Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

kammka
31. led 2012

my máme Františku a druhá bude Antonie... pro kluka pořád nevím ☹

bocinka
2. únor 2012

@petja já jsem teda jednoznačně pro Alici, líbí se mi k Jolance i Filipovi, prostě je tam "L" .... Antonie mi nějak nejde přes pusu, ale je to Vaše miminko.... 😉 😉 😉

petja
3. únor 2012

@bocinka díky 😉 sme se do toho pěkně zamotali,včera už sme se zase ponořili do kalendáře,teda manža.No něco stálo za to,ty jeho návrhy 😀 ale shodli sme se jen na Elišce 😀 😀 Těch je ale zase hrozně moc! Teda podle statistiky...

pajiskazemlyna
3. únor 2012

@lena89 Ahojky, co takhle "Evelyn" ???? Krásné, jednoduché, nevšední ..

sylvia11
3. únor 2012

Zeptala bych se Veroniky Žílkové🙂 ta má očividně spoustu nápadů na netradiční jména 🙂
Co říkáte na Kordulku?

kocicinka
3. únor 2012

@petja Antonie se mi líbí, nebála bych se, že jí nebude jak říkat, je to tvárné jméno. Alice je taky hezká.
U nás to taky není na 100%, manželovi se Josefina nezdá. Proti jménu jako takovému nic nemá, jenom si vždycky vybaví jednu nepříjemnou holku. Ach jo. Nutit ho nechci. Jinak se nám taky líbí oběma Žofie. To je neobvyklé, narozdíl od přemnožených Sofií 😀 a tvárné. Pak se mi líbí i Elena a Dorotka, ale manželovi moc ne...Dorota mu přijde tvrdé

brusinka.pusinka
3. únor 2012

@lena89 Erika a Eva 😀

bocinka
3. únor 2012

@petja to je, u nás je to samá Elinka, je to sice krásné, ale asi takové jako s Terezkou, nebo Nikolou v devadesátých letech.... 😉

bocinka
3. únor 2012

@kocicinka U nás je jedna Josefína, říkají jí Finka, to je divný, šílím i když tak někdo řekne naší Sofi.... btw. malá se jmenuje po mojí prababičce rakušačce Sofie, ale babičce říkali Žofi, když se přestěhovala do čech....

york
3. únor 2012

tak mi doma vahane....LEA,ELEN a priteloj se jeste libi ALEXANDRA ale to jsem mu zakazala 🙂

makcza
3. únor 2012

@petja kdyz premyslim, jake jmeno by ladilo k Filipkovi a Jolance, tak pro me by to byla Alenka 🙂 Je to moc krasne jmeno a rekla bych, ze uz se tak moc nepouziva jako ''kdysi''. Ale je to fuska, vybrat to prave.... 🙂

jasekd
3. únor 2012

@lena89 Eva, dneska to moc obvykle neni.
@petja a jake byly dalsi varianty? Eliska je fakt moc obycejna v dnesni dobe 😅 Nejak si na posledni chvili komplikujete zivot 😀 Ja mela taky takovy myslenky pred porodem, ale neshodli jsme se na nicem, tak zustalo u puvodniho jmena.

petja
3. únor 2012

@kocicinka
@bocinka Josefína je pěkný,i ta Finka kupodivu mi uši nekřiví,je to zvláštní,jak si vybere každý to svoje oslovení,že?

@makcza Alenek znám spousty,u nás je jedna v ulici a to bydlím na vesnici,tu Alici doma propaguju já,manža s tim má trochu problém,ale i s Jolanou měl.Ještě se mi líbí Alina,jenže to by asi každý říkal Ali,což je právě jako ta Alena.Alena má ale krásnou charakteristiku jména 😉

@jasekd člověče nevim,proč si tak komplikuju život. 😀 I přemýšlím, že to nechám až na sál 😀 to rozhodování
pak to byla Zuzana,Vendula,Veronika,Liliana,Kateřina,Michaela,manžel furt Světlana.

jasekd
3. únor 2012

@petja Tak Vendula 😵 Mate podobnej vkus, pac my uvazovali jeden cas o Jolane. I k ostatnim detem se mi to pekne hodi. No a Zuzana bylo moje srdcove jmeno, ale u manzela neproslo. Ostatni jmena normal, ale Lilianu a Svetlanu neeee 😅 Kdyz svetlo, tak Lucii 😉 A Lili, to je jak Fifi, na psa. Jeste me napada Vanda?

jasekd
3. únor 2012

@petja Alina to je co? Nejaky rusky? Je to zajimavy, ale kazdej by z toho udelal Alenu. U nas mel manzel problem se Zuzanou, proste ji zamitl, a ja nevedela, zda tu Vendulu, ale nic jinyho jsme nevymysleli a je to super 🙂 Martinka jsem si prosadila, tak s Veny jsem trochu ustoupila. Mozna kdyz ti ustoupil s Jolankou, tak ted by mel mit trochu prednost? Ale se Svetlanou neee 😀

makcza
3. únor 2012

@petja 😀 takze jsme tam, kde jsme byly...🙂 napadla me jeste Adina.... jmen od A neni nikdy dost... 😉

sova33
3. únor 2012

@petja Ahoj, těch Elišek je spousta nejen podle statistiky :-d Třeba v mém okolí se to jimi jen hemží (stejně jako Sofiemi). Mně se líbí ta Antonie, ale to jsem tu už možná jednou psala.

krizecek
3. únor 2012

@petja moc hezké jméno je Markéta, dneska už se moc nedává což je škoda pak třeba Julie

bocinka
3. únor 2012

@petja to uričtě, každý má to své.... a každému vadí něco jiného a něco jiného mu přijde "divné" 😉 😉 Mě se ta Alice líbí, ke jménům Tvých dalších dětí, víc než tak Josefína, ale jinak bych třeba nepřemýšlela ani nad jedním z nich 😝 😝 😝 Liliana je bomba.... 😵 😵 😵 Veronika je taky super.... Být tebou se vykašlu na Finku i Aličku.... 😀 😀 😀

@sova33 Vidíš, já třeba osobně neznám žádnou Sofii 😀 😀 proto jméno vyhrálo nad Nikol a pak jsem koukala a je jich plný MK.... 😅 😅 😅

makcza
3. únor 2012

@krizecek anoooo, anoooo... Marketa je krasne jmeno...🙂 a tolik zdrobnelin ci jinych nicku, co ja mam... 😀

mates22
3. únor 2012

@krizecek moje babička byla Julie a tak to jméno neměla ráda, že se nechala jako dospělá přejmenovat 😀

My jsme chtěli Karolínku (i když je jich teď hodně), ale nakonec máme kluka 🙂

sova33
3. únor 2012

@bocinka Ono těch Sofinek objektivně třeba tolik nebude,ale je to hodně nápadné jméno. Když potkám Natálku, Karolínku, Terezku nebo Adělku, tolik si toho nevšimnu, ale té Sofie ano, takže možná i proto jich je "hodně".

petja
3. únor 2012

@bocinka Asi to nakonec bude Alžbětka,tak nějak se nám to začlo i s mužem líbit a to už sem myslela že v kalendáři už nic nevyčumíme 😀

jasekd
3. únor 2012

@petja tak hlavne neprenasej nejak dlouho, at to jeste stokrat nezmenite 😀

bocinka
3. únor 2012

@petja Bety, Bětunku známe taky.... 😵 😵

@sova33 taky si myslím, je to jen výstřelek, i když pro mě má svůj v význam, díky babičce.... 🙂

petja
3. únor 2012

@bocinka Právě že se mi i manžovi hodně líbí ta forma Alžbětka

luciferinka
3. únor 2012

Naše princezna bude mít moje vytoužené jméno Evelin...ale psát se to bude Eveline,aby to bylo tady v rakousku správně napsané 😀...jinač moc se mi líbí Lilien,uvažovala jsem že malou pojmenuji i po mě ale ne v české podobě jako Lucie,ale Lusia,na děvčátka je spoutu pěkných jmen 🙂)

michaela2310
4. únor 2012

@makcza taky se mi moc líbí jméno Markétka, ale manžela sestřenice má Markétu, tak mi teď neprošla ☹ 😠 ale u druhého neustoupím 😀 a jak ti říkají??? mě napadá jen Markét....

petja
4. únor 2012

@luciferinka A co Lucisa nebo Evelyn,místo Evelin?
Za mě teda Markéta absolutní propadák

bocinka
4. únor 2012

@petja mě se Makynka líbí, ale taky to jméno mám spojené s jednou protivkou, takže prd.... 😀 😀 😀

@michaela2310 Marky, Markétko, Makynko, my říkáme Mejky, Maky 😀 😀 😀

@luciferinka Eveline - Evelyn je taky moc krásné 😵