Nové snažilky
Ahoj holky,jelikož už ve stávajících snažilkách jsou spíš samé těhulky tak by to chtělo nějaké nové přírůstky 🙂 Tak šup sem ať můžeme to snažení společně prožívat 😀 My se snažíme druhý měsíc,momentálně čekám každým dnem mrchu a jelikož už mě pěkně bolí břicho jak vždycky tak to vypadá že je další měsíc před náma 🙂
Stručné shrnutí
- Při snažení ženy v diskusi kombinují sledování cyklu (ovulační testy, měření bazální teploty, aplikace FertilityFriend a WomanLog) s užíváním doplňků jako Femibion nebo Inofolic a s lokální pomocí gelu Conceive Plus.
- Lékařské zásahy zmíněné v diskusi zahrnují vyvolávání menstruace injekcí (pregnyl), hormonální léčbu (Duphaston) a asistované metody jako inseminace.
- Bylinné prostředky v diskusi zahrnují kontryhelový čaj (užívání 2× denně od začátku cyklu do ovu je běžné), ale účinek kontryhelu je v praxi diskutovaný a někteří gynekologové jej nedoporučují.
Nejčastější otázky
Q: Jak poznám, že proběhla ovulace?
A: V diskusi uvádí ženy kombinaci metod: pozitivní ovulační testy (příklad: pozitivní 13. a 14. den cyklu, ovulace 15. den), pravidelné měření bazální teploty (BT) a vnímání bolesti v podbřišku jako indikátoru.
Q: Jak a kdy se v diskusi pije kontryhelový čaj?
A: Užívání v příspěvcích bylo zpravidla 2× denně od začátku cyklu do ovulace; některé uživatelky uváděly zhruba do 12.–13. dne cyklu, poté čaj vysadí.
Q: Jaké doplňky a léky ženy v diskusi užívaly při plánování těhotenství?
A: V diskusi se zmiňují Femibion, Inofolic (1× denně, někdy 2×), Nosifol, Gynex, listovka, selen pro muže, Pregnyl (injekce), Duphaston a gel Conceive Plus; některé ženy zmiňovaly i testovací proužky Diaphan a těhotenské testy Mama test 2v1.
Q: Kdy kontaktovat gynekologa a co může nabídnout?
A: V diskusi gynekolog předepsal vyvolávací injekci (pregnyl) při dlouhém cyklu, nasadil hormony, doporučil vyšetření na anovulační cykly a v některých případech navrhl inseminaci nebo další vyšetření.
Q: Jsou bylinky jako kontryhel spolehlivé?
A: Názory jsou rozdělené; některé ženy hlásily otěhotnění do 1–3 měsíců po pití kontryhelu, jiné uživatelky a některé gynekoložky kontryhel nedoporučily nebo upozornily na možné posunutí cyklu.
Q: Jaké nástroje na sledování cyklu ženy používají?
A: V diskusi jsou užívány ovulační testy (včetně digitálních Clearblue zmíněných externě), měření BT, aplikace FertilityFriend a WomanLog / WomanLog Pro a ruční počítání dnů cyklu (DC).
Závěry z diskuze
Shoda
- Většina žen kombinuje sledování cyklu (ovulační testy, BT, aplikace) s diétou nebo doplňky (Femibion, Inofolic, listovka) při snažení o těhotenství.
- Gynekolog může při dlouhých nebo anovulačních cyklech nabídnout hormonální léčbu (Duphaston), injekční vyvolání menstruace / ovulace (Pregnyl) nebo další vyšetření.
- Uživatelky hlásí, že psychika a trpělivost jsou součástí snažení; mnoho žen v diskusi zmiňuje, že snahu provází opakované měření a testování.
Sporné názory
- Kontryhelový čaj: někteří uživatelé tvrdí, že po 1–3 měsících pití došlo k otěhotnění, zatímco jiní uvádějí, že gynekolog kontryhel nedoporučil a že u nich čaj prodloužil cyklus.
- Měření BT versus ovulační testy: některé ženy preferují měření BT pro potvrzení ovulace, jiné spoléhají na ovulační testy a aplikace; diskuse uvádí obě metody jako běžné a konkurující si.
Otevřené otázky
- Zda má kontryhel přímo zvýšenou šanci na otěhotnění, nebo je pozorovaný efekt spíše náhodný.
- Optimální doba, po které má smysl hledat u specialisty vyšetření plodnosti, když se snažení nedaří.
- Jaký konkrétní vliv má řízené vyvolání menstruace (pregnyl) na další plodné cykly v krátkodobém i dlouhodobém horizontu.
Zmíněné značky a firmy
beremese.cz, modrykonik.cz, Dr.Max, Tesco, Allianz, Clearblue, FertilityFriend, WomanLog
Zmíněné produkty a metody
Femibion, Inofolic, NOSIFOL, Pregnyl, Duphaston, Gynex, kontryhelový čaj, Conceive Plus gel, ovulační testy (včetně Clearblue digitálních), měření bazální teploty (BT), aplikace FertilityFriend, WomanLog / WomanLog Pro, Diaphan testovací proužky (zmíněno jako alternativa k Glukophan), selen pro muže, listovka, Mama test 2v1
Místa a osoby
Praha, Jižní Čechy, Znojmo, Šumava, Zelezne Rudy
@blauen taky stále nic kočko ??? Jsme bojovnice,to dáme uvidíš 😉 dělají Ti aspoň nějaká vyšetření ?
@bublinka74 zatím bohužel nic, momentálně bojuji na imunologii s kvasinkami, do toho chřipka, zánět močáku tak jsem ráda, že když se to ted tak semlelo že se nezadařilo, ale nepřestáváme věřit! I když někdy mám chvilky kdy si připouštím, že se může stát i to, že budeme bez miminka! Snad z kraje roku budeme chytřejší po nějakých vyšetřeních....mám jít na vyšetření jestli mám průchozí vaječníky, že by se do mě podívali ale bojím se toho ☹
@blauen jooo na imunologii ??Tam jedem 25.11 na odběry,co tam vše dělají ?? Chtějí tě poslat na diag.laparoskopii ,nebo jen na profuk vejcovodů ? Laparky se neboj ....hmm a když by tam něco bylo,tak to hnedka upraví a budem větší šance hmmm 😉
@bublinka74 na imunologii jsem byla u Dr. Nouzy v Praze zatím jen jednou, napsal žádanku na odběr krve nasadil nějaké "antibiotikum pod jazyk" a pak dále podle výsledku krve se uvidí co dál....zatím jen spíš konzultujeme....měla bych jít na diag. laparoskopii, je to bolestivé? bojím se jak čert kříže ☹
Ahoj holky, mohu se k Vám přidat? Mám za sebou jedno nevydařené těhu, které v říjnu skončilo samovolným potratem, naštěstí jsem nemusela na žádný zákrok, takže se můžeme začít znova snažit. Jinak blauen - trochu slov pro povzbuzení - laparoskopie se neboj. Moje mamina na ní byla několikrát, je to šetrný zákrok, docela dost běžný, bude tě možná trošku bolet podbříšek, jen takové tlaky, nic hrozného. Velmi brzy budeš fit, není to opravdu žádný velký zákrok. Určitě je lepší, když tě zkontrolují předem než pak třeba prodělat mimoděložní těhotenství, které je nebezpečné. Ber to jako prevenci, prostě přes překážky ke hvězdám, ne? 😉
@blauen kam chodíš na imunologii ..nás poslali na Karlín ...přímo do Imunnie,prý udělají odběry krve obou partnerů a za měsíc k doktorce ohledně výsledků ...hele laparoskopie nic není fakt,já byla se žlučníkem,pohoda ,pak na diag.laparce od gynekologa,nic mi nebylo ...a při té operaci našli takových problémů,že když jsem se probudila nestačila jsem se divit,i lékaři se divili,měla jsem pravidlenou ms,žádné extra bolesti ....a ejhle,nešlo nám přes půl roku mimčo ..doktor jen viděl nějakou cystu na vaječníku,tak řekl,bude lepší když půjdete na tu laparku ,my vše na utz nevidíme....nooo měla jsem tam požehnaně problémů,ale sama o sobě laparoskopie nic není hmmm byly tam holky co šly taky na diag.lap.a šly 3 den dom,protože vše měly o.k. ..jizvy jsou po té malé a skorem neviditelné po 3 měsících hmmm takže úplně v klidu být Tebou,nemáš se čeho bát a když něco bude,tak alepoň to při laparce vyřeší,vyčistí odstraní a tak víš ... 😉
Ahoj holky.. tak se po delší době zase hlásím, minuly měsíc (2. s clostilbegytem), bylinky, caje, mojzisova, akupunktura.. no bylo toho hodne - ovulace zadna. Pak pres deset dnu vsugerovany tehotensky priznaky, MS a dnes 9 DC? po clostilbegytu dvoukomorova cysta a jeste poroste. Takze zastaveni stimulace a cekat jak to dopadne.. hezky si moje telo dela presnej opak nez bychom s dr chtely...pry jim kazim reputaci 🙂 jinak okolo vsichni tehotni, nalezite mi to nezapominaji pripominat.. ale rikam si, vsechno ma cas, prirodu neosidis.. hlavu vzhuru. Všem se nam ty // brzo povedou!!
@zukanak ahojky,vítej mezi námi 🙂 jasné ,že se to povede všem.....prostě každá máme svůj čas -...jak si to jinak vysvětlit že,zase nemůžeme být všechny naráz těhotné,to fakt nejde 🙂
@bublinka74 já si našla na internetu imunologa Dr. Nouzu - Je to Centrum klinické imunologie na Havelském trhu v Praze 1, řeší hlavně i neplodnost partnerů, zatím řešíme ty moje kvasinky a pak postupně.......Přítel jde ted na spermiogram a podle toho hned začnem řešit tu lapadaskopii vyšetření....ach jo..jsem už z toho celkově smutná ☹ ale máš pravdu, čím dřív budeme vědět proč to nejde tím lépe...nebo kde je sakra chyba... ☹
@blauen jasné kočko,nás poslali na Karlín přímo,nějak spolupracují s naší nemocnicí 🙂 hele já se taky bála a dokonce jsem jí posouvala tu laparoskopii a byla to největší chyba,pak jsem si nadávala,že já nešla před těmi 3 měsící když to doktor říkal ...oni vědí proč hmm a rozhodně by nás nekuchali jen pro jejich zábavu ...budeš vědět na čem jsi a někam se to pohne hmmm 😉 věř mi a nebuď smutná ju ....nic to není a vše bude v poho ..koukni na mne,na starý kolena tady podstupuji takové věci 😀 😀 😉
@majkylove nech si to joooo ,noo nejdřív sestra prý kdy jdete na první odběr ...říkám 3DC a 13DC na folik, a pak ještě 21DC na progest.a ona tak držím palce ...a jestli budou potřeba nahodit vaječníky ,to bude legrace ...aby jste neměla dvojčata a pak ve vyšetřovaně doktor ...jééé to jste vy ....pročítal vše ty zprávy z nemocnice,prý noo vy tu klabzubovku ještě mít budete 😀 a já prosím ?? On nééé si dělám legraci paterčata stačí néé,ty až Vás nastartují,do toho super partnerův spermiogram ...to bude zaděláno 😀 😀 já byla mrtvá na tom lehátku fakt 😀
@bublinka74 mě by asi musel oživovat 😀 ale tak aspoň se tam nasměješ,to je dobrý 😉
@majkylove noo je v poho a fakt na to že mi dělal všechny odběry,ten na ty papilomaviry je snad nejhnusnější 😀 tak mne super pobavil 😀
@bublinka74 jsi plná optimismu a přesně na takového človíčka jsem potřebovala narazit a slyšet něco povzbudivého! Máš pravdu a hned po Novém roce se objednám čím dřív tím lépe! Cca 14 dní jsem byla na gyndě, a měla jsem krásný folikul, sliznici vysoko vše se tvářilo na "1" , ale bohužel jak říkáš, doktor vše nevidí co uvnitř se děje ☹ jediné štěstí co mám když se bojím tak kudly a nemocnice že ten zákrok mi provede přímo moje gynekoložka aspon jedno malé +
@blauen hele kočko je nás tu víc optimist.musíme hmmm i to tělo to cítí ....já už se smířila,že hold musím podstoupit na starý kolena toto vše ,ale proč néé říkám si a sestra prý počkejte Vám se to povede ještě samo,jste úplně jiná ... říkám ano já to vzdala a vzala to tak,že prostě to jinak nepůjde než s pomocí a třeba kdo ví ....tak to máš dobrý že už víš jaký máš folíky a sliznici to já zjistím vše až ted,tak to ale není marný přeci ...jak často máte sex a přítel nebo manžel má spermio v poho ,?? To je super s tou Tvoji gynekoložkou,taky už chodím k tomu co mi operoval jedině má i CAR nyní tu ,no a gynekolog je taky super ....mi včera říká,vy jste tu za poslední rok víc jak doma že,říkám se k Vám asi přestěhuji pane doktore 😀 😀
Jooo a holky já ve svým věku jsem včera zjišťovala jak to vlastně funguje s čípkem jak je to v plodné dny,mimo ,v době menstruace ...říkám sestře paráda děkuji za vysvětlení ....tolik mi je hmm a já se dozvídám teprve co a jak funguje ....to je bomba 😀 😀 noo fakt jsme se nasmáli 😀
@bublinka74 já vůbec nemám čípek jak všude píšou tak už jsem ho přestala pozorovat 😒
@bublinka74 no mám super paní gynekoložku, tedy já k ní chodím i pro psychické povzbuzení a pro rady a co jak a dál..líbí se mě že mě hned nehoní od čertu k ďáblu .....hledáme nejvhodnější řešení...a dokonce mě i její přístup k IVF to je to poslední co by mi nabídla....no s manželem to máme trošičku divočejší protože já přes týden jsem v Praze 350 km vzdálená od něho....ale nějak se to snažíme ty plodné dny vychytat.....spermio má napsané...ted sbírá odvahu nebo spíš až bude čas hned tam zajde v tom nemá problém.....hned 5.1 jdu na gyndu a asi zkusíme ještě s paní doktorkou ted nevím jak se jmenuje tén přípravek, ale uvolní se více vajíček najednou....jinak ještě k té mojí doktorce spolupracuje ještě taky s Centrumem asistované reprodukce mají dobré výsledky tak bychom to ještě zkusili přes ně...IUI maximálně... 😉 , ale člověk pořád musí věřit, že se to prostě povede
@majkylove ale máš ,to má každá holka ,jedině že by ti ho vyndali někdy,ale to by Ti udělali plastiku 😀 😀
@bublinka74 ale jasně že ho mám 😀 ale že ted má být třeba v těhu tvrdej a vysoko a já ho mám pořád nízko a hodně měkej,už sem to při tom snažení vzdala bo sem ho měla pořád stejnej tak už sem nezkoušela 🙂
@blauen jasné,můj doktor také vše řešil pomalu,ale u Tebe je třeba ještě věkový čas víš,u mne už nééé ...neboj vše se vyřeší ....to IUI většinou dělají když ty spermie jsou prý pomalejší,nebo je jich míň,záleží jak jsou kvalitní to mi taky vysvětloval a ukazoval minule v Caru ...noo i u mne zatím řešíme vše že by se to mohlo povést přirozeně,jen třeba s pomocí léků pomoci vajíčkům ,uvidíme ....noo a ono když se vidíte tak málo holka,tak to nemusí být ani žádný problém,jen jste se zatím netrefili hmm .... 😉
@majkylove noo to joo .já taky jen párkrát a ani mne nezajímá 😀 😀 mne zajímají vajíčka teď ze všeho nejvíc 😀 😀

@any2014 to určitě jdi,uvidíš vše bude dobré 😉