Nové snažilky
Ahoj holky,jelikož už ve stávajících snažilkách jsou spíš samé těhulky tak by to chtělo nějaké nové přírůstky 🙂 Tak šup sem ať můžeme to snažení společně prožívat 😀 My se snažíme druhý měsíc,momentálně čekám každým dnem mrchu a jelikož už mě pěkně bolí břicho jak vždycky tak to vypadá že je další měsíc před náma 🙂
Stručné shrnutí
- Při snažení ženy v diskusi kombinují sledování cyklu (ovulační testy, měření bazální teploty, aplikace FertilityFriend a WomanLog) s užíváním doplňků jako Femibion nebo Inofolic a s lokální pomocí gelu Conceive Plus.
- Lékařské zásahy zmíněné v diskusi zahrnují vyvolávání menstruace injekcí (pregnyl), hormonální léčbu (Duphaston) a asistované metody jako inseminace.
- Bylinné prostředky v diskusi zahrnují kontryhelový čaj (užívání 2× denně od začátku cyklu do ovu je běžné), ale účinek kontryhelu je v praxi diskutovaný a někteří gynekologové jej nedoporučují.
Nejčastější otázky
Q: Jak poznám, že proběhla ovulace?
A: V diskusi uvádí ženy kombinaci metod: pozitivní ovulační testy (příklad: pozitivní 13. a 14. den cyklu, ovulace 15. den), pravidelné měření bazální teploty (BT) a vnímání bolesti v podbřišku jako indikátoru.
Q: Jak a kdy se v diskusi pije kontryhelový čaj?
A: Užívání v příspěvcích bylo zpravidla 2× denně od začátku cyklu do ovulace; některé uživatelky uváděly zhruba do 12.–13. dne cyklu, poté čaj vysadí.
Q: Jaké doplňky a léky ženy v diskusi užívaly při plánování těhotenství?
A: V diskusi se zmiňují Femibion, Inofolic (1× denně, někdy 2×), Nosifol, Gynex, listovka, selen pro muže, Pregnyl (injekce), Duphaston a gel Conceive Plus; některé ženy zmiňovaly i testovací proužky Diaphan a těhotenské testy Mama test 2v1.
Q: Kdy kontaktovat gynekologa a co může nabídnout?
A: V diskusi gynekolog předepsal vyvolávací injekci (pregnyl) při dlouhém cyklu, nasadil hormony, doporučil vyšetření na anovulační cykly a v některých případech navrhl inseminaci nebo další vyšetření.
Q: Jsou bylinky jako kontryhel spolehlivé?
A: Názory jsou rozdělené; některé ženy hlásily otěhotnění do 1–3 měsíců po pití kontryhelu, jiné uživatelky a některé gynekoložky kontryhel nedoporučily nebo upozornily na možné posunutí cyklu.
Q: Jaké nástroje na sledování cyklu ženy používají?
A: V diskusi jsou užívány ovulační testy (včetně digitálních Clearblue zmíněných externě), měření BT, aplikace FertilityFriend a WomanLog / WomanLog Pro a ruční počítání dnů cyklu (DC).
Závěry z diskuze
Shoda
- Většina žen kombinuje sledování cyklu (ovulační testy, BT, aplikace) s diétou nebo doplňky (Femibion, Inofolic, listovka) při snažení o těhotenství.
- Gynekolog může při dlouhých nebo anovulačních cyklech nabídnout hormonální léčbu (Duphaston), injekční vyvolání menstruace / ovulace (Pregnyl) nebo další vyšetření.
- Uživatelky hlásí, že psychika a trpělivost jsou součástí snažení; mnoho žen v diskusi zmiňuje, že snahu provází opakované měření a testování.
Sporné názory
- Kontryhelový čaj: někteří uživatelé tvrdí, že po 1–3 měsících pití došlo k otěhotnění, zatímco jiní uvádějí, že gynekolog kontryhel nedoporučil a že u nich čaj prodloužil cyklus.
- Měření BT versus ovulační testy: některé ženy preferují měření BT pro potvrzení ovulace, jiné spoléhají na ovulační testy a aplikace; diskuse uvádí obě metody jako běžné a konkurující si.
Otevřené otázky
- Zda má kontryhel přímo zvýšenou šanci na otěhotnění, nebo je pozorovaný efekt spíše náhodný.
- Optimální doba, po které má smysl hledat u specialisty vyšetření plodnosti, když se snažení nedaří.
- Jaký konkrétní vliv má řízené vyvolání menstruace (pregnyl) na další plodné cykly v krátkodobém i dlouhodobém horizontu.
Zmíněné značky a firmy
beremese.cz, modrykonik.cz, Dr.Max, Tesco, Allianz, Clearblue, FertilityFriend, WomanLog
Zmíněné produkty a metody
Femibion, Inofolic, NOSIFOL, Pregnyl, Duphaston, Gynex, kontryhelový čaj, Conceive Plus gel, ovulační testy (včetně Clearblue digitálních), měření bazální teploty (BT), aplikace FertilityFriend, WomanLog / WomanLog Pro, Diaphan testovací proužky (zmíněno jako alternativa k Glukophan), selen pro muže, listovka, Mama test 2v1
Místa a osoby
Praha, Jižní Čechy, Znojmo, Šumava, Zelezne Rudy
@nonacek tak asi něco ve vzduchu 😒 🙂 teď je mi líp, ale třeba nemám vůbec náladu cokoliv dělat..od vstaní z postele ležím na gauči v pyžamu a ne a ne se přinutit vstát 🙂 Tak zase si říkám,že mám volnost, malá je u našich tak odpočívám 😀 Cpu se sladkýma tyčinkama a nic mi nechybí 🙂 MS stále nikde a asi dnes už nebude, tak uvidíme zítra... No a ty taky čekáš na MS, nebo jak to máš? testuješ?
@bjoucik.15 😀 😀 taky jsem v pyžamu je my blbe od žaludku.... ale MS má dorazit za týden. Ne este netestují ,ale jen protože nemam testy😆 jinak bych se asi neudržela. A ty kdy Budez testovat? Já bych to na tim miste nevydržela když dneska máš dostat MS. A mas příznaky na MS?
@chilli009 jo delala a nic, ted v sobotu jsem si ho delala znovu a je ciste biy :( takze me ceka v utery navsteva doktorky, opet asi na injekci :( ach jo, jsem zvedava zda se to nejak spravi, asi az po tom utrogestanu, skoda ze jsem ho nemohla zacit brat uz u tohoho cyklu, byla jsem uz 19dc a napsala mi ho od 16DC. Tak jsem zvedava co teda bude...
@bublinka74 jj to je fakt, dat se vic do klidu, tak to jsem asi ted nasi odjeli na 3 tydny pryc, cely barak pro sebe, takze varenicko obeda i pro prarodice, pohoda doma, uklid kolem baraku, na zahrade...ted je to fajn, segra se ani nepachla, jen vcera si prijela asi 14km pro tatarky 🙂 smesne, misto aby presla cestu a dosla si do billy jede autem k nam domu, no nechapu...a jinak ted popijime kaficko a esicka 🙂 manza udelal brazilskou kavu a koupil esicka, je zlaty. No ceka me dneska jeste nejake popracovani do prace, maily atd. a zitra ficime za tehotnou kamoskou do ostravy, tak se aspon pobavime, postezujem si 🙂 no a v utery doktorka, myslim ze tehu nejsem, bohuzel, protoze priznaky zadne, test bily, jedine ze bych byla opet nejaky divny pripad tehotenstvi bez carky na testu 🙂 takze jsem zvedava co mi rekne dr. Musis verit, ze se to povede taky do vanoc, ja v tom verim ze se to tady povede vetsine z nas, nejlepe vsem 🙂 Jsem rada ze se ti to taky lepsi, a ovu byva, to je dulezite..
@terezapetrova ni zac, tesi me to ze se to podari alespon nekomu, kdy me ne...tak doufam ze se brzy budeme radovat i u me 🙂 ale zatim to nejak nevidim, pockam co dr v utery a uvidime co nasadi za prasky, vysetreni..
@nonacek no dostat podle měsíců předtím a braní HA jsem to měla v pátek, ale minulý měsíc se mi to šouplo, takže v pondělí,takže zítra, mám příznaky MS takže to nechám ještě být,můžu to dostat dnes večer, nebo zítra,pozítří..testovat budu až když to nedostanu tak 4 dny... lovit duchy se mi totiž nechce 😒
@bjoucik.15 jeee tak to bych to nevydržela..... co jsem si na studovala tak 14 dni po ovu. by měl ukázat pravdu.
Holky zdravim, jsem tu nova a cca rok a pul jsme vsemu nechavali volny prubeh a nezadarilo se. Ted uz usi 4 mesice se snazime, pritel je v poradku, ja bych ovu mit mela, ale porad nic. Uz mi tahne na 35, coz me taky docela stresuje. Zitra bych to mela dostat, dnes jsem to nevydrzela a delala si test a nebyli tam ani dusi, proste klasicky I, tak jako vzdycky :( Je to cca 12 - 13 dni od ovu a mam stejne pocit, ze to dostanu kazdou chvilku. vsichni kolem klasicky tehotneji a ja porad nic, je to sileny na psychiku. ale co vam asi budu povidat...
@macina123 ahojky,vítám Tě ....to jsi ještě mladší než já ,neboj zadaří se hmmm 😉 ,ms máš pravidelnou ?Ovulku taky ?Už máš dítě,nebo první 🙂
@bjoucik.15 tak to jsem rada, ze svatba dopadla a sluší Vam to fakt moc, velkej chlap /presne muj styl 😀 / v kombinaci s Tvoji krehkosti, jste opravdu moc hezkej par 🙂
@martinalinda ajoj,to je fajn,jen užívejte pořádně vše 🙂 nooo uvidíme co bude do vánoc,třeba si tělo řekne,joo raději přirozeně 😉 nooo to by byl dáreček viď 🙂
@bublinka74 diky moc za dlouhy vzkaz, nu prave ten klid při vysvetlovani ten musim nekde nabrat, Vojta uz nas nebo vice méně me stal more nervu, uz to, ze jsem ho třeba z pohybu musela ucit i sebemensi pitomost, nic neslo samo a i tak chodil az v 25ti mesicich, to denodenni cvico bylo samozrejme o nervy, proste musim nekde prijit na to jak dobyt trpelivost, ja jsem relativne trpeliva jsem ale co je moc je moc 😒 a hlavne V. uz me asi vycerpal 😒 jinak v ten pa kdy jsem myslela, ze ho proste zabiju, rano doma uklid, prochazka ven, nakup /ze kterého když jsme sli dostal vyprask primo na ulici pac mi proste ruply nervy 😒 ba zlobil desne cele dopo/ doma obed, Vojta spanek, po spani, svacina, prochazka /to byl jedinej moment kdy byl hodnej/ doma pak cteni, ci kresleni, vana, veca, masaz nohou a ortopedicke cvico /total ploche nohe/ a spani. Takze takto u nas tento patek 🙂 z jiného soudku - zítra testuju po 4 dnech drz prosim palce at je carka silnejsi 🙂 bojim 😠
@bjoucik.15 to je supr, ze jsi pekne shopla v Polsku, od kud vlastne jsi ? 🙂
@terezapetrova jasně že bude silnější kočko,čárka už bude krásná 😉 a jak se cítíš jinak,nějaký příznaky těhu? 🙂
@terezapetrova jasné musíš to mít těžké holka,obdivuji tě moooc ...neboj to budou dálnice uvidíš 😉
@macina123 taky vitam a urco se zadari 🙂 hele me je 35 skoro za mesic, a ted se mi SNAD podarilo otěhotnět po 14-ti mesich a to uz jsem ani neverila..
@majkylove diky moc Miso, prosim te priznak tehu zadny ale u Vojty jsem to mela uplne stejne a jsem vdecna starat se o V. třebas s hlavou v zachode, nu nevim jak by to fungovalo 😀 😀
@terezapetrova no tak o tom žádná 😉 mě taky nic,ale třeba ten podbřišek mě bolel a ještě občas bolí a prsa,no a jsem hrozně hnusná 😀 ale jak říkáš,všechno lepší jak blití 😅
@bublinka74 Dítě zatím nemám, M mám pravidelnou a ovulaci jsem zacala hlídat az ted🙂
@terezapetrova Manžel je velký, je to takový medvěd 🙂 když mě obejme, tak mě celou schová 🙂 teď trochu zhubnul, tak už nemá takový pupek 🙂 Jinak jsem z Prahy a v Polsku sem fakt dobře nakoupila. Jen ten dětský kočárek má jedno kolo hodně volné . střed kola je větší než ta tyčka, ale snad to manžel spraví...
@macina123 ahoj a vítej 🙂 Pozitivní test se může ukázat až 8den zpoždění, takže nezoufej 😉
Krásný den kočky, jak se máte ? Já jsem opět v práci 😒 , snad bude klid, když je ten svátek.
@bjoucik.15 Co je to 1 DC? Jestli je to to, co jsem videla dnes rano na testu ja, tak uplne rozumim tomu: :-/ .
Ja si absolutne nedokazu predstavit, ze tam jednou u me bude neco jineho...

@beatrice.h snažíme se už pul roku.. a už je my jedno na kdy porod. Nejdřív jsem plánovala kvůli práci v zahraničí na cervenec-srpen,ale jak vidíš uběhl rok a stále nic. Už neplánuji 😉