Jak často vám v těhotenství tvrdne bříško?

snezenka123
14. lis 2014

ahojky,chtěla jsem se zeptat, jak často vám tvrdne bříško,pokud vám tvrdne..Mě dneska docela často tvrdne bříško..tak nevím no... ☹ bojím se.
Když jsem čekala druhé mimčo, tak nějak kolem 26tt mi přes den častěji tvrdlo bříško a pak se na kontrole ukázalo, že je z toho hrouzící předčasný porod 😔

margotecka
14. lis 2014

@snezenka123 ahoj, mě bříško tvrdne tak pětkrát i vícekrát denně od nějakého 20tt. Doktorka mi předepsala 2x děnně magnesium (magnosolv), ale nijak to nepomáhá. Mám zkrácený čípek, ale naštěstí uzavřený, tak snad to dotáhneme do konce! Ale raději by tě měl doktor hlídat, tak jako mě 😉

sim007
14. lis 2014

@snezenka123
@margotecka a me by zajimalo jak vypada to tvrdnuti briska...boli to nejak treba? Obcas mam jakoby tvrdsi ale spis z toho ze mam zarazene vetry tak nevim jak to poznat....Dekuji

zuza01
14. lis 2014

Měla jsem u obou holek, cca od půlky těhotenství. Můj bývalý dr. na mě řval, že si půjdu lehnout do nemocnice, předčasně porodím atd. Můj nový dr. mi řekl, že pokud se nic jiného neděje např. s čípkem, tak o nic v podstatě nejde. Magnesium mi nepomáhalo, břicho mi tvrdlo i 30x denně. První dceru jsem přenášela a musela na vyvolání, druhá se narodila dva dny před termínem.
Takže pokud se bojíte, jeďte na pohotovost, zkontrolují vás.
@sim007 Já to měla tak, jako by se stáhly svaly a břicho bylo na dotek hrozně tvrdé. A bylo to nepříjemné.

zu_za
14. lis 2014

Mám to taky tak..jsem v 27. týdnu a po jakékoli i sebemenší námaze mi břicho tvrdne :-/ tak taky moc nevím co s tím ☹ u prvního jsem to tak neměla..

margotecka
14. lis 2014

@sim007 Přesně, jak píše @zuza01 . Břicho ti ztvrdne jako kámen, nebolí to, ale je to někdy hodné nepříjemné ☹ Mě to dělá při sebemenší námaze a trvá to hodně dlouho, než mi to povolí! Musím si vždycky lehnout a pak už raději nic nedělám.

margotecka
14. lis 2014

@zuza01 Mě si doktorka hlídá a zatím se držíme 🙂

jahodarka
14. lis 2014

Ja jsem z toho taky silena, mela jsem to ve vsech tehotenstvi cca od pulky, vzdy magnosolv 2x denne. Tentokrat je to ale fakt masakr, snad od 10. tt a je to cim dal castejsi a intenzivnejsi a hlavne to trva dlouho. Staci sebemensi namaha a je to, ani to nepocitam. Magnosolv byl k nicemu, tak mam Magnesii lactici, uz jsem na maximalni davce, tzn. 8 prasku denne a stejne mam pocit, ze je to k nicemu. Kazdopadne se klepu snad od dvacateho tydne jak porodim, ted jsem ve 32.tt a ani to nevypada, ze by se neco chystalo, takze si myslim, ze se asi moc bat nemusis. Holt nekdo to ma a nekdo ne. Jen teda kdo to ma vydrzet, ze?nevim jak jste na tom vy, ale ja nejsem v tu chvili schopna jedineho pohybu, coz se dvema malyma detma doma je celkem neprijemny... 🙄

heduskak
14. lis 2014

Ahojky holky jsem 31tt břicho mi zatím netvrdne a doktor mi napsal magnosolv 2x denně. Nevím proč mi ho dal, když mi břicho zatím netvrdne a čípek a všechno je zatím v pořádku 🙂

misar91
14. lis 2014

ahojda,já s tím měla problém už od 17tt ale podle doktorky to bylo v normě a doporučila brát magnesium...nakonec jsem stejnak skončila v 35tt na kapačkách protože mi tvrdlo co dvě minuty a otevírala jsem se...ale nakonec jsem porodila v termínu

jesterka85
14. lis 2014

Holky já tvrdnu taky asi od 18 tt. Taky mám magnosolv, neschopenku a klidový režim. Taky mi tvrdne při sebemenší námaze, ale přijde mi, že to je snad horší když ležím. JInak ten magnosolv mi zabírá trochu až po druhém sáčku. Jinak fakt nepociťuju žádnou změnu. Jen doufám, že to všechno dobře dopadne a že se maličkej v pořádku narodí.

