Pejsek Bišonek - máte zkušenosti? Kde seženu štěňátko?

lenkaaa
22. led 2016

Dobry den, deti by moc radi chteli pejska, takze se zatim rozhodujeme pro Bisonka. Prosim o vase rady, zkusenosti...nejvic by me zajimalo, jestli je pece hodne narocna, nebo zda to sama zvladnu i s dvema malymi detmi (4 a 7 let). Dale by me zajimalo, kolik stoji mesicne starani se o takoveho pejska...kvalitni jidlo, pece o srst, pripadne nemoci ...atd... Dekuji

shine2015
22. led 2016

@lenkaaa znami ho maji. Zdravotne vim,ze krom ockovani mu jeste kapaji do oci....jinak strihani srsti,drapky...granule,vybava....v zime se mu na srsti delaji kulicky ze snehu 🙂 a jak je maly a chundelaty,casto ho koupou.....casto ho vycesavaji....
Uprimne pokud chodite do prace,skoly.. a po vetsinu casu nejste doma,cestujete, nemate rodice ktere by v pripade potreby hlidali,tak ja bych pejska neporizovala. Pejsek je jako dite...dobre to zvazte. Zaklad je mit nekoho,kdo v pripade potreby pomuze s hlidanim...a hlavne mi prijde strasne,ze rodice v praci,decka ve skole,druzine,navecer prijdou domu,ukoly,vecere,povinnosti atd...spat a druhy den nanovo. Dobre zvazte cas ktery mate. Ono to neni o penezich -granule atd....samozrejme u vas je videt,ze hledate info a to je dobre. Nechci tady nikoho urazit ani osocovat,jen pejsek je narocny hlavne na cas...je na kazdem,aby to zvazil.
Mejte se pekne.

lenkaaa
autor
22. led 2016

@shine2015 mockrat dekuji za reakci. Prave to, co pisete, tak toho se bojim. Vim, ze uz to bude naporad a vse budu muset prispusobit pejskovi - ubytovani na dovolene, vylety atd...
Bydlim sama se dvema detmi, mame s byvalim stridavou peci, takze tyden deti mam a tyden jsem uplne sama a je mi smutno, takze by jsem pejska i brala. Pracuji z domu, jen 2x do mesice jedu na centralu, takze to jsem od rana do vecera pryc...samozrejme vzdy se muze cokoliv zmenit a praci treba budu muset mit jinou...
Proto budu rada i za dalsi nazory, reakce, rady... dekuji

martan01
22. led 2016

@lenkaaa přidávám se k tomu, co píše @shine2015. Holky taky strašně chtěly psíka, ale já i manžel jsme proti. Vyřešili jsme to tak, že si od známého občas pejska "půjčujeme", klidně na celý víkend, takže i přes noc. A můžu říct, že bych psa nechtěla. Je to opravdu další člen domácnosti, musí se s ním ven i když prší, je zima a fakt se nechce 🙂 A vidí to naštěstí i holky, protože s ním chodí i ony, když se v osm hodin večer, kdy už chtějí být doma a dívat se na televizi, musí obléct a jít vyvenčit pejska. Ale jinak je super, fakt, že se člověk dostane ven a přijde na jiné myšlenky 😉

shine2015
22. led 2016

@lenkaaa leni u me je to vlastni zkusenost,meli jsme ho 8let a hlidani,dovolene tak aby mohl s nami,plus casem kdyz se narodily holky,hlidat,on byl sam v jine mistnosti nebo s nami ale pod dohledem,do toho nemocny....je to 2 a pul roku co zemrel a ja uz dalsiho nechci,rekla jsem az budu v duchodu...mozna nazor zmenim,ale zatim mi to neprijde. Nejde o to,ze za psa platite,ale do bazenu nesmi,do kina taky ne,vecer na vino nebo do posilovny taky ne...z prace ja osobne mazala domu abych ho vyvencila...manzel pak ziskal praci v zahranici a vsechny testy kdybychom ho brali s sebou....plus tam karantena....a vubec jsem se zamyslela nad tim zda ho trapit tim ze ho prepravovat letadlem....a kdyz byl nemocny,ty nervy,navic mam dodnes vycitky ze jsem ho oddelovala od deti...jenze uz byl statsi na svoje plemeno teda a nemocny chtel mit klid....ale zaroven velky mazel a chtel byt se mnou.... A kdyz se clovek podiva kolik casu travi v praci plus starost o domacnost atd...za me ne,me je pak pejsku lito,ze cekaji na panicka a ten prijde a potrebuje si odpocinout coz je normalni,pak varit,prat zehlit uklizet....kolik casu ma normalni clovek na to aby se pejskovi mohl venovat?? Z toho dne kolikrat si sednes a hladis ho u tv?? U vas je to jine ze jsi ted v praci...ale zase praci muzes zmenit a uz budes brat ohledy na pejska ze bude sam....to same bydleni....natoz az si nakdes partnera noveho....je to slozite a tezke rozhodovani na roky dopredu....ale zase ti da pejsek i radost i lasku. Preji at dobre rozhodnes. 😉

liska01
22. led 2016

@lenkaaa Jako malá jsme si pejska moc přála. Nikdy nezapomenu na den, kdy jsem ho dostala a nidky jsem péče a času který jsme mu věnovala nelitovala. A když jsem se osamostatnila, tak jsem si pořídila psa znovu. Ale mě prostě nevadí se starat, chtěla jsem ho tak se starám. Na tv nekoukám, chodím s ním ven. I když jsem přišla z práce vyřízená nikdy mi nebylo líto jít s naší pejskovou ven, když byla nemocná a celé to doma zkadila, tak to pro mě nebyl problém uklidit. I takvé situace s pejskem zažiješ. ALE při správné výchově to bude skvělý parťák který tě bude bezmezně milovat a dal by za tebe život. Bišonek nebude finančně moc náročný ale jen pokud bude zdravý. Naší fenku začala v 5 letech zlobit slinivka a to pak lítají ukrutné částky za injekce a spešl dietní granule jsou taky pěkně mastné... Čas si na psa normální člověk najde úplně v pohodě, pes je lepší jak telka a trocha pohybu je jen ku prospěchu. Máme ještě králíčka a jestli chceš méně náročného mazlíka, tak si kup zakrslého králíčka, ten náš líta zcela volně po bytě, chodí se mazlit, ale když jde do tuhého tak narozdíl od psa vydrží sám. Pejsek asi opravdu není pro každého a pokud máš pocit, že po práci chceš raději padnout do gauče než jít na hodinu ven se psem, tak je fakt řešení králík. 😀

lenkaaa
autor
22. led 2016

@liska01 no praveze ja cele dny sedim u pocitace 🙂 a tim, ze pracuji z domu, tak ani do prace necestuji, vstanu a sednu k pc ....a prochazky venku osamote mi moc nejdou ☹ takze pejsek by me donutil jit na prochazky a byla by jsem za to rada. No, porad zvazuji pro a proti....na jednu stranu nadsena z pejska jsem, ale na druhou stranu mam docela obavy ☹

martanka007
22. led 2016

@lenkaaa Já jsem moc od dětství toužila po pejskovi a před více než sedmi lety jsem se rozhodla právě pro Bišonka. Na některých serverech se dají sehnat pejsci i úplně zadarmo. Hned z počátku jsem ho nechala pojistit (ročně platím 1.000,- Kč) a té investice nelituji. Na chudinku spadlo dřevo, měla na třikrát zlomenou pánev a byly z toho dvě operace, jedna za 23.000,- Kč a druhá za 5.000,- Kč. Pojišťovna celkem přispěla 12.000,- Kč. Naše Bišonka jinak už od doby, co jsme si ji přivezli, byla zavřená jen v chodbičce tak akorát velké, protože doma vše rozkousala. A krásně to tam vydržela těch 8 hodin, co jsme byli v práci. Jen jednou jsem tam s ní zapomněla lodičky a nestačila jsem se divit, co mi s nimi udělala. Sousedka říkala, že Bišonku neslyší, že je moc hodná, že asi během naší nepřítomnosti spinká. Takže ten pejsek se režimu přizpůsobí. Důležité je hlídání o dovolených, my máme naštěstí rodinu, která se toho ujme. Prvních asi pět let byla naše Bišonka velký divoch, pak se trošku zklidnila, a teď má ještě kvalitnější granule a je naprosto zlatá, je už hodně klidná, občas podivočí. Nevyměnila bych ji za nic. Náklady jsou cca 1.000,- Kč měsíčně (kvalitní granule a přípravky proti blechám). Asi třikrát ročně stříháme, někdy zvládám sama někdy nechávám stříhat. Díky tomu, že mi hodně pomáhá partner, to v pohodě zvládáme.

lenkaaa
autor
22. led 2016

....navic, kdyz jsem prijela s detmi k byvale tchyni, ktera ma maleho pejska, tak na moji dceri jsem snad jeste nikdy nevidela stastnejsi ocicka .... 🙂 pejska by si moc prala! prestehovali jsme se do noveho mesta, kde deti nikoho neznaji, takze nejake aktivity s kamarady nemame, ten pejsek by nam urcite hodne dal. co se tyce pohlidani behem dovolene, tak urcite by ho pohlidala moje mamka, ale vim ze by ho urcite nenechala uvnitr. Dala by ho maximalne na chodbu, kde se v zime netopi. Jen teda nevim, jestli bisonek by to zvladl...? samozrejme, mrznout tam nemrzne, ale je tam chladno.... a zase v zime tolik na dovolenou chodit nebudeme...

apacheee
AMBASADORKA
22. led 2016

@lenkaaa ahoj, určitě bych ti doporučila podívat se na stránky chovatelského klubu pro toto plemeno a štěňátko koupit z kvalitního chovu. Pak budeš mít jistotu, že pejsek bude vypadat tak, jak má a bude mít i avizovanou povahu.

My máme velikého psa a měsíčně nás stojí opravdu jen jídlo - cca 600 kč, krmíme metodou BARF - syrovým masem, ovocem a zeleninou. Díky kvalitní stravě nepotřebuje žádnou veterinární péči nad rámec - navíc platíme jen občas očkování - vejdeme se do 600 za rok

lenkaaa
autor
22. led 2016

@apacheee dekuji za reakci...chces tim rict, ze pejci s PP jsou min nemocni atd?

apacheee
AMBASADORKA
22. led 2016

@lenkaaa pejsci s PP mají prověřené určité věci, takže je předpoklad, že by neměly mít určité nemoci, kterými třeba dané plemeno může trpět. Navíc jsou z kontrolovaného chovu, tzn. nemůže se stát, že se kříží příbuzní, atd. Ale to, že pejsek s PP nebude nemocný, to ti bohužel nemůže zaručit nikdy nikdo. Ale kvalitní chovatel je základ pro spokojené páníčky - vždy by měl poradit, případně i třeba pejska pohlídá, když jste na dovolené, atd. Pokud nestojíte o další chovnění a výstavy - je možné koupit papírového pejska NESTANDARTNÍHO, u kterého platí vše výše uvedené a cena bude výrazně nižší.

blauen
22. led 2016

ahoj, my máme doma havaňského psíka (bišonka) před tím jsme měli lvíčka...ono tito pejsci jsou z řad bišonků a povahu mají stejnou. Havaňáčka máme doma už 9 rokem, tito pejsci jsou nejlepšími kamarádi, jsou velice hraví. Mají jednu velkou výhodu a to takovou, že nepouští chlupy, tudíž se hodí i pro děti alergiky. Je pravdou že tito pejsci vyžadujou neustále pozornost, a jednou nevýhodou je taková, že se moc upínají na své páničky, pro kterého by dýchali a nevydrželi by delší dobu bez nich. Jinak my si stříháme fenečku doma, je naučena, takže ušetříme za kadeřníka 🙂 zabere to sice půl dne, ale je to tak tři krát do roka a pejska ušetříme zbytečných nervů, které by absolvoval v salonu. Co je ale nevýhoda, že má rád pobyt na zahradě a když ho vypustíme, vana nás nemine, časté koupání. S jídlem je to horší, ale to je na výchově a jak ho naučíš, pejsek nepohrdne granulkama, ale my jsme si ho rozmazlili tak, že mu pečeme masíčko tři krát do týdne (třeba uvařit koráby a pak hodit na panvičku a pogrilovat) :o) Jinak celkově náklady si myslím cca kolem 200 -300 na měsíc. Samozřejmě když pejsek onemocní, před 8 lety nám zemřel na epilepsii bylo to v létě tak ty náklady za veterináře potom se vyšplhají i do x tisíc za léky a vyšetření, ale to je opravdu vyjímečně, jinak bych řekla že mají zdravé kořínky tito pejsci. Píšu to narychlo, možná je to i zmatené tak se omlouvám!

