Volné diskuze
lion
7. říj 2005

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂
prapodivna
10. led 2014
@nyc09 A co třeba Phillip? Taky to má stejnou českou verzi, nad Filípkem jsme taky uvažovali.
nyc09
10. led 2014
@prapodivna Henry je manzeluv favorit🙂 Ja mam trochu porblem s tim, ze se Henrymu rika Hank a to se mi fakt nelibi, Martina jsem jednoho znala a to byl hroznej pitomec, je strasny jak asociace nedovoli jmeno, kvuli tomu nemuzeme mit Samuela (muj favorit) manzel mel spoluzaka Samuela a nesnasel ho:-)...jinak Rudolf Rathkopf si nejsem tak jista jestli to zni az tak dobre.jmena jsou fakt tezka nikdy mi to nedoslo az ted...budeme muset hledat dal🙂
nyc09
10. led 2014
@prapodivna Phillip je moc blizko Phyllis (manzelova teta) a podle zidovsky tradice se nemaji davat jmena zijicih pribuznejch.
prapodivna
10. led 2014
@nyc09 Ale tak to je spíš zvuková podobnost, než ženská verze mužského jména, ne?

Mně se třeba Hank líbí, ale asi je to tím, že mi v jednom mém oblíbeném seriálu byl jeden Hank sympatický 🙂

Tak mě napadá, že nejlepší způsob asi jak se zavit nějaké negativní konotace ke jménu je poznat osobu se stejným jménem a zjistit, že to není debil 😃 dneska jsme tak s manželem poznali jednoho sympatického Tondu a hned je mu to jméno míň nesympatické .)

Tak pak dej vědět, jak jste se rozhodli 😉
nyc09
11. led 2014
@prapodivna No mas pravdu v tom, ze nejlepsi je poznat cloveka co je ti sympatickej a hned se ti to jmeno libi...Hank me pripada jako blb nemuzu si pomoct, no uvidime. Rozhodne ti pak dam vedet...hadam, ze to bude nekdy v porodnici🙂 No nastesti mame jeste mooore casu do dubna🙂
rattes
14. led 2014
Zdravim vas🙂
Potrebovala bych radu. Jelikoz mame v rodine nekolik dvojcat chceme byt pripraveni na to ze je budeme mit taky🙂 prvni jmeno pro chlapecka mame Hugo ale druhe nevime neco ve stejnem stylu..a na holcicky Izabel a Melani ale pokud byste meli i jine typy,budu rada.🙂
Preji vsem krasny den
kristiii
14. led 2014
@rattes K Hugovi by mi pasoval Bruno 🙂 Inak Melanie je moja srdcovka, k nej by sa mi páčilo Stefanie.
rattes
14. led 2014
@kristiii nad brunem sme taky premysleli.,ale priteli se to moc nelibi😞 nevadi mame cas tak snad neco vymyslime🙂
lucisa
14. led 2014
@rattes Sousedi ve vedlejší vesnici mají celkem čerstvá dvojčátka kluky a dali jména Hugo a Viktor, což mě dost pobavilo, asi jsou milovníci francouzské literatury nebo dobří recesisti.
Tahle kombinace se ti nelíbí? :-N
lucisa
14. led 2014
@nyc09 Zachary, Jeremy i Elijah jsou super, tahle jména můžu i v počeštěné verzi 😉
nyc09
14. led 2014
@lucisa Diky me se tky libej manzel ted zase premejsli nad Henrym a Nathanem to vybirani nas zabije🙂 Me se libej vsechny zatim nemam zadnyho favorita a to je problem🙂 Jak jsi na tom byla ty?
lucisa
14. led 2014
@nyc09 wau, Nathan nebo Nathaniel taky bomba. Jen my už máme dceru Nathalie, tak případný kluk by se pletl 🙂
Jinak z chlapeckých jsou mými favority ještě Maxim a Theo 😉
nyc09
14. led 2014
@lucisa Nathalie je super a mas pravdu Nathan a Nathalie by se dost pletli🙂 a Theo se mi taky desne libi a Maximiliana nebo Maxwella mame taky za seznamu🙂
rattes
14. led 2014
@lucisa viktor je pekne jmeno ale ma ho ma nejlepsi kamaradka takzd bohuzel🙂 hledam neco kratkeho razneho:-)
lucisa
14. led 2014
@rattes a co právě Hugo a Theo? to mi zní fajn, opakuje se tam H i O.

