Nepůjdu kamarádce za svědka, budu rodit

malinkaelinka
5. pro 2020

Ahoj všem, potřebuju se trochu vykecat. Mám moc dobrou kamarádku, vlastně jedinou pořádnou. Známe se pomalu už 20 let. Příští rok v červenci se bude vdávat. Bere svatbu hodně vážně, jako velký životní krok a to, že jí půjdu za svědka, byla od začátku samozřejmá věc. Jenže jsem nečekaně otěhotněla. Nebylo to plánované, nicméně mám velkou radost, jediná skvrnka je to,že musím odrict to svědectví. Její svatba bude až budu 38 tt, což je týden, kam jsem v prvním těhotenství nedošla, rodila jsem 36 tt, mám srdcitou dělohu. Svatba se bude konat cca 3 hodiny cesty od mého bydliště. Sice by tam pro nás bylo ubytování, nicméně riskovat, že budu rodit jinde, než v naší porodnici, rozhodně nechci. A pokud už budu po,tak budu v šestinedělí, plus doma dvouletá holčička. Takže si reálně neumím představit, tam dorazit. První těhotenství jsem měla pohodové, nicméně s dcerou jsem byla v porodnici 14 dní, byly tam nějaké komplikace... Prostě chápete, že plánovat si tam svatbu, je prostě nereálné. Zítra si budeme volat, musím jí to říct. A já se normálně bojím. To, že já mám dítě a ona zatím ne, nás už teď maličko rozděluje, nicméně obě se snažíme vyslechnout starosti té druhé, ale vůbec nevím, co mi na tohle řekne. Nemám to zatím komu říct, těhotenství si s manželem zatím necháváme pro sebe, tak díky za jakýkoliv chapajici příspěvek 😊

jakreb
5. pro 2020

@malinkaelinka Tak pokial je to naozaj dobra kamarátka ako pises tak dosť dobre nechápem preco sa jej bojis nieco také povedať?! Takato kamaratka sa bude tešiť s tebou a pochopi to. Ak nie tak to nie je najlepšia kamarátka.

malinkaelinka
autor
5. pro 2020

@jakreb bojím se, že bude zklamaná.

jakreb
5. pro 2020

@malinkaelinka Este raz ak je to najlepšia kamoška bude sa tesit a nie aby bola sklamana. Ak nie-jej problém.

veronika9595
5. pro 2020

Je možné bude ze začátku zklamaná, ale určitě to pochopí. Pokud ne hned, tak určitě brzy pochopí 🙂 možná to zní trapně, ale napsala bych si stručně seznam co jí v jakém pořadí povíš. Takhle napsané od tebe to zní naprosto logicky a pochopitelně, ale já jak bych byla nervózní tak bych řekla nejspíš jen polovinu a ještě by to vyznělo blbě 🤦🏻‍♀️😁 jenom stručně záchytné body aby to neznělo nacvičeně 😁

malinkaelinka
autor
5. pro 2020

@veronika9595 to je dobrý nápad. Já se trochu bojím, abych se nezamotala do nějaké argumentace proč to nejde a nevypadalo to, jakože tam nechci. Jenže já tam opravdu nevidím žádnou šanci, jak to vyřešit.

veronika9595
5. pro 2020

@malinkaelinka také si myslím že to prostě skloubit nejde, ale tím spíš by to měla pochopit 🙂

jakreb
5. pro 2020

@veronika9595 To naozaj najlepšej kamoške treba takéto "caviky"? No to u mna potom teda nie je ani kamoška. Ja by som svojej najlepšej kamoške po prve volala hned ako by som mala pozitivny test a ona by sa tešila so mnou a casom by sme asi prisli na to ze "Ups asi to nevyjde aby som ti bola svedkom"....😉

veronika9595
5. pro 2020

@malinkaelinka popřípadě pokud jsi srabík jako já, tak jí to nějak hezky napiš 😁😁

marcicek84
5. pro 2020

@malinkaelinka zklamana asi bude,ale musis ji to rict tak,ze mas pro ni 2 zpravy jednu dobrou a jednu spatnou...nicmene ma dostatek casu na to,najit si jineho svedka,tohle musi pochopit,pokud je to opravdu dobra kamaradka

malinkaelinka
autor
5. pro 2020

@veronika9595 to mě taky napadlo 😁 nicméně jsme na zítra domluvené, že si budeme volat, chce mi právě vyprávět, co teď zařídili na svatbu, takže už musím s pravdou ven.

jakreb
5. pro 2020

A ak teda nie hned volala tak ak neskor tak v style ..."ahoj starká moja, s tym svedkom na svadbu to asi nevyjde nakolko mam pre teba krasnu správu som tehotna a v tej dobe budem rodit"....k comu nejaká argumentacia pri najlepsich kamoškach? To aj mužovi ste argumentovali preco ste tehotne?

veronika9595
5. pro 2020

@malinkaelinka tak případně jí to napsat ještě dnes, samozřejmě pokud chceš 😁 já osobně bych to tak asi udělala, protože ikdyž to je trochu srabárna, tak to má na druhou stranu obrovské výhody. Ty ji sdělíš vše tak jak chceš bez přerušování, a ona bude mít prostor to nějak zpracovat než ti na to odpoví a je větší pravděpodobnost že člověk v horké situaci neplácne něco co by pak mrzelo. Ale samozřejmě ne každý to bere jako lepší možnost, záleží na tobě 🙂

malinkaelinka
autor
5. pro 2020

@jakreb promiň, ted motas hrušky a jablka, já nehledám argumenty proč jsem těhotná potřebuju aby pochopila, že tam opravdu nemůžu být. Ona děti nemá, zatím nechce, všechno kolem těhotenství je pro ni zahalené tajemstvím, ano když jsem otěhotněla poprvé, měla radost se mnou, věděla, že dítě chci. Nicméně bavit se s ní o čemkoliv na tohle téma, je prostě složité, protože to jde mimo ni. Třeba těžko bude chápat, proč trvám na tom, že chci rodit v konkrétní porodnici atd....

veronika9595
5. pro 2020

@malinkaelinka no tak to bych jí to stopro radši napsala ... mám dvě blízké kamarádky, jedna nedávno porodila a vím že by to pochopila, ale druhá děti nemá nechce a řeči o nich opravdu nemusí a už teď je vidět že ji štve ze hodně věcí nemůžu když jsem teď těhotná, ikdyz se snaží to chápat. A kdybych takovou věc oznamovala zrovna jí, tak bych jí to rozhodne radši napsala 😂 naprosto chápu v jaké jsi situaci 😂

jakreb
5. pro 2020

@malinkaelinka Ja nič nemotam. Nejak nechápem ako môžeš mat najlepšiu kamosku niekoho pre ktoru potrebujes argumenty prečo nebudeš svedkom ked si tehotna a budes v tej dobe rodit. A ak nechape základné veci o ktorých píšes tak to nie je najlepšia kamoska len zena zahladena do seba. Cize v takom pripade by mi bolo naozaj jedno co si myslí. Stručne oznámim skutočnost a bud to pochopí alebo nie. Zbytočne sa stresujes pre niekoho kto evidentne podla toho co pises až takou dobrou kamoskou nebude. Moj skromny názor. Ako som uz napísala najlepšia kamoska vyzera inak.

jakreb
5. pro 2020

@malinkaelinka K comu argumenty. Co nedokáže pochopiť na tom ze v čase jej svadby budeš rodit?!

malinkaelinka
autor
5. pro 2020

@jakreb tak díky za hodnocení 😊 jinou kamarádku nemám. A mám ji ráda i když jsme aktuálně každá v jiné životní situaci.

martinau5
5. pro 2020

A nebylo by lepší se s ni sejít osobně a vše si vyříkat? Jestli je to dobrá kamarádka, tak to pochopí. Popřípadě ji nabídnout pomocnou ruku při plánování a organizováni, aby si nemyslela, že na ni úplně kašleš.

malinkaelinka
autor
5. pro 2020

@martinau5 to by samozřejmě bylo lepší, ale bydlíme od sebe čtyři hodiny cesty. Uvidíme se na Silvestra, ale právě do té doby bych chtěla, aby to už věděla, aby to zpracovala a nekazili jsme si Silvestra.

jakreb
5. pro 2020

@malinkaelinka No rado sa stalo. A to ze inu kamosku nemáš naozaj neznamená ze táto je najlepšia ci ina nebude.😉
Vezmi to zo svojej strany-ona by hľadala argumenty ako ta pochopit prečo rodis ked jej mas byt svedkom? Podla toho co pises pochybujem.

veronika9595
5. pro 2020

@jakreb ono se to snadno takto hodnotí na základě jedné informace, ale pokud jsou kamarádky 20 let, tak k tomu určitě mají spoustu důvodů. Stejně jako v manželství, ne vždy ne to prochazka růžovou zahradou. Se svojí nej se kamaradíme od 6. Třídy základky a za ty roky jsme dospěly a jsme každá jiná a někdy se umíme na sebe i pořádně naštvat. To z nás ale nedělá o nic méně kamarádky 🙂

jakreb
5. pro 2020

@veronika9595 No veď iste a o tom pisem. Ale nevidím dovod aby sa naozaj najlepšia kamoška na mna nasrala lebo budem rodiť ked by som jej mala ist za svedka....

michaela666
5. pro 2020

@malinkaelinka V situaci té kamarádky, bych možná nejdřív byla trochu smutná, že tě v pro mě "nejdůležitější" den nebudu mít u sebe. A hned v závěsu by přišla radost z tvého těhotenství. Sama určitě uzná, že tyhle dvě situace nemůžeš zkombinovat dohromady, ani kdyby ses na hlavu postavila. Navíc jí odpadne stres jestli se vůbec vdá. Ono kdybys začala rodit a nepřijela na obřad, to by byl teprve rachot. Pokud s ní budeš prožívat radost z příprav, podle situace s něčím poradíš nebo vypomůžeš, bude určitě ráda.

S mojí nejlepší kamarádkou bychom ještě uzavíraly sázku, jestli porodím v den její svatby. 😂 Tak by ten den, byl jeden z nejhezčích v životě nás obou.

janina228
5. pro 2020

@malinkaelinka ahoj, já si myslím,že se bojíš až moc. Myslím,že zatím slečna na to má opravdu spoustu času,aby si našla svědka jiného. Věřím,že víc ji bude mrzet, že tam nebudeš (a tebe tuším taky).. ale i to by se dalo nějak online vyřešit😉. A věřím, že i jako zatím bezdětná pochopí,že 38tt by opravdu nebylo fajn toto slibovat .. mimo to - je to vůči ní obzvlášť ohleduplné! Už jen to,kolik lidí by za ní asi po obřadu přišlo a ptalo se "tak kdy vy? podívej tady na svoji svědkyni.." a ještě k tomu kdybys odtamtud jela rodit.. kdo by pak měl všechnu pozornost? Nevěsty řeší,aby někdo neměl bílý šaty s nima.. no.. tohle by byla totálně jiná liga 😂😂😂

malinkaelinka
autor
5. pro 2020

@janina228 to je dobrý úhel pohledu, díky, pobavilo 😊

nelinecka1
5. pro 2020

Moje nejlepší kamarádka se taky chtěla vdávat v době, kdy já byla těhotná. Měli dva termíny, jeden v červenci a jeden v září. Já měla termín 13.9.,tak jsem ji na rovinu řekla, že to bych ji svědčit nešla, ať se nezlobí. Měli svatbu v červenci (určitě ne jen kvůli mě, ale možná to hrálo menší roli) a měli krasne počasí a velmi si to užili. Já byla už s velkým břichem, ale nevadilo mi to😉Takže možná se jí zeptej, jestli nemají nějakou další variantu, nad kterou uvažovali.

michaela666
5. pro 2020

@janina228 Něco ve smyslu " Pohněte s tím obřadem, ať ho můžu odsvědčit, podepsat a pak za cedulí města porodit u silnice." 😂 Mít tohle jako nejlepší svatební historku...nooo to jen tak někdo nepřekoná.

galatea_a
5. pro 2020

Je vidět, že ji máš ráda a že ti na ní záleží, když o tom tolik přemýšlíš. A opravdu to pro ni asi nebude lehké, když s tím počítala, a co my víme, třeba děti chce a nejde to, o to by to bylo horší. Každopádně říct jí to musíš co nejdřív. Držím palce!

malinkaelinka
autor
5. pro 2020

@nelinecka1 no oni chtěli tu svatbu dříve, nicméně to místo kde to bude, dřív volno nemá. A místo je uzpůsobené její handicapované sestře na vozíku, rozhodně bych po ní nemohla chtít, aby to kvůli mě měnila, už takhle měli potíže najít plně bezbariérový prostor ve slušné dojezdove vzdálenosti.

malinkaelinka
autor
5. pro 2020

@galatea_a ne ne, zatím určitě nechce, kombinuje tři druhy antikoncepce 😂😂 to vím tutove