lenkaaa
autor
22. led 2016

@blauen mockrat dekuji za reakci 🙂

anonym88
22. led 2016

@apacheee Souhlasím! Pejska bud s PP a nebo v útulku jich ceka spousta na nove milující páníčky 😊

barcav
22. led 2016

@lenkaaa bišonka máme ( bishon frise) - holčičku, je to náš miláček , v létě jí bude deset let, máme jí čistokrevnou ale bez PP 😀 je ohromně vitální, venku pořád lítá jako štěně, ale už má také ráda svoje pohodlíčko, na sedačce se s námi přetahuje o místo na válení, granule kupujeme friskies - ty malé, očkujeme jednou za rok,
měla by se jim každý den vyčesávat srst, ale já jí kartáčuju tak jednou za týden, jednou za dva měsíce jí stříhám na hodně krátko + drápky, dřív jsem jí jednou za dva měsíce vodila k paní na stříhání za cca 300,-
pro mě bylo důležité, že bišonci nemají spodní chlupy, to znamená, že nelínají, pokud už jsou vážně hoooodně dlouho nevykartáčovaný a neostříhaní, chlupy se jim zakuckatí a pak pouští takové chomáčky.
Když jedeme jednou za rok na dovolenou hlídá nám tchán.
Je to úžasný pejsek, který svého páníčka miluje a je to velkýýýý mazel 🙂

barcav
22. led 2016

pár foteček pro pobavení 😀
- na velikonoce
- před stříháním
- trucování po stříhání

evilin
22. led 2016

Pokud pejsek nemá pp není čistokrevný. Opravdu radši od pořádného chovatele než bez pp kde nevíte původ. O tom je spousta psáno v tématech o množení psu. Jinak pejsek je opravdu super kamarád na hodně dlouho. My máme fenecku z útulku a je to můj třetí pes a musím říct ze úžasnějšího hodnějšího pejska jsem neměla. Ti dva před ní byli čistokrevní. Jinak známí mají bišonka a nekartáčuju ho denně a je dost zacuckany, po koupání jednou vyjde ven a z bílé barvy je žlutošedá. Je to hodně náročné na údržbu. My máme sice pejska co líná má krátkou srst ale pořád krásnou a aspoň častěji uklizime.

uhz
22. led 2016

@lenkaaa Hlavně prosím nepodporujte žádnou množírnu, ale kupte si řádného psa s PP nebo si vemte nějakého opuštěného a vděčného z útulku... nemluvě o tom, že psi s PP jsou šlechtění tak, jak mají, tedy jsou zdravější, tak je zde velká váha nějakého etického hlediska a toho, že chovná stanice není bezcitná výroba fenek na štěňata!

barcav
22. led 2016

@evilin byli jsme přímo u chovatele, její rodiče i sourozenci PP měli, ale naše ne, má křivé zoubky a měla kýlu a byla nejmenší z vrhu, nevím jestli to má na papíry vliv, ale naše fenečka je nemá i přesto ,že je čistokrevná a rodiče jsou s PP

sheila86
22. led 2016

@barcav pokud rodiče vašeho pejska byli s PP a byli uchovnění, musel by mít i váš pes průkaz původu, nehledě na křivé zuby, kýlu a ostatní věci, které uvádíte.

barcav
22. led 2016

@sheila86 tomuto moc nerozuním , ale i tak ji milujeme 😀

blauen
22. led 2016

Já jsem se nevědomky dostala do množírny kdy pejsky paní prodávala jako na pásu čistokrevné ale bez PP, jak jsem vešla do vnitř kde paní měla tyto pejsky zůstaly mi očí pro pláč a nejraději kdybych mohla bych sebou vzala všechny pejsky co tam byly tak jsem aspoň jednoho zachránila....oči se střetly a věděla jsem že to nebožátko musím mít...nožičky se mu rozjížděly, paní je měla na studených dlaždicích pejskům to klouzalo, ve smradu no hrůza....dneska už má 9 let a nevyměnila bych ji za nic na světě je to skvělá parťačka, miláček celé rodiny, takový náš malý umouněnka, žárlivka, velitelka, poručovatelka. No doufám, že na svoje rodné místo - nějakou paní chovatelku z Kozince u Prahy nadro zapoměla . 🙂

shine2015
22. led 2016

@lenkaaa pokud by u vas byl zvykly na postel gauc a spolecnost,na chodbe u mamky spokojeny nebude...ale treba by pohlidala kamoska ci exmanzel nebo pokud mas sourozenxe tak tvuj sourozenec.....spis si podle me musis ujasnit ty zda zvladnes skolu ukoly s deckama atd....ono je jine kdyz ma nekdo pejska a je bezdetny a nekdo kdo ma male deti....uvidite. Ono je s nimi spoustu radosti....ale ii prace 😉

