Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

anaconda
10. črc 2008

katika, hodilo by sa k němu Damián nebo Tobiáš, podle mě 😉

nunacek
10. črc 2008

katika teď zrovna mě napadá Kristian a Kryštof, Kristian a Kamil, Kristian a Daniel, Kristian a Damián, Kristian a Klaudie, Kristian a Kateřina, Kristian a Karolína, Kristian a Kamila, Kristián a Daniela.

nunacek
10. črc 2008

U nás zatim vedou stále Elena a Samuel, ale pořád přemýšlím, jak různě se dá říkat Samuelovi, nic moc mě nenapadá.

konja
10. črc 2008

Nunacek: Tak já jednoho malého Samuela znám a říká se mu - Samík, Sam,Samča, Samouš ( to když zlobí 😉 ). Ostatní děti mu nejčastěji říkají Samík

anaconda
10. črc 2008

Elena se mi taky líb,í i její zkrácená verze Elen, i Ela.

nunacek
10. črc 2008

konja díky 😉 Já přemýšlím, jak nejlíp říkat malému miminku, pak když už bude větší tak to bude Samuel, Sam, ale nevim, jak malé miminko. Oslovení Samuelek se mi moc nelíbí.

anaconda mě se taky líbí Elen i Ela, ale k našemu příjmení se hodí nejvíc varianta Elena.

konja
10. črc 2008

Nunacek: no tak pak asi Samíku.Nic dalšího mě taky nenapadá.

anaconda
10. črc 2008

Nunacek, nic ve zlém, ale jméno Samuel je opravdu krásné a honosné. Ale zdrobněliny od něj nejsou nic moc 😖

nunacek
10. črc 2008

anaconda: To máš pravdu, jméno je to nádherné, ale ty zdrobněliny nic moc 😒

nunacek
10. črc 2008

Prostě to bude jen Samuel a Sam 😀

tannawe
10. črc 2008

Ahoj, my taky uvazujeme o Samuelovi...uz mame Zachariase a kdyz byl miminko tak jsme mu proste rikali Zaky, Zachariasku, Zachousku...no a ted mu rikame Zak. Kdyby se povedl jeste dalsi syn tak by to byl urcite Sam a tim padem male mimi Samy /cteno Semy.../a hlavne obema detem rikame hodne prezdivkami, takze vzdycky se neco najde... 😉

jesika
10. črc 2008

Katika, Kristián je pěkné jméno.Jedna moje kamarádka má taky Kristiána.Druhý syn se jmenuje Sebastián a teď má třetího a tomu dali jméno Marián... 😀

schiffa
10. črc 2008

Taktez zvazujeme Samuela. Rikala bych mu Sam, Sammy, Samik. Zdrobneliny na Samuela jsou nahodou fajn. Manzelovi se libi Sebastian, ale rikat mu Sebiku mi prijde vylozene skarede. Kazdy ma jiny vkus.

nunacek
10. črc 2008

Sebastián je krásné jméno! Ale chtěla ho moje švagrová,nakonec teda vybrali Vojtěcha, ale mám strach, že při druhém klukovi dají toho Sebastiána a nechci, aby byli dvě stejná jména v rodině.

jesika
10. črc 2008

Tak Sebastiánovi se dá říkat..., Seb, Sebek, Sebík, Sebouš, Seboušek... 😅

smardik
10. črc 2008

nunacek: je to krásné jméno,já chtěla Sebastiana nebo Daniela a neprošlo ani jedno,třeba u druhého

jesika
10. črc 2008

Nunacek, myslíš, že by dali stejné jméno, kdyby jste ho dali vy??? To asi ne..., nebo jo??? 😲

nunacek
10. črc 2008

smardik: Daniel je taky pěkné jméno.
jesika: Bohužel myslím, že dali. Švagrová se švagrem jsou takový hodně zvláštní....

jesika
10. črc 2008

Nuni, aha, tož to je teda blbé....

U nás to bylo trochu jinak..., švagrová čekala v říjnu holčinu a já se bála, aby nedali Natálku( páč jsem ji chtěla dát já...)Byli tajemní jak hrad v Karpatech a nakonec teda dali Verunku.
No tak jsem měla radost, že ji budeme mít my a ouha, teď tápeme, jestli dát Natálku nebo Sofinku... 😖

smardik
10. črc 2008

jesika: mě se líbí Sofie a natálek je ted strašně moc

jesika
10. črc 2008

Smardi, jj, je jich hodně. ☹ .Ani nevím, jak nás ta Sofie napadla 😅 , laškovala jsem se jmény a malému se moc zalíbila.Jen je trošku u nás teď problém, aby si někteří převykli... 😀 Protože téměř od začátku, co víme, že to bude holčička jí celou dobu oslovujeme natálka( hlavně prarodiče)... 😅 A malého jsem přistihla, jak o ní mluví jednou jako o Natálce a jednou o Sofince... 😀
No ještě to bude sranda.

Tchýně, ta je úplně mimo..., dneska jakési sousedce prý řekla, že budeme mít Silvinku 😝

smardik
10. črc 2008

jesika: dejte co se líbí víc vám 🙂

smardik
10. črc 2008

my čekáme chlapečka tak to máme vyřešené,já strašně chtěla Daniela a přítel Tomáška ale nakonec jem malému sama od sebe začala říkat Tomášku tak bude Tomáše 🙂

nunacek
10. črc 2008

jesika: a nebo dejte obě jména 😉

nunacek
10. črc 2008

Jinak z výběru Natálie a Sofie bych volila raději Natálii, protože Sofií je teď jak hub po dešti 😒 Teda aspoň v mém okolí tomu tak je.

nunacek
10. črc 2008

smardik: Tomáš je hezčí než Daniel 😉

andelka
10. črc 2008

Natálií je ještě víc si myslím. U nás se taky stala dobrá věc. Sestřence se měla narodit holčička a ještě než věděli, že to bude holčička bylo jasné, že dají Toníka nebo Toničku. Takže když se potvrdilo, že to bude holka, automaticky se jí v rodině začalo říkat tonička. Jo - a pak se narodila a je to Maruška. 😀 A nám je to všem líto, bo už jsme si zvykli na Toničku. 😀 😀
A kamarádka má přítele Sebastiana a je to super jméno (mi ale neprošlo), říká mu nejčastěji Seba.

smardik
10. črc 2008

nunacek: já nechtěla at se jmenuje po tatínkovi ale nakonec bude, když si to tak přeje 🙂, ted mu říkáme Tomulko 🙂

nunacek
10. črc 2008

smardik: Mě se moc nelíbí dávání jmen po rodičích, ale když se vám oběma jméno po jednom z vás líbí, tak proč ne? 😉

nunacek
10. črc 2008

andelka: Jméno Natálie má v ČR 16.665 žen a jméno Sofie jen 998, ale v mém okolí je to teď samá Sofie, je to teď dost moderní jméno, dává ho spoustu "slavných" lidí i ostatních lidí.