Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

mv
24. kvě 2011

Elisa se mi teda líbí moc,hezký jméno.
Taky si myslím, že dítě by se mělo pojmenovat až podle toho, když už člověk má mimčo u sebe.
Prý to jde ještě nějaký den po porodu změnit, ale nevím, zda to je pravda,nepídila jsem se po tom.

fangi
24. kvě 2011

@marinka Jsem to napsala trochu blbě 😅 Nemám nic proti lidem z Litvy, ale prostě Nina mi přijde jako Nataša a tak 🙂 A víme, jak na to někteří pak reagují 😒 Jinak Ninuška je pěkné 🙂

marinka
24. kvě 2011

@fangi Mně právě Nina vůbec nezní cizokrajně 😅

Taky mi to přijde logické dát prckovi jméno až když ho člověk uvidí, nevím, proč se to u nás musí vyplňovat už před porodem 😒

marinka
24. kvě 2011

@kristi Jj, jsou jména, co se hodí skoro na každého a pak taková, co někomu sednou a někomu vůbec 😅

marketnieuw
24. kvě 2011

ja mam asociaci s Ninou peknou - je to moje skotska kolegyne, a je hrozne fajn, takze pro me Nina ano 🙂 (a taky se vyslovuje "Nyna")

marketnieuw
24. kvě 2011

v Belgii se jmena dopredu nevyplnuji a jsou na to myslim 3 dny si to rozmyslet (do 4 dnu musi tatinek na matriku nahlasit narozeni s papirama z porodnice)

irriss
24. kvě 2011

@fangi
S mymi dvojcaty do tridy chodi devce jmenem NINA. I kdyz jeji rodice jsou Italove, lide maji stejny pohled (jako Ty, ja 😉 ...na puvod jmena i zde v Italii.
Ja bych Nina nedala taky, ale to neni o nenavisti, o rasismu, to je o tom, ze se spousta veci zakodovalo v mem "ja" nejak jinak nebo spatne(!?) ☹

p.s. V Italii se rozhodnes o jmenu az kdyz drzis miminko v naruci, proto i jmena jako Luna (Mesic) Celeste, Azzurra (modra podle oci)..Teresanna (mozna podoba a spojeni jmen obou babicek), ...

marinka
24. kvě 2011

@marketnieuw V Anglii se taky jméno dává později, a co vím, i v Dánsku..

nunacek
24. kvě 2011

@mv Údajně se musí jméno dítěti dát do 3 dnů po porodu a změnit se asi dá do doby, než to odešlou na matriku si myslim.
@marinka Prý se dopředu nic vyplňovat nemusí, ač se to ve většině porodnic tak dělá, je to prý jen z jejich pohodlnosti, ale nutnost to není, vědět jméno dopředu. My jestli budeme mít holku, tak jí jméno dáme asi fakt až na porodním sále, protože se pořád nemůžeme shodnout 😅

kristi
24. kvě 2011

@nunacek dobry vedet, myslim, ze te to proste musi bouchnout pesti do obliceje, ze to na tom ditku vidis, co mu slusi......v tom pripade by Mia byla Frantiska 😎

nunacek
24. kvě 2011

@kristi Jako že k Mie se vám hodí jméno Františka? Já jdu na začátku června na sepsání porodopisu a jsem připravena "bojovat" za to, že jména dopředu hlásit nemusim / nebudu / vlastně ani nemůžu, když nevíme 😀

marinka
24. kvě 2011

@kristi Klidně by se mi k ní Fany hodila, ale i ta Mia mi k ní sedne 😉
Hlavně je třeba dát na intuici, mimčo si to k sobě přitáhne, to jméno, co chce a když mamina cítí, že to jméno, která dává, je prostě ONO, tak nemůže udělat špatně, i když ho vybere dřív..Ale měla by si být jistá..Když není, tak fakt počkat až po narození..

irriss
24. kvě 2011

@kristi
Jmeno Mia v Italii znamena "moje" 😉

kristi
24. kvě 2011

@nunacek ona byla desne podobna dedovi 🙂 🙂 🙂 a deda je Fanda, dokonce jsem ji asi první dva měsíce řikala Fanouši

irriss
24. kvě 2011

@marinka
Jeste horsi je to u narozeni dvojcat, nevidis je a uz jim musis urcit jmena podle poradi, ktere jim urci "porod" 😉
Nam to vyslo, Francesca je jako kdyz vypadne z oka dedovi a dostala jmeno po nem..kdyby to bylo byvalo opacne, zrejme bych vyuzila toho, ze jsou dvojcata a doslo by k "pretoceni jmen"... 😉

kristi
24. kvě 2011

@irriss děkuji, vím.....aj ve španělštině.....krasné je vaše Luca 😉

irriss
24. kvě 2011

@kristi
My rikame nasi Francesce "Franto" a uuuplne ssi na to zvyklo i okoli 😀

Ale nejvic se ji libi, kdyz na ni volame Franklyn 😲

marinka
24. kvě 2011

@irriss To jo teda, to je ještě horší 😅

irriss
24. kvě 2011

@kristi
skoda, ze ja jsem pro Italy chlap.. 😠 (andrea)

kristi
24. kvě 2011

@irriss jo, to byl meho byvaleho bracha ( ital + uruguyay) - brachove Bruno, Vittorio a Andrea

kristi
24. kvě 2011

u nas je stejne jasno, bude to Ella.......nebo Elle

apollo11
24. kvě 2011

To je zajímavý, s tou možností rozhodnout se až po porodu.. to jsem nevěděla. Příště (pokud někdy bude) bych to možná chtěla využít, samozřejmě s tím, že má člověk favoritní jméno/jména připravená, ale tak pro srandu si na to počkat 😵
@nunacek ale abyste se hlavně pak shodli na tom porodním sále 😀

irriss
24. kvě 2011

@kristi Nejhorsi je to ted, kdyz si spolecnost zvyka na gaye a spol... 😀
Na letisti na mne obcas mrknou, jako, ze chapou 😀 😀 😀

kristi
24. kvě 2011

@apollo11 tak vsude jinde to jde, jen u nas je byrokracie a proste to maji radsi nez to 3x menit......naposledy myslim Mariah Carey dokonce nechala hadat lidi, jak se budou jeji dvojcata jmenovat.....

nunacek
24. kvě 2011

@kristi To je hezký 🙂 Fany by ji taky slušelo 😉 A Ella je super 😉

nunacek
24. kvě 2011

@apollo11 No toho se právě trochu děsim, že se neshodneme ani tam 😀 😅 😀

marinka
24. kvě 2011

@kristi Ella je moc krásné! 😵

marinka
24. kvě 2011

@nunacek Na sále bude manžel tak dojatý, že tě nechá dát jméno, jaké budeš chtít 😀

kristi
24. kvě 2011

@marinka tky si myslim, u nas je bitka kvuli tem klukum.....tak doufam, ze i dalsi bude devenka krasna.....jinak jsme totalne v cudu

marinka
24. kvě 2011

@kristi A jaké jsou návrhy na kluka? 🙂 U nás je to samé, vybrat klučičí jméno byl vždycky porod 😀