Nové snažilky
Ahoj holky,jelikož už ve stávajících snažilkách jsou spíš samé těhulky tak by to chtělo nějaké nové přírůstky 🙂 Tak šup sem ať můžeme to snažení společně prožívat 😀 My se snažíme druhý měsíc,momentálně čekám každým dnem mrchu a jelikož už mě pěkně bolí břicho jak vždycky tak to vypadá že je další měsíc před náma 🙂
Stručné shrnutí
- Při snažení ženy v diskusi kombinují sledování cyklu (ovulační testy, měření bazální teploty, aplikace FertilityFriend a WomanLog) s užíváním doplňků jako Femibion nebo Inofolic a s lokální pomocí gelu Conceive Plus.
- Lékařské zásahy zmíněné v diskusi zahrnují vyvolávání menstruace injekcí (pregnyl), hormonální léčbu (Duphaston) a asistované metody jako inseminace.
- Bylinné prostředky v diskusi zahrnují kontryhelový čaj (užívání 2× denně od začátku cyklu do ovu je běžné), ale účinek kontryhelu je v praxi diskutovaný a někteří gynekologové jej nedoporučují.
Nejčastější otázky
Q: Jak poznám, že proběhla ovulace?
A: V diskusi uvádí ženy kombinaci metod: pozitivní ovulační testy (příklad: pozitivní 13. a 14. den cyklu, ovulace 15. den), pravidelné měření bazální teploty (BT) a vnímání bolesti v podbřišku jako indikátoru.
Q: Jak a kdy se v diskusi pije kontryhelový čaj?
A: Užívání v příspěvcích bylo zpravidla 2× denně od začátku cyklu do ovulace; některé uživatelky uváděly zhruba do 12.–13. dne cyklu, poté čaj vysadí.
Q: Jaké doplňky a léky ženy v diskusi užívaly při plánování těhotenství?
A: V diskusi se zmiňují Femibion, Inofolic (1× denně, někdy 2×), Nosifol, Gynex, listovka, selen pro muže, Pregnyl (injekce), Duphaston a gel Conceive Plus; některé ženy zmiňovaly i testovací proužky Diaphan a těhotenské testy Mama test 2v1.
Q: Kdy kontaktovat gynekologa a co může nabídnout?
A: V diskusi gynekolog předepsal vyvolávací injekci (pregnyl) při dlouhém cyklu, nasadil hormony, doporučil vyšetření na anovulační cykly a v některých případech navrhl inseminaci nebo další vyšetření.
Q: Jsou bylinky jako kontryhel spolehlivé?
A: Názory jsou rozdělené; některé ženy hlásily otěhotnění do 1–3 měsíců po pití kontryhelu, jiné uživatelky a některé gynekoložky kontryhel nedoporučily nebo upozornily na možné posunutí cyklu.
Q: Jaké nástroje na sledování cyklu ženy používají?
A: V diskusi jsou užívány ovulační testy (včetně digitálních Clearblue zmíněných externě), měření BT, aplikace FertilityFriend a WomanLog / WomanLog Pro a ruční počítání dnů cyklu (DC).
Závěry z diskuze
Shoda
- Většina žen kombinuje sledování cyklu (ovulační testy, BT, aplikace) s diétou nebo doplňky (Femibion, Inofolic, listovka) při snažení o těhotenství.
- Gynekolog může při dlouhých nebo anovulačních cyklech nabídnout hormonální léčbu (Duphaston), injekční vyvolání menstruace / ovulace (Pregnyl) nebo další vyšetření.
- Uživatelky hlásí, že psychika a trpělivost jsou součástí snažení; mnoho žen v diskusi zmiňuje, že snahu provází opakované měření a testování.
Sporné názory
- Kontryhelový čaj: někteří uživatelé tvrdí, že po 1–3 měsících pití došlo k otěhotnění, zatímco jiní uvádějí, že gynekolog kontryhel nedoporučil a že u nich čaj prodloužil cyklus.
- Měření BT versus ovulační testy: některé ženy preferují měření BT pro potvrzení ovulace, jiné spoléhají na ovulační testy a aplikace; diskuse uvádí obě metody jako běžné a konkurující si.
Otevřené otázky
- Zda má kontryhel přímo zvýšenou šanci na otěhotnění, nebo je pozorovaný efekt spíše náhodný.
- Optimální doba, po které má smysl hledat u specialisty vyšetření plodnosti, když se snažení nedaří.
- Jaký konkrétní vliv má řízené vyvolání menstruace (pregnyl) na další plodné cykly v krátkodobém i dlouhodobém horizontu.
Zmíněné značky a firmy
beremese.cz, modrykonik.cz, Dr.Max, Tesco, Allianz, Clearblue, FertilityFriend, WomanLog
Zmíněné produkty a metody
Femibion, Inofolic, NOSIFOL, Pregnyl, Duphaston, Gynex, kontryhelový čaj, Conceive Plus gel, ovulační testy (včetně Clearblue digitálních), měření bazální teploty (BT), aplikace FertilityFriend, WomanLog / WomanLog Pro, Diaphan testovací proužky (zmíněno jako alternativa k Glukophan), selen pro muže, listovka, Mama test 2v1
Místa a osoby
Praha, Jižní Čechy, Znojmo, Šumava, Zelezne Rudy
@bublinka74 že se nám moc líbí tak přemýšlíme že bysme pořídili,tak jakej je názor 🙂
@majkylove jj určitě šikovné ,můžeš s tím do kuchyně,všude,hlavně néé moc houpat a kvedlat,rychle si na to zvykají a pak jen řvou,že chtějí houpat 😀 a je to šikovné do toho 4 měsíce,zkus sehnat od někoho hmm,je zbytečné kupovat nový,protože to je nezničitelné a seženeš to za minimum ...1000Kč možná i míň,nový jsou celkem drahý 😉
@majkylove Mysi musela jsi se registrovat k porodu? ja uz z toho mam celkem hruz abych se zaregistrovala tam kam chci, vim, ze jsem blbka, ještě jsem ani nevidela tlouct srdicko a uz resim tohle. Nastesti mam aspoň rozumného dr, který opravdu zbytecne nestresuje třeba z toho vseho proc tehu nemusi vyjit a podporuje ještě me 🙂
Vsem, kterym jsem nestihla odpovědět se omlouvam 😲 a doufam, ze se vsem v ramci moznosti dari dobre 🙂
@bublinka74 no už máme na inzerát právě vyhlídlou za 500 aj s matračkou.no toš ale k čemu mi to bude když nebudu moct houpat? 😀 já právě budu mít postýlku v ložnici a do obýváku bych si na těch pár měsíců pořídila tu kolíbku a pak taky postýlku
@terezapetrova tak u nás se fakt do porodnice registrovat nemusím,u nás rodičky vyhlíží z vrátnice 😀 vůbec vám toto pražským nezávidím,sem to u nás ve skupince úplně s holkama prožívala jak přesně 14+0 přesně v 8 ráno žhavily počítače a týdny před tím se učily co nejrychleji psát,jako pro mě sranda,ale je to hrůza teda 😒 ale nebooj,oni tě nenechaj rodit venku kočko 😉
jj.....je toho hodně... :-/
dnes jsem unavená jak kotě....přišla jsem z práce a nemám sílu a ani chuť něco dělat :-/
Vánoce?....tak to vůbec nevím...nemám sílu a ni chuť něco vymýšlet...ale těším se až si lehnu, budu se cpát dobrotami a koukat na tv 🙂 ...jen nevím kdy upeču cukroví....a letos udělám asi je max 4 druhy cukroví a málo... budeme asi u rodičů?...zatím mám jen dárek pro mamku (ponorný mixér) a asi to odbydu a nakoupm letos dárkový kazety....manželova strana, ta na nás poslední dobouprdí...neozývají se atd... :-/
jsme teď poslední dobou ňák špatně naladěná....
