Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

lenkamt
12. únor 2009

môj chlap je u vojska od 14 /vojenský gympel/ a doteraz išlo všetko ľahko, okrem jedného roka v mikuláši je stále v martine, no a teraz toto 😕 ešteže už má istý akýtaký dôchodok, keby čosi 😖

vavka33
12. únor 2009

Leni,aj moj je u vojska od 14 rokov 😉

bodka13
13. únor 2009

ahojte 🙂
...a voľačo sa hovorilo že ten výsluhový dôchodok im začnú vyplácať až keď dovršia normalny dochodkový vek-nie teraz ☹ ...neviete ako to je?...chceli schváliť nejaký nový zákon o tom

dupi 🙂 ...nevysvetlíš nám to?prosím

dupinka
13. únor 2009

Ahojte!

Ano, uvazuje sa o tom, ze ozbrojenym zlozkam sa bude vyplacat dochodok az po dovrseni 55.roku veku. Tzn. aj ked bude mat odsluzenych 15.rokov a pojde do dochodku napr. v 45tich, tak vyplacat sa zacne aj neskor. Lebo to vyuzivaju hlavne policajti v dostojnickych hodnostiach - vysetrovatelia.
O tom sa uz hovori odkedy som ja v uniforme (stvrty rok) a stale sa s tym nic nastastie nerobi. Lebo by bol hromadny odchod vysokopostavenych uniformovanych, ktorym by sa muselo vyplatit neskutocne vysoke odchodne, a na to stat momentalne nema. Preto radsej zachova status quo, riesi sa to prirodzenym odchodom a nepredlzovanim zavazkov, ako takto radikalne.
Momentalne nie je v parlamente ani vo vlade takyto navrh. Dokonca my sme dostali mail do nasho ministra (financii), ze v tejto veci su sirene poplasne spravy.

bodka13
13. únor 2009

jaj dupi 🙂 ...tak nech to šťastie a šťastne tak nechajú 😉

a ako rastie bruško,Adamko kopká?

dupinka
13. únor 2009

bodka, pridala som aktualne fotky bruska do albumu.... 😉

dupinka
13. únor 2009

kde ste kto? vavka, dnes dosla ta kniha s vystrihovackami - WAW, to je teda super. Manzel to bol sice vyzdvihnut na poste, mysli si, ze nejaku knihu som mu zase kupila. Hm, tak dufam, ze bude prijemne prekvapeny 😵 😵 Uvidime v utorok. Aj ked, keby to bolo na mne, tak uz dnes by som mu gratulovala, neviem sa dockat vyrazu jeho tvare. 😉

vavka33
14. únor 2009

dupi,tak som zvedava na reakciu 😉 Ozi,tento tyzden nam to nevyslo dostat sa k vam,mala som v stredu poradu,vcera karneval,dnes rano chcem ist do kauflacu na 7,maju dobre veci a o 9 tej idem ku kadernicke.Mozno by sme mohli dobehnut poobede,ked sa Lejka vyspinka,uvidime,tak napis,ci nemate nejaky program.Ak nie a tatkovi by sa chcelo,mohli by sme na chvilku dobehnut,hm?Ked nie,ja mam cez tyzden dovolenku,takze by sa to dalo.
prajem vsetkym pekny valentinsky dnik,uzite si svoje lasky male aj velke a tie bruskate pohladkajte za mna brusinka.
Dupi a to tvoje brusko riadne podrastlo.vidno,ze je tam chlap ako hora,je take hranate-typicky chlapske 😉
vcera si tatko cital tvoj prispevok o vysluhovom,tak sa potesil,lebo mu chyba rok aj kusok a stale vravi,ze pri jeho stasti ten zakon zmenia par mesiacov pred jeho nastupom nan 🙂

dupinka
14. únor 2009

Vavka, dnes ma manzelik sluzbu, som doma sama, tak kludne dobehnite...... 😉

roasha
14. únor 2009

dupka,mas nadherne brusko.... 😵
ved aj bez sona vidiet,ze to bude chlap 😉 ,chlapcenske bruska su ako ked spapas futbalovu loptu... 😀
aj nas tato je u vojska od 14r. 🙂

dupinka
14. únor 2009

Ahojte! roa, diky 😉 A ka

dupinka
14. únor 2009

zdy vravi, ze bude chalan, kedze som vraj opeknela.... A my sa tvarime, ze nevieme pohlavie 😀

roasha
14. únor 2009

dupi 😀

dupinka
14. únor 2009

ako si uzivate vikend???

