Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

lucisa
21. pro 2011

@lykanka Filipína, Filoména, Fiona, Flavie, Flora, Frida .......

lillianx
23. pro 2011

Aidé, tak sa volá naša malá 😀

veavera
23. pro 2011

Tak hlásím, že se nám v pondělí ve 2:40 ráno narodila holčička. Jméno jsem vybírali ještě na sále, dvakrát se nás přišla sestra zetpat jestli jsme se už rozhodli a nakonec jsme dali jméno Simonka. Moc jí sluší, holčičce naši 🙂 Tak vám ostatním přeji, ať šťastné vybírání 🙂 Šťastné a veselé 🙂

lucisa
23. pro 2011

@veavera velikánská gratulace !!!!!!!! krásný dáreček pod stromeček. (a velkému bráchovi všechno nej také k brzkému svátku)

saronka
24. pro 2011

holky mám dotaz zvažuju jméno pro syna Dan, manžel Daniela nechce.. není sice v kalendáři, ale myslíte že musím zajít na matriku? u Sofie jsem nešla.
@veavera gratulace veliká

saronka
24. pro 2011

@katka3012 Melisu jsem měla vybranou kdyby jsme čekali holčičku..tak třebas do třetice 🙂)

nemsim
24. pro 2011

holky,první dceru máme Sarah.V srpnu čekáme další přírustek,tak uvidíme.Ale máme: Valerie, Izabela,Lea a na kluka Natan,Eliáš,Leo .... ale do srpna ještě daleko a určitě se to ještě pozmění 😉

lucisa
24. pro 2011

@saronka Dan je úplně v pořádku, nikam chodit nemusíš, dokonce mám doma kalendář na příští rok, který je rozšířený o další jména a Dan je tam normálně v jeden den vedle Daniela.

@nemsim na kluka bych teda místo Leo dala Leon (tak se jmenoval i můj bývalý, přijde mi to takové jinší 😅 )

saronka
24. pro 2011

@lucisa super, já právě nevím jaké jméno vybrat.. Eliáše jsme měli když jsme čekali dceru, ale pro manžele je to moc křesťanské 🙂 což je docela vtipné že on je David a měli jsme církevní svatbu, necháváme děti křtít a tak.. co se mi líbí je s R a to nemůžeme kvůli přijmení máme tam 2. tak jsem trošku zoufalá..hledám aby se to hodilo i k Sofii..jako ne Sofie a František třebas 🙂

jania023
24. pro 2011

@saronka a co tak Kylian ,alebo Darius? nepaci sa?..Ja pre dievcatko by som mala viav typov 😉

kukuca
24. pro 2011

@saronka, musím ti napsat.škoda že manžel nechce k Sofii, Daniela krásně by se to k sobě hodilo 🙂 nádherně to zní, jak je v obou jménech IE.

saronka
24. pro 2011

@kukuca no právě 🙂) ona jeho ex byla Daniela 🙂)
@jania023 Kylián je super ale k příjemní moc nejde, holčíčí jsem měla Melisu 🙂 taky řeckého původu jako Sofie a znamená pilná takže bychom měli Moudrou a Pilnou dceru hihi

nikittecka
28. pro 2011

ahoj,jsem tu nova a potrbuji inspiraci a rada bych se take podelila o sve tipy na jmena...s pritelem chceme miminko a tak uz do predu vymslime jmena..libi se nam.Šarlotka,Sebastien nebo Sebastian,Nina.Lilien,Kryšpin,Isabela nebo jen Bella..jen se nemuzeme rozhodnout..klucicich netradicnich jmen je malo a tak prosim o inspiraci a radu..dekuji

nikissek28
30. pro 2011

MY jsme se rozhodli, že malý se bude jmenovat Matěj 😀 Moc Matějů neznám, jestli jednoho ze školy od vidění 😀 a úplně jsem se do toho jména zamilovala i když předtím by mě ani nenapadlo 😀

evelp
30. pro 2011

@nikissek28 trefa, taky jsme se tak rozhodli 😀

snehulienka
30. pro 2011

kamoska ma chlapca - Soren, a dievca - Tara

nikissek28
30. pro 2011

@evelp a pro holčičku máte co?

evelp
30. pro 2011

@nikissek28 my zatím máme potvrzeného chlapíka, ale jinak holčička Viktorka nebo Laura 🙂

nikissek28
30. pro 2011

@evelp jéé Laurinku jsem taky chtěla, ale přítel se k tomu nějak nevyjádřil 😀 naštěstí máme taky potvrzeného chlapečka 🙂 ale podle toho kopání bych spíš řekla že je to holka, kope snad 24hodin v kuse 😀 bud nespí, nebo kope i ve spánku 😀

evelp
30. pro 2011

@nikissek28 no, my jsme se spíš tak nějak shodli u holčičích jmen, resp. omezili na tyhle 2 a u kluků to pořád nešlo....až nás trknul ten Matěj 🙂 ale objevuje se mezi nejčastější 10-tkou, ale osobně neznám ani jednoho...

nikissek28
30. pro 2011

@evelp já právě osobně taky ne 😀 jen od vidění právě ze školy 😀

evelp
30. pro 2011

@nikissek28 ale mám takový pocit, že se to u nás nakonec ještě změní 😀 ono je to jedno z prvních, na kterých jsme se shodli, jinak jsme snad vyjmenovali celý kalendář a nic..

nikissek28
30. pro 2011

@evelp my jsme právě taky projeli celý kalendář snad 3*

evelp
30. pro 2011

@nikissek28 jsem ráda, že nejsme sami tak bezradní 😀 a každý říká, to máte ještě dooost času atd atd, no jo, jenže ono to utíká jak....a já už se vidím na porodním sále, jak se nemůžeme dohodnout 😀 my jsme oba děsně tvrdohlaví

nikissek28
30. pro 2011

@evelp já myslím, že takhle je to všude 😀

evelp
30. pro 2011

@nikissek28 asi jo, pamatuju si, jak se takhle dohadoval bratránek s ženou, ona nakonec ustoupila a on jak viděl, jak trpí při porodu, (oni ji pak museli uspat, dělali jí zrovna nějaký zákrok), tak ji pojmenoval podle toho, jak chtěla ona 🙂 to bylo moc krásný

mia258
30. pro 2011

Paci sa vam meno Zaria alebo Zoey pre dievca? 🙂

darina01
30. pro 2011

My máme Viktorku, ale keby bolo byvalo po mojom, tak je bud Charlotta, Matilda - Tylli, Stella. Ale som teraz spokojna, s Viktorkou, pretoze jej nevies ani skaredo povedat a je to super.

adri2211
30. pro 2011

My mame dievcatko menom Summer a ak raz bude druhe baby dievcatko bude Aylin ak chlapcek Armin.
@mia258 Zaria je velmi pekne 😉

sofhia
30. pro 2011

@nikittecka ved si pozri kalendar, a najdes vela vid Bonifac, Severac, Cyprian, Tymian... 😀
my mame Zaru a chceli sme ak by chlapec Adam. nie je to extra neobyvkle..ale...
dievcenske je este super Mia.