• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

7. ledna 2017 
nedavno som pocula, ze sa narodilo dievcatko s naadhernym menom Alexia... je to take jemne, charizmaticke meno pre dievca.. samozrejme musi sa hodit k priezvisku.. :slight_smile:
9. led 2012 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my nechceme nijak extra nezvycajne mena, skor v Polsku sa davaju dva krstne. Takze dievcatko by sme chceli Diana Zoe a chlapceka Wiktor Hubert....Manzel je myslivec, tak to ma trochu spojitost. Inak moj manzel ma netypicke meno (prve krstne) Tymoteusz, co je nieco ako na nase Timotej. A mne sa to velmi paci :slight_smile: .
9. led 2012 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nemáte někdo nápad, jak říkat zdrobněle Erikovi? Líbí se mi jméno Erik a napadá mě jen Eriček :wink:
9. led 2012 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aliza chcem sa opýtať či máte aj nejaké zdrobneliny pre meno Aydin :slight_smile:
lebo mna nejak nenapadá nič pre to naše vybraté meno
9. led 2012 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@malineta mne už Erik pripadá troška ako zdrobnelina, ale v dobrom :slight_smile: znie to tak milo
9. led 2012 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@patka333 súhlasím
9. led 2012 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@malineta neviem preco chcete za kazdu cenu meno zdrobnovat na niektorach to je fakt zdebilnenie mena nie pekne oslovenie a hlavne zahranicne @aly skus nieco kde je to meno domace ako robit z pekneho mena hybrid -cudzie poslovencene
9. led 2012 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cherryl no to je Tvoj názor, ale určite by som ho volala aj inak ako Aiden
9. led 2012 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@malineta z knížky Knappové - domácí podoby jména Erik, Erich:
Eri(ček), Erišek, Er(k)a, Riki.....
9. led 2012 ve 20:54  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aly vsak o tom to tu hadam je pokial je to vramci slusnosti :slight_smile:
tak ako Aidenko :fearful: Aidenik :dizzy_face: Aidi :fearful: niekomu to mozno prejde cez pusu
9. led 2012 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jak rikat zdrobnele Olívii? Liv???
9. led 2012 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristi opět Knappová:
Ola, Olivka, Livie, Olivuška, ap. Od maminky, co má Olivii, jsem slyšela i Olinka :wink:
Copak, Kristi, že by bylo něco na cestě? :slight_smile:
9. led 2012 ve 21:05  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aly Tiez by som nezdrobnovala..niektore mena sa proste nedaju zdrobnit a ked tak to znie smiesne...len priklad - Moja dcera sa vola Leonie, zijem v zahranici a ani ma nenapadlo to meno zdrobnovat...no ako to na SK chodi, na Slovensku ju volaju vsakovako, len nie Leonie, moja mama prisla s Leonkou, Leonuskou, aj Onkou :angry: :angry: :angry: :angry:, no a moja dcera teraz tvdi, ze Leonie sa povie po slovensky Leonka :grinning: (priznam sa ze uz som sa chytila aj ja :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
9. led 2012 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristi Olivia je krasne meno a Liv by sa mi tiez celkom pacilo :wink:
9. led 2012 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucisa nestras, nic neni...jen se mi to hodne libi a jaksi nevim, jak bych ji jinak rikala, kdyby nahodou....Ola, Olivka, Livie je sileny....to si to asi rozmyslim radsi...
9. led 2012 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristi :grinning: kecko, Miuška by nechtěla sourozence? A mě osobně se Olivie líbí jen v základním tvaru, zdrobněle by byla třeba zlatíčko, myšička, lásenka, miláček apod. :wink:
9. led 2012 ve 21:30  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucisa ja neivm, zeptej se ji :slight_smile: prave, ze krome Liv me nic nenapada, az na ty normalni veci, jak ty rikas, mysko, lasko atd....
9. led 2012 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kristi z tohoto důvodu jsme nedali jméno Oliver, a i když je Olivie také krásné a moc by se mi líbilo, tak se bojím, že by jí každý říkal Olino :rolling_eyes:

Jinak se porod blíží a máme tolik jmen a nemůžem se rozhodnout. Teda, manžel má jasno a nechce se mu to už řešit, ale já stále nevím :frowning2:
9. led 2012 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aly čo takto Ajko? :slight_smile:
9. led 2012 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aly @nikayla no, my toho nasho volame aj Ajko :zipper_mouth: , Ajo, Aji...no hruza, ja viem, ale jemu to momentalne pristane a urcite ho tak nebudeme volat aj neskor. Dokonca ho volam Misko lebo je furt niekde zalezeny a stale ho hladame, ako mysku :grinning:.
Zdrobnelinam sa neda vyhnut, podla mna, ako dietatko rastie, tak sa vzdy nejake vyskytne. Ja by som z toho taku tragediu nerobila, ved kazdemu ako vyhovuje.
9. led 2012 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
No mna napadlo len Aidy :slight_smile: ale uvidíme či vlastne nakoniec dame toto meno.
10. led 2012 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikayla tak Ajko určite nie :grinning:
10. led 2012 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aly Krasne jmeno, pokud se teda nejmenujete zrovna Kropackovi :sweat_smile: K Alexovi pekny taky. Nad zdrobnelinama nepremejslej, ono vas pak neco uplne samo od sebe napadne :slight_smile: Taky jsem je resila a asi zbytecne :wink:
10. led 2012 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasekd dakujeme, no uvidime či ostaneme pri tomto mene :slight_smile:
a kropackovci sa nevolame :grinning: , mame take neutralne priezvisko, takže myslím že to by malo byť ok
10. led 2012 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute, so sa mien pre babetka tyka, je toto celkou zaujimavy link :slight_smile:
otvorte si zenske/muzske mena vo vseobecnosti a uplne dole najdete tie ktore ma len 1 clovek napr :slight_smile:

http://www.minv.sk/?tlacove-spravy-8&sprava=najcastejsim-menom-ktorym-rodicia-pomenovali-svoje-dieta-v-roku-2010-je-jakub

PS: dako to na tej stranke pokaslali takze to dost zle ukazuje (nie ako tabulky ale len ako zdrojovy kod) ale ak sa na to minutku kuknete sa v tom bude dat vyznat :slight_smile:
11. led 2012 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@iukapiuka zaujímavý link :slight_smile:
práve pre toto nechcem meno z kalendára
11. led 2012 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iukapiuka pozerám že máš termín blízko môjho :slight_smile: už viete meno?
11. led 2012 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aly doma ju budeme volat Eliška ale v rodnom liste bude mat zapisane nieco trosku ine, viac serioznejsie by som povedala :slight_smile: vidim ze vy mate vybrane meno Aiden, to znie velmi pekne, tak, vzneseno :slight_smile: len aby ladilo aj s priezviskom..inak co sa mien tyka tak aj toto je celkom zaujimavy zoznam

http://sk.wikipedia.org/wiki/Meniny_na_Slovensku

sice su to "kalendarove" mena, teda oficialne meniny, ale mozes si byt ista, ze kopec z nich v ziadnom kalendari nenajdes :D
11. led 2012 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aly Zaujímavé meno Aiden. Este som nepočula,ale pekné :slight_smile: Akeho je to pôvodu to meno ? My máme Saimona a je to japonske meno a v preklade znamena božie dieťa :slight_smile:
12. led 2012 v 06:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sparocka malo by znamenať oheň je gaelského - škótkeho pôvodu :slight_smile:
12. led 2012 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek