Volné diskuze
lion
7. říj 2005

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂
karina1
26. únor 2014
@h2 Ja teda neviem, ale keby dam prvemu dietatu meno Jessica a druhemu Jožko tak mi to uplne ok nepride, aj ked niekomu to asi neva, proste sa mu zrovna tieto dve mena pacili najviac 😃 Neprihliadat na meno surodenca je dla mna rovnake ako neprihliadat na priezvisko..
karina1
26. únor 2014
@baraz moja dcera sa vola podobne 🙂 a cakat dalsie dievcatko, tak meno asi nevyberiem.. Inak sa mi celkom paci, ked sa nejake spoluhlasky z primenia opakuju aj v mene.. a druhe meno holcicky (v mojom pripade) by som asi davala tiez s ia/ie na konci.. Pripadne by mohlo byt zaujimave, keby mali inicialy naopak N.V. a V.N. som zvedava, co vyberies vo finale.. 🙂
h2
3. bře 2014
@karina1 Jasné, Tebe to OK nepríde, ale mne napríklad áno, úplne v pohode. Veď ak to nebudú dvojičky, nebudú spolu chodiť do triedy, budú mať iných kamarátov a v dospelosti úplne iný život, nikto, okrem blízkej rodiny, nebude ani vedieť, že jeho známy, alebo kolega Jožko má sestru Jessiku. S priezviskom je to iné, ale Jessika a Jožko, prečo nie?
dacanovic
4. bře 2014
já chtěla pro kluka Sebastíána ,Nicolase nebo Kristiána .. no ale přítel mi řekl že je to jak pro teplouše ]-( takže se rozhodujem mezi Dominikem,Viktorem nebo Kewinem 🙂 a pro holčičku chceme 100% Sofinku 🙂 chtěla sem Vanessu ale to je prej jak pro psa 😃 a nebo Ellenu 🙂 ..přítel chtěl pro kluka Jiřího ale mě se absolutně hnusí česká jména co má každý druhý dítě...k holce se nijak nevyjadřoval to souhlasil se Sofinkou 🙂) ale prostě česká jména se mi nelíbí..nedokážu překousnout že by se moje dítě jmenovalo stejně jak dalších 10 dětí u nás na vesnici ...a jména co chci já tady ještě nikdo nemá 🙂
pepina271
26. bře 2014
ahoj holky, nemáte některá jméno na holčičku Timea? Nemůžu najít, kdy má svátek a zda se musí někde žádat o povolení? 🙂 děkuji 🙂
petrajurinova
26. bře 2014
@pepina271 Timea je původem řecké jméno, jeho význam je "sladká", svátek slaví ve většině zemí 18. května. O žádné zvláštní povolení žádat nemusíš, v ČR žije okolo 150 žen jménem Timea.
radka35
2. dub 2014
Já měl na jména výběr složitý,nesmělo tam být R,protože je v příjmení a musela být krátká,příjmení je delší a dost zvučné.Tak jsem chtěla jiné než běhají v rodině a okolí.Ale povedlo se.Obyčejná Česká jména a ve školce v okolí nejsou.
sarriku
5. dub 2014
Holky, tak u nás jsme se shodli na Juliance a Mojmírovi, nakonec to vypadá jak chlapečka😃.
sarriku
5. dub 2014
@pepina271 uživatelka kaliali má dceru Timeu, tak se kdyžtak můžeš zeptat jí.
curdibilka
9. dub 2014
Já mám u holek úchylku na jména, která končí na -ie - Máme Viktorii, líbí se mi Julie, Valerie, Anástázie, Rozálie a Stella, která sice není s -ie, ale je to krásné jméno... 🙂 U kluka je to složité, tam jsme se s manželem shodli, že se nám líbí vlastně jen Samuel a Sebastian, ale Sebík není možný kvůli příjmení, které končí na - an, takže to zní směšně. 🙂 Nejdůležitější z mého pohledu je, když se hodí jméno k příjmení, ať pak nemáme Jennifer Hruškovou nebo Benjamina Vomáčku. Navíc pracuju v MŠ, takže spoustu jmen jsem vyloučila z různých důvodů. Co tak teď frčí, tak jsou Dominik, Ondra, Jakub a klasiky David, Jan, Tomáš, Lukáš... U holek je to trochu variabilnější, i když je hrozně moc Sofií a Elišek... Každého věc, jak se jeho dítě bude jmenovat, jen si k tomu řekněte příjmení. 🙂
petrajurinova
9. dub 2014
@curdibilka a co Sebík s "en" na konci - Sebastien . My jsme zkoušeli snad všechny varianty a podoby tohodle jména, abychom našli takovou, která se nejlépe hodí k manželovu příjmení. Takže máme kluka se jménem Bastien.
curdibilka
9. dub 2014
@petrajurinova Měla jsem chlapečka v MŠ, který byl právě Sebastien a to se mi taky moc líbilo, takže je možné, že jednouuuuu...ale raději bych druhou holku. 😃 A jak mu říkáte? Bastík? 🙂
petrajurinova
9. dub 2014
@curdibilka Bastík, Basťa, Bambi, Basťulka, ve školce na něho volaly učitelky Bastíčku, ale to se mi moc nelíbilo. Teď ve škole na něho kluci volají Basi / Bazi .
curdibilka
9. dub 2014
@petrajurinova Zajímavé jméno. 🙂 Máte jen Bastíka nebo ještě nějaké dítko s neobvyklým jménem? 🙂
laucha
9. dub 2014
Ja mela byt Emma, ale jsem Alisa. Segra pak Alexandra. Mamca Svetlana 🙂 pokud budu mit dcerku, asi ji pojmenuji Svetlanka ani ne tak na pocest jako kvuli vyznamu jmena 🙂
petrajurinova
9. dub 2014
@curdibilka dcerka je Isabella. Jména obou dětí jsou německé, ale vzhledem k tomu, že v manželově rodině je těch německých jmen hodně, tak mi nijak neobvyklé nepřijdou. (máme babičku Hildegardu, pradědu Adolfa, strýčka Huga a pod.)
curdibilka
9. dub 2014
@petrajurinova Mi taky ne, myslela jsme neobvyklé vůči klasickým českým jménům. 🙂 Isabella se líbí i manželovi, ale mi se víc líbí Valerie. 🙂 Ale uvidíme, zatím se ani nesnažíme. 🙂
katyajen
16. dub 2014
@pepina271 Kamarádka má Timeu ( svátek 18. května) a já nad ní uvažuji o to víc že čekám druhou holku...u první jsem to zkusila neprošla mi, tak máme ZOE.
Jinak budu taky ráda za typ na neobvyklé jméno ...spíš krátké. 😉
kristiii
16. dub 2014
@katyajen mne sa k Zoe páči Lea 🙂
katyajen
16. dub 2014
@kristiii to jsem taky měla v top 10 ale nakonec se mi to rozleželo, stejně má právo veta tatínek tak snad bude hodný a nedá Petru nebo Hanu. Chce české. Já jsem chtěla Amy a to mi neprošlo pak Timea a Mia no uvidíme zatím se to motá kolem Laury, Týny a Elen. Ale pořád ráda přehodnotím 🙂 a navrhnu mužíkovi.
futu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
karina1
17. dub 2014
@katyajen ako prve mi k Zoe napadla Zara/Sara.. 🙂
katyajen
18. dub 2014
@karina1 Sáru mají pejsky už dva kamarádi 😞
kristelka13
24. dub 2014
Holky kde zjistím, zda je jméno schválené, tj. že ho můžu použít? V knížce od Knappové je takovými těmi velkými písmeny napsána česká varianta jména a ta varianta jakou bychom chtěli dát je jen malými písmeny, jako podoba jména....
petrajurinova
24. dub 2014
@kristelka13 kompletni seznam vsech schvalenych jmen je k nahlednuti na kazde matrice
kristelka13
25. dub 2014
@petrajurinova díky moc, vznesla jsem dotaz na matriku a jméno je prý na seznamu povolených, takže paráda 😎
chupetka1
30. dub 2014
Zdravim holky cekame druhe mimi a nevim jaky jmeno dat klukovi chci mit cizi jelikoz prvni syn ma srbske jmeno jako ja tak zkousim hledat nejaka pekna zatim se mi libi nikolas,tobias,andrei a elias 🙂
jaako
30. dub 2014
@chupetka1
ahoj, môj syn sa volá Alan, je to krásne meno. Okolie a rodina si museli najskôr zvyknúť a nemenila by som. neľutujem.Všetci si už zvykli. Na pieskovisku keď ho oslovím, otočí sa len on 🙂
ale keď iná mamina zavolá na Tomáška, otočia sa traja chlapci 🙂 /nič v zlom/
colo80111
30. dub 2014
Ahojte Babulky... tak u nás je detí v rodine veľa... Tak vám to zhrniem ...... Máme doma chlapcov -Richard,,Tobiáš,Martin, Alex,Maxim,Sebastián,Matúš,Tomáš 2x, Michal
-Michaela,Júlia,Linda,Klára,Natália,Lenka,Lea,

Ja mám doma Jakuba...A ak sa nám niekedy podarí baba,tak by som veľmi´chcela Johanku alebo Ninu....No to mi asi neprejde u drahého,lebo najbližšie bude vyberať meno on 😃
veronikapinkaskanerova
5. kvě 2014
Ahoj holky, nevíte někdo, jak je to se zapsáním jména BÁRA ? Nechceme dlouhé Barbora ani Barbara, prostě jen Bára, ale všude na netu je uvedeno, že se nesmí jednat o zkomoleniny a domácké úpravy jmen ????Máte někdo zkušenost ?

Začni psát odpověď...

Odešli