snezenka123
autor
15. lis 2014

Ahojky těhulky, tak jsem psala známému ,co je gyndař,řekl, že to nemusí nic znamenat, ale pro jistotu můžu přijít v pondělí na ultrazvuk..tak uvidím,dneska je lepší,tak snad to bude ok, možná tam pro jistotu zajdu v pondělí,uvidím. 😉
Já u druhého taky skončila dvakrát na kapačkách v nemocnici a porodila nakonec v 36tt. Snad to bude ok, a vydržíme všechny, držím palečky. Ale jsou to nervy,i ten strach,zvlášť, když už si tím člověk jednou prošel..
Taky se snažím jíst magnesium..nevíte,kolik je maximální denní dávka??díky

snezenka123
autor
15. lis 2014

@jahodarka no asi je to tím třetím těhu, mě to taky příjde, že teď je to mnohem dřív a častější..musíme vydržet 🙂 tak přeji hodně sil 😵

sisinka74
15. lis 2014

Ja mam to bricho ted tvrde treba nonstop cely den. Vcera rano mi na nej sahla kolegyne a uplne se zhrozila. I kdyz ho jeste nemam velke, je tak tvrde, ze mam problem se pres nej ohnout. Neni mi to prijemne, ale co ja vim, jestli je to ok? Kdyz jsem to rikala doktorce, tak odpovedela, ze se mi tvaruje deloha. Ja ho mam tvrde uz od zeber az dolu. Zacpou to neni.

kocicinka
15. lis 2014

Mám ho tvrdý furt. Magnezium pomáhá jen trochu. Asi se to bude muset vydržet, co jiného.

snezenka123
autor
15. lis 2014

@sisinka74 koukala jsem, že jsi taky v 19tt 🙂 kdy máš TP?

kronecka007
15. lis 2014

Já už byla také s tvrdnutím bříška v nemocnici na kapačkách, v 18 tt. Teď jsem 23 tt. Mám spíš takový tlak na podbřišek, nevím pořádně jak to popsat, ale nepřijde mi, že je to tvrdnutí jak všichni popisují na chvíli a pak to zmizí. Diagnostikovali mi dráždivou dělohu. Je to moje první těhotenství a dr řekl, že se s ním děloha trochu pere 🙂 tak snad se zdárně popere až do konce, nicméně na čípek to zatím vliv nemá a doufám, že ani nebude. V tom 18 tt se to pak na čas zklidnilo, když mi povyrostlo břicho, takže to trochu přičítám i růstu dělohy a břicha celkově. Těžko radit druhým, každá jsme jiná. Já z toho taky byla vyplašená a když to začnu cítit, tak ještě trochu jsem, ale spíš se snažím být v klidu vzhledem k tomu, co jsem si o tom přečetla, není to nic neobvyklého a i ženské, kterým už opravdu velmi hrozil předčasný porod a začaly se otevírat, nakonec mimča donosili. Každopádně doporučuju se poradit s lékařem.

sisinka74
15. lis 2014

@snezenka123 9. a pak 12.4.:-)

snezenka123
autor
15. lis 2014

@sisinka74 já původně 25.4 nakonec 18.4:-) a už víte, jestli holka,nebo kluk?

sisinka74
15. lis 2014

@snezenka123 no mam to vse napsane v profilu 😀

zuza01
15. lis 2014

Mně dr. říkal, že to magnézium je jen placebo, že k ničemu téměř není. Pozor na vyšší dávky, může z toho být průjem. Pokud je čípek v klidu, tak je to prostě normální...

pampalin
15. lis 2014

Mně tvrdne břicho asi od 17.tt, měla jsem to i v prvním těhu, mám taky dráždivou dělohu. Taky mi tvrdne spíš v klidu, ale dneska je to teda celkem mazec. Magnosolv mi přijde úplně k ničemu, možná jen k pravidelnější stolici - i když na to mi stačí káva po ránu.
Snad mimčo ještě alespoň 3 týdny vydrží, to už pak budeme v 36.tt a bude to fuk.

nikousek1
5. únor 2015

a tvrdlo některé z vás bříško při styku?

miruskapivonka
5. únor 2015

@nikousek1 Ahojky,jojo, při sexu mi břicho u obou kluků tvrdlo ;o) to je prý normální 🙂

nikousek1
5. únor 2015

@miruskapivonka jooo? No uf, tak jsem ráda, že nejsem sama. Já se vždycky bojím, ať mimču neublížím nebo ať si nedej bože nevyvolám předčasný porod tak se bojím se nějak hýbnout.

miruskapivonka
5. únor 2015

Vůbec se neboj, to ti potvrdí i doktor:o) sexem porod nevyvoláš a mimču neublížíš, má kolem sebe dost plodovky. My jsme sexovali až do porodu.

nikousek1
9. únor 2015

@miruskapivonka tak to jsi mě uklidnila. Děkuji🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru