Neočkování, jak řešíte problém se školkou?

radkachatty
19. únor 2018

Zdravím všechny maminky, ráda bych se zeptala hlavně všech rodičů, co se rozhodli neočkovat své dítě. Právě se rozhoduji, zda očkovat nebo ne, spíše se přikláním k neočování, malé bude rok a pediatr už to chce rozseknout... Takže mě zajímá hlavně to, jak řešíte problém se školkou po skončení mateřské, když poblíž není žádná lesní školka nebo něco podobného. Také by mě zajímalo, jestli jste dali naočkovat třeba jen tetanus samostatně... A podepsali jste u lékaře papír, že odmítáte očkování, nebo jste stále odkládali, hrozí kvůli tomu odmítnutí nějaké postihy? Moc děkuji za odpovědi, a prosím očkující rodiče o pochopení, jen mě zajímají zkušenosti. děkuji!!

treasurka
20. únor 2018

@sasetkap Ano, jakmile jsem se o věci kolem očkování začala zajímat, tak jsem je požádala aby se nechali přeočkovat. Je fakt, že se o tomto málo ví a spousta lidí to zanedbává.

normalnimatka
20. únor 2018

njn to nemá cenu, jako vždycky.... ale to se dá čekat🙂
autorce jsem tipy, kde se radit, dala. dál je mi čas příliš drahej.

kajalka
20. únor 2018

@treasurka Nejčastějším zdrojem pertuse pro kojence je osoba z blízké rodiny. To jistě ošetřené máš. Dozajista se s mužem necháváte v pravidelných intervalech přeočkovávat a berete s sebou i prarodiče popř. i tety a strýce.

kajalka
20. únor 2018

@treasurka A pro zajímavost koukni sem na obrázek týkající se příušnic: https://i.iinfo.cz/images/183/ockovani-proti-pr... Kde že je ta kolektivní imunita?

astyna
20. únor 2018

@kajalka

To byl jen příklad zemí, kde klesá proočkovanost. To může nastat i u nás, že nebudou účinné vakcíny, když se na to obrovské procento lidé vykašle. V této situaci je dítě, které dostane např. černý kašel o kmenu X problémem pro dítě naočkované na vir Y. X bude horší odolnější kmen. Manžel pracuje ve výzkumu léčiv, tak se tady nechci pouštět do diskuzí. Tím to končím diskuzi.

treasurka
20. únor 2018

@kajalka Už jsem reagovala výše.

alexiak
20. únor 2018

Syn necelé 3 roky není očkovaný a ani nehodlám nic dávat.Školku neresim, jsem doma. U dr.podepsaný revers. Dr.jsme museli změnit a našli jsme si normální tolerantní lékařku, která do ničeho rodiče nenutí. Pokud přijde k dr.kontrola z hygieny a narazi zrovna na neocko dítě, tak by si rodiče pozvali k vysvětlení a možná je i ta pokuta 10.tis za každého rodiče.

treasurka
20. únor 2018

@kajalka Můžeš mi k tomu obrázku dodat zdroj, datování, odkud je stažen, kdo a proč ho vyrobil a pod?

sasetkap
20. únor 2018

@treasurka díky za odpověď

treasurka
20. únor 2018

@kajalka A nebo ne, radši mi to nepiš, zbytečně bych ti to vysvětlovala, ty bys to nějak překroutila a já bych ztratila čas 🙂 Radši použij kontakty, co jsem uvedla, tam jsou lidé, kteří se tím celý život zabývají, mají na to čas v pracovní době, ...

normalnimatka
20. únor 2018

... a především vůbec nejsou zaplacený farmaceutickejma firmama🙂))

