• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

7. ledna 2017 
ahoj... no uznejte, že Lada je také pěkné :slight_smile: jinak když budeme mít holčičku, takto bude Adriana, na tom jsme se shodli :slight_smile: ale když to bude kluk, tak bude asi bezejmený :frowning2: mě se líbí třeba Lukáš, ale už je jich jak máku..tak nevím..přítel ale říká, že nám udělal holčičku, tak uvidíme :slight_smile:
28. únor 2013 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě mě napadla tato neobvyklá jména - Melisa, Mišel, Laurencie :slight_smile:
28. únor 2013 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rnika Zachariáš je krásné jméno :wink:
28. únor 2013 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@rnika @chikamor když se téma vrací k vyjmenovávání neobvyklých jmen, já se v práci setkávám občas s hodně neobvyklými jmény, ale asi žádné z těch "extra" bych svému dítěti nedala. V poslední době mě udivily třeba jména: Fandila, Adelheida, Ingeborg, Jadwiga, Dárek nebo Krosčen -všechno to jsou lidé s českým příjmením a věkem nad 50 let :sweat_smile:
28. únor 2013 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajurinova Jééééžišmarjááá :grinning: Dárek byl asi pěknej dáreček a Fandila asi hodně fandila :slight_smile: Ingeborg je myslím německé jméno a celkem často používané - u nás je mu podobné Ingrid. No pokud se někomu tato jména líbí, a je vidět, že líbí :slight_smile: tak prosim, ale myslim si, že k českýmu příjmení se nehodí.... to je jako by arab dal synovi jméno Bořivoj :grinning: - je to prostě divný.... :sunglasses:
28. únor 2013 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ještě přidám některá neobvyklá jména :sweat_smile: některá známá, některá méně: Aranka, Žakelína, Marieta, Anita, Halka, Klotylda, Otýlie, Karmen/ Carmen, Oleg, Žofie, Ervin, Filoména, Zoja, Zita, Nataša, Jovanka, Alan :sunglasses:
28. únor 2013 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chikamor
Taky si myslím :slight_smile: a přátel to vcelku zkousne :grinning: pokud prý dáme jména dvě....
1. bře 2013 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě mám v záloze jméno Jenovéfa :grinning: ale to mi opravdu neprošlo..... Přitom Jenůvka je podle mě opravdu pěkné.... Mě se třeba opravdu nelíbí ten trend dávat jména podle seriálů......... :slight_smile:viz Esmeralda ... to si říkám chudinky holčičky...
1. bře 2013 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@rnika
..Jenuvka.. to jsem jeste nikdy neslysela..odkud pochazi?
1. bře 2013 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jenovéfa :podle knihy o jménech co doma mám :slight_smile: je to patronka města Paříže.....
jméno je patrně starogermánského či keltského původu a může znamenat "matka rodu" či "tkadlena" - v keltské případě " dcera nebes" :wink:
1. bře 2013 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@irriss skor je zname toto meno vo francuzsku ako Genevieve - Ženeviév
1. bře 2013 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rnika Jenůfka (Jenovéfa) byla moje prababička :dizzy_face:
1. bře 2013 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
a já mám nového favorita na holčičí jméno!:grinning:jen teda už nepoužiju:sweat_smile:Leda že bych jednou apelovala na svoje miloušky aby tak pojmenovali jednou moji vnučku:grinning: Agnes.to je to jméno.Mooooc hezké :dizzy_face:
4. bře 2013 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
no já posledně jela v buse, a jela tam nějaká škola (cca 4.třída?) a jen chci říct, že to byli všichni češi, a to byla jména! Vasil, Scarlet, Tristan !!!
6. kvě 2013 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
dievcata ak niektora cakate (alebo uz mate) chlapceka a planujete dat meno Marko, mam vysite pyzamko s tymto menom aj s obrazkom, velkost 0-3mesiace, my sme ho moc nevynosili nakolko moj maly sa narodil dost velky a aj v nemocnici sme dlhsie pobudli.. v pripade zaujmu poslem foto :slight_smile:
14. kvě 2013 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m.a.r.t.i.n.a najkrajsie meno pre chlapceka, my tiez mame Sebastianka, ved uz sme spolu pisali :slight_smile:
16. kvě 2013 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My máme Vojtu Tenzinga a Vendelína Ňimu, Dcerka je Dorotka, ale tu bohužel už mezi sebou nemáme
16. kvě 2013 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte mne sa velmi pacia zidovske mena Šarlota bola povedne ale vyhra to asi Sarah aj ked pekne je aj Rachel
19. kvě 2013 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak mne by se líbilo klučičí jméno Sagvan, jenže přítel má polské příjemení a nevím jestli by to k tomu pasovalo, spíše ne, a jiné pro chlapečka prostě nevím.
22. kvě 2013 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “Nežádoucí reklama. ”
22. kvě 2013 ve 14:04 • 111safary
@111safary na to je u téma .... veštice :wink:
22. kvě 2013 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já znám hodně lidí s neobvyklým jménem.
Kluk Mikuláš (bezva jméno)
Zachariáš (prostě zachari), Maxmilián (prostě max)
teta Růženka (to je tak kouzelné)
táta Rudolf a brácha (rudýnek)
potom jsem slyšela jak nějaká paní volá na dceru "Elizabeto"
Holčička Editka, znám slečnu Boženku, Šarlotu, Johanku, Hedviku (héďa), Dianu (dyda) a hodně Elenek:slight_smile:
Potom znám holčičku Esterku (fakt pěkný jméno), jednu slečnu, která se jmenuje Malvína a druhá je Vilma
Potom znám paní, co se jmenuje Inka a můj manžel se jmenuje Jiljí (Jiloušek, Jilďa, Jilča)..
prostě miluji tu dnešní nezávislost ohledně jmen
jinak mě se líbí hodně jmen, ale mám po manželovi ryze české příjmení:-//// a s tím nejde skloubit jen tak něco
23. kvě 2013 ve 23:17  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2017 (21. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladus89 mě se Lada moc líbí:slight_smile:
23. kvě 2013 ve 23:17  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2017 (21. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarriku no z toho cos tu vypsala mi přijdou neobvyklé akorát Zachariáš, Malvína a Jiljí, jinak to jsou všechno celkem časté a běžné jména.
24. kvě 2013 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajurinova no jasný, ale za mě byli běžný akorát Janičky, Kačenky a Lucinky:slight_smile:))
24. kvě 2013 ve 14:14  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2017 (21. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som osobne za typicke slovenske mena :grinning:
alebo pacia sa mi aj tie klasicke ceske....ale zase paci sa mi ak mamicky daju deturencom nejake zaujimave meno-pokial ich k tomu nevedie iba to,aby nik v okoli take meno nemal :angry:
pacia sa mi mena,kt.davaju rodiacia kvoli nejakemu zazitku,spomienke...ked ma to meno pribeh,resp.nejaky pribeh,preco ho dietatu davaju...a vlastne,vsetky mena su svojim sposobom pekne :slight_smile:
24. kvě 2013 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem se zamilovala do jména Tea. (Teuška, Teinka, Teiča..) Ale manžel moje nadšení tolik nesdílí :slight_smile: Snad ho přesvědčím :slight_smile: Hledám jména, kde se Tea vyskytuje.. Líbila by se mi Teodora nebo Dorotea. Mohli bychom potom říkat i Dorka..
24. kvě 2013 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@renat kamarátka má Terezku a hovoria jej aj Tea :slight_smile:
24. kvě 2013 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terezu už máme v rodině, tak tu bych dát nemohla :slight_smile: Navíc ( a nechci tím nikoho urazit) mám pocit, že v současné době je přeterezkováno... Alespoň v našem okolí se každá druhá holčička jmenuje Terezka .. Jinak-jméno je to hezké.
24. kvě 2013 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky teď uvažuju o Tee ale psané Thea, už máme Ellu a tak hledám, co by se k tomu hodilo a na kluka už nevím vůbec.
25. kvě 2013 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek