Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

nunacek
1. srp 2008

Dali byste svému dítěti jméno, které si vysnil Váš manžel/partner, Vám samotným se to jméno líbí, ale jen průměrně a třeba k tomu jménu máte nějakou averzi typu, že znáte nositele toho jména a ten Vám je krajně nesympatický? Jinak řečeno, prostě dali byste to jméno hlavně proto, abyste udělali tomu druhému radost? Nebo kdybyste ho nedali jako první, dali byste ho jako druhé křestní jméno?

marselina
1. srp 2008

nunacek:tak něco podobného řešíme doma,manžel chce pořád na kluka jméno Jirka,mám k tomuto jméno opravdu averzi a ani se mi to jméno nelíbí natolik abych tak pomenovala našeho syna,tak že vymyslíme jiné jméno a jirku nedám ani jako jméno druhé.Radost neradost,ale dát dítěti jméno které se mi moc nelíbí bych fakticky nedala.

adulkababulka
1. srp 2008

nunacek - nedala by som take meno. Moj manzel ma vysnenu Rozaliu, paci sa mu skratka Rozarka, Rozinka - mne to je proti srsti, plus to meno mala moja babka, ktoru som nemala moc rada... takze urcite nieee i ked manzel to ma vysnene uz neviem odkedy....

nunacek
1. srp 2008

My právě máme jak pro holku, tak pro kluka jméno, které se líbí mě a manžel má k němu neutrální postoj, pak on má jméno, ke kterému mám já neutrální postoj a pak máme vybraná jména, která se nám líbí oběma, na kterých jsme se shodli, ale až potom, co jsme ty naše "vysněné" museli "opustit". Tak jsme přemýšleli, že bysme jako první jméno dali to naše společné a jako druhé to, co má ten druhý jako vysněné. Ale zase dávat dvě jména se nám zdá nepraktické, tak nevim. Času na řešení máme dostatek, ale poslední dobou se o tom dost bavíme 😉

U holky jsme se shodli na jménu Elena. Mě se líbí Amélie a manželovi Erika nebo Sellene.
U kluka jsme se shodli na jménu Samuel. Mě se líbí Adam a manželovi Patrik.

Takže možné varianty:
Elena Amélie
Elena Erika
Elena Sellene

Samuel Adam
Samuel Patrik

Ještě vysvětlim důvody, proč se tomu druhému ta jména líbí jen průměrně. Manželovi se nelíbí, že Amélii jsem chtěla i se svým bývalým, a Adama zná jednoho kluka, kterýho nemusí. Mě se nelíbí, že Erika byla manželova bývalka a Sellene mi zní do Čech moc cizokrajně, u Patrika se mi nelíbí, že on ho chtěl i se svou bývalkou, ale jinak se mi jméno Patrik líbí.

adulkababulka
1. srp 2008

no, tak vo vasom pripade by som tie mena nedavala vobec ani ako druhe mena. ja som mala s byvalym vybranu Adrianu a ani by ma nenapadlo ju presadzovat teraz. Byt vami by som dala len jedno z tych prvych mien, i ked sa vam pacia neutralne, a co vies - mozno este do porodu najdete ine meno, ktore budete chciet velmi obaja.

Inak - Amelie je nadherne!!! my sme rozhodnuty pre Amálie, co je velmi podobne. prosim Ta, ako by si hovorila Amalii v dospelosti? nam sa paci Amalka, ale to je pre male dievcatko, ako jej budeme hovorit ked bude dospela? Ami? Amali?... neviem...

kacatko03
1. srp 2008

ahoj, chtěli bysme Sebastiana...ale jak říkat po domácku??? napadá vás něco? nás jen Seba, Sebík...

nunacek
1. srp 2008

Velké Amálce bych říkala asi Ami, Amálie, Mali.
Ale líp mi zní ta Amélie, Meli, Ami 🙂

nunacek
1. srp 2008

kacatko: Seb, Seba, Sebik, Bastien...

adulkababulka
1. srp 2008

mna napada jedine Sebo

marselina
1. srp 2008

nunacek:amélie je krásné jméno,také jsme ho měli vybrané pro holčičku,teda spíš já, 🙂 🙂

adulkababulka
1. srp 2008

hmmm, ze by som este nad tou Amelii zapremyslala? paci sa mi hlavne ta skratka Meli. No, ale Amelii mozem hovorit Amalka?

kacatko03
1. srp 2008

děkujuu holky 😉

jinak Amelié je moc krásné jméno ale pamatuju si za mých školních let že jsme měli jednu ve třídě a kluci se jí smáli ☹ a měla nemilou přezdívku...bo je to dost podobné Amálce.

adulkababulka
1. srp 2008

kacatko - a ako znela ta prezyvka?

marselina
1. srp 2008

kacatko03:na sebastiana nevím jak mu po domácky říkat,jméno je to hezký ale zdrobnělinka mě k němu nenapadá,

adulkababulka
1. srp 2008

nunacek: inak Elena je tiez pekne meno, ja som premyslala nad Helenou, co je dost podobne, ale Amalka vyhrala 😀

nunacek
1. srp 2008

adulkababulka: Pokud bych tu Amélii někdy přeci jen měla, tak bych jí říkala i Amálko 😉

marselina: Koukám, že u tebe zůstane Amélie zatím neuplatněna, že čekáš druhýho klučíka 🙂 Jinak Tomáš je krásné jméno 😉

kacatko03
1. srp 2008

jak píše nunacek: Seb, Seba, Sebik, Bastien...vic toho není asi...

adul: pokřikovali na ní Análko...a vždy se ohrazovala že je AmElie ne Amálie...

nunacek
1. srp 2008

kacatko: Jinak si myslim, že jméno Sebastian je krásné takto, že ani není potřeba vymýšlet nějaké zdrobněliny 😉

marselina
1. srp 2008

no zase druhý kluk,obrečneí už mám za sebou,tak se musím těšit na druhýho klučinu,pořád mám v sobě ale kousíček naděje.
manželům od nás se měli narodit dvojčátka a měli to být holčičky no a ejhle,včera se jim narodili dva klucííí

nunacek
1. srp 2008

adulkababulka: Amálka je hezčí než Helena 😉
Jinak s tím pokřikováním - fantazie a vynalézavost dětí nezná občas meze, a tak jsou schopné vymyslet na všechny jména nějakou hanlivou přezdívku 😒 Některé jména k těm hanlivým přezdívkám svádí víc, některá míň, ale je to jedno, vymyslet se dokáže vždycky, je to o tom kolektivu těch dětí...

kacatko03
1. srp 2008

marsel...Tomáš je moc hezké jméno...mužné....oproti Jakubovi(ale to je jinak taky hezké jméno) 🙂 , taky čekáme druhého kluka...a čekali jsme že bude holka 🙂

adulkababulka
1. srp 2008

kacatko: to si ma moc nepotesila ☹( to by som nechcela aby jej hovorili Analko ☹ ☹ ☹

nunacek
1. srp 2008

marselina: Moc jste si přáli s manželem a malým holčičku? Jinak to je síla, člověk čeká mimčo určitého pohlaví a když pak na porodním sále vykoukne na svět opačné pohlaví, tak to musí být docela slušnej šok 😀

kacatko03
1. srp 2008

nunacek: to je pravda, navíc vymýšlíme jmena která se libí a nepřemýšlíme nad tím jací budou kluci ve škole atd...Amálka je opravdu jezké jemné jméno...

kacatko03
1. srp 2008

adulko: tak to jsem nechtěla...Amálka je krásné jméno, a myslíš že dnesní kluci jsou jiný než ty co jsme měli před x lety my....

nunacek
1. srp 2008

My bychom prvního o kousek radši chlapečka, ale vim, že kdyby to byla holčička, tak si to zdůvodníme tak, že to prostě je to nejlepší, co se mohlo stát 😀 😉

adulkababulka
1. srp 2008

kacatko - aj tak tu Amalku dame, mame to vysnene uz dva roky 🙂 ku kazdemu menu sa da najst prezyvka ked decka chcu.... nakoniec jej trebars nebudu hovorit Analko ale nejak inak...

marselina
1. srp 2008

no holčičku jsme si přáli moc,ale zatím nám nějak není přáno tak třeba někdy do třetice

kacatko03
1. srp 2008

adul: přesně tak...vždycky se najde nějaký blbec co vymyslí něco na každého at se jmenuje tak či onak..a pokud se to libí vám tak není co řešit... 🙂

caira
1. srp 2008

me se Amalka taky moc libi, bracha se svagrovou ted cekaji miminko tak jsme se zrovna bavily o jmenech, ji se taky libi neobvykla jmena a zminila Amelii a muj bracha se mohl zblaznit, ze je to desne.. no chlap 😠
Svagrove se jeste libi jmeno Klaudie { nebo jestli by chtela Claudie} a k jejich prijmeni se to i hodi..ale hadam, ze moje rodice klepne pepka, uz my jsme zklamali tim, ze jsme nevybrali "normalni" jmeno a jeste do toho oni s Claudii, to bude prca 😀

Me prijde, ze na kazde jmeno se da vymyslet oskliva prezdivka, tim se clovek asi nesmi nechat odradit, co?
Moje mamka mi rikala, ze kdyz jsem se mela narodit, ze chtela abych se jmenovala Lada, ale u nas v baraku byla holcicka jmenem Lada a deti na ni pokrikovali ziguliku, takze mama se rozhodla, ze Lada se konat nebude, ze nikdo nebude na jeji dite porvavat ty ziguliku 😀

My kdy vybirali jmeno tak moji rodice se zhrozili a desne nam to rozmlouvali, pry ji deti v cechach budou rikat Fobie, tak jsem se ptala proc by ji deti v cechach rikali fobie kdyz zijeme v anglii a bude si hrat na anglickem pisku, kde je to naprosto normalni jmeno 😀