Jak často pokládat novorozeně na bříško?

zuzanasura
13. dub 2018

Jak často pokládat novorozeně na bříško

eithelwing
13. dub 2018

Pokládala jsem zprvu cca 3x denně spíš na kratší dobu (max pár minut), ideálně bez plínky (pokud nebyl velký řev). V případě bolení bříška i častěji, dcera si lépe odříhla nebo vypustila prdíky. Vždy s dozorem. Postupně čas na bříšku protahovat. Prostě s citem. 🙂

ladyhacek
13. dub 2018

Pokládala jsem několikrát za den bvzdy při přebalování jen na chvilku. Ale počet nevím asi jak píše
@eithelwing syn nikdy nebrecel, kdyby ano nenutila bych ho alespoň ze začátku tak často 🙂. Ne pak hodně pomohlo když jsem ho obrátila na pultu směrem je mě a štěpka jsem si - koukala mi do očí ale to jsem dělala asi až ve 2-3 týdnech a jen 1-2x za den. Nejdele byl na bříšku večer když jsem třeba mazala krémem, ale i když ne tak před spaním byl na brisku a hladila jsem mu zádíčka.dite na bříšku by nemělo být protivné, mělo by být odpočaté ( což těsně před spaním tedy nebyl, ale nevadilo mu to oni pak děti můžou být mrzuté a nelíbí se jim to 🙂) a neměli by být hladové, ale zase těsně po jídle také ne nebo dobře odříhnute a když sectes všechny faktory tak moc času za den není 😀

mary.jane
13. dub 2018

V dnesni dobe, kdy se z lezeni na brisku dela straslivy strasak, budu asi za divnou matku, ale maleho (ted ma 3 tydny) davam na brisko normalne spat. Spi tak mnohem lepe (nebudi se moorovymi pohyby rukou). A i starsi dcera zacala na brisku spat uz v prubehu sestinedeli.

fandysek_1
13. dub 2018

Dávala jsem od 14 dnů pri přebaleni cca 2 minuty pak mi řval. Někdy to vyšlo 4x denně někdy jen 2x. Každým dnem jsem viděla zlepšování a teď mu ještě není ani 5 měsíců a na bříšku to miluje, otáčí se a chce se plazit.

oveckaluky
13. dub 2018

@mary.jane Obě dcery spaly od miminka, jedině na břiše a spí tak dodnes 😉 Ono je to pokaždý jinak...pamatuju si před 20 lety, když se narodil synovec, ségře kladli v porodnici na srdce, že spát jedině na břiše, nic jiného není bezpečné. O tři roky později se narodila moje starší dcera a mně v té samé porodnici ti samí odborníci tvrdili, že jedině na zádech...o dalších pět let později s druhou, ta samá porodnice, ti samí lékaři, a jediné doporučení bylo spát jedině na boku, protože na břiše nebo na zádech je to prý nebezpečné...tak se v tom vyznejme, že? 😀 Teď čekám dvojčátka, a pokud jim to bude vyhovovat, budou taky spinkat na bříšku, přijde mi to nejbezpečnější, když miminko ublinkne, nebo tak 😉

pecinkaandulkova
13. dub 2018

@zuzanasura 3/6x denne,nekdy pri spani si dcerka sama lehne na bok (1mes. 7dni) a prekuli na brisko,jen pak ji rucky rovnam protoze spi s rukama pokrivenymi jak paragraf 😀 hlavne ze je spokojena