Volné diskuze
lion
7. říj 2005

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂
multimatka
25. říj 2015
@andulka6 Vlastimila a Kristýna 🙂
lucisa
26. říj 2015
@ivussska maminka babettaboo má holčičku Innu - dvojčátko 😉
luciekocian
30. říj 2015
Bořek ☺
evincz87
4. lis 2015
My jsme si nenechali říct pohlaví našeho miminka. Celé okolí nám předvídalo chlapečka a měli jsme pro něj vybrané jméno Michal a nakonec mi na sále podávali holčičku a té jsme dali jméno Zoe. Sice se všichni divně tvářili a zvykají si a říkají jí hezky....
volambenga
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
renmilka
18. lis 2015
Tak můj přítel je němec a jmenuje se Rocco (italské jméno)... Musím říct, že je to jedno z mála jmen, které se mi opravdu líbí. Až se nám konečně podaří mít dítě a byl by to kluk, jediné co mě napadá je, že by to mohl být stejnojmenný následovník, jenže přítel není úplným zastáncem jmen z generace na generaci... Jelikož jsem mu říkala, že já jsem už třetí Renata 😃 a můj bratr třetí Fanda, řekl, že je to nudné 😃 Tím chci říct, že moje případná dcera určitě čtvrtá Renatka nebude, pro holčičku bych nějaké jméno vybrala, první mě zaujala (shodou okolností touto dobou hodně oblíbená) Emma, ale u chlapce fakt nevím... Ten Rocco je prostě in 😃 a to i s ohledem, aby jméno bylo dobře přijato jak v Německu, tak v České republice.
78marcela
19. lis 2015
@renmilka znama ma Richarda, a rikaji mu Riki, taky se mi to libi, navic je to jmeno mezinarodni..to me jen tak napadlo, ze je to podobne..
renmilka
19. lis 2015
@78marcela Když už jsme u toho, tak ještě synovec jeho je Rico, to už je německé jméno a sestra Carola (tuším španělské)...jinak je tu i dost Klausů, ale to v žádném případě, to si děláme vždy srandu, že bude malý Klaus😀
smilerka
29. lis 2015
Ahoj holky 🙂
taky zatím ještě těhulka nejsem, ale už se snažíme 🙂
U nás vyhrává chlapeček Martin nebo Marek 🙂 a holčičku chceme Natálku, Eleanor a Elenku 🙂
ma_jo
6. pro 2015
Zdravim, tak jsme se celkem bez problemu shodli na jmenech. Pro kluka mame jmeno Vincent a pro holcicku Amálie. Obe jmena mi prijdou krasna, jen se bojim, aby nam to pak nevycitali. Vincent je preci jen docela neobvykle jmeno a na Amalku reaguji lidi casto Amalka - Analka a to jsou dospely lidi, co teprv deti ve skole...
Mate nekdo deti s temito jmeny?
achjonetusim
6. pro 2015
@ma_jo Nemám osobně, ale Amálek je kolem mě pět. Nejstarší je momentálně devět let a všichni jí říkají Amálo nebo "Ejmy" (Amy)... za mě hrůza |-| Vincenta mám poblíž jednoho (3,5let) - Vincíno, Vincek, Viný...
petrajurinova
6. pro 2015
@ma_jo s dcerkou chodí Amálie do školky a děti na ni volají Málinko, to se mi líbí 🙂
verunnies
23. pro 2015
pro nás byli všechna jména v kalendáři "nudná" a proto jsme dali dceři originální jméno a už 16.měsíců nám dělá radost naše milovaná dcerunka s jménem ♥ ANABEL ♥
verys
29. pro 2015
Ahoj, prosím vás o nějaké tipy hlavně na klučičí jména k příjmení Reichl. Pořád koukám do knížek, na internet a už jsem zoufalá, mám pocit, že nikde není hezké jméno, které by se mi líbilo 🙂 Zamilovala jsem se do Benedikta, ale doma mi neprochází a to hlavně z toho důvodu, že v sousedním městě se tak jmenuje rekreační areál... Ještě se shodneme na Jáchymovi, ale nevím jestli je to k příjmení to pravé..
evulina77
29. pro 2015
@verys a co takhle Miluláš Reichl, nebo Štěpán Reichel?
shine2015
29. pro 2015
@verys zkus si jmena napsat vedle sebe s prijmenim - i ty jmena,ktere by jsi na prvni pohled rekla ze nikdy.. .a uvidis to zase jinak 😉
