• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

14. dubna 2017 
Elisa se mi teda líbí moc,hezký jméno.
Taky si myslím, že dítě by se mělo pojmenovat až podle toho, když už člověk má mimčo u sebe.
Prý to jde ještě nějaký den po porodu změnit, ale nevím, zda to je pravda,nepídila jsem se po tom.
24. kvě 2011 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marinka Jsem to napsala trochu blbě :sweat_smile: Nemám nic proti lidem z Litvy, ale prostě Nina mi přijde jako Nataša a tak :slight_smile: A víme, jak na to někteří pak reagují :unamused: Jinak Ninuška je pěkné :slight_smile:
24. kvě 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@fangi Mně právě Nina vůbec nezní cizokrajně :sweat_smile:

Taky mi to přijde logické dát prckovi jméno až když ho člověk uvidí, nevím, proč se to u nás musí vyplňovat už před porodem :unamused:
24. kvě 2011 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristi Jj, jsou jména, co se hodí skoro na každého a pak taková, co někomu sednou a někomu vůbec :sweat_smile:
ja mam asociaci s Ninou peknou - je to moje skotska kolegyne, a je hrozne fajn, takze pro me Nina ano :slight_smile: (a taky se vyslovuje "Nyna")
v Belgii se jmena dopredu nevyplnuji a jsou na to myslim 3 dny si to rozmyslet (do 4 dnu musi tatinek na matriku nahlasit narozeni s papirama z porodnice)
24. kvě 2011 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fangi
S mymi dvojcaty do tridy chodi devce jmenem NINA. I kdyz jeji rodice jsou Italove, lide maji stejny pohled (jako Ty, ja :wink: ...na puvod jmena i zde v Italii.
Ja bych Nina nedala taky, ale to neni o nenavisti, o rasismu, to je o tom, ze se spousta veci zakodovalo v mem "ja" nejak jinak nebo spatne(!?) :frowning2:

p.s. V Italii se rozhodnes o jmenu az kdyz drzis miminko v naruci, proto i jmena jako Luna (Mesic) Celeste, Azzurra (modra podle oci)..Teresanna (mozna podoba a spojeni jmen obou babicek), ...
24. kvě 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw V Anglii se taky jméno dává později, a co vím, i v Dánsku..
24. kvě 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mv Údajně se musí jméno dítěti dát do 3 dnů po porodu a změnit se asi dá do doby, než to odešlou na matriku si myslim.
@marinka Prý se dopředu nic vyplňovat nemusí, ač se to ve většině porodnic tak dělá, je to prý jen z jejich pohodlnosti, ale nutnost to není, vědět jméno dopředu. My jestli budeme mít holku, tak jí jméno dáme asi fakt až na porodním sále, protože se pořád nemůžeme shodnout :sweat_smile:

24. kvě 2011 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nunacek dobry vedet, myslim, ze te to proste musi bouchnout pesti do obliceje, ze to na tom ditku vidis, co mu slusi......v tom pripade by Mia byla Frantiska :sunglasses:
24. kvě 2011 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristi Jako že k Mie se vám hodí jméno Františka? Já jdu na začátku června na sepsání porodopisu a jsem připravena "bojovat" za to, že jména dopředu hlásit nemusim / nebudu / vlastně ani nemůžu, když nevíme :grinning:
24. kvě 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristi Klidně by se mi k ní Fany hodila, ale i ta Mia mi k ní sedne :wink:
Hlavně je třeba dát na intuici, mimčo si to k sobě přitáhne, to jméno, co chce a když mamina cítí, že to jméno, která dává, je prostě ONO, tak nemůže udělat špatně, i když ho vybere dřív..Ale měla by si být jistá..Když není, tak fakt počkat až po narození..
24. kvě 2011 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristi
Jmeno Mia v Italii znamena "moje" :wink:
24. kvě 2011 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nunacek ona byla desne podobna dedovi :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: a deda je Fanda, dokonce jsem ji asi první dva měsíce řikala Fanouši
24. kvě 2011 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marinka
Jeste horsi je to u narozeni dvojcat, nevidis je a uz jim musis urcit jmena podle poradi, ktere jim urci "porod" :wink:
Nam to vyslo, Francesca je jako kdyz vypadne z oka dedovi a dostala jmeno po nem..kdyby to bylo byvalo opacne, zrejme bych vyuzila toho, ze jsou dvojcata a doslo by k "pretoceni jmen"... :wink:
24. kvě 2011 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irriss děkuji, vím.....aj ve španělštině.....krasné je vaše Luca :wink:
24. kvě 2011 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kristi
My rikame nasi Francesce "Franto" a uuuplne ssi na to zvyklo i okoli :grinning:

Ale nejvic se ji libi, kdyz na ni volame Franklyn :astonished:
24. kvě 2011 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irriss To jo teda, to je ještě horší :sweat_smile:
24. kvě 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristi
skoda, ze ja jsem pro Italy chlap.. :angry: (andrea)
24. kvě 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irriss jo, to byl meho byvaleho bracha ( ital + uruguyay) - brachove Bruno, Vittorio a Andrea
24. kvě 2011 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
u nas je stejne jasno, bude to Ella.......nebo Elle
24. kvě 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je zajímavý, s tou možností rozhodnout se až po porodu.. to jsem nevěděla. Příště (pokud někdy bude) bych to možná chtěla využít, samozřejmě s tím, že má člověk favoritní jméno/jména připravená, ale tak pro srandu si na to počkat :dizzy_face:
@nunacek ale abyste se hlavně pak shodli na tom porodním sále :grinning:
24. kvě 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristi Nejhorsi je to ted, kdyz si spolecnost zvyka na gaye a spol... :grinning:
Na letisti na mne obcas mrknou, jako, ze chapou :grinning: :grinning: :grinning:
24. kvě 2011 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@apollo11 tak vsude jinde to jde, jen u nas je byrokracie a proste to maji radsi nez to 3x menit......naposledy myslim Mariah Carey dokonce nechala hadat lidi, jak se budou jeji dvojcata jmenovat.....
24. kvě 2011 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristi To je hezký :slight_smile: Fany by ji taky slušelo :wink: A Ella je super :wink:
24. kvě 2011 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@apollo11 No toho se právě trochu děsim, že se neshodneme ani tam :grinning: :sweat_smile: :grinning:
24. kvě 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristi Ella je moc krásné! :dizzy_face:
24. kvě 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nunacek Na sále bude manžel tak dojatý, že tě nechá dát jméno, jaké budeš chtít :grinning:
24. kvě 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marinka tky si myslim, u nas je bitka kvuli tem klukum.....tak doufam, ze i dalsi bude devenka krasna.....jinak jsme totalne v cudu
24. kvě 2011 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristi A jaké jsou návrhy na kluka? :slight_smile: U nás je to samé, vybrat klučičí jméno byl vždycky porod :grinning:
24. kvě 2011 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek