Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

tomaslavka3
11. srp 2007

Teraz ma 9 a asi rok jej hovorime Betty

macek28
12. srp 2007

Ahoj tomaslavka.Je vidět,že máme stejný vkus na jména.Pokud budu čekat opět holčičku,zaujaly mně tvá jména Scarlett a Selyna,fakt to jsou originální jména!

caira
12. srp 2007

tak ja s vyberem jmen desne bojuju, sice nemame problem s tim, dat jakekoliv bez ohledu na to, jestli je v cechach povolene nebo ne, ale je to i tak boj, prijde mi, ze jmen je desne moc a vyber je fakt desna zodpovednost,

rob by chtel pro chlapecka asi Jamie, ale me to prijde, ze je to desne obvykly jmeno, hlavne tady v UK, ja bych chtela neco vic "extra", ale zadny ulet, aby se mu deti smaly atd..a pro holcicku mam zatim varianty bud Riley nebo Emily.. i kdyz Emily je opet desne popularni a jmenuje se tak kazda druha holcicka.. no porad mame 6 mesicu na diskuzi.. 🙂

marfuska01
13. srp 2007

Ahoj holky, ještě jsem u vás nebyla tak se přidávám..
My ted snad už po druhé čekáme, první pokus byl zamlklý potrat, tak snad se to ted podaří, víc budu vědět až za týden.
Ale od 15 let už mám vymyšlená jména která jsou moji favorité:
Holčička: Alida, Alice, Anita a Sabina
Chlapeček: Dominik, Sebastian, Teodor a Tadeáš
Vždy ty první jsou takový TOP 🙂

Musím si vymyslet pro naše dítko nějaké jméno, jak se nejmenuje žádná má kamoška nebo známá, ani žádná přítelova bývalá, jinak by se mi to pak pěkně zprotivilo.. 🙂
Mám jen kamošku Sabinu, ale to je holka, jakou by si každá maminka přála, proto i to jméno mám s tím spojené, tak to bych brala.

Taky se mi nelíbí ty moc česká jména a co má každý. Terezka, Jan, Jakub, Filip, Kateřina, Michala, Martina.. Vlasta, Barbora..
Nee! 🙂

Je i hezký Kryštof, ale to už taky hodně slíchávám ..

marfuska01
13. srp 2007

Pak mě ještě napadla - ELA se mi moc líbí a od toho co měla Rachel v Přátelích EMU, tak i to jméno se mi nějak začalo líbit 🙂

zabka1003
13. srp 2007

Ahojte babulky, neviete mi povedať ako oslavujú meniny mená ktoré nie sú v kalendári?
Napr. v slovenskom kalendári nie je Nela...Tak keby som dala dcérke meno Nela kedy bude mať meniny?
Nechcem aby sa volala Kornélia 🙂

misakulicka
14. srp 2007

Ahoj děvčata, mám dotaz, nevíte, jak je to se dvěma jmény pro miminko? Musí se zákonitě pokřtít, aby mělo mimi dvě jména?

lucinkaaa
14. srp 2007

zabka, vsetky mena su v nejakom kalendari, rodicia to musia totiz dokladovat, inak take meno co nie je niekde v kalendari dietatku dat nemozu. Co sa tyka Nely, kamaratka take meno dala malej a povedala, ze je v ceskom kalendari, takze meniny treba hladat tam 😉

olivz
14. srp 2007

Zabka: Nela je v českém kalendáři 2.2.
Misakulicka: dvě jména můžeš dát už v porodnici a dítě je bude mít obě napsané všude 😉
Kamarádka má osmiměsíční Adélku Janu

pralinka25
14. srp 2007

Zabka 1003 niekto tu dával link na rozšírený slovenský kalendár a bolo tam aj meno Nela. V tom kalendáry mala meniny 31.5. V obyčajnom to neni.
Aj mne sa to meno veľmi páči. Manžela na neho lámem aj keď na bábo sa chystáme najskôr tak za rok. Najprv sa mu moc nezdalo, ale teraz sme boli na dovolenke a bola TAM TAKá MALá Nelinka a celkom by aj súhlasil. Občas to tak spomeniem a včera mi už povedal, že si na to meno už zvykol 🙂 Tak snáď budeme mať Nelinku raz aj my. 😵

mausi
14. srp 2007

Miso Kulicko, miminko dve jmena mit muze. Nas synek je ma taky. Narodil se sice v zahranici, ale pri dodatecnem vystavovani ceskeho RL se nas nikdo na nic neptal, vsechno bez problemu zapsali. 🙂 Mam dokonce pocit, ze muze mit az tri jmena, ale tim si nejsem 100% jista.

misakulicka
14. srp 2007

Holky moc díky za informace"!! Tak jdeme vybírat.

misakulicka
14. srp 2007

Našla jsem toto:
Zapsána mohou být dvě jména, která nesmí být stejná; dítěti, které není občanem a jehož rodiče nemají státní občanství České republiky, lze zapsat více jmen. Zápis jmen zkomolených, zdrobnělých nebo domáckých nelze připustit. Rovněž není přípustné, aby osobě mužského pohlaví bylo dáno jméno ženské a naopak, aby jako jméno bylo dáno dítěti jméno neosobní (tj. označení věcí, dnů apod.), anebo jméno, které má žijící sourozenec."

kristi
14. srp 2007

my mame taky dve jmena, uz od porodnice, no problem 😉

zabka1003
14. srp 2007

Dakujem babulky za odpoved, idem pozrieť ten rozšírený kalendár...
Ste zlaté...

tomaslavka3
14. srp 2007

macek-tak to sa nam podoba mena aj priblizny vek deti.Tak to mi daj vediet,co chces dat.A chlapcenske ake?

tomaslavka3
14. srp 2007

zabka-behni do knihkupectva najdi si knihu meno pre vase dietatko.Tam si pozri datum.Neviem o com pise lucinkaaa.Nic nemusis zdokladovat.Pojdes na matriku vybavit rodny list a tam ti pozrie v knihe,alebo na internete si matrikarka zisti,ci to meno je schvalene.Ja som davala dvom dievcatkam cudzie meno a nieje v SK kalendary,to je blbost s kalendarom aj z dokladovanim.Ja som este pred porodom behla na matriku a spytala som sa ci take meno mozem dat.

misakulicka
15. srp 2007

Holky co říkáte jménu Karolína Emma?

krista
15. srp 2007

Misakulicka já myslím že špatný to neni 😉 Mě se to líbí 😵

eki
15. srp 2007

Kristi - Mia je krásne meno. Nám sa páči Bibiana - Bibika - Bibka 🙂

kristi
15. srp 2007

Eki,diky...Bibi je taky fajn...stejne jako Lili 🙂

mausi
15. srp 2007

Miso Kulicko, Karolina Emma je krasny ! My jsme meli pro holcicku pripraveno Victoria Anna, ale nakonec je to Valentin Nicholas. Oboji se mi moc libilo. Myslim, ze za vyberem jmena pro miminko by mel byt nejaky pribeh, nejaky specificky duvod, proc jsme to jmeno vybrali. Az se nas ratolest jednou zepta, PROC jsme ji pojmenovali prave tak ... 🙂

bambucinka
15. srp 2007

Dievčatko: Nadine alebo Leonie,Chlapček: Leon alebo Sebastian

misakulicka
17. srp 2007

mausi: díky za pochvalu. Jinak PROČ? no Karolína: můj tatínek se jmenoval Karel, a Emma - tatínek a dědeček od mého muže - Emanuel a jeho babička byla Emilie - takže jakoby na počest. Ale vybrat nakonec můžeme úplně něco jiného - času je ještě hodně.

mausi
17. srp 2007

Miso Kulicko, a co kdyby to byl kluk ? Mel by taky dve jmena ? A mate uz nejaky napad ? Jsem zvedava, vid ? 😀

misakulicka
17. srp 2007

mausi: no kdyby to byl náhodou kluk - tak to my už máme vybráno už dávno. Ondřej. Dvě jména bych klukovi nedávala. Ondřej Kala - to zní hrdě - ne?

adida
17. srp 2007

Mne sa hrozne paci dievcenske meno Vivien

mausi
17. srp 2007

Ahoj Kulicko, jo jo, to zni hrde !!! 🙂 Mne se ale porad libi ta dvojita jmena, u holek i u kluku. Bydlela jsem nejaky cas ve Skandinavii, kde je tradice dvojitych jmen hodne rozvinuta a kde se tema dvema jmeny opravdu i oslovuji. Nesnazi se si to nejak zkratit. Volaji na sebe treba Inger-Lise, Per Andreas, Per Christian, Ann Kristin, atd. To se mi vzdycky hrozne libilo, ze nejsou lini to pekne cele vyslovit. 🙂

map79
17. srp 2007

Ahojky, dve jmena zni pekne, ale tak nejak mi schazi fantazie. Zatim jsem nadhodila manzilkovi klucici jmeno Oliver, coz ihned zamitl a Ondrej - to by mohlo projit, jenze je pred nami jeste pul roku, tak uvidime jak se to zmeni. Pro holcicku mam jasno - Stepanka. i kdyz zatim mimcu rikame Agata.

daluri
18. srp 2007

Ahoj, my máme Davida, Lucku a Ríšu (Richarda). A tomu v bříšku kluci říkájí Mikulášku a dcera Naty jako Natálka. Ale obávám se, že ten kluk neprojde, vzhledem k našemu dlouhém příjmení. Mi se líbila i Sára, ale zas říkat zdrobněle Sárinko, to mi nesedí. Do března máme čas, tak třeba na něco příjdem.