Volné diskuze
lion
7. říj 2005

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂
patka333
9. led 2012
nedavno som pocula, ze sa narodilo dievcatko s naadhernym menom Alexia... je to take jemne, charizmaticke meno pre dievca.. samozrejme musi sa hodit k priezvisku.. 🙂
lorreine
9. led 2012
Tak my nechceme nijak extra nezvycajne mena, skor v Polsku sa davaju dva krstne. Takze dievcatko by sme chceli Diana Zoe a chlapceka Wiktor Hubert....Manzel je myslivec, tak to ma trochu spojitost. Inak moj manzel ma netypicke meno (prve krstne) Tymoteusz, co je nieco ako na nase Timotej. A mne sa to velmi paci 🙂 .
malineta
9. led 2012
Ahoj holky, nemáte někdo nápad, jak říkat zdrobněle Erikovi? Líbí se mi jméno Erik a napadá mě jen Eriček 😉
aly
9. led 2012
@aliza chcem sa opýtať či máte aj nejaké zdrobneliny pre meno Aydin 🙂
lebo mna nejak nenapadá nič pre to naše vybraté meno
aly
9. led 2012
@malineta mne už Erik pripadá troška ako zdrobnelina, ale v dobrom 🙂 znie to tak milo
aly
9. led 2012
@patka333 súhlasím
cherryl
9. led 2012
@malineta neviem preco chcete za kazdu cenu meno zdrobnovat na niektorach to je fakt zdebilnenie mena nie pekne oslovenie a hlavne zahranicne @aly skus nieco kde je to meno domace ako robit z pekneho mena hybrid -cudzie poslovencene
aly
9. led 2012
@cherryl no to je Tvoj názor, ale určite by som ho volala aj inak ako Aiden
lucisa
9. led 2012
@malineta z knížky Knappové - domácí podoby jména Erik, Erich:
Eri(ček), Erišek, Er(k)a, Riki.....
cherryl
9. led 2012
@aly vsak o tom to tu hadam je pokial je to vramci slusnosti 🙂
tak ako Aidenko 😕 Aidenik x-) Aidi 😕 niekomu to mozno prejde cez pusu
kristi
9. led 2012
jak rikat zdrobnele Olívii? Liv???
lucisa
9. led 2012
@kristi opět Knappová:
Ola, Olivka, Livie, Olivuška, ap. Od maminky, co má Olivii, jsem slyšela i Olinka 😉
Copak, Kristi, že by bylo něco na cestě? 🙂
langkofel
9. led 2012
@aly Tiez by som nezdrobnovala..niektore mena sa proste nedaju zdrobnit a ked tak to znie smiesne...len priklad - Moja dcera sa vola Leonie, zijem v zahranici a ani ma nenapadlo to meno zdrobnovat...no ako to na SK chodi, na Slovensku ju volaju vsakovako, len nie Leonie, moja mama prisla s Leonkou, Leonuskou, aj Onkou ]-( ]-( ]-( ]-(, no a moja dcera teraz tvdi, ze Leonie sa povie po slovensky Leonka 😃 (priznam sa ze uz som sa chytila aj ja :-p 😃
langkofel
9. led 2012
@kristi Olivia je krasne meno a Liv by sa mi tiez celkom pacilo 😉
kristi
9. led 2012
@lucisa nestras, nic neni...jen se mi to hodne libi a jaksi nevim, jak bych ji jinak rikala, kdyby nahodou....Ola, Olivka, Livie je sileny....to si to asi rozmyslim radsi...
lucisa
9. led 2012
@kristi 😃 kecko, Miuška by nechtěla sourozence? A mě osobně se Olivie líbí jen v základním tvaru, zdrobněle by byla třeba zlatíčko, myšička, lásenka, miláček apod. 😉
kristi
9. led 2012
@lucisa ja neivm, zeptej se ji 🙂 prave, ze krome Liv me nic nenapada, az na ty normalni veci, jak ty rikas, mysko, lasko atd....
verbalinka
9. led 2012
@kristi z tohoto důvodu jsme nedali jméno Oliver, a i když je Olivie také krásné a moc by se mi líbilo, tak se bojím, že by jí každý říkal Olino 8-(

Jinak se porod blíží a máme tolik jmen a nemůžem se rozhodnout. Teda, manžel má jasno a nechce se mu to už řešit, ale já stále nevím 😞
nikayla
9. led 2012
@aly čo takto Ajko? 🙂
aliza
9. led 2012
@aly @nikayla no, my toho nasho volame aj Ajko :-x , Ajo, Aji...no hruza, ja viem, ale jemu to momentalne pristane a urcite ho tak nebudeme volat aj neskor. Dokonca ho volam Misko lebo je furt niekde zalezeny a stale ho hladame, ako mysku 😃.
Zdrobnelinam sa neda vyhnut, podla mna, ako dietatko rastie, tak sa vzdy nejake vyskytne. Ja by som z toho taku tragediu nerobila, ved kazdemu ako vyhovuje.
aly
10. led 2012
No mna napadlo len Aidy 🙂 ale uvidíme či vlastne nakoniec dame toto meno.
aly
10. led 2012
@nikayla tak Ajko určite nie 😃
jasekd
10. led 2012
@aly Krasne jmeno, pokud se teda nejmenujete zrovna Kropackovi :-N K Alexovi pekny taky. Nad zdrobnelinama nepremejslej, ono vas pak neco uplne samo od sebe napadne 🙂 Taky jsem je resila a asi zbytecne 😉
aly
10. led 2012
@jasekd dakujeme, no uvidime či ostaneme pri tomto mene 🙂
a kropackovci sa nevolame 😃 , mame take neutralne priezvisko, takže myslím že to by malo byť ok
iukapiuka
11. led 2012
Caute, so sa mien pre babetka tyka, je toto celkou zaujimavy link 🙂
otvorte si zenske/muzske mena vo vseobecnosti a uplne dole najdete tie ktore ma len 1 clovek napr 🙂

http://www.minv.sk/?tlacove-spravy-8&sprava=naj...

PS: dako to na tej stranke pokaslali takze to dost zle ukazuje (nie ako tabulky ale len ako zdrojovy kod) ale ak sa na to minutku kuknete sa v tom bude dat vyznat 🙂
aly
11. led 2012
@iukapiuka zaujímavý link 🙂
práve pre toto nechcem meno z kalendára
aly
11. led 2012
@iukapiuka pozerám že máš termín blízko môjho 🙂 už viete meno?
iukapiuka
11. led 2012
@aly doma ju budeme volat Eliška ale v rodnom liste bude mat zapisane nieco trosku ine, viac serioznejsie by som povedala 🙂 vidim ze vy mate vybrane meno Aiden, to znie velmi pekne, tak, vzneseno 🙂 len aby ladilo aj s priezviskom..inak co sa mien tyka tak aj toto je celkom zaujimavy zoznam

http://sk.wikipedia.org/wiki/Meniny_na_Slovensku

sice su to "kalendarove" mena, teda oficialne meniny, ale mozes si byt ista, ze kopec z nich v ziadnom kalendari nenajdes 😃
sparocka
12. led 2012
@aly Zaujímavé meno Aiden. Este som nepočula,ale pekné 🙂 Akeho je to pôvodu to meno ? My máme Saimona a je to japonske meno a v preklade znamena božie dieťa 🙂
aly
12. led 2012
@sparocka malo by znamenať oheň je gaelského - škótkeho pôvodu 🙂

Začni psát odpověď...

Odešli