danny36
20. únor 2018

Ve státních skoro ve všech chtějí potvrzení, že je dítě řádně očkováno nebo není a v tomto případě proč. Pokud chcete dát dítě dříve jak v pěti letech, kdy už je to povinné. A asi bych se rozhodla podle sebe z pohledu očkování. Přečetla jak "proočkovance" tak i "protiočkovance" a udělala si svůj názor. Pokud byste chtěla očkovat a bojíte se, lze očkovat i těsně před nástupem do školky a očkovat postupně. Tak by se dalo i vyřešit (kromě tedy soukromé školky, které by to nevadilo a umístila byste tam své dítě neočkované) nástup do školky kolem třetího roku.Také záleží, jakého máte pediatra a domluva s ním. A @kajalka, @normalnimatka, @treasurka na statistiky se vykašlete z obou stran. Není to nic vypovídající. Ono totiž běží u některých lékařů výborná věc, že se s rodiči domluví, napíší do dokumentace, že dítě je očkováno a když se něco děje, svede se to na vakcínu - že je nefunčkní. Takže pak je třeba "epidemie", ve statistikách uvedou, kolik očkovaných dětí prodělalo nemoc a už bohužel neví, kolik z těch dětí je opravdu očkovaných. Takže je to vlastně jedno. Já své děti naočkované mám, ale protože já v tom vidím smysl, očkovala jsem s rozmyslem a máme skvělou pediatričku. Ale vůbec nehaním ani druhou stranu. A myslím, že dohadování a urážení škodí oběma stranám. Jo, bohužel neočkující rodiče to mají složité, ale to je úděl průkopníků. Jediné co nechápu je zlost na obou stranách. Může mi být přece jedno, zda někdo neočkuje nebo očkuje. Očkuji a tudíž jsem spokojená (mám své děti chráněné a není čeho se bát) nebo neočkuji a respektuji, že někdo má jiný názor a nekamenuji ho slovy, že zabíjí své dítě. A u nemocných dětí je to bohužel ošidné. Tam je vysoce riziková i obyčejná chřipka nebo nachlazení. Nakonec má stejně člověk své zdraví v rukou sám a jedině on rozhoduje.

kajalka
20. únor 2018

@treasurka Data se shodují se statistikou, to bys ale musela zapátrat a vložit do toho svůj čas.

dc2015
20. únor 2018

Taky jsem hodně váhala. No, došla jsem k názoru, že neočkování (když bude těch dětí hodně) je mnohem větší zlo než očkování. Ale zas jsem se bála... Vyřešili jsme to tím, že jsme dali Pediacel. A také jsme trochu odkládali na pozdější věk. V té době Pediacel v ČR nebyl. Nechali jsme dovézt z Kanady. Stálo to cca 13 tisíc. Ne, nejsme zbohatlíci, jen prostě jsme si řekli, že toto je priorita. Syn krom zarudnutí v místě vpichu neměl žádné potíže, očkování zvládl krásně. Dilema očkování jsem řešila s několika odborníky, z nich několik je mých známých, příbuzní kamarádky apod. A i lékařka, která má sama malé dítě, doporučila očkovat. Ale s rozmyslem. Přeji šťastnou volbu, ať bude jakákoliv.

normalnimatka
20. únor 2018

@danny36 no, takovejch pediatrů, který si tohle vezmou na triko (že zapíšou do dokumentace, že je dítě očkovaný, přitom není), bude opravdu jen hrstka. hrozej za to tak bezvadný pokuty, že si to skoro nikdo neriskne. takže vypovídající to samozřejmě je.

treasurka
20. únor 2018

@kajalka Proč nechceš napsat ten zdroj a místo toho na mě útočíš a naznačuješ, že do toho nevkládám čas?

danny36
20. únor 2018

@normalnimatka jak poznáte, že dítě, které má číslo šarže vakcíny uvedené v dokumentaci a potvrzení, že očkované je, že ve skutečnosti očkované není???? Pracovala jsem jako zdravotní sestra a vím, že spoustu věcí lze "zakamuflovat", ač jsem to nedělala připomínám. Ale znám dokumentace apod. A statistiky jsou nepřesné ve všech oborech. Na ně nevěří ani můj manžel, který je softwarový inženýr 🙂 neschovávala bych se za statistikami.

kajalka
20. únor 2018

@treasurka Útočím? Kde? Sama jsi napsala "radši mi to nepiš", tak jsem to nepsala, ale pokud po tom tak toužíš, zdroj je zde: http://www.rozalio.cz/index.php/o-ockovani/s-od...

danny36
20. únor 2018

@normalnimatka hygiena jede jen podle zápisu dokumentace, nechodí po rodinách. Takže příklad. Budete mít deset karet pacientů. Fiktivně bude očkovaných podle záznamů všech deset, ale ve skutečnosti jen pět. Lékař dostane zaplaceno, rodiče mají po starostech a stát a hygiena dostanou "své údaje". Všichni spokojení 🙂

kajalka
20. únor 2018

@danny36 Máš-li o tomhle počínání informace, nahlaš to. Pokud si to pouze domýšlíš, je to jen v tvé hlavě.

treasurka
20. únor 2018

@kajalka Protože naznačuješ, že do toho nevkádám svůj čas, výraz "ale to bys musela" je útočný. Rozalio, aha... Proč antivax vždycky uvádí někoho, kdo na tom má finanční zájmy, jako Rozalio nebo Eleková... A fakt mi to nepiš, napsala jsem ti dost kontaktů na odborníky (skutečné, ne ty anonymní z netu), kteří ti to můžou vysvětlit. K čemu ti bude, když ti to vysvětlím já? Naučte se už pracovat s důveryhodými zdroji. Ještě přidám MUDr, Roháčovou, primářku z infekčního z Bulovky, moc milá, lidská paní. Tam se ptej, tam pátrej.