holky, omlouvám se, ale až teď jsem dostala teprve k pc :-/
@majkylove jooo tak to ber to je supér ....houpat nééééééééééééé,budeš pak otrok 😀 😀
@mysackovi ále kočko copak to ----že by podzim,počasí ?? Neboj bude líp .... 😉 já taky peču cukroví za chůze ,už máme dva druhy ...linecké a kakaové 🙂 a dnes jsem udělala další 3 těsta ... no taky musím postupně,jina bych nic neztihla a tak v poklidu už teď 🙂
@bublinka74 asi bude rovnou postýlka a nebudu vymýšlet 😀 já dnes udělala dvě těsta na perníčky a ve středu budu píct,snad se povedou 🙂
AHOJKY 😵 ,tak páteční hodnota hcg celých 320 jednotek,,tako vypadá asi dobře 😵 😵 ,ještě aby bylo něco ve středu už vidět a budu klidnější 😀
@bublinka74 asi to bude i tím počasím.....jsem občas uži protivná sama sobě :-/ ☹
na cukrooví se mám v plánu vrhnout až příští týden...tak uvidíme, jak to dopadne 🙂
@majkylove tak to je dobře, ze u Vas to probiha bez registrace, no ju pro me psani taky není problém ale vim, ze jsou věci, který ty neovlivníš, sekne se net na 5 min a uz na Tebe nezbyde místo a muzes se jit klouzat 😉 /slyšela jsem z x stran, ze tyhle věci se prave na strankach te porodnice kam bych kdyztak chtela ja dejou/ doufam, ze jde stále se zaregistrovat osobne, nepsala jsi si s nekym, kdo se registroval v Praze v Podoli, UPMD? zajímalo by me jak to chodi prave ted. V praze a okoli jsou taky urco nemocnice, kde se rodi bez registrace ale zrovna tam kam chci ja se registrovat musis. a ještě mi uz u Vojty prislo mega vtipny, ze jsem musela byt uz asi před 4h rano pekne nastoupena osobne v porodnici a registrovat se pokud ne, mela jsem proste smulu a nakonec dite jde velmi často na svet stejne kdy ono chce 🙂 Nu ale trochu to chápu nu, trošinku 🙂
@terezapetrova tak do Podolí to jde jen přes net prý,ale všechny holky od nás to teda naštěstí stihly 😉
@bublinka74 no je to tak, tak vam tady musim rict, ze teda segra potratila, nevim presne co se stalo, ale pry zacala krvacet v ten ctvrtek, v patek ji to potvrdili a v nedeli byla na vycisteni zrejme, dneska byla doma, nesla do prace a zitra uz jde, ze ji boli jen trosku bricho, ale byla pod narkozou, takze samovolny potrat. Pry se to stava cim dal casteji, takze asi tak. Nevim no, hlavne ze je ona v pohode, nejak se to tak melo stat, a po pravde, momentalne se vsem ulevilo, hlavne nasim, a me taky trosku, uz na to tak nemyslim, ted je dulezite, abyhom se snazili my a nam se to podarilo. Ale jak rikam, asi to tak melo byt, nikdo z nas to neovlivnil...
Dekuji za receptik 🙂
No ja taky cekam na ms, hlavne at uz prijde co nejdrive, nevim kdy se mam dockat, chtela bych ji co nejrive...uz jsem dnes tak 50DC a porad nic, jeste mam pockat tak vic jak 10dni a pak dojit k doktorce, a porad jen naznaky trosku spineni ale ms nikde... :(
@martinalinda asi jak píšeš,co se má stát,tak se stane .....mělo to svůj důvod,nemá prostě tělo vědělo,že nyní není ten správný čas .... to už tak dlouho nemáš jo ??? To je divný kočko a nic ti nenašli jooo ,nechápu ...mne třeba řekli,že jsem měla cystu a anovulační cyklus ,ale měla jsem to jen dvakrát ,zatím už dobrý tak nějak ....nyní čekám ms ten 27DC ,podle ovulace,tak uvidíme,dnes mi pobolívalo na levé straně,cca za dva tři dny by měla dorazit ,tak uvidím co bude,ale těším se 3DC jdu na tu krev a 13DC na folikum....
@chilli009 nooo Ti nevím ,včera mě bolel dost levý podbřišek,dnes ráno jsem začla špinit ....noo neva,jestli se to do zítřka rozjede,v pátek na 1 odběr ...hurá aspoň se víc dozvím,ale další cyklus je jak hodinky,to je pozitivní ...žádné dlouhé cykly ...tak snad ten 13DC uvidí nějaké vajíčka 😀
Holky když přijde nyní ms a bolí mne hodně levý podbřišek ,ovulace by měla proběhnout nyní z pravého vaječníku že ,je to tak nebo néé ?? Nyní by mohla být větší šance když pravý vaječník je prý ukázkový ....na tom levé je náznak z té cysty a prý malá tam je 2 cm,takže spíš to vidím na šance z pravého pokud je ukázkový,ale tak to uvidí na utz taky,noo už se nemůžu dočkat pátku a pak 8.12 to vychází na folikumetrii .... 🙂
@chilli009 ahoj k tomu tvému problému v práci, nastup určitě na rizikový, zaměstnavatel tě platí 15dní, pak tě vyplácí stát. Teoreticky nastoupit můžeš i 3 dny po skončení prac. poměru. Dokonce, ale platí to jen na těhotné, když za měsíc dodáš do práce, kde jsi skončila, že jsi těhotná a byla jsi i v době kdy jsi končila, oni ti musí platit, mají na každého zaměstnance 3měsíce ochrannou lhůtu, takže i tak by se dalo, ale pokud můžeš bude lepší, jim v tom nedělat bordel a nastoupit hned den skončení, nebo před skončením pár dní... 🙂
@bublinka74
@majkylove košík bych chtěla na druhé taky, hlavně na těch prvních pár měsíců i na spinkání. Na malou jsem měla starý kočár a bylo fajn, že jsem jí mohla vozit po bytě kam jsem chtěla. Kolébka je pěkná,ale když houpeš, dítě si pak zkouší houpání vyřvat.To měla kamarádka a musela si pořizovat i houpací kočár 😒 No a když houpat nebudeš, přijde mi kolébka zbytečná. Je užší než postýlka. Ale je to na tobě 🙂 Jinak mě až překvapuje, že na druhé toho nechci tak moc... Na malou jsem musela mít všechno a teď mi to všechno přijde strašně zbytečný 😀 Ale kočár a košík a přebalovací podložku koupit budu muset..... už se těším...
@martinalinda ségry je mi líto ☹ bohužel máš pravdu, že teď jsou samovolné potraty častější ☹ úplně se toho bojim...
@bublinka74 a ty už máš ms?
@bjoucik.15 no joo,já bych taky chtěla nejradši všechno,holt vy už jste u druhátka zkušenější 🙂 kolíbka nebude a hotovo 😀 a košík je fajn,ale já s ním stejně němůžu přejíždět takže budou hned postýlky a je vyřešeno 🙂
@martinalinda to je mi teda segry upřímně líto,ať to bylo jak to bylo,musí to pro ni být těžký...
@majkylove nj je to tak, u toho druhého tak šílet nebudu,protože je to zbytečné 🙂 a kdyby to bylo holka, jsme vysmátá totálně 😀
@majkylove ježiši těch chyb... teď jsem si to četla po sobě, jediná mi omluva je, že jsem utíkala za dcerkou,která odtahovala z obýváku koberec 😀
Ahoj holky, jak válčíte ? Já tak nějak.Dnes nám byla další kolegyně oznámit své těhu.Při změně HA.Už takhle padáme na hubu, jsme tu furt a další.Je to super, ale i není 😒
@martinalinda
Taky mi je líto, že o to ségra přišlo, ať to bylo jak chce, musí to být naprd, ale jak tu již někdo psal, asi nebylo něco dobře no :( a příroda to tak zařídila. ( lepší asi než to pak muset odrodit třeba v 19tt. pro nějké vady atd. )
Vy se hlavně soustřeďte jen na sebe a ono to klapne.

@majkylove měla jsem dřevěný košík na kolečkách,pročpak 🙂