Volné diskuze
lion
7. říj 2005

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂
chikamor
30. led 2013
Holky a co říkáte na Valentýnu? K typicky českému příjmení 🙂 je to jediné jméno, na kterém jsme se shodli s mužem. Chtěla bych něco netradičního - jako asi skoro každej :-N ale zároveň ne moc exotického. Bála bych se ale reakce babiček, dědečků a okolí 😕
amanda33
30. led 2013
Dobrý den všem, prosím, potřebuji moc moc radu a nikdo mi nereaguje na mé představení s dotazem, můžu poprosit jestli byste se na to podívaly v nejnovějších debatách? ani se mi nedaří vložit sem téma, jsem nějak nešikovná...děkuji moc a nezlobte se..
petrajurinova
31. led 2013
@chikamor Valentýnka je fajn. A je dost možností jak to zkrátit, zdrobnit a každý si může najít svůj tvar jak ji oslovovat - Týna, Týnka, Valinka...
nunacek
1. únor 2013
@chikamor Valentýna je pěkné jméno 😉
chikamor
1. únor 2013
@petrajurinova Také si řikám, že každý si najde zdrobnělinu jak jí bude chtít oslovovat... včera jsme se shodli ještě na Karolíně - tak alespoň máme na výběr 😃
petrajurinova
1. únor 2013
@chikamor Karolínek je teď všude strašně moc, sejdou se ve třídě čtyři.
nunacek
3. únor 2013
@chikamor Za mě Karolína ne. Valentýna mi přijde mnohem hezčí 🙂
chikamor
3. únor 2013
@petrajurinova
@nunacek Je mi to jasný, že Karolínek je všude dost, bude ale v záloze, kdyby Valentýna v rodině neprošla 🙂 Já si jí ale budu prosazovat, jsem z toho jména fakt unešená.... :-N původně jsem chtěla Isabelu - ta mi doma ale vůbec neprošla 8-(
pingu717
3. únor 2013
moja dcéra je NINA,,syn sa volá Boris..mne sa páčia ruské mená a také ktoré sa nedajú škaredo vysloviť a nemajú blbú prezývku..
maria200981
3. únor 2013
ja budem mat na naš vkus nezvyčajne....ale kedže žijeme v Istanbule tak mena budu turecké:

ak bude dievčatko bude sa volať po slovenskej babke Marii a tureckej babke Şenel ...takže Meryem Şenel (Merjem Šenel)
ak chlapček tak Mehmet Akif
petrajurinova
4. únor 2013
@chikamor tak u nás byla Isabella jediné dívčí jméno na kterém jsme se oba s manželem shodli :-N
chikamor
5. únor 2013
@petrajurinova My jsme se s manželem také shodli už dávno na Isabele, ale když jsem to navrhla jako možné jméno, tak mi to naši zprotivili - že je to jako z telenovely, zkráceně Bela - že je to volání jako na psa.... ]-( tak jsem řekla, ať mi políbí 😃 a jména našich dětí se dozvědí až se narodí 🙂 myslím , že ani ta Valentýna nebude mít úspěch, ale mě se strašně líbí, tak prostě bude 😃
petrajurinova
5. únor 2013
@chikamor no oslovení Bela se mi taky moc nelíbí (připomíná mi psa z knížky Bela a Sebastián :-N ). Na malou voláme Isi , Isinko nebo Isabel a ona sama se představuje jako Sisi a říkají jí tak i děti ve školce.
xlucievx
8. únor 2013
Mně se líbí Maxim, teď jsem narazila na Huberta 🙂 Pro holičičku Kladie / Claudie, Saskie, Samuela...🙂
nunacek
8. únor 2013
@chikamor @petrajurinova Mně se naopak oslovení Bela líbí 🙂 Holt "sto lidí, sto chutí" 😃 😉

@xlucievx Huberta chtěla kamarádka, nakonec ale vybrali jiné jméno. Saskie je krásně zvláštní 🙂
xlucievx
8. únor 2013
@nunacek Hezké, ale vůbec nevím, jak ji oslovovat, snad jen Saskinko :-|
nunacek
8. únor 2013
@xlucievx Saskie, Sasi, Sasinka....
xlucievx
8. únor 2013
@nunacek (y) 🙂
olejka
20. únor 2013
Biblicke mena su vzdy dost exoticke

chlapcenske ...Ruben Aron Timon Samson...
dievcenske....... Abigail Ester Noemi Salome...
sendy182
20. únor 2013
Elias a Elissa 😉 kámoška má dvojičky a celkom im to sadne 😉 😉 😉 😉
rezetka
20. únor 2013
Holky, potřebovala bych poradit, třeba na něco přijdete. My už máme s mužem projeté úplně všecko.
Jelikož chceme dvě jména jako u syna, tak hledáme holčičí. První jméno by mělo být Klaudie nebo Stella. Přijmení není české, je tvrdé. Začíná na V a je tam u sebe tn, takže těžké. Co k těm dvěma jménům jako druhé jméno? Nejlépe hebrejské, slovanské nebo takové, které vůbec není v kalendáři? Díky.
piccolo
21. únor 2013
Prosím napište svůj názor. Které z těchto dvou jmen se Vám více líbí. Příjmení máme české. Lilly Ann nebo Lilian? Obojí se vyslovuje (Lilien). Díky 🙂
rezetka
21. únor 2013
@piccolo určitě Lilian
nunacek
21. únor 2013
@piccolo Lilian.
nunacek
21. únor 2013
@rezetka Adina, Anna, Anita, Abigail, Debora, Dita, Ela, Eliška, Ester, Ezra, Hana/Hannah, Izabela, Johana, Josefína, Judita, Lea, Miriam, Noemi, Rebeka, Ráchel, Rút, Salome, Simona, Sára, Tabita.
chikamor
26. únor 2013
@piccolo Lilian 😉
chikamor
26. únor 2013
@rezetka Klaudie Ela, Klaudie Šanel, Sttela Isabel ?
warholette
27. únor 2013
@chikamor prosim ta, to je ake meno Šanel?
chikamor
27. únor 2013
@warholette Šanel je počeštěné - pochází z francouzského Chanel 😉
rnika
28. únor 2013
Ahoj - tak tohle téma je jak děláné pro mě .... spousta známých jen vrtí hlavou nad tím jaký jména se mi líbí.... 😃 ale zatím si z nich nic nedělám a stojím si za svým.... mám hned několik favoritů 🙂
Berenika, Petronila, Zachariáš, Vincenc - líbí se mi , protože když se na dítě zavolá tak se neotočí dalších 10 dětí 😉