danny36
20. únor 2018

@kajalka znám případ ze svého okolí. A proč bych to měla dělat? Za prvé bych zradila blízkou osobu, za druhé spousta věcí se kamufuje ve všech oborech a za třetí, v čem je problém? Neočkující rodiče stejně dál nebudou očkovat ani kdyby vyšlo, že je vakcína 100% funkční a u očkujících rodičů už je to úplně fuk. A lidské tělo dokáže pořád překvapovat, že rozhodovat se v medicíně na základě statistik je naprosto k ničemu.

danny36
20. únor 2018

@kajalka pouze jsem informovala, proč by se ani jedna strana neměla vázat ke statistikám. Jsou nicneříkající.

normalnimatka
20. únor 2018

@danny36 no tak podívej se..když přijmeš takovouhle tezi za nějakou hlavní ohledně všeho rozhodování, pak se nemůžeš rozhodnout s čistým svědomím ani pro očkování. jak si můžeš teda ověřit, že jsou vakcíny účinný, že teda ochráněj velký procento lidí, kolik % mělo nú a kolik vážný nú a následky....? všecko to je na základě statistik. papír snese všecko, že. jenomže nevidim rozumnej důvod, proč by měli pediatři statistiky záměrně falšovat. zatímco falšovat údaje o účinnosti a nú ze strany farma firem, tam teda důvod vidim docela velkej a logickej.

kajalka
20. únor 2018

@treasurka Zrovna Chlíbek, Prymula či Cabrnochová jsou blízcí spolupracovníci GSK a pobírají od nich tučné odměny.

radkachatty
autor
20. únor 2018

@normalnimatka díky za info a rady, kouknu tam

danny36
20. únor 2018

@normalnimatka protože jsem pracovala 12 let s lidmi (pacienty). Každý člověk je jiný a každý člověk "snese" něco jiného. To bych svému dítěti nesměla dát ani atb, můj syn ve třech měsících dostal alergii na paralenový čípek. Doteď nesmí paracetamolum, dostal svědivou kopřivku na "obyčejný" Stoptussin, ale všechna očkování zvládl naprosto v pohodě, bez reakcí. Jsou lidé s rakovinou, kteří žijí např. 5 let a dle statistik by měli přežít jen dva a naopak. Jak jsem psala. Já očkuji, protože místo statistik jsem si přečetla historii o očkování (vývoj vakcín), o nemocech, proti kterým jsou a hlavně jako zdravotní sestra mám aspoň trochu představu, jak funguje lidské tělo a imunita. Proto jsem se rozhodla očkovat. Ale co je plus, dívám se i na druhou stranu - těch, kteří neočkují. V tomto případě jsou tam také pravdivé informace. Nic není černobílé. Stejně jako se říká: "Oheň je dobrý sluha a zlý pán" nebo "Všeho moc škodí" V jediném se obě strany shodují a to v selském rozumu. Já jsem třeba za svobodu v očkování. Udělalo by to službu opravdu všem a je pravda, že ve spoustě zemích to funguje. Víc asi nemám co dodat. Nezastávám se ani jedné strany. Pouze přidávám informace. A věřte mi, že bývaly doby, kdy jsem sama ostatní chtěla přesvědčit o názoru, že je očkování prospěšné. A víte co, nejlíp byla doba, kdy jsem sama pochopila, že obě strany mají pravdu a místo toho, aby se semkly proti státu a farma firmám, tak zbrojí proti sobě. A tak se nic nedokáže, akorát to, že ztrácí drahocenný čas.

danny36
20. únor 2018

@normalnimatka a jinak proč? Buď chtějí lékaři vyjít vstříc rodičům a zachovat si klienta, je jim to jedno nebo naopak jsou "uvědomělí" a chápou, že jsou pouze nápomocni a rodiče ví, co je pro jejich dítě nejlepší. Podají informace a buď rodiče souhlasí nebo ne a tím je to dané. Naslouchají druhým.

ellive
20. únor 2018

Dovolím si malou připomínku ke kolektivní imunitě. Moje sestřenice, zvěrolékař, mi jí celkem krásně vysvětlila: Je to stav, kdy je kolektiv (stádo krav) očkován stejnou látkou, za stejných podmínek na shodně zdravých jedincích, jež je izolováno od okolí bez možnosti jakéhokoliv kontaktu. Za těchto podmínek, může být kolektivní imunita účinná...Čili kolektivní imunita je čistě laboratorní výsledek.

hanka_12345
20. únor 2018

@alexiak prosimte a ten postih to plari jen u lidi co nedali POVINNE ockovani? Takovej Prevenar do toho nepatri ne?