roasha
15. únor 2009

dupi,k tomu vyplacaniu dochodkov az po dovrseni x veku vojakov 😲 .......este to je pssssst,ale nasledujuce 4roky zmena nebude....uz je podpisane.....takze pssssst... 🤐 😀

dupinka
15. únor 2009

coo?? 😉 Roa, to odkial mas????

bodka13
15. únor 2009

asi je špionka 😀 😀 😀

a peknú nedeľu prajem 🙂
idem upratať kuchyňu a pobaliť veci...zajtra ideme za snehom 😉

roasha
15. únor 2009

dupi....z prvej ruky... 😉

roasha
15. únor 2009

inak tato ma dnes poopravil,ze uz nacal 19.rok,som myslela ze menej. 😅
vies,MM ma uz dost odsluzene,kamosov kade-tade "v 1.linii",tak ho to tiez zaujima,co je lepsie,este to dotiahnut na ten"20.rocny dochodok",alebo odist pokial to tam hore nepokafru... 😅 🙂
...ale v piatok mu bolo povedane,ze nema mat boja,tak dufajme ze je to ok. 😉

dupinka
15. únor 2009

Roa, tak to potom fajn..... A tvoj bude mat narok od bud. roka aj na odchodne.... Hm, tak nech nic nemenia.

Bodka, prajeme prijemne prazdniny v Zdiari, uzite si sneh a oddych!!

roasha
15. únor 2009

bodka aj ja sceeem... 😅
aj my prajeme krasne pocasie... 😉

kavaapalma
15. únor 2009

fuha tolko informacii-potesia...
moj ide po marodke do prace tak som zvedava kedy ake cvicenia ich cakaju lebo maju mat aj 4dni prezitia......
ma odsluzenych 12rokov dufajme ze pojde na misiu,lebo neviem co je natom pravdy ale tych vojakov co maju pred vysluh.rokmi sa chcu zbavit,tak dufam,ze nas sa to tykat nebude...

jaduska
15. únor 2009

ahojte ženy...asi sem moc nebudem stíhať chodiť, lebo by som chcela porobiť čo najviac skúšok kým pôjdem rodiť, aj prax mi treba nejako odbúchať...
niki - ak budeš ešte niečo potrebovať ohľadom školy, tak mi kľudne napíš e-mail - jaduska@centrum.sk, tie si musím kvôli škole kontrolovať.... 😉
pekný zvyšok nedele 😵

bodka13
15. únor 2009

ďakujem 🙂 ...prázdniny budú určite super...aj vám želám pekný týždeň 🙂
...v sobotu som tu ako na koni 😀

kikusa100
15. únor 2009

kocky caute prisla som vas pozdravit..ja makam na bakalarke tak nestiham pisat aj prerabame takze som na konikovi malo...
neviem zacali sme najeko rozmyslat aj nad drobcom tak uvidem ci vyjde neico ci nei...?
inak dala osm na moju svadbu aj profi fotky..najdete ma tiez pod kikusou 100 ak kuknite kto ma zaujem 😀 mame uz aj dvd.. celkom som spokojna neviem ci som pisala..tak pa a drzim palceky vsetkym co robia skusky..a aj tehulkam prijemne tehulkovanie.. 😀

dupinka
16. únor 2009

Kikus: krasne fotocky, bola si nadherna nevesta.....

Kde sta sa fotili, niekde na zamku? Velmi pekne, posobive. Hned som si spomenula na tu nasu svadbu 😵

vavka33
16. únor 2009

Kika krasne fotky. 😉
Roi,potesila si siroku vojensku komunitu 😀

dupinka
16. únor 2009

Roa, len stale netusim, kde si tu info nabrala,... mozes to napisat do IP???

sveva
16. únor 2009

ahojte baby. Pridala som do albumov fotky. 😀

Kikusa krásne fotky. 😉

roasha
16. únor 2009

kikusa,krasne fotky.. 😵