Volné diskuze
lion
7. říj 2005

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂
aly
12. led 2012
@iukapiuka pekné my by sme ju volali asi Eli 🙂 idem kuk ten link
aly
12. led 2012
@iukapiuka neprezradíš nám ako sa bude volať vaša princeznička? 🙂
aly
12. led 2012
@sparocka pekné meno, páči sa mi aj význam 🙂
lucisa
12. led 2012
@aly Já myslím, že to bude něco jako Elizabeth, nebo tak ne, @iukapiuka ?
aly
12. led 2012
@lucisa neviem ale asi také niečo 🙂
aly
12. led 2012
vyzerá že si tu píšem sama so sebou 😃
murkaa
12. led 2012
ja mám Daliborka a voláme ho Dali, Dalinko, Daliborko, lebo je ešte malý.
michaelamaranesi
12. led 2012
My máme Fabio a Matteo 🙂
iukapiuka
12. led 2012
@lucisa hej tak, len sa to bude pisat trochu inak 🙂
lucisa
13. led 2012
Kámoš, který se odstěhoval ze SR do belgie, má dva chlapečky - Fabián a Adrián. 🙂
daji
13. led 2012
ahojte, mne sa pre dievca paci napr. Ruth, Sara, Saskia a pre chlapca Darius ( darko), Jakub, Lukas....
kaeth01
16. led 2012
tak u nas doma konecne shoda :o) kdyz holcicka, tak Zoe Isabell a chlapecek Theo nebo Damien.. nejradeji bych se hned pochlubila i doma.. ale u nasich by to mozna proslo.. u tchanu ani omylem 🙂 tam se uznava jen Janicka, Pavlinka a nebo Jakub a Honzik - jine jmena jsou pro ne extrem uz samy o sobe.. 😃 takze jsem rada ze se muzu pochlubit aspon vam tady.. 🙂
kaeth01
16. led 2012
no a abych dokoncila myslenku 😃 v ramci zachovani si optimismu a nadseni az do konce tohoto tehotenstvi - jmena v rodine i znamym oznamime az po narozeni 🙂 a je to!
sariky
16. led 2012
@kaeth01 mojí tchýni by se líbilo, kdyby se holčička jmenovala po ní 😃
valonika
16. led 2012
Ahoj holky, mám úpně stjný problém jako většina z vás tady - v kalendáři se mi skoro nic nelíbí, je to bída a děs, spousta jmen, co se používaly snad před 150 lety, ale dneska je už nikdo nedává - nevím, proč to jednou za čas někdo neobmění, nebo spíš nepřidá k nějakému jménu jiné jméno, převzaté třeba z ciziny. Ze všeho nejvíc se mi líbí asi Petr a Veronika, ale problém je, že tak se jmenuje můj muž a já, a to mi vždycky přišlo divný 😃 Takže fakt nevím. Nechci zase úplně neobvyklá jména nebo ta, co nejsou v českém kalendáři, ale je to opravdu dost těžké něco vybrat. Jednu dobu se mi líbila Nikolka, ale to má dneska taky každý a navíc manžel to nechce. Ještě máme pár měsíců čas, ale na druhu stranu za pár týdnů zjistíme pohlaví a už bych chtěla na mimčo mluvit jménem 🙂 Tak snad něco vymyslíme nebo se inspiruju tady, když to tu víc prošmejdím 🙂
kaeth01
16. led 2012
@sariky jojo to te moji taky 😃 ale to uz by byla treti Ivona co by jmeno "podedila" a tohle me proste nebere.. nic proti tomu jmenu, ale proste ze zasady neeeeeeeeeee!! 🙂 je jsem u tchyne pomalu za carodejnici co se na svych detech msti ujetyma jmenama 🙂
kryska5
16. led 2012
my máme doma Maxine, slovenská dievčenská podoba je Maxima a to sa mi nepáčilo, tak máme Maxie 🙂
suzsssie
19. led 2012
Ahoj holky, moc prosím o radu, protože už jsem fakt zoufalá, jak se naše holčička bude jmenovat. Jsem na tom asi úplně stejně jak @valonika. V kalendáři se mi nic nelíbí, ale zase nechci, aby to znělo moc netradičně, cize nebo zase aby to jméno měl každý druhý 😞 Když už se mi něco zalíbí, tak mi to vydrží tak týden, pak už se mi to nelíbí 😞 Pvrně to byla Amálie, pak Sofie, Lilian, Klaudie.. Prostě nevím :-| Taky, aby to ladilo s příjmením Svobodová... Děkuji za jakýkoli návrh 🙂
werusss
19. led 2012
@suzsssie ...Zoe, Zara?...hmm...🙂
hojda
19. led 2012
@suzsssie Já nevím, ale k těm klasickým českým jménům se spíše hodí nějaká klasika, než něco divokého.
suzsssie
19. led 2012
@werusss To by určitě neprošlo, ale děkuju 🙂
@hojda Myslíš k tomu přijmení, že? Jj, já vím..
hojda
19. led 2012
@suzsssie Jsme na tom stejně, taky máme klasické české přijmení, v kalendáři nemohu nic najít😞, ale zase mimo kalendář to bývá docela divočina.....aćh jo...
jasamin
19. led 2012
@suzsssie - no mě osobně se líbí hodně netradiční jména, ale musím souhlasit s
@hojda a napsat, že se k vašemu příjmení opravdu spíš hodí tradiční jména. Co třeba Veronika?
suzsssie
19. led 2012
@hojda @jasamin přesně tak, v kalendáři nic není a zbytek se k tomu příjmení prostě nehodí 😞 Jj, Veronika se mi dokonce i líbí, ale manžel nechce.. prý se tak jmenuje jeho bývalá spolužačka z gymplu a prostě když se řekne Veronika, tak si ji hned vybaví.. :-| ach jo 😞
fancy2
19. led 2012
@suzsssie A co třeba Markéta?
anglicko79
19. led 2012
Ahojte ja budem mat chlapceka ale pre dievcatko by som dala LUCIANNA - lusiana sa to vyslovuje....Annabella
Marcus pre chlapca 😉
inffinity
19. led 2012
@suzsssie a co Michaela? Nechci nijak upozorňovat že se tak jmenuje i moje dcera, ale já jsem z toho jména fakt nadšená..tolik možností a zní fakt moc vznešeně 😉 a měla jsem v plánu i Eriku, snad ještě bude 😉 ke Svobodová by se mi hodila třeba i Sabina, Beáta, Karolína nebo Nina 😉

@anglicko79 já mám spolužačku z VŠ a ta má italské kořeny a jmenuje se Luciana ale čte se to Lučiana a říkávali sme ji Luči 🙂 taky moc hezké jméno 🙂
anglicko79
19. led 2012
@inffinity Luciannau poznam ako Brazilske meno a hovoria jej Lusi-Lusianna bola aj nejaka top modelka brazilska Lucianna...tiez je chlapceneske Lucian...Lucio-fotbalista 😉
timej
19. led 2012
nechceli sme meno ,ktoré má každá druhá,mne sa páčila veľmi Sara,ale nakoniec vybral muž malej meno máme Timeu..nie je to časté meno a pre nás je kráásne,chlapčenské jednoznačne Dárius.. 🙂 🙂
michaela2310
20. led 2012
@suzsssie my jsme u holčičky měli Denisku, ale kdyby to záleželo na mně, tak by to byla Dianka.

Začni psát odpověď...

Odešli