Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

roasha
7. bře 2008

ahojky,som sa zasmiala,dupinka,ja ked som cakala malu,tiez som zaspala uz pri spravach o 19.00h. 🙂 🙂 🙂
jednoducho som ani pri obrovskeeeej snahe nevydrzala. 🙂 😉

vavka33
7. bře 2008

Ja ked som cakala baby,tiez som bola stale ospala,zaspavala som pri vyklade uciva v skole 😀

dupinka
7. bře 2008

jeej, vavka, pekne vozidlo ste malej kupili,.. Som pozerala v letaku Dracik, paraaaada. A malej sa ocividne paci 🙂

vavka33
7. bře 2008

Pacilo sa jej to najviac,skusila vsetky.Toto bolo najdrahsie,ale co,nekupujem to kazdy den. 😉 bude to mat na aprilove meniny.

dupinka
7. bře 2008

jasne!! Hlavne, ked sa v tom dokaze vyhrat, zabavi ju to na nejaky ten cas,.. vyzera v tom fest frajersky.

Baby, normalne ste mi dali chrobaka do hlavy s tou unavou a tak,... 😅

jaduska
7. bře 2008

Ahojte babenky,

nooo, pekné novinky tu čítam 😀 Ste dupinke fakt dali chrobáka do hlavy. A dupi neboj, ak to malo prísť, tak to prišlo a ak nemalo, tak je to jarná únava. Ja som počas tehotenstva ospalá nebola, lebo som polovicu z neho strávila nad wc misou a tam sa spať nedalo 😵 😝
Ja som dnes bola s babami na kontrolu na ortopédii. Sandra okrem toho,že má ploché nohy, tak jej aj utekajú päty. Ale čo tým doktor chcel povedať, tak to netuším. V tom šoku som sa ani neopýtala,čo to znamená. Predpísal jej vložky do topánok s klinom, tak uvidíme, či sa tie päty vrátia späť. Malá ako začne chodiť, tak jej kúpim vrece malých kamienkov a bude po nich poctivo šľapať bosá. Nech tiež nemá problém s labkami ☹

dupinka
7. bře 2008

jaduska, verim, ze to nie je nic vazne,...

jaduska
7. bře 2008

Dúfam aj ja dupi. Musím povedať manželovi, nech zavolá doktorovi a zistí viac, on sa s ním lepšie pozná, lebo ho operoval po úraze. Možno ho poznáš aj ty, aspoň z počutia, lebo to je prešovský doktor - Smolko, mladší

elinka27
7. bře 2008

jaduska ja som mala ploche nohy a pomaha ked chodi bosa len v ponozkach ked tak a prstami na nohe dviha kapesnik zo zeme, ked bude vacsia tak sa to mozete hrat ako hru,mne to pomohlo 🙂 a inak uz 7 dni mi meska menzes ,tak dufam,ze nebudem nasledovat Dupinku,lebo u mna by to bolo na povraz teda 😀 😝

jaduska
7. bře 2008

No eli, musím jej nejaké cviky pohľadať a budeme trénovať.

A keď bude druhé bábo, tak buď rada, "odbúchaš" si to naraz, deti trošku podrastú, tak sa aj spolu zahrajú a bude lepšie. My máme rozdiel 4 roky a niečo medzi deťmi a je to také o ničom, lebo keď bude mať Barča 2 roky, tak Sandra bude prváčka a nebude sa s ňou už chcieť hrať, lebo sa bude učiť. Súhlasím s názorom, že buď nech je medzi deťmi rozdiel do 2 rokov, alebo potom viac ako 6 😉 Osobná skúsenosť....

elinka27
7. bře 2008

no jadus,ale v nasom pripade by sa mi druhe narodilo k Jakubkovim prvym narodeninam 😀

jaduska
7. bře 2008

no vidíš, super, ušetríte na oslavách 😀 😝 My sme so sestrou tiež takto narodené, ja som sa narodila 17 dní pred jej prvými narodkami... 😉

vavka33
8. bře 2008

Ajojte vsetky zienky,prajem vam krasny den zien a nech vas nikto nehneva 😵

dupinka
8. bře 2008

Ahojte!

Prajem Vam nadherny den zien🙂

eli, co ked to je ken nejaka hormonalna zmena? Vies, este nie si davno po porode,.. dojcis??
Jadus, Smolka poznam, ale na take veci je vraj najlepsi MUDr. Klein, len ten ma stale vela ludi,.. Ak by vam odporucali nejake rehabilitacie, v Presove je Oaza, tam su fest odbornici. Ale dochadzat,.. 😒

elinka27
8. bře 2008

dupi a aj ja dufam,ale ja bohuzial nekojim, lebo maly sa mi narodil skor a moje telo nejak zlyhalo, jednoducho som mala velmi malo mlieka a potom som ho stratila, lebo som uz doma nemala pri malom tolko casu odsavat, lebo maly sa nechcel prisat,bol slaby.

dupinka
8. bře 2008

jaaaj, tak verim, ze to bude len nejaky skriatok,.. nie je nic blbsie ako nezelane tehu,.. (nie nechcene) 😒

vavka33
8. bře 2008

Elinka,to mas asi este o porode.Ja mavam stale strasne cykly.Pred dvomi mesiacmi mi meskali tri tyzdne,uz som bola zrela na ustav.

dupinka
8. bře 2008

baby, ako ste prezili/ prezivate MDZ??

dudasik
8. bře 2008

Ahojte manzelky, tak sa vam po dlhom dlhom case konecne ozyvam i ja.
Ste toho popisali, no mam co robit to vsetko dohnat.
Nepisala som, lebo sme sa s malou Natalko spolu zohravali, na net chodim len kupovat vecicky,lebo rastieme ako z vody,az mi je luto, ze take krasne veci a uz ich musime odlozit...
Inac sa mame tak vselijak, Natalka ma stale sopliky, uz zacinam byt posadnuta alergiou a ja mavam zase bolesti v podbrusku este stale a travi mi strasne zle, som zduta ako balon, uz mi to pekne lezie na nervicky. Asi sa mi poplietli creva po porode. 😒
No a manzel mal teraz tri dni prezitie, nastastie mi prisla pomoct mamina a nabuduci tyzden ide na tri tyzdne na cvicenie na Lest, takze sa prestahujeme s malou do PD,aby sme tu v ZA neboli same ako prstiky.
A v juli nas stale strasia s Kosovom na polroka. ☹

jaduska
8. bře 2008

Dupinka viem, že Klein je najlepší, ale k nemu sa treba objednávať dlho dopredu...

MDŽ sme strávili oslavou mojich zajtrajších narodenín, prišli naši známi, ich synček chodí s našou Sandoru do škôlky, tak sme mali všetci o program postarané. Deti sa hrali na pôrodnicu, lebo Sandra teraz cez prázdniny so mnou pozerala Ordináciu v ružovej záhrade, no išla som puknúť od smiechu, aké hlášky púšťali 😀 😝
Barborka dnes dostala teplotu, asi od zúbkov, lebo ju aj trošku popreháňalo. Ale už spinká, tak hádam noc bude v pohode.

Dudasik môj manžel má prežitie od pondelka a tiež ho strašia misiou, ale v júni - Golany 🙄 V Kosove je teraz "veselo", tak určite budú zvyšovať stavy 😖

dupinka
8. bře 2008

baby, vasi su v jednotkach vysokej pripravenosti - barety alebo a rotacnym systemom? Ze im len tak kratko pre misiou (pripadne) daju vediet? To sa nevie uz pol roka dopredu, aby sa mohli pripravit??

jaduska
8. bře 2008

šišmária dupinka čo sú barety a rotačný systém??? 😲 😲 😲

Môj nevie preto, lebo tú misiu majú prebrať Chorváti a ešte sa nevie, či preberú alebo nie. Tak výcvik majú,ako keby mali ísť, aj ich už očkovali ( 😀 😝 😀 ) aj anglinu sa učia, proste aby boli pripravený.

petullia
9. bře 2008

Cawte babule.
Dupinka, zeby tehu virus aj v nasej diskusii 😕 No to by bolo super!!!! ci nie?
Ja som si dnes robila tehu testik a boli // ale som zvedava este na verdikt lekara, takze sa neviem dockat zajtrajska ako tam naklusame s mangelom 😎 ... ale pssst 😀

jaduska
9. bře 2008

wow petulka, tak zatiaľ ešte len tak pošušky gratulujeme a zajtra daj určite vedieť
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

vavka33
9. bře 2008

Petuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu,gratulujeeeeeeeeem.Nech to dopadne vsetko najsamlepsie 😵 😵 😵

Moj byvaly je baret v MT 😀

dupinka
9. bře 2008

petulia, tak zajtra daj vediet!!! 😉

Jaduska, som myslela, ci maju barety alebo nosia klasika ciapku k maskacom. A ten rotacny system: jedna cast na misii, druha sa pripravuje, tretia oddychuje a tak dookola funguje jednotka,...
Ale asi taketo veci nedebatite doma,.. V pohodke.

A tehu virus u mna skor nie ako ano, ale vsak uvidime o dva tyzdne 😅

Ja sa ucim, vyhlasilo sa vyberove konanie na prokuraturu, tak chcem ist skusit. nie, ze by ma colna sprava nebavila, ale co ak z motyky vystreli? 😵 😵

jaduska
9. bře 2008

No dupi, veru veľmi nedebatíme, drahý chce mať od práce pokoj aspoň cez víkend, keď je tak málo doma, tak preberáme "iné" veci 😀 😀 😀

Pozerám, dupi, že človek, ktorý rád zdoláva nové výzvy... držíme pršteky, nech to dopadne tak, ako má 😵

vavka33
9. bře 2008

Moj manzel nosi baretu 😉

petullia
9. bře 2008

a moj nosil, ale uz nenosi 🙂

dupinka
9. bře 2008

Uvidime, ako to cele dopadne,... 🙂 Chcem to skusit, aby som sama sebe dokazala, ze som dobra a viem to, nech to dopadne akokolvek. Velke sance tomu nedavam, ale je to skusenost, ktora ma posunie dalej. A mam motivaciu sadnut si na zadok a ucit sa, lebo inak by som sa neprinutila a tie zakony sa menia takou zavratnou rychlostou, ze to, co som sa ucila na statnice a doktorat je v mnohom ine,... A ked s tym v praci velmi neprichadzam do styku, tak mnohe veci uz ani neviem... 😖

Moj baretu nenosim, aj ked ako jednotka vysokej pripravenosti (t.j. kedykolvek ist kamkolvek) im mala byt pridelena. Ani si ho neviem predstavit, asi by vyzeral smiesne.
My sa doma o praci rozpravame (mame obaja 😀 previerku, tak mozeme, chichi), lebo sme typy, ktore sa potrebuju niekomu vykecat,...