Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

dupinka
20. únor 2008

Ahojte!

ja pracujem 😉 Dnes som prisla po tyzdni do prace a nas urad vyzera ako pred tretou svetovou. V pondelok sa totiz stahujeme do novej budovy, tak vsetk balime, ukladame a tak,.. Neznasam stahovanie 😠 Clovek pri nom zisti, kolko somarin (musi) drzat v skriniach.

Vitam novych clekov klubu "postihnutych". A prijemne citanie nasich doposial popisanych 25 stran! Chichi. Inak, to nie je az tak vela, ked kukam ine fora... Tak sa snazme!

Sveva: aj ja som vychodniarka! Sice zijuca v Nitre, ale "salena", ked to okolnosti dovolia.

A vy co mate dnes nove? Vavka, kedy dojdete? tesim sa na dievcence.

petullia
20. únor 2008

Juhu, no to sa mi zatial nexce citat tolko stran... budem to musiet zmaknut nejak priebezne, uz som trosku zacala... ale asi si tolko faktov aj tak neudrzim v hlave, tak ak vase osudy domotam, tak odpustte 😅

dupinka
20. únor 2008

petulia, to nebolo dane ako prikaz, ja len tak 🙂

petullia
20. únor 2008

😀 ... ved to, ze ja nie som zvyknuta prikazy plnit... ale davat ich, ja som ucitelka (nadejna) 😀

dupinka
20. únor 2008

😀 😀

vavka33
20. únor 2008

Petu,aj ja som ucitelka,ale nadejna nie,uz taka realna 😀
Dupi neviem kedy,ale na bud.tyzden sme vsetky tri doma,tak nieco vymyslime.A ty dokedy pracujes?

petullia
20. únor 2008

vavka a co ucis? Ja to studujem uz 7 rokov, kypim vedomostami 😀 ... ale nie! ja som predskolacka, ale tento rok som sa rozhodla, ze to robit nexcem..7 rokov praxovania vecneho stacilo. tak uvazujem co dalej so mnou. 😕

vavka33
20. únor 2008

Ja som 1.-4.karka.Mam uz 10rokov praxe,teda aj s tymto co som na RD 😉 ale dufam,ze od septembra nastupim do skoly,chyba mi to.Ja milujem svoju pracu 😵

petullia
20. únor 2008

tak to teda waw. Ja teraz na vyske studujem tvoj odbor, ale na Mgr. uz asi nepojdem z tohto. skusim nejake kurzy, alebo armada... ta zatial vyzera najlepsie pre mna. Teraz mam statnice na Bc. a padla pre mna.. 😎
Mala som povodne plan ucit v MS, potom na ZS a teraz uz ucit nexcem... dobre, ked som sa vytrapila (a to doslova) tych 7 rockov (zatial necelych 😕 )

vavka33
20. únor 2008

Hm,ked to beries ako trapenie,je dobre radsej fakt skusit nieco ine. 😉

petullia
20. únor 2008

ucitelstvo neni povolanie, ale poslanie a obavam sa vlasteho zlihania... nejak ma to tam nelaka do skolstva 😅
A kde zmyzli secky mangelky vojinkov? nejak je tu pusto... 😕 ... nieze by s tebou vavka bolo zle 😀 ... len by som strasne xcela vediet, ci tu nahodou neobjavim mangelku alebo babenku niekoho znameho... to by som riadne odpadla 😀

sveva
20. únor 2008

Dupinka a odkiaľ si?

sveva
20. únor 2008

Petulia ja som tu, len musím ešte odbehovať a dávať pozor na toho môjho ďablika. 😉

petullia
20. únor 2008

Som si kukala vase albumiky... mate strasne krasne rodinky, babyyyy! aj ja ceeem! 😀

vavka33
20. únor 2008

Petulia,ja chapem,ze ti nestacim,kludne to tak aj napis 😀 😀 😀

elinka27
20. únor 2008

caute tak ako sa dnes mame?ja som dnes nemala vobec cas sem nakuknut, bo maly ma zasa raz svoj den

vavka33
20. únor 2008

Elinka a co vystrajal drobcek maly?

elinka27
20. únor 2008

place akoby sme ho tyrali, je to take zive striebro 😠

vavka33
20. únor 2008

Eli,to bude brusko.Ake mliecko mu davas?A nedavas mu espumisan,alebo sab simplex?

elinka27
20. únor 2008

vavka, nic nam nepomaha, ani sab ani espumisan ani pupik,ani tepla plienka ...Papa Nutrilon HA,ale obcas mu dam aj Comfort

vavka33
20. únor 2008

Eli,ale to ti nezaberie hned,to musis dlhodobo.Ja som davala sab,najskor raz denne,ale to nestacilo,tak potom az tri krat a bolo super.
A preco papa to mliecko?to ti kazala dokina?

dupinka
20. únor 2008

sveva, ja som z Presova.

inak baby, co poviete na to? Neviem ako u vas, ale u nas ma krstny rodic dost dolezitu ulohu v zivote krstniatka. Po financnej aj citovej. Nielen stat v ten jeden den v kostole, ale cely zivot sa o dieta zaujimat, navstevy, prijimanie, narodky,...
my uz krstni sme, sestrinmu malemu. A urcite vieme, ze planuju dalsie, takze este jedno realne mat budeme.

A k pointe: manzelov bratranec maju maleho synceka. Kedze su na opacnom konci Slovenska, nechcu tahat jeho rodinu(a teda krstnych) k nim, ale zaroven nie je zaujem rodiny pripravit krstiny tam,... No a ani peniaze 😒 Tak medzi recou padol navrh, ci by sme nesli za krstnych my. Nechcu nijake zavazky od nas, kedze ani predchadzajuce dve dcery nemaju krstnych, ktori by stali za to, nekomunikuju spolu..
Co poviete? Mame sa na to dat? Predsa, vzdy, ked tam ideme, nieco detickam kupime, ale co ja viem? ked sa to dozvedia nase rodiny, tak sa budu cudovat, ze takto "HRRR" a ci na to mame, lebo predstava je taka, ze sa malemu kupia nejake vecicky, da do obalky resp. na nieco vacsie prispeje.. 😒 A aj my chceme deticky, tak aj po tej financnej stranke treba hladiet do buducna. Hm??

elinka27
20. únor 2008

my musime davat HA mlieko, lebo je predcasne narodeny a davala som bu Bebu,ale od nej grckal vela a aj kyselinu.Po Nutrilone je to trosku lepsie, pribera od neho menej a pritom papa tak isto.

petullia
20. únor 2008

Dupinka, podla mna sa krstny maju zaujimat. Aspon ja som na to tak zvyknuta. Mne je krstna mam mamkina spoluziacka zo strednej, su fakt, ze dobre kamosky a nedala by som ju za cely svet. Velmi ju lubim a viem, ze sa na nu mozem spolahnut. Aj ked skor ma obohacovala po tej citovej ako materialnej stranke... ale prave o to ide, podla mna. Ona ma 4 deti a nejaky extremny prijem do domacnosti som nepobadala, takze by moja mamina alebo ja od nej nic nevyzadovala (materialne), aj ked na svadbe mi dala fajnu obalku. Netronfla najvyssiu sumu, ale bola najoriginalnejsia... ako vzdy. 😎
Ako sa citis... ci si to xces na seba zobrat, alebo nie. Ja za mojou krstnou kedykolvek zajdem aj s mojim mangelom a rada sa s nou rozpravam... aj ona mi zavola ked ma nejaky problem... uz sme viac kamosky 🙂 ... ale stale ju respektujem a beriem ako moju krstnu maminku... tolko odo mna na demonstraciu nazoru 😉

vavka33
20. únor 2008

eli,viem,ze je skor narodeny,ale to nie je dovod davat mu HA mliecko.ja neviem,ja by som skusila aj ine mliecka.Skus Francuzke,maly zacne krasne priberat,nezapeka,neprehana,je super.
Dupinka,ja by som sa na to dala,nejde o to kupovat drahe dary a davat peniaze 😉 Ja mam krsniatko na orave a aj moje obe baby tam maju krsnych a ked sa raz za cas stretneme,vzdy im dam drobnost,co ma nezabije 😉

petullia
20. únor 2008

... ked budem velka aj ja budem taka krstna 😎 😀 😀 😀

elinka27
20. únor 2008

vavka,ale ja som alergik aj pre to davam HA a dostavam ho na predpis, uvidim, uz som nad tym francuzkym rozmyslala

vavka33
20. únor 2008

Ja som krsna byvalej svagrininej malej.S muzom sme sa rozviedli,ale krsni sme jej ostali stale spolu,to sa neda vratit.Akurat vcera mi volal,po dlhej dobe a ked som ju pocula a povedala mi ahoj krsna,hrozne dobre mi to padlo,lebo som myslela,ze ma nema rada,ked som odisla od jej krsneho.Ale ma ma rada a je to krasny pocit.A kedy kolvek by potrebovala som tu pre nu a ona to vie a ja ju lubim a vzdy budem.

dupinka
20. únor 2008

ved praveee,... Maly nemoze sa to, co a ako sa deje okolo, aka je rodina. A v podstate okrem nich tu zase my nikoho nemame, takze sme aj radi, aspon by bolo viac dovodov sa navstevovat, a aj manzel chce bratranca za krstneho nasim detom. (krstnou bude moja segra, ako vratene, aj chcene) Ja az placem od dojatia, ked volam so segrou do Popradu a maly krici do telefonu "klstna" a posiela mi pusinky a tesi sa, ked sme u nich.
Asi sa na to dame, len som chcela vediet, co vy na to. Vdaka za postrehy. 🙂

elinka27
20. únor 2008

inak krstiny a krstneho riesim prave aj ja, bo my budeme maleho krstit v aprili,a rozhodla som sa pre muzovho brata,tak dufam,ze to bola dobra volba 🙂