Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

petullia
11. lis 2008

Cawte... ta som bola u dokiho dnes a mam len cakat 🙄 ... ak neporodim do 18.11. tak hospitalizace 🙄 ...yes!
Kikus tak ta caka krasne obdobie priprav 😵 , sa tesim s tebou... ja som mala stres len z ludi co stresovali okolo mna 😖 ... ale pokial som si riesila veci s mangelom a nikto sa nestaral, tak bolo super.. a svadba je tiez krasny zazitok... my sme mali vsetky mozne zvyky, sak nech je sranda a teda aj bola, juj hned by som si to zopakla 😀 ... len dobra rada nad zlato... pred vykrucankou vela nepi alka, bo potom je zle nedobre!!!! 😝

dupinka
11. lis 2008

kikuska, kazda priprava svadby je stresujuca, najma ked sa najdu "dobre duse" ktore by vam do veci rad kecali... Tu sa ukaze, kto aky je. Ale vysledok urcite stoji za to, teda aspon my na svadbu spominame veelmi radi 😉
Mali sme aj standardne zvyky, aj ked od vela veci sa upustalo, vela sa upravovalo a tak.

Petulia, myslime na vas, drzte sa!!

vavka33
11. lis 2008

Petu,myslim na vas aj ja.a prajem ti,nech sa ti rozbehne spontanny porod aby si nemusela ist lezkat do nemocky.bohate ti budu stacit tie dni,co tam budes s mimcom.ja som lezala pri Lejke 4 dni pred porodom,hrozna nuda 😀
Kikuska,neboj,svadbu zvladnete,len ju nerobte zbytocne velku,je to zbytocne,ale na to pridete az po nej 😀 ja som mala 1.taku klasicku-do 50ludi a druhu pri dvoch svedkoch-no a nie je nic lepsie ako snubenci a dvaja svedkovia 😀 😀
Vitame novu clenku.kde ti sluzi manzel?

jaduska
11. lis 2008

Ivanka, vitaj do partie.... 😉

Elinka, to heslo je momentálne môj favorit, lebo pri malej tiež nič nestíham...Sandra bola oproti nej poklad zlatý...tá sa vedela krásne zahrať. Malú furt len odniekiaľ ťahám dole, alebo jej beriem z rúk nebezpečné veci.

Dupi, mne teraz tiež nebývalo zle, pri Sandre mi bývalo zle a pri Bobe ešte horšie. To som nemohla ani vojsť do kuchyne.... 😝

Kikuša, so svadobnými prípravami ti ja neporadím, lebo mi sme ráno prišli na úrad vybaviť nejaký termín a hneď poobede sme sa brali - ako vraví vavka, dvaja svedkovia a dosť....a to bola moja prvá (a posledná) svadba...ja som nikdy netúžila po veľkej svadbe, nie som na také ceremónie, ale tebe prajem ,aby si si to poriadne užila... 😵

jaduska
11. lis 2008

jooo petu a samozrejme držíme palce, nech nemusíš ísť ležať do nemocnice... 😉

vavka33
11. lis 2008

Jadi dufam,ze aj toto bola moja posledna svadba 😀 😀 😀
a ty ako sa citis?

vavka33
11. lis 2008

JAdi,to v albume je tvoj manzel?strasne sa mi na niekoho podoba.

roasha
11. lis 2008

vavka,nesranduj ze to je jadus muz. 😅 😀

vavka33
11. lis 2008

Roi ahooooooooj.akurat som na teba myslela,ze ako zijes.
ja neviem,len sa pytam,co som zas urobila? 😅 😀

roasha
11. lis 2008

vavka-super,tato nam akurat prisiel z PR,tak sa vytesujeme. 🙂
jaduska ma na fotke roba miklu. 😉 😀
som myslela ze si to len tak zo srandy. 😀

kikusa100
11. lis 2008

ahojte...
aj ja by osm chcela malu svadbu, ale drahy ma velku rodinu a boli sme uz teiz na vsetkych moznych svadbach a asi by to neprezili keby sme ich nepozvali..ale bude to taka mensia asi do 30-40 ludi, lebo inak keby sme pozvali vsetkych bolo by to okolo 80 a to nechcem...ja som teiz chcela len my a svedkovia, ale to mi drahy zavrhol, lebo sa to nehodi... ☹
dnes som bola pozriet na saty a som ZUFALA..neviem ci ma ze velke pismena nezrusia,hihi ale som fakt zufala..nasla som jedny uzke..lebo j anechcem siroke..ale tie nemaju ramienka len maju ako keby korzet..len sa bojim lebo mi ich treba cez prsia rozsirit a este ich nerozsirovala, lebo na 3. januara si ich objednala jedna neveste a je v prsiach uzsia a tym padom by mi ich musela rozsirit, len sa bojim ako bude vyzerat ten dekolt...ci mi to na prsiach sadne... tak neviem..inak ostatne saty hruza, pochodila som salony a nic extra som nevidela , zajtra chcem ist este do jedneho salonu a ked nie tak zbehnem do popradu..boze..
ale v jednom salone bola strasne mila a ochotna pani a povedala, ze oni robia ako keby svadby na kluc a pomahaju so vsetkym tak tam chceme ist a nech nam poradi vsetko, oznamenia, pohare, obrucky, ozdobu, proste aj salu pomozu vyzdobit ked ukazes ze ako chces a este aj dokonca pomoze s tym ze ked chcete nejake zvyky a nemate ludi tak oni vam ich daju..ale ja az kadejake zvyky nechcem mat...nie som velmi rada stredobodom pozornosti tak sa preto bojim ako to dopadne..ci nechytim zaludocnu nervozitu a tak...a svokra este by neprezila keby nebolo s omsou svadba tak sa bojim ako to v janurari zvladnem..boze dievcata ...hruza.. 😒
ake ste mali zvyky?ja by osm chcela mat len "rejdovy" tanec..ale chcem aby sme tancovali obaja..muz so zenami a zena s muzmi..a este by som chcela aby sa peniaze nezbierali na redovom ale sesterka mala taku basnicku co citala druzicka a ona to tam hovorila..to sa mi celkom pozdavalo... tak uvidime..co by som mohla este mat take normalne?a asi ani odcepcovanie nebudem mat lebo mam kratke vlasy a nechcem zbytocne stresovat...co si dam pricesok 😀
to je ale roman co 🙂 ?

ivanapav
11. lis 2008

kikusa- my sme mali svadbu pred rokom, tiez som stresovala, revala a nakoniec vsetko bolo ok.Nemali sme ziadne zvyky okrem redoveho.Zvladnes to, neboj 😎

jaduska- ty si zo Svidníka?😕

kikusa100
11. lis 2008

ivi mas pravdu..ale aj stresy asi patria k tomu 🙂 mas zlateho maleho.. 😉

dupinka
12. lis 2008

Kikuska,
my sme mali 70 hosti, a to neboli vsetci...
co sa tyka zvykov, tak mi sme mali standardne odpytovanie doma, najprv mily u rodicov, potom u nas doma. Dokonca iniciativna svokra usila vankusiky, aby sme nemuseli na zemi klacat 😀 Potom svadba v kostole (u nas v greckokat. obrade je aj bez omse dost dlhy obrad, ale o to krajsi.... A to uz sa nerobi tzv. vodzka - ked mladomanzelku vezme farar k obrazku panny Marie a vyprosuje jej milost, aby bola dobrou zenou, drzala rodinu pokope a bola plodna. To sa mi pacilo, ale uz po novom sa to nerobi.) Nasleduje sala - tam samozrejme zametanie crepin - tam sme vybabrali so vsetkymi neprajnikmi, lebo som si na crepiny kvokla a manzel uz len pozbieral. Dalej prenesenie cez prah, pripitok, tanec mladomanzelov, tanec s rodicmi. Pred polnocou som nemala klasicke odcepcenie, len po nas prisli starsi druzba s druzickou, mne dal dole zavoj a druzicka muzovi pierko. Medzitym hudba spievala taku srdcovku, co vsetci revali ako mali... Nasledne som sa prezliekla do kroja, odtancovala 1 hodinu s rodinou no a potom popolnocne "odviazanie sa".

takto "skromne" som popisala svoju svadbu

vavka33
12. lis 2008

Kika,ak by si nahodou nezohnala saty,ja mam svadobne doma.Su uplne jednoduche,krasne,ziadne nacincane a nariasene.maju spodnicu a na vrchu je taka zaujimava latka.su to este saty po mojej maminke ,ja som ich na svoju svatbu presila,nech sa hodia do tejto doby-hihi.Keby si mala zaujem,rada ti pomozem.aspon usetris na najdrahsej polozke-ked bude doma,pohladam fotky,alebo odfotim tie saty,to bude lepsie.a mozno sa ti zapacia 😉

ivanapav
12. lis 2008

vavka- manžel sluzi v NR, tvoj tiez?

jaduska
12. lis 2008

Vavka, si ma teraz dostala 😀 😀 😀 Na tej fotke je Sandra s Robom Miklom, ako písala roa, on pracuje u nás v CVČ, takže aj pre ivku, nie som priamo zo Svidníka, iba z okresu SK. Viem, že Miklovci bývajú priamo vo Svidníku, ale pracujú u nás...
Inak sa mám celkom fajn, sivých vlasov mi pribúda jedna radosť, lebo nič nestíham...Dnes som sa rozprávala so spolužiačkou, tak sme sa zhodli na tomi, že nám v škole postačia aj éčka, lebo na A,B sa to pri takomto množstve učiva a deťoch zvládnuť nedá. Jedine, že zoya dá dáky tajný recept.... 😝 A to ešte máme jedného profesora takého experta, čo dáva E každému, lebo na jednotku vie iba Boh, na dvojku on a na trojku dobrý študent....Takže asi tak...

