Neozývání se dítěti. Je možné stíhání/pokutování za neudržování kontaktu?

27. zář 2020

Zdravim Vás, mám takový dotaz. Máme s partnerem týden před svatbou a čekáme potomka, on již jedno dítě má z předešlého vztahu,alimenty platí , ale už půl roku dítěti ani expřítelkyni nevola. Muže být nějak stíhán/pokutován za to ze neudržuje kontakt - žádný a jen platí alimenty? Jinak soudem nemá stanovené dny kdy by si měl dítě bravat,jelikož o nej nežádal. Nechceme aby nás ona hledala ani nějak kontaktovala, proto se ptám a děkuji za radu. 🙂

kridav
28. zář 2020

@michaela666 myslím si, že víc mýmu bráchovi ten táta chyběl, ten mužský vzor. Já jsem se s tím nějak poprala. A je fakt, že moje první manželství mi nevyšlo, po 13 letech jsem odešla s 2 dětmi. Pro jejich tátu byli přesnější kamarádi a hospody, ale musím říct, že jak jsou teď děti velký 19 a 17 tak ten vztah má s nimi lepší, a hlavně se snaží ten kontakt s nimi udržovat. Asi zjistil, že kamarádi v hospodě mu tu rodinu nenahradí. I když pro mě je to blb, tak jsem ráda, že pro svoje děti tady je.
Teď mám 8 let jiného partnera, který má taky 2 děti (16,14) z předešlého vztahu, a spolu máme 6 letýho syna. S dcerami se teď vída sporadicky, ony o to moc nestojí, a musí se jim pořád vnucovat, ale nechce o ně přijít. Bohužel jsou hodně ovlivněny mámou.
A věřím, že našemu synovi dopřejeme úplnou rodinu, protože manžel je úplně jiný než ten první.
No tvůj manžel se musí sám rozhodnout jestli dá svému tátovi šanci, a to je hodně těžký rozhodnutí. Aby ho ten táta nechtěl jen využít, když zůstal sám.

barkasykorka
28. zář 2020

Rozhodně se nechci zastávat autorky, ten dotaz je fakt mimo. Ale trochu to chápu. S táty druhou ženou jsem se usmírila až v dospělosti. Brala si ho když ji bylo dvacet a byla těhotná. Mě v té době 8. Neskutečně na mě zarlila, chtěla všechnu lásku, pozornost, zájem, peci, peníze, zabezpečení jen pro svoje dítě, tak jako každá ženská. Ja to tenkrát samozřejmě nechápala. Ale je to přirozený. A takový ty kecy, ze ženy mají všechny deti rady stejně, svoje i nevlastní je prostě hloupost. Nakonec s tím skončila u psychologa a až nedávno mi tyhle svoje pocity všechny rekla...

martiina_k
28. zář 2020

@kridav to je tedy hrozně smutej příběh ☹
@michaela666 taky myslím, že mnohdy ten chlap nové partnerce ustoupí, jen aby měl klid a kontakt s jeho vlastním dítětem (dětmi) se pomalu vytrácí až se přestanou stýkat úplně ☹

codal
28. zář 2020

@barkasykorka za mě chlap, který vymění dítě za jinou ženu a rodinu, je prostě ubožák. Já třeba vím, že bych chlapa s dětma nechtěla, protože bych to nedala, proto jsem si chlapa s dětma nikdy nenašla. Pokud si ženská najde chlapa se závazkem, tak prostě musí počítat s tím, že to dítě bude vždycky součástí její rodiny (včetně jeho matky, protože ani té se nikdy úplně nezbavíme) a musí ho prijmout. Je mi jasný, že je dost často nereálné, aby ho měla ráda jako své vlastní, ale musí to dítě být příjmuto a mělo by cítí podporu a lásku, i když možná jinou. Pokud ženska ze sobeckých důvodů (chci ho mít jen pro sebe, chci aby naše dítě mělo tátu jen pro sebe) donutí chlapa, aby odstřihl své předchozí dítě, tak to o jejím charakteru taky nevypovídá nic dobrého a normální chlap a otec by to teda ani neudělal. Děti v tomhle vždycky musí být na prvním místě. Hromada lidí to tak nemá, dává přednost novým vztahům, neberou ohledy na děti, dávají přednost svému vlastnímu pohodlí a štěstí před tou zodpovědností a štěstím svých dětí. Já chápu, ze někdy prostě nejde vztah udržet, lidí se rozcházejí, to se stává, chápu, že člověk nechce zůstat sám a někoho si najde, ale ty děti zůstávají, jsou v tom všem nevině a jsou postavené před hotovou věc bez možnosti, aby to nejak ovlivnily a mělo by být prioritou jim to maximálně usnadnit. Vzdát se takhle dítěte je sice ta nejjednodušší cesta, ale ta úplně nejhorší a může se tak dítěti zadělat na celoživotní problémy ve vztazích a v sebedůvěře atd. Protože dítě se může (i když těžko) smířit s tím, že tatínek už nemá rád maminku, ale jak se má smířit s tím, že tatínek už ho nemá rád, tatínek ho nechce vídat, tatínek má novou rodinu a nového bratříčka a dite pro něj přestalo existovat. Hrozný!

kridav
28. zář 2020

K nám jezdily manželovi dcery vždy 1 za 14 dní na víkend a pak nějaké prázdniny, jak je měli dohodnutý. Když jsme se s manželem poznali, bylo jim 8 a 6, mým dětem bylo 11 a 9,takze věkové k sobě. Pár let to bylo v pohodě, byla jsem ráda, že mám velkou rodinu. Myslím si, že jsem s nima měla hezky vztah, dělala jsem pro ně dorty k narozkám, kupovala jim dárky k různým příležitostem. Snažila jsem se být hodná macecha aby se jim u nás líbilo.
Jednou měl syn od manželovi ségry narozky a chtěla abysme k nim přijeli jen s holkama, a on řekl, že pojedeme všichni nebo nikdo. A od té doby jeho rodina neměla, ráda moje děti. Jeho ex mu v jednom emailu napsala, že jeho rodiče jsou babi a děda jen jeho holek a ne cizích děti. A přitom ona sama má novyho manžela s rodinou, kde jejich holky berou jako svoje. Ale moje děti na to nárok nemají.
No a pak přišli holky do puberty, naočkovany mámou, že nám nemají nic říkat. Takže měli vždy spoustu tajnosti, a kolikrát ta starší i dost lhala. Jako chápu, že to pro ně muselo být těžký, když jim máma něco navyklada, a pak k nám mají jezdit. Vím, že jsem na ně kolikrát byla hnusná, a prý k nám už jezdit nebudou kvůli mně, protože si semnou nesedly, ale podle mě je to jen výmluva, protože s námy jeli na týden na dovolenou, a já, a nimy neměla žádný problém a oni taky ne. Ale pro ně je to ta nejjednodušší výmluva, že jim vadim já. I když třeba 5 let žádný problém mezi námi nebyl.
Ale manžel ví, že to není jen kvůli mě, že jsou hrozně ovlivněny mámou, a že ty jejich máme to vyhovuje, že jí holky zůstávají pořád doma, aspoň je může využít jako chůvy na jejich dvojčata, který má s novým manželem.
Teď mu ještě zvedli alimenty, takže jsme na tom finančně o dost hůř, ale nikdy jsem mu neřekla, že by nám jeho holky byly na obtíž. Naopak se ho snažím podpořit, v práci mám možnost přivýdělku, tak toho využívám, a jdu třeba o víkendu do práce, abych zvýšila naše příjmy, místo manžela, který je pak doma se synem. Takže jsem asi divná. Jo a tu dovolenou s holkama, tak tu jsem jim platila já, protože jsem na ni našetřila. Neřekla jsem manželovi, že teď na ně platí víc, že je sebou nechci. Ale oni si semnou nesedly. 😔

eleanora84
28. zář 2020

Kéž by za to postihy byly!!! Tvá jediná starost, aby jste neměli problémy, že se vysral na své dítě... 🤦‍♀️ No ty voe, vy musíte být páreček... 🤮 To dítě za svou matku nemůže.. Tak jako to tvoje nemůže za to, jaká pip jsi ty!

tinie
28. zář 2020

Za me je to hnusny chovani od toho chlapa. Je to a navzdy bude jeho dite, takze zadny vymluvy na ex zenu neberu. V tomhle mam dost jasny nazor, protoze mame stejnou situaci v rodine. Manzeluv bratr pred lety opustil tehotnou zenu kvuli jine, a spolu opet behem par mesicu zalozil rodinu. Opravdu nikdy nepochopim tohle chovani, to si sakra mysli, ze jina zena, se kterou si po chvilce udela dalsi dite, bude nejak rozdilna? 🤔 To at mi nekdo vysvetli 🤷‍♀️ Takze ma dve deti vlastne jen rok od sebe. Na tu prvni dceru pouze plati, neni tam vubec zadny jiny kontakt.
Nejvic pokrytecky na tom je, ze ted se snazi vystupovat prede vsemi jako prikladna rodina, vsichni se miluji, ale o prvni dcerce ani slovo. Je to strasne smutny. Stejne, jednou ho to hodne dohoni a jsem zvedava, jak na nej deti ze soucasneho manzelstvi budou jednou koukat. Kdyz zjisti, ze maji vlastne jeste jednu o malo starsi sestru.
Takze chovani tveho chlapa nechapu a hodne bych se rozmyslela s nim zakladat rodinu.

herbinaaa
28. zář 2020

aby se pak stejně nezachoval i k tobě a k tvemu dítěti. Byla bych opatrná....

codal
28. zář 2020

@kridav a to je přesně ten přístup, kterým by měl fungovat a jak by to mělo vypadat 👏. Ty, i když je to sakra těžký, a to teď v pubertě asi fakt je, tak se snažíš, podporuješ manžela, nechceš, aby se na to vykašlal. Já věřím tomu, že za pár let, až holky povyrostou a nebudou v těhle blbých letech, kdy je všechno kolem nich špatně a na "maceše" se to vybíjí nejlíp, tak že se ten vztah zase zlepší a že budou rády, že se je táta neodepsal. Navíc budou samostatnější, nebudou už tak moc ovlivněny mámou a udělají si na tátu a na tebe svůj vlastnoruční názor a ty vztahy se srovnají a to velké plus pro vás bude právě to, že jste to nevzdali. Teď je jen potřeba zatnout zuby a vydržet, asi úplně nenutit ke kontaktu, ono to na sílu asi taky není úplně dobrý, ale aby prostě pořád věděly, že tu pro ně jste.❤️ Myslím, že to děláte dobře ❤️!

ai30
28. zář 2020

Cece, hlavne si ho rychle vezmi! Aby to ho jeste nejaka neprebrala, takovej poklad 😂

kridav
28. zář 2020

@codal děkuju 😊. Přesně tak to cítím. Věřím, že jednou dospějí, a k tátovi se vrátí a nechají si říct i jeho verzi jejich rozchodu s jejich mámou.
Jemu je nejvíc líto to, že přišel o jejich dětství a i o jejich dospívání.
Já svymu tátovi taky odpustila, že se na nás vykašlal a snažila se s ním dát dohromady, ale to už jsem psala výše, že on o nás stejně nestojí.

codal
28. zář 2020

@kridav možná i proto máš ten přístup, jaký máš, protože znáš tu druhou stranu, ty pocity tech dětí, které vlastní táta odložil na druhou, ne-li na slepou kolej. Je mi to líto, ale věřím, že tvoje rodina ti to teď vynahrazuje a tvůj otec, tomu se to jednou vrátí!

kridav
28. zář 2020

@codal to máš pravdu, moje rodina mi to vynahrazuje a jsem moc šťastná a spokojená 😊. I když to někdy, bylo a je těžký, ale spíš mě to posiluje, než abych to vzdala.
A s mým tátou, to mám teď v sobě tak, že vlastně žádnýho nemám. Musím už spoléhat jen sama na sebe.

katkas75
28. zář 2020

Ještě bych ráda něco dodala zaklatelce diskuze - pokud by se mělo vycházet z tebou poskytnutých informací, tak je to asi takto: Matka dítěte myslí na to, jak znepříjemnit život bývalému, otec dítěte myslí na to, aby nemusel snášet nepříjemnosti od bývalé a aby měl pohodičku se současnou. Současná, tedy ty, myslí na to, aby ji v nově zakládané rodině nikdo neobtěžoval a aby si mohla v poklidu s čistým štítem žít. A kdo myslí na to dítě tvého současného partnera? Co by chtělo, jak by si přálo potažmo zasloužilo žít? NIKDO! Je na světě, aniž by o to nějak usilovalo, a jeho rodiče myslí jen na sebe. (Upřímně nejsem si jistá, jak to s jeho matkou vlastně je. Info je pouze od zakladatelky a její měřítka na mě působí podivně. Třeba je mu s matkou dobře.) Každopádně otce nemá, protože jeho nevyzrali rodiče mají svých "starostí" sami se sebou příliš.

orisek56
28. zář 2020

Já když se chci s kamarádkou sejít, musím to udělat tak, že vemu jen děcka a manžel musí zůstat doma, prostě s náma nejede, protože její děcka jsou na tom tak, že strašně závidí každému dítěti, které má tatínka, takže to byla prosba na mě, jestli to můžu pro ni udělat, protože jinak děti hned breci. Dokonce to došlo tak, že když jdeme do cukrárny, tak její děti jdou za cizím panem a ptají se ho jestli jim nechce dělat tatínka. To mě totálně rozsekalo. Ostudný a smutný pohled zároveň.

benkl
28. zář 2020

Většinou se historie opakuje. Za pár let sem mozna bude, nějaká tobě podobná, psát to stejný, co jsi schopná napsat ty sem.

ariadna12
28. zář 2020

Dlouhodoby nezajem muze vyustit v soudni rozhodovani o tom, zda zbavit ci nezbavit tatinka rodicovske odpovednosti. I kdyz vyzivne plati.Zrusit uplne kontakt s ditetem, to chce hodne silny zaludek. Jednou se to obrati proti nemu i Tobe. Karma je zdarma.

amazonkajanik
28. zář 2020

Kolik otců bojuje za své děti,které jim byvalka sebrala a štve je proti nim. Kolik z nich hledá každou možnost,jak s nimi strávit co nejvíce času. A jak píší ostatní a mají pravdu. Pro vaše pohodlí,odstrihl syna! Proč nežádal o svěření do péče,když je ex na hlavu?
Švagr nebyl v kontaktu s dcerou několik let a to bydleli ve stejném městě. A proč?Protože jí maminka vymyla mozek,ale dnes je sama matkou a jsou v kontaktu. Strýc svou prvorozenou neviděl od jejích 2let,matka s ní zmizela neznámo kam. Sestřenice si ho našla po dlouhých 35letech. Oba případy,kdy se o rozdělení postaraly matky a otcové se tím trápily. Ale vás trápilo to,že ex je otravna 🤦 gratuluji,zřejmě ze synka bude další zamindrakovany jedinec. Matka magor a táta jí ho nechal na pospas ...

smudlinka10
29. zář 2020

Ja jsem treba na druhe strane. Ex si nasel zenskou, ktera dostala prednost pred dcerou. Kvuli dceri jsem mu ji nutila aby si ji vzala na domluveny vikend. Coz nakonec byla chyba, protoze pani je vygumovana cuza a na malou zarli. Dokonce se kvuli tomu rozesli. Pred rozchodem nemela problem si ho v noci vytahnout ven, nechal malou samotnou nejakou dobu v byte, ane nevedel, ze nespi a pak si pani dotahl do koupelny, aby tam (cituji dceru) "Kricela a tatinek tam byl s ni...". Proste se nechala schvalne hoblovat v koupelne aby probudila malou a ona tam vickrat nechtela. 🙄 Nekteri otcove se s novou zenskou stavaji jeste vetsim penisem, nez pred rozchodem.

smudlinka10
29. zář 2020

@orisek56 A ted si vem, ze neco podobneho udelala dcera memu priteli a to mela jeste doma tatu a je s nim v kontaktu. Nevedela, ze spolu neco mame (manzel s nama zil i kdyz uz jsme nebyli par, resil bydleni) a ptala se, jestli nechce s nama domu, ze je nam s nim dobre. Milovala ho hned od zacatku, pritom mela diky ex s chlapama problemy. A kolikrat mi driv plakala, ze deti maji lepsi tatinky. Nekdy jsou to chlapi fakt na kopanec.

benkl
29. zář 2020

Jak ty ženský dokážou zarlit na děti? Vždyť to, že chlap upřednostňuje děti, byť ne moje, je ukazatel toho, jak se bude chovat k našim společným. Nejhorší na tom je, že se sem paní nestydí psát takové sr**y 🤔. Nejsem si jistá, zda je to myšleno vážně.

orisek56
29. zář 2020

@smudlinka10 je to bolavý, já to nemůžu vidět a to v té cukrárně mi spadla čelist z toho. Hodně je mě těch decei lito. Mají mě rady, jsem pro ně teta co je a mámu vyveze na výlet, protože ona nemá nic ani auto a ještě živí bláznivou cholerickou matku co má invalidku a řve na ně. Aoe nemůžeme jet za nima nikdy všichni, ty děcka hned buli a maly je agresivní pak. Ale to není jediný případ. Děti husti do maminky, že tamhleten pan se jim líbí, ať jim dělá tatínka atd. Proto je mi z takového uvažování některých dospělých na blití a dala bych jim po tlamě. Jsem moc ráda, že naše děti mají úplnou rodinu a jsme spolu šťastní i když žijeme chude, tak to hlavní máme.

ivule95
29. zář 2020

@me_druhe_ja Máme to podobné. Přítel má 2 syny s ex. Také vyvolávala, psala SMS, smirovala... Šílené... Ale o své děti se vždy bil jak lev, chtěl je vídat. Vždy jsem ho podpořila. S klukama mám dobrý vztah, můj si ho,, vybojoval,,. Teď má starší 18 a je to super rozumný kluk a i ten 15tilety už zjistil, kde je pravda a kdo se jak choval a i když ho ex stvala proti nám a vymýšlela si bludy, tak ten kluk nás má rád😊už několik let komunikuje jen se syny, s ex se vážně nedalo mluvit. Je fakt, že s tím nezmohl nic ani OSPOD 🤷‍♀️

trdelnik234
29. zář 2020

@orisek56
To sa ani neda citat,to je strasne smutne.Dieta vie urobit kazdy blb,ale otcom vie byt iba spravny chlap.
Nemala som otvarat tuto temu,ide na mna depka

orisek56
29. zář 2020

@trdelnik234 taky, mě to rozsrotovalo. Proto si kladu otázku, co je to za ženskou, která ještě takovýho blba v tom podporuje, a prořezávání pouto, to musí být fakt bezohledná ludra.

agus276
8. led 2021

Zazila jsem pred 10 lety. Taky mam s manzelem ted uz 10leteho syna, on mel z predchoziho vztahu dceru. 15 let se o ni nijak nezajimal, jen platil alimenty jeste vyssi nez urcil soud. O dceru se prestal v jeji 2 letech zajimat proto, ze dite bylo cele zpletene. Jeho ex mela za 2 roky 7 partneru a to dite nevedelo ke komu inklinovat. Kdyz byvala zestarla a uz ji neslo najit curaka co se o ni postara, telefonaty 20x denne, celkem 6 ruznych soudu o zmenu prijmeni. SOUD NIKDY NIC NESCHVALIL V PROSPECH BYVALE. Nikdy nic nepovolil a ignoroval ji. Diteti ublizila jeho ex a ne on. Jeho dcerka v 18 letech sama vyhledala tatu a odvtedy zije s nami. Moc sikovna holka. Nerikam ze kazdy pripad je takovy, ale zeny by si meli uvedomit jestli muz nema skutecne zajem o dite alebo je to jen silna averze na byvale.