Volné diskuze
lion
7. říj 2005

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂
marketnieuw
8. zář 2011
@lucisa v pohode 😃
existuje i Cara samozrejme, ale to jsem nechtela kvuli CR (predstav si, ze by to nekdo vyslovoval s C 😃)
a k nasemu tvrdemu prijmeni se Kara i lepe hodi
my zijeme ve vlamske casti, takze manzel a jeho rodina mluvi holandsky ... na malou mluvim jen cesky a s manzelem mluvim anglicky (tak jsme zacali a je to pro me ted hodne tezky zmenit na holandstinu 😃 - navic nechci, aby se ode mne Kara naucila neco spatne) ... jinak ve skole maji povinnou francouzstinu a anglictinu, takze u nas to bude zezacatku dost mazec 😃

ohledne arabskych jmen pro holcicky netusim - moc Arabu osobne neznam 😃 ... ale vim, ze jim davaji i FR jmena, jelikoz jsou vetsinou FR mluvici
devcata, co znam a maji arabsky puvod se jmenuji: Naîma, Yasmine a Alina, takze celkem normalni
marketnieuw
8. zář 2011
@lucisa ty dve krestni jmena - rekla bych, ze asi v takovym mnozstvi jako u nas
lucisa
8. zář 2011
@marketnieuw jo, to máš pravdu Yasmine tam vlastně byla.
Ty brďo, holandština mi přijde jako peklo, já se teda německy neučila, měla jsem AJ a FJ, ale kámoška tam dělala au-pairku (v Holandsku) a ze začátku si prý připadala jako na jiné planetě, každý kolem chrčel a chroptěl a ona neměla ani pípnout. 😃 😃
A proč se měníš na holandštinu, kvůli malé? Když ty na ni budeš mluvit česky, manžel holandsky a ještě od vás uslyší anglinu, nebude jí to připadat divné, ona si to přepne a bude rozumět.
marketnieuw
8. zář 2011
@lucisa koukam do toho seznamu, myslim, ze napr. Rania a Imane jsou urcite arabska jmena
lucisa
8. zář 2011
@marketnieuw aha, akorát u vás se tomu asi tolik nediví, jako tady. Jsem za blba, přitom mě se líbí tolik jmen a přijde mi líto je nedat. 😢
lucisa
8. zář 2011
@marketnieuw to je možné, ty do toho vidíš víc, mě to nepřijde o nic jiné, než ostatní, ale ty slycháváš jiná jména víc, tak to poznáš.
marketnieuw
8. zář 2011
@lucisa promin, napsala jsem to predtim nesrozumitelne - no prave, ze nemenim na holandstinu 🙂
jinak nizozemska holandstina je opravdu jako z jine planety - jak rikas, hrozne chrochtava
belgicka je jako kdyz mluvis cesky, ale jiny slova 😃
jinak jsem slysela nazor, ze je to nemcina s anglickou gramatikou - a asi na tom neco bude... a pry je to nejjednodussi jazyk na svete 😃 - a to bych mozna taky verila... protoze jestli ses ucila FR, tak si myslim, ze te toho v Evrope uz moc prekvapit nemuze 😃
jo, mozna jeste madarstina a finstina (ta je pry nejtezsi)

ale to uz jsem dost mimo tema 😃
losnikolos
16. zář 2011
@marketnieuw to snad ani není možný, že Emma a Louise je tak moc oblíbený jméno..Vždyť to je snad i nezákonný, že vyhrává každý rok...ovšem Manon je naprosto geniální jméno, hledám inspiraci pro holčičku. Chlapečka už máme.
lemato
26. zář 2011
Ahoj,mám doma kluka Tobiáše a čekáme dalšího. Nějak se však nedokážeme shodnout na jménu. Co říkáte na Tadeáše? Hodí se k němu nejvíc,ale lidé si už takhle Tobiáška pletou.. Máte nějaké návrhy? Díky moc 🙂
mualem
27. zář 2011
@lemato, nebude se i vam tobias a tadeas doma plest?
majatob
27. zář 2011
@lemato ahoj, my mame Tobiáše a druhyho jsme meli napsanyho Teodora (nakonec holka Beata) a tretiho mame Stepana, coz neni vubec nic neobvyklyho 😃
kristi
27. zář 2011
mne se taky Tobias a Tadeas k sobe nelibi......
verbalinka
27. zář 2011
Tobiáš a Tadeáš jsou si až moc podobní, tuhle kombinaci bych nedávala.
zewa11
27. zář 2011
@lemato ahoj,ja mám doma Tadeáša a nad Tobiášom,ani Tobiasom vôbec neuvažujem to som hned zavrhla,mne sa to k sebe vôbec nehodí je to podobné 😎
lucisa
27. zář 2011
@verbalinka , @kristi Mě Tadeáš a Tobiáš k sobě taky moc nepasuje, ale myslím, že to @lemato až tak zajímat nebude, není-liž pravda?
lucisa
27. zář 2011
@zewa11 jak máš doma Tadeáše, to je druhé jméno Alexe, nebo už jsi porodila druhé?
haslerka31
27. zář 2011
Nezvycajne mena?Kamoska zije v Holansku a ma syna -Tigo-g sa vyslovuje ako ch🙂A ja mam tiez chlapceka vola sa Alexej.
verbalinka
27. zář 2011
@lucisa asi ne 😃 Ale trošku rozum by mít mohla 😃
Já mám doma Williama a chtěla bych holku Vivian. Jenže je to strašně podobné, tak si nechám zajít chuť 😞
anjelicek26
27. zář 2011
@verbalinka - William & Valerie by mozno slo 🙂 Ci nie? Predsalen uz by to bol trosku rozdiel. William je velmi krasne meno, poznam osobne len jedneho dvojrocneho chlapca s tym menom 🙂
jasamin
27. zář 2011
Ahoj holky. Tak já znám mamču, která má 3 kluky. Matyáše a pak dvojčata Tobiáše a Tadeáše. Je to zvláštní. Říká jim Maty, Tobi a Tádo. Jména jsou to pěkná, ale hodně podobná. Jinak fandím neobvyklým jménům, ale musí ladit s příjmením. Někdy je to opravdu komické. Padají tady samá hezká jména.
alena76
27. zář 2011
kamarátka ma 7 mesačného chlapčeka, kt. sa volá Julián-ešte som to nepočula 🙂
syslica
27. zář 2011
@lemato Čo tak Jeremiáš, skrátenie Remi. Remy, Reminko?
alena76
27. zář 2011
alebo Zachariáš 🙂 zašo, zaško
xkacatkox
27. zář 2011
tak holky, moje kamoška čeká Andělku, to je dost neobvyklé jméno
mualem
27. zář 2011
Wiliam mi prjde na ceske a slovenske prijmeni docela exoticke
za to andelka zni pekne, segrina znama ma adinu
kuratko
27. zář 2011
ja mam doma zachariáša a hladam k nemu dalsie chlapcenske meno, no uz sa mi tak moc ziadne neobvikle nepaci 😞 ...tak to bude asi timotej. inak som rozmyslala jeremiáš, jonatán, melichar, roderik, chvilu henrich ale to sa mi uz nepaci...
ivigirl
27. zář 2011
@haslerka31 My čekáme klučíka a bude Alex 😉
verbalinka
27. zář 2011
@mualem exoticke vubec neni. V anglii (americe) je mezi desitkou nejcastejsich 😃 A my si to, vzhledem k prijmeni, mohli dovolit. Samozrejme s prijmenim Vosahlo bych to nedala 🙂
mualem
27. zář 2011
@verbalinka, ja to prave myslela exoticke vuci k ceskemu nebo slovenskemu prijmeni 😉
jinak je to jmeno mo pekne 😉
syslica
27. zář 2011
@kuratko Tak Jerguš 😃 alebo Cyril, či trebárs Mojmír... to by ste mali Zaki a Jergi alebo Zaki a Mojko 😉 hlavne vyberte také, čo sa vám rodičom páči a hodí sa aj k priezvisku.

Začni psát odpověď...

Odešli