verunnies
29. pro 2015
@verys přesně jak píšou holky 🙂 hlavně ať to není jazykolam a co třeba:
Adam Reichel
Benedikt Reichel
Tobiáš Reichel
Máme zatím 16.měsíční holčičku a už teď mám vybrané jména:
na chlapečka: Eliáš, Hugo, Oliver, Vincent
na holčičku: Amelie, Bibiana, Ella, Lilien
ma_jo
29. pro 2015
@verys Benedikt ja bych rekla, ze k Reichl zni dobre temer vsechno 🙂. Jachym je super!
ma_jo
29. pro 2015
Nejak jsem omylem smazala cast zpravy. Benedikt je taky moc hezky jmeno 🙂
verys
30. pro 2015
Dekuji za tipy, Benedikt se libi nam obema, ale pritel tvrdi, ze je blby ho davat, kdyz bude prcek jezdit k babicce, ktera bydli u koupaliste Benedikt. Tak nevim, ja bych to zase tak nehrotila a jmeno bych klidne dala, tak uvidime. Druhy v poradi zustava asi Jachym.
evulina77
30. pro 2015
@verys tak na to bych se vykašlala. Beník je fajn jméno a kvůli koupališti bych ho teda fakt neměnila... 😃 😃 😃 😃 😃
verys
30. pro 2015
Tak jeste o tom presvedcit pritele 🙂 koupalisti se rika zkracene pouze Benďák, nikdo uz Benedikt nerekne a pritel se obava, ze budou malymu rikat jen Bendak schvalne podle koupaliste a dite bude nestastny... moc to resi podle me
78marcela
21. led 2016
@verys Ja bych zas mela strach, ze na neho budou volat Bene a to mi prijde jak na psa, u nas byl kazdy pes Ben. Ale Jachym je super jmeno a z uvedenych variant se mi k sobe nejvic libi Štěpán Reichel.
lucah87
25. led 2016
Ahojky my čekáme holčičku a chceme ji pojmenovat Inna , jen nevím zda s tím nebude problém na matrice zda musíme nějak žádat nebo jak, to musím ještě zjistit. No a taky není v kalendáři někde jsem četla že slaví svátek 27.1. na Ingrid a na jiné stránce zase 16.4. na Irenu. Mě se tedy víc líbí ten leden 😃
verys
25. led 2016
@lucah87 Knappová uvádí svátek na 27.1. 🙂
lucah87
25. led 2016
@verys tak že pokud ji má Knappova tak to nemusím na matrice řešit 🙂
evincz87
27. led 2016
@verys Tak jak budete říkat vy prckovi,tak mu budou říkat i lidi z okolí. Vůbec bych se na okolí neohlížela. Vám se líbí, tak si ho dejte 🙂 já jsem se také bála si dát jméno Zoe a jak si všichni hezky zvykli 🙂 a říkají jí všelijak 🙂
rony77
1. únor 2016
Myslím, že záleží na tom co se líbí vám 🙂 a na okolí se neohlížet, jak už bylo řečeno 🙂 Když máš k jménu citový vztah a řekneš ho s láskou, tak to přebije všechno 🙂 Mamka je starší ročník a teď o víkendu se mě ptala:"Vážně? Sousedka měla psa Benju" Co ji na to chceš říct 😃 Manželovi rodiče zřejmě očekávají Peťu junior...my už jsme se ale před několika měsíci rozhodli pro Benjamina....no zřejmě to bude teď o víkendu pro ně šok 😃 ... a nebo budeme mlčet a zjistí to v létě až Ben vykoukne na svět 😛
verys
3. únor 2016
Já už dala chlapovi zákaz o jménech s někým mluvit (pořád narážíme na reakci typu "jééé, to nedávejte, to je legrace, že jo..."atd.) a všem oznámíme až s narozením miminka, což bude už tenhle měsíc a pořád není na 100 % rozhodnuto 🙂 , ale já se do Bena zamilovala a budu za něj bojovat co to dá 🙂 Holčičku chce přítel Emu (těch je podle mě ale hodně teď, jinak se mi jméno v kombinaci s příjmením líbí) a já navrhuji ještě Marinu, ta mi u chlapa zatím moc neprochází. Nevíme totiž co čekáme, tak musíme pořádně vybírat obě jména.
salot
22. únor 2016
@lucah87 Myslím, že když svátek není pevně daný, že si můžete vybrat.🙂 Inna klidně může být odvozenina od Ingrid. http://svatky.centrum.cz/svatky/jmenne-svatky/i... - tady píšou o Ině, že je to domácká varianta...

Začni psát odpověď...

Odešli