• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

26. února 2017 
@skaredka Elenku chce kamarádka :slight_smile:
8. zář 2011 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj mne sa paci ELIAH chlapcenske a pre dievca?ANABELA, mne vsak neprejde ani jedno, vsetky co som navrhla moj muz zrusil
8. zář 2011 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@skaredka a na holku mate co?
8. zář 2011 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@skaredka kdyz das Simeon, tak to pak budete mit Sammy a Simmy :grinning:
8. zář 2011 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
8. zář 2011 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw no ty bláho, koukám na ta belgická top jména a jsem celkem překvapená, "český" Milan absolutně paf a pak mě taky zaujalo množství arabských (nebo už snad i muslimských) jmen, tam je taková silná komunita?
8. zář 2011 ve 20:31  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo, Milan, to jsem taky ze zacatku cumela ... tady to ted hrozne frci :grinning:
no a Arabove, ano, je to tak... hlavne v Bruselu - tam je, mimochodem, na prvnim miste chlapeckych jmen Mohamed :confused:
8. zář 2011 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw :grinning: :grinning: :grinning: jsem stále pouze v r. 2007 a ať mi ještě někdo řekne, že dávám dětem ujetá jména, na Harley-Davidson nebo Mel-Gibson fakt nemám :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
8. zář 2011 ve 20:34  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw a Jade....to je bozi
8. zář 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marketnieuw to jsem viděla, i některá ta jména jedno nebo spojená jsou dost arabská...
Má ten Milan nějakou tradici nebo je to odněkud převzaté a rozjelo se. myslím tím, jestli se to tam už i dříve třeba občas dávalo, jako ve starší generaci a teď to někdo objevil a všichni na tom ujíždí.
Jako u nás se rozmohlo hodně jmen s -áš nebo taková ta kdysi starší jména Antonín, Václav, Marie, .........
8. zář 2011 ve 20:36  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
8. zář 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucisa ja bych rekla, ze je to celkem nedavna zalezitost
8. zář 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo ale Emma se drzi, co ? :grinning:
8. zář 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Yana, Jana, Lucie, Zita, přijde mi, že je tam i nějak moc Čechů :grinning:
Ale zajímavá jsou třeba Luna nebo Mathéo. Absolutní úlet pro mě Jasper, Hamza, Kobe.....
8. zář 2011 ve 20:39  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw jj, Emma je tam hodně. I Noah nebo Nathan, ty se mi líbí, Nathan by u nás celkem šel, ale s Noahem by byl dost problém v českém skloňování. :confounded:
8. zář 2011 ve 20:40  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw je v Belgii absolutní benevolentnost, co se týče křestních jmen, vyjma zákazu jmen po rodičích (platí to i pro prarodiče?) nebo si mohou lidé jméno dát jakékoliv, prochází to nějakou matrikou na schválení, musí být jméno už v porodnici nebo je tam trochu jiná praxe?
8. zář 2011 ve 20:42  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucisa Lucie bych rekla, ze je spis francouzske, ne?
Luna je ted taky hodne popularni a Matheo jsme meli pro pripadneho chlapecka :grinning:

Jasper a Kobe jsou celkem bezna jmena, ale Hamza to jsem jeste neslysela, to snad musi byt arabske :wink:
8. zář 2011 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucisa Nathana jsem vzdy chtela, neprojde u chlapa.....bohuzell.....a Luna je krasne, bylo to rodne prijmeni my sefovy ve Spain.....
8. zář 2011 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucisa Noah by se asi nesklonoval ...

jj, tady muzes dat cokoliv si myslim :grinning: (ale, urcite nejaka pravidla jsou - zrejme ne hanliva jmena, jmena veci atd.)
po prarodicich pry asi ano - ted jsem se ptala manzela - ale neni si jisty :slight_smile:

v porodnici davat jmeno nemusis, ale do 4 dnu musi jit otec osobne nahlasit narozeni ditete na matriku a tam uz ho musi zapsat se jmenem
8. zář 2011 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marketnieuw omlouvám se za hodně otázek, ale když už jsi tady, tak se musím poptat a využít toho.
Lucie je úplně původně latinského původu, ale dost běžné i ve Fr., proto se nedivím Belgii, vzhledem ke složení a dělení Belgie, kdy je část frankofonní (doufám, že to ještě platí, učili jsem se to tak ve fránině :confused: ).
A co Kara? Je to běžné belgické jméno, jak jste na něj přišli a co rozhodovalo u výběru, aby se to četlo stejně u vás i v CZ?
8. zář 2011 ve 20:46  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw no to je mi jasné, že by se neskloňoval, ale právěže spoustě lidí by to asi znělo divně a mělo by tendence říkat [s Noaem], [k Noaovi] apod., což teda zní hrozně.... :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Manžel si není jistý? :grinning: Tak to asi nebude moc časté, lidé to asi raději nedávají, aby nevznikl problém ..... :sweat_smile:
8. zář 2011 ve 20:49  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Aylin, mne sa toto meno moc paci :dizzy_face: skoda ze moj mm na zahranicne mena nema vnady :grinning:
8. zář 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucisa jojo, jsou tu 3 casti - valonska na jihu (francouzsky mluvici), vlamska na severu (holandsky mluvici) a nemecka u hranic s Nemeckem a Lucemburskem - tady jsem nasla nazorny obrazek :grinning: http://neon.niederlandistik.fu-berlin.de/static/nedling/taalgeschiedenis/belgie.nl.gif

Kara vubec neni belgicke jmeno - je irske - a prisel na nej Tony, kdyz jsme se divali na tanecni soutez na BBC (tam byla jedna sympaticka krasavice s timto jmenem)
8. zář 2011 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw Kobe, Robbe, Wout, Seppe, Senne, Rune - fakt zvláštní..... :sunglasses:

Emma bezkonkurenční, zajímavá Lotte. Jak se vyslovuje Noor?
8. zář 2011 ve 20:53  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw jééé, to je pěkné, tak tatínek vybral...... :slight_smile:
Mě docela překvapuje, že se to jméno píše s K, ve většině cizích zemí jsou jména s C.

A v tom tvém přehledu je zajímavá ještě jiná věc, u kluků je těch arabských (nebo muslimským, co já vím) jmen fakt hafo, ale u dívčích mi žádné arabsky nezní. Buď nejsou u holek Arabové tak tradiční a nedávají svá jména, nebo se jim daří počít a rodit jen kluky. Anebo se jim víc líbí místní jména. :grinning:
8. zář 2011 ve 20:55  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw tak ta vlámská a valonská jsou celkem stejné, ale německá část je dost malinká. Vy žijete a mluvíte jakým jazykem? A mluvíš na malou česky nebo spolu všichni doma mluvíte neutrálně, třeba anglicky?
8. zář 2011 ve 20:57  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw sorry, jsem děsně zvědavá, na téhle straně se furt ptám jen já :pensive: :sweat_smile:
8. zář 2011 ve 20:57  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lotte jsem chtela ja, ale manzel ani slyset :grinning:
libila se mi to totiz zdrobnelina Lotka pro pouziti v CR

Noor se vyslovuje "Nór"
Wout - "Vaut" (je to zkraceny Wouter) - ve FR Gautier, v UK Walter
8. zář 2011 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw Lotka, Lotynka je pěkná... :slight_smile:
Ale chápu, že třeba v Belgii to může mít nějaký jiný nádech, archaický, nebo tak něco a manžel má k tomu averzi. Něco jako nápad manžela @skaredka Kazimír. Jemu to možná zní exoticky a coll, ale u nás se na to díváme zvláštně. :grinning:
Ten Waut je takový - no neumím to napsat - zní mi to jako wau, prostě bych měla pocit, že se furt něčemu divím, než že volám na dítě. :grinning:
8. zář 2011 ve 21:02  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw A dávají se v Belgii dvě křestní jména nebo vůbec?
8. zář 2011 ve 21:03  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek