Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

helcah
15. srp 2008

meleri z toho si nic nedělej, že ti říkají, že je to židovské jméno. nám říkali že Tadeáš je také židovské, tak jsme se podívali na význam jmén a téměř všechna jména pochází z hebrejštiny. 😀

annicka
15. srp 2008

😀 ja síce ešte nemám dieťa, ale možno o necelých 9 mesiacov budeme mať buď malého Mathiasa alebo Ninku. Inak sa mi páči aj Sára, tak sa volá naše krsniatko 😉

meleri
15. srp 2008

Daanko,

mi se právě biblická jména hodně líbí...líbí se mi i Michael a i ten Adam je pěkné jméno...
Oliver nebo Olivier se líbí mojí mamce, ale mi zas moc ne...

Tadeáš je taky biblické jméno? To jsem nevěděla...týpla bych to na nějaké evropské

No pro holku je to jasné bude to Emilie...

no nic...dneska jsem ukecávala manžela na toho Samuela, a už skoro jo....tak uvidíme! Stejně rozhodne ultrazvuk! 🙂)))

dida_tn
15. srp 2008

Daanka, máš absolútnu pravdu 🙂 😎

masinka
16. srp 2008

dida, ja mam bratranca Samuela a volame ho Samko alebo Samulko. Samcek by ma teda v zivote nenapadol. Inac ked sa posnazis, na kazde meno vymyslis nejaku skaredu spotvoreninu, takze podla toho by som meno nevyberala. (Aj mne otec ofrflal vyber mena - vraj Nelku budu volat Nula 😖 )
A bracha mam Tomasa, volame ho Tomo, Moto alebo Motasko 😀 mne osobne sa to viac paci ako OLiver, ale aj to je pekne meno

papuellka
16. srp 2008

Ahoj holky, tak už se mi to blíží, od začátku se mi líbilo jméno Tadeáš, partner s tím také od začátku nesouhlasil, ani přes celé těhu se mi ho nepodařilo přemluvit, do teď se mu to nelíbí... prý si pojmenuje druhé dítě..., ale co, nakonec, mám pocit, všichni z jeho strany, rodiče a pod., prý hlavně Tadeáše neeee... mám z toho te´d hrozný pocit, jako kdybych si to jméno vybrala schválně, nemůžu za to, že mně se líbí..., snad ještě kvůli nim nebo na truc vyberu něco obyč. a pak si to budu vyčítat...

heresta
16. srp 2008

Se mnou manža naštěstí souhlasil a co rekl zbytek, a lidi okolo je mi ukradený, je to naše mimi takže je naše věc jak se bude jmenovat

veronikaprostenika
16. srp 2008

tuk tuk, nerusim? mam prosbicku, technickeho razu.. Poradite mi, prosim?;).. Chtela nych it v albu jmeno prcka-z ymspace-glitter text, ale vuubec netusim, jak na to?..dekujuu🙂

poletucha
17. srp 2008

papuellka-asi bych se snazila vybrat jmeno,na kterym se shodnete s partnerem...ale ostatnim do toho vubec nic neni 😉 Jinak Tadeas je moc pekny jmeno 🙂

lili03
18. srp 2008

Holky, nevíte, jestli Matyáš je to samé co Matěj? V kalendáři je jenom Matěj a já bych radši Matyáše, ale aby se mu dalo říkat i Matěji 🙂

petruci6
18. srp 2008

poradte babske meno,my sme zufaly,nevieme sa na nicom zhodnut

mirrinka
18. srp 2008

no,čo ti môžem poradiť....neviem,my máme Lianu a sme absolútne spokojní 😉

petruci6
18. srp 2008

je to pekne,ale uz dost caste teraz 🙂

mirrinka
18. srp 2008

Liana že je časté? to skôr Liliana....Lianu v našom okolí nepoznám žiadnu - no u vás je to možno inak

petruci6
18. srp 2008

no celkovo meno Lily,alebo Lilli je tu dost caste
ja som chcela Nellu co mi zrusil tato a on chce Saru co som zrusila ja a kompromis neni 😀

mirrinka
18. srp 2008

ja zase poznám kopu Nelliniek a Sáriniek a ani jedno z toho by som nedala...ale toť len môj názor

petruci6
18. srp 2008

ved ani ja nedam 😀 len to pripadalo jedine v uvahu

mirrinka
18. srp 2008

už som to tu raz aj niektorej písala,presne si už nepamätám - že skús si popozerať pasy maminiek na MK a možno sa ti zapáči nejaké meno,ktoré tam je uvedené.... 😉 viac ti asi neporadím

zucha
18. srp 2008

mirrinka, ja poznam tri liany

zucha
18. srp 2008

ja tiez absolutne neviem vybrat chlapcenske meno. Dievcenske bolo jasne hned, ale chlapec ☹

mirrinka
18. srp 2008

tak vidíš zucha,ja okrem našej žiadnu...ale bola by som rada,keby som nejakú poznala... 🙂 my sme meno vyberali najprv podľa toho aby sa hodilo k priezvisku a aby sa nedalo škaredo povedať a potom aj podľa toho,aby sa to ľahko vyslovovalo a aby to aj malé dieťa vedelo povedať....tak ak sa našej malej opýtate ako sa volá,tak povie Lia...je to také rozkošné,aspoň teda podľa mňa,ale sto ľudí,sto chutí 😉

mirrinka
18. srp 2008

a aké máš vybraté dievčenské?

zucha
18. srp 2008

uz mam Annu

mirrinka
18. srp 2008

pekné,ale len ked sa jej bude hovoriť Anna... a to stále v každom veku...nepáči sa mi napr.Anča 😉 ale mám kamarátku,ktorej sa od malička nepovedalo nijak inak ako Anka - je to celkom milé 🙂

petronelie
18. srp 2008

Ahoj.Já si spíš někdy myslím,že maminky fakt už nevědí,co by vymysleli.Mě klasická jména v kalendáři nudná nepřijdou a radši dám Jan Novák než Oliver Novák. 😉

petronelie
18. srp 2008

oprava: vymyslely 😉

mirrinka
18. srp 2008

mala si to dobre - vymysleli

petronelie
18. srp 2008

miri: maminky vymyslely....ženský rod = y (ony vymyslely) 😀

zucha
18. srp 2008

petronelie, ja si myslim to iste. Anka je uplne naozaj, ze nase klasicke meno a pritom uz je ak pomaly extravagantne 😀 , lebo sa uz dava malinko. Vo svojom okoli okrem nasej nepoznam ziadnu. A samozrejme je dolezite aj priezvisko. Taka Angelika Kapustova bude zniet asi smiesnejsie, ako Katka Kapustova 😉

hanelka
18. srp 2008

verdikt: maminky....vymyslely 😀 😉

mě se taky líbí klasická jména, hlavně klučičí 😅 Jan, František, Václav... cizí jména se mi moc nelíbí, hlavně když to bije do očí s českým příjmením...ale co, to je na každém, jak se rozhodne 🙂