martanka007
25. led 2016

Já mám bišonku bez PP a myslím, že je možná ještě s nějakým jiným podobným pejskem křížená. Ale za nic bych ji nevyměnila a zdravá je jak řípa. Takže dle mého názoru není nutný pejsek s PP, ten vyjde cenově dráž, ale je to samozřejmě jen můj názor a má zkušenost při pořízení pejska. Určitě pokud bych měla možnost koupit s PP a bez PP za podobnou cenu, tak volím s PP. A u mého tatínka spávala v zimě přes poledne při teplotě asi 14 stupňů, což je asi podobné jak na chodbě a stačí jí teplý pelíšek a je spokojená. Jinak u nás taky dříve nemohl pejsek k mamince ani babičce do bytu, ale co máme Nellynku, tak má povolené se válet i na sedačce a je to jejich miláček.

martanka007
25. led 2016

Přidávám foto Nellynky

lenkaaa
autor
25. led 2016

@martanka007 tak ta je krasna 🙂 Dekuji. No, ale musim priznat, ze uz jsem z tech pejsku zmatena, jak porad ctu na internetu a tak... obvolala jsem hodne inzeratu, a bohuzel fenek je malo a dnes me jedna pani chovatelka premlouvala, at si vemu kluka. Tak uz i zvazuji toho kluka...ale nevim v cem je az takovy rozdil? myslim povaha a tak....

anonym88
25. led 2016

@martanka007 Pejsek s PP má tu povahu kterou mit má a navíc se u něj neobjeví zadna nemoc..Jejich chov je hlídaný a máte jistotu 😊 určíte to není bezcenný kus papiru 😊

anetka1701
25. led 2016

Bišonek chce péči o očička a o srst - koupat, stříhat, ideálně salon...

Prosím, když si budeš pořizovat pejska, kup si s PP... "Čistokrevní pejsci s PP" jsou z drtivé většiny produkty množíren, kde se nehledí na zdravotní stav rodičů, kryjí se klidně příbuzní, koukají jen na zisk... S PP získáš většinou doživotní chovatelský servis, chovatel pomůže, poradí... Máš jistotu zdraví rodičů...

Pokud přijdeš někam, kde ti chtějí dát pejska bez PP, ale sourozenci a rodiče ho mají, tak to NENI PRAVDA!!! I pokud by se narodilo štěně třebas slepé a se třema nohama, tak PP dostane! PP je něco jako rodný list, odkazuje na rodiče štěněte a jeho původ, pokud říká chovatel něco jiného tak jen lže...

kmotra87
25. led 2016

Ono je diskutabilní zda pes s PP má méně nemocí než pes bez PP. Já měla standardního voříška a ten byl nemocný jen ke konci svého života, měl rakovinu a bylo mu 15 let. Ale souhlasím s @apacheee že pokud je pes s chovatelské stanice provede mu chovatel a veterinář testy na nemoci co jsem pro dané plemeno typické. Určitě né psa bez PP z nějakého neověřeného zdroje.
Musíš, ale obecně počítat s tím, že pejsek ať už jakýkoliv sebou nese velkou zodpovědnost. Není to starost na pár měsíců, ale na několik let. Musíte se mu věnovat a vycvičit ho. A nedej bože když pejsek bude třeba za několik let nemocný a léčba nebude jen v rámci pár stovek.
Osobně bych ještě chvilku počkala až budou děti starší.
Štěňátka jsou sice hodně roztomilá, ale taky dokážou ničit věci, čůrat kde je napadne atd než ho vycvičíš 😀
Nebo pokud na to budete mít srdce, můžete nějakému pejskovi poskytnout dočasný domov, než se pro něj najde majitel. Otázkou je jak to pak děti i ty budete snášet až by pejsek odešel do nového domova.

lenkaaa
autor
26. led 2016

Takze mame rozhodnuto 🙂 pejsek bude s PP... jen teda posledni vec jestli fena nebo pes. Kdyz totiz volam na inzeraty, tak se nejdriv pani z chovatelske stanice zepta, za jakym ucelem fenku chci koupit. Pokud reknu ze pro mne a pro deti, tak mi naznaci ze fenky vetsinou prodava tem, co s nemi chteji chodit na vystavy atd...a mne pak tlaci do koupi psa kluka. Takze asi tak... takze pokud by jsem opravdu trvala na fence, tak mi nezbyde nic jine, jen to, ze koupim fenku z mnozirny.