Pak mě ještě napadají, Alex, Timur, Prokop, Oskar, Marcel, Kvido, Erik, Jonáš, Boris, Beno....
uznávám, některé jsou pro někoho třeba úlet, ale třeba zrovna vám se nějaká kombinace zalíbí 😉
rattes
14. led 2014
@lucisa tak Oskar me vubec nenapadl,super jmeno moc dekuji🙂🙂
lucisa
14. led 2014
@rattes není zač 😉 Někdy je fajn zeptat se někde na inspiraci, třeba se vám to zalíbí 🙂
Mě to jméno kdysi přišlo divné, ale poté, co jsem se seznámila s kámošem tohoto jména, tak mi přijde úplně v pohodě.
petrajurinova
15. led 2014
@rattes co tak k Hugovi - Hynek, Bruno, Boris, Cyril, Dušan, Emil, Erik, Ivan, Leon, René,
k Izabel by se mi líbilo Eugenie, Nicol, Gisele, Klaudie, Lilien,
rattes
15. led 2014
@petrajurinova moc dekuji za reakci,Boris se mi libi ale priteli nee😞 ale kazdopadne je to pro me velka inspirace🙂 z divcich akorat klaudie nechceme neco az tak cize znejiciho:-)
rattes
15. led 2014
@lucisa inspirace neni nikdy dost,tak moc dekuji🙂
keimilka
7. únor 2014
Hugo a Quido, to by se mi líbilo.
baraz
11. únor 2014
prosím radu - jsem čerstvě těhotná a už koumám jméno pro miminko. máme doma Nelu Viktorii, pokud to bude kluk tak máme připravené Max Tobias ale pro holčičku?? nějaké typy?
petrajurinova
12. únor 2014
@baraz mi osobně by se třeba k Nele Viktorii líbilo Anna Terezie, Emma Rozálie, nebo Gita Emilie
h2
12. únor 2014
@baraz
@petrajurinova
Prosím vás, dievčatá, prečo hľadáte meno, ktoré by sa hodilo k menu súrodenca? A nie len vy, robí to strašne veľa mamičiek a ja to nie som schopná pochopiť. Aký to má zmysel, prosím vás?
lenicka07
12. únor 2014
@baraz Mě se osobně libí Justýna Anna nebo Amálie Sofie.
petrajurinova
13. únor 2014
@h2 třeba proto, že se mi to líbí. Pokud to ty nechápeš, vybírej jméno pro druhé dítě podle svého uvážení a podle toho co se líbí tobě. Někdo dává jména dětem podle toho že poslepu přetočí kalendář a položí prst na nějaký řádek, nebo dává dítěti jméno po sobě nebo svých rodičích a je to pak mladý a starý - to zase nechápu já, ale nekomentuju mu to - je to jeho rozhodnutí, jeho výběr a jeho věc.
kristiii
13. únor 2014
@baraz čo tak Lea Terezie?
@h2 ja mám teda zatial len jedno dieťa ale ak budem mať niekedy druhé tiež budem prihliadať na to aby sa hodilo k menu prvého syna. Prečo? Preto že sa mi to páči a na druhej strane sa mi nepáči ak má jedno dieťa napr. typické slovenské meno a druhé zas zahraničné. Alebo ak sa dávajú mená po rodičoch ako písala @petrajurinova, tiež to nechápem že prečo keď je to krásnych mien načo ich opakovať. Ale nikomu to neberiem, každý nech si dáva podľa seba.
h2
15. únor 2014
@petrajurinova @kristiii
Ale ja Ti to, samozrejme, neberiem! V žiadnom prípade som nechcela, aby to vyznelo, že Ti radím, aby si to nerobila. Len sa mi to zdá nepochopiteľné, keďže deti budú rôzneho veku, budú chodiť do triedy s inými spolužiakmi, budú mať iných kamarátov, mnohí nebudú vôbec vedieť, ako sa súrodenec volá. A v dospelosti už vôbec nie. Takže ak dáš staršiemu meno, aké sa Ti páči, a pre druhé by sa Ti páčilo iné meno, ktoré sa ale nehodí k tomu prvému, tak ho nedáš len preto? :-|
petrajurinova
15. únor 2014
@h2 nevím jaké rodinné vztahy panují u vás, ale u nás to funguje tak, že spolužáky, kamarády nebo třeba kolegy v práci máš nějakou dobu - pár měsíců, nebo let, ale sourozence máš celý život. A jestli pro mě cizí lidi neví jak se jmenuje některé z mých dětí je mi naprosto ukradené - hlavní je pro mě to, že mé děti se jmenují tak, jak se to líbí mi a mi se líbí když se jejich jména k sobě navzájem hodí a doplňují se tak jako se k sobě hodí a doplňují se mé děti a jejich povahy.
salot
25. únor 2014
Mě se teda také líbí, když se k sobě jména sourozenců hodí. Tak už jenom proto bych hledala taková jména, aby vzájemně ladila... No, k Hugovi se mi líbí zmiňovaný Quido nebo třeba Mateo, Igor? Inspiraci hledám tady: http://svatky.centrum.cz/jmenny-seznam/?gender=2