ivanapav
12. lis 2008

jaduska, preto sa pytam či si z Sk, lebo ja som z SP.A Robo Mikla byva vo Svidniku? 😕 😕

vavka33
12. lis 2008

JAduska,vidis,aspon si sa pobavila 😀
ivka,moj pracuje v LV,momentalne druhy rok na lesti ☹ A tvoj kde robi?myslim v ktorych kasarnach a na akej rote?tatko pozna dost chalanov v NR,robil tu volakedy

jaduska
12. lis 2008

Aha ivka, ja som myslela, že sa pýtaš preto, že vieš, kde býva Mikla....A ako si prišla na to, že som z SK? V profile to nemám. Ty si nejaká tajná špiónka 😀 😀 😀 😀

zoya1
12. lis 2008

Jadus - tajný recept na A je : plno prebdených nocí nad skriptami, bordel v byte, neukojený manžel a chúdence detičky odchované pri ockovi a babičke 😀 😀 😀 takže asi tak. Ale ukľudni sa, nemám z toho vôbec nič (myslím z tých A-čok). Ešte ani prémie som nedostala 😝 😝 😝 v robote mám na mysli. Ale vraj v decembri budú takže nádej umiera posledná.

zoya1
12. lis 2008

kikusa- my sme mali na svadbe 120 ľudí a bolo to úplne super. Zo zvykov, asi všetko to čo povedala Dupinka. A na redový sme sámoška tancovali za peniažky, ono sa to nezdá ale dá sa vytancovať celkom slušná cena 😀 😀 😀 . A u nás si redový bez búchania po polievkovej mise aj tak neviem predstaviť. Ináč ja som sa na vlastnej svadbe cítila tak super, ako na nijakej inej. Samozrejme boli predtým stresy, a dokonca ja som mala dvojité stresy, keďže manžel už pred svadbou nemal mamu a s otcom udržiavali len letmé vzťahy (čiže bol na svadbu pozvaný, ale o nič sa nestaral). Všetko som zaobstarávala ja, môj muž a moja mama. Ale uvidíš bude to deň, na ktorý budeš ešte veeeeeeeeľmi dlho spomínať. Neviem ja som asi taký romantický typ, ale neviem si predstaviť vlastnú svadbu bez bielych šiat, krásnej sály plnej ľudí atak. Takže pre mňa sú svadby o novomanželoch a 2 svedkoch nepredstaviteľné. A ak mám byť úprimná tak mi to pripradá aj veľmi sebecké a kruté. Prečo všetkých tých ľudí, ktorý ma majú radi obrať o tú radosť vidieť ma pri najdôležitejšom dni v mojom živote????

elinka27
12. lis 2008

nepiste tolko nestiham 🙂

ivanapav
12. lis 2008

jaduška- čitala som si vas sem sa a všimla som si ze SK-predtym si to tam mala, ze?

vavka-IP.

dupinka
13. lis 2008

Krasne ranko bojovnicky!

dnes mam dobru naladu, aj som rano babatku zanotila... 😉

roasha
13. lis 2008

dupi. 🙂

petullia
13. lis 2008

Cao kraske 😵 ... ta ja zdielam nazor zoyky... my sme mali tiez daku stovku ludi a bolo to neopakovatelne. co sa tyka predsvadobnych stresov, tak my sme taky salamisti, vytocit ma vytocili len ludia co sa zbbytocne vela staraju do coho sa nemaju a maju krepe reci okolo par veci, ale inak vsetko ok... keby som si to mala zopaknut (samozrejme s mojim mangelikom 😝 ) tak tu svadbu urobim urcite presne tak isto ako bola... zmenila by som asi iba knaza, lebo bol trapasak a mal mucnu kazen, ale mali sme len obrad, bez omse a 2 zbory (kedze som aj ja spievala, ta mi dosli zaspievat babule moje aj zo zakladky aj zo strednej) a bolo to neopakovatelne 😵 , takze do 45min sme boli vonku a hajde sa zabavat 😝 . so starejsim sme sa dohodli, ze urobi nejake sutaze a tak hoco a bola riadna sranda. Na vykrucanke sme si tiez prilepsili statocne rozpocet a kedze sme nechceli dary ale kese, tak sa nam to v podstate vsetko vratilo a mali sme jeden spolocny preklrasny den... zoznamili sa rodiny, najedli, zabavili a vsetci boli stastni a nadseni a stale tu svadbu spominaju ako top... takze super! 😎 😝 Ja ti teda odporucam poriadne si tento den uzi... budes stopro hviezda vecera 😉 😀 .

roasha
13. lis 2008

petulia,ty co tu "oxidujes"?kvoli konovi sa ti nechce do porodnice?
ale hajde! 😀

petullia
13. lis 2008

😀 😀 😀 Sa neviem od vas odlucit na tu chvilu 😝 ... jaj ani mi nevrav. Uz by som vam velmi xcela napisat o mojom senzacnom porode a ao tom aky je malinky krasny... 😀

vavka33
13. lis 2008

Petu,v sobotu pojdeme a Oravu,tak ked sa v pondelok vratime,nech uz si precitam o tom tvojom porode. 😀