká mu Tobík, což docela ujde).
Moji favoriti byli vzdycky Šimon a Sára. Šimon je má srdeční záležitost, to jméno miluju, ani nevím proč a bylo mi i schváleno 🙂 Skoromanželovi se ale nelíbí žádná jiná jména, ani holčičí, ani klučičí a už vůbec ne ta neobvyklá 😒 Jediný, který vymyslel, je Julie.
Takže u nás by to byli Julie a Šimon.
Další jména, co se líbí asi jen mně:
- Sára, Ráchel, Valérie, Františka (moje mamka), Nela, Klaudie, Magdaléna, Johana, Alžběta (moje neteř)
- Kryštof, Vilém (ani nevím proč), Pavel..
Když na to tak koukám, to bych musela mít dětí, abych udala všechna ta jména 😀

berus
28. bře 2006

Ahoj holky. Já mám od manžela nakázáno 😀 přestat brát HA. Sice nejspíš bude chvíli trvat, než se ná zadaří, ale jména máme už dávno vybraná. Kateřina, Matyáš

marciaros
28. bře 2006

jaul, ta jmena, co uvadis, jsou moc hezka,
tady ve Spanelsku jsou v mode starozakonni jmena jako Sara ci Raquel (take Esther, Rebeca, etc.), take Claudia je oblibene jmeno.
Libi se mi i ta ostatni, co uvadis: Frantiska je nahodou moc hezke a nedocenene jmeno a da se ji rikat nadherne Fanynka, Fany.
Simon a Julie jsou, podle meho nazoru, skvela volba. ja to budu mit tezsi, budu vymyslet jmena, ktera by znela dobre jak v cestine tak ve span., je to tezke u klucicich

kristi
28. bře 2006

Co treba Marc, Andrea, Victoria, Lucas, Sandra, Stella, Carla, Antonio, Paul

marciaros
28. bře 2006

Marcos neni spatne. Andrea je krasne jmeno, ale mam s nim spojene spatne vzpominky. Ani ta ostatni co uvadis nejsou spatna. reknete mi Vas nazor na nize uvedena jmena, uz nejak ztracim odstup a nedovedu si predstavit, jak pusobi v cestine. (mam jeste par let casu...)
Libi se mi treba Valeria, Milena (ceske, snadno vyslovitelne), Isabel, Ines, Veronica, Elena, Noelia, Susana, Paula, Sofia (ale je ted az moc v mode, je tu sama mala Sofia), Beatriz
Chlapecka: David, Enrique, Diego, Ramiro (muze se mu rikat i Mirku🙂, Alejandro, Marcos

kristi
28. bře 2006

Inés, Noelia jsou fajn, kluka teda Enrique nebo Marcos...co treba jeste Roberto, Ana, Vittorio, Oscar, Yvonne, Natalia, Riccardo, Olivia

marciaros
28. bře 2006

nektera ta jmena jsou spis italska (Vittorio)
pridavam klucici jmena Victor, Jaime, Javier, ignacio (zkracene Nacho)
Natalii je tu strasne moc. Jeste me napada Alicia, Sonia

ikke
28. bře 2006

najkrajsie spanielske dievcenske meno podla mna je Camelia (teda dufam, ze sa to tak pise 😉 )
a z chlapcenskych hocico okrem Juan Carlos... 😀

marciaros
28. bře 2006

camelia jsem tu jeste neslysela. jsou horsi jmena, nez juan carlos- treba Juan Jose, zkracene Juanjo, obe j cti jako ceske ch 😀

ikke
28. bře 2006

ja juan carlos preto, ze tak sa v spanielsky hovoriacich krajinach vola snad kazdy druhy. kamoska ma(la?) frajera mexicana a sme sa jej pytali, ze no co, ako sa vola, juan carlos? a ona ze ...hej... 😅

marciaros
28. bře 2006

aha, ve spanelsku to neni moc obvykle, ale me se hlavne nelibi jmeno carlos, takze bych o tom ani neuvazovala. 🙂

ikke
28. bře 2006

camelia sa volala jedna velmi prijemna dievcina z madridu, s ktorou som raz bola na tabore. 🙂

marciaros
28. bře 2006

asi mela rodice s fantazii, rozhodne to neni bezne jmeno, i kdyz je krasne. jsou tu i divky jmenem Afrika ci Oceania.

jaul
29. bře 2006

marciaros: dik za pochvalu, na oplatku posilam ta tva jmena, takze me by se libilo:
Valeria a Elen (bez toho a)
Noel pro kluka (jestli to u vas lze) 😉 Urcite tam mate mnoho dalsich krasnych, ale Diego, Ramiro a Juan Carlos, to mi pripomina telenovely 😒
Kdyz jsem byla mala, tak jsem se za Frantisku snad i stydela a mamka tim asi taky trpela (jeji ostatni sestry mely "normalni" jmena Hana, Zdena, Eva. A mamka slizla Frantisku po porodni babe. 😀 Jinak ji rikaj Fanynka nebo Fanca. Cim jsem starsi, tim vic se mi to jmeno libi a snad bych ho i dala mimcu, aby mela mamka radost 😉

sunny6
29. bře 2006

Mojmu chlapcekovi som dala meno Kristian Thomas,ma dva mena lebo zijeme v uk a tu je to typicke a mne sa to paci.Pre dievcatko by som si urcite vybrala Emma. 😀

marciaros
29. bře 2006

A co rikate na Jaime nebo Andrés? A pro divku Lidia nebo Elvira?

majdula
30. bře 2006

--> sisinka 17. březen 2006: tak to je dobry, my jsme si vybrali prave Zuzanku a Kacenku 🙂

janickabez
30. bře 2006

ahojky můj skoromuž si vymyslel že když to bude kluk tak to bude Vláďa (jako Vladimír po jeho dědovi) a když to bude holky tak Jana (to nevím sice kde to sebral, ale já jsem Jana, moje mamka Jana, jeho mamka Jana, sestřenice Jana 🙂 ) a tak mu to brát nebudu, jsem ráda, že má o to takovou starost a ve chvílích kdy já bych teprve začínala přemýšlet tak on už má jasno, to se mi líbí.
Jelikož máme v rodině dvojčata, tak i na tento případ jsem se připarvili, kluci Vláďa (ten musí být) a Mirek (to je zase můj děda, ať jsme si fiftyfifty) a když budou holky tak Jana a (moje favoritní je) Nela
V případě, že by to byli holka a kluk tak se vracíme k Vláďovi a Janě.
Jsou to sice taková tradiční jména, ale mě se líbí a můj názor je, že módě Patriků a Dominik už tak trochu odzvonilo (ale ještě jednou to